Mladého rakouského vojáka bojujícího v první světové válce čeká nelehký úkol. Musí se dostat přes Alpy, aby zkusil zachránit svou lásku. Jediným pomocníkem na jeho cestě budou jeho vlastní schopnosti a odhodlání. (topr harley)

DJ Kritik

Obsah, ktorý je tu napísaný je tak nejak od veci. Dej filmu nás zavedie na svadbu v pohraničí, kde si Rakúšanka berie za muža Taliana a presne počas svadobnej zábavy je Talianskom vyhlásená vojna Rakúsku. Všetko sa obratom zmení a vlastne sa tu hneď nachádzajú protivníci vedľa seba. Celý film sleduje osud Andera, ktorý sa zaľúbil do sestry ženícha a je zároveň oddaným rakúskym vojakom. Príbeh je veľmi pekne nasnímaný a aj dejovo nie je najhorší. Je to ľúbostná dráma na pozadí 1. sv vojny. ()

helrohir

Taliansky front v rámci prvej svetovej je jedným z najfascinujúcejších, ale aj najextrémnejších  bojísk v ľudskej histórii, nakoľko sa v ňom snúbi jednak krása, ale zároveň aj nebezpečenstvo samotnej prírody a krajiny, v ktorej sa tieto boje odohrávali. Filmy z tohto prostredia sú skôr raritou, a tento konkrétny kúsok sa nesie skôr v romantickom, než vojnovom duchu, hoci pár scén z bojiska nás neminie. Postavy sú skôr nevýrazné, a ani tá romanca nedokáže vytlačiť nejaké emócie. Najväčšou výhodou filmu je určite prostredie v ktorom sa film odohráva, a každý aspoň trochu skúsený kameraman to dokáže využiť. 50%. ()

DrifterSoul

Smutný příběh o tom, jak jsou lidé různých národů, žijící dosud v pokoji a pospolitosti, náhle rozděleni a postaveni proti sobě, v důsledku nesmyslné války. Je zasazen do nádherných Dolomit, kde WWI v těch drsných horských podmínkách byla obzvláště krutá. (Dodnes, i po 100 letech, jsou zde všude v Tyrolsku na obou stranách italsko - rakouské hranice s pietou udržovány hřbitovy, i malé hřbitůvky jen s několika kříži, kde leží ti, kteří měli tu smůlu a nepřežili.) Film je dojemně smutným, občas i surrealistickým a snovým vzdáním úcty všem z nich. ()

OtokPag

Trošku kostrbatý vyprávěni, ale byla válka a ta je samej hnus a chaos… Italskej lampasák byl zhmotnění šmejda. Moc pěknej film ()