Velká oříšková loupež

• Kanada The Nut Job (více)

Ve snaze přežít zimu a neumřít hlady, rozhodnou se nerozluční přátelé krysa a veverka Bručoun vyloupit obchod plný oříšků, na který omylem narazí. Jejich svět je najednou krásnější. Plánují to největší přepadení v historii hlodavců. Jenže se k nim přichomejtne zbytek kamarádů z parku – přímo 13 milovníků oříšků, kteří jim situaci značně zkomplikují. Zvířátka však vůbec netuší, že obchod je jen krycí místo pro lupiče. Ti se chystají vyloupit banku skrz vykopaný tunel a místo pytlů s penězi podstrčit pytle ořechů. Rozhodně je na co se těšit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radyo

...aneb Tři oříšky pro Veverku. Nebo spíše tři tuny oříšků, a nejen pro veverku, ale i pro hafo dalších animals, které okupujou místní městský park a před nadcházející zimou řeší otázky spojené s potenciálním hladomorem, aplikovaným na jejich malou lokalitu. Animace slušná, fórky průměrné, čistých 60%. ()

T2

Rozpočet $42miliónovTržby USA $64,251,541Tržby Celosvetovo $120,885,527Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,500,039 Tržby za predaj DVD v USA $14,096,431║ vývarová zbytočnosť, kde príbeh a ani animácia moc zaujímavého neponúknu /25%/ ()

Dever

// Distribútor: Open Road Films // Počet premietajúcich kín v USA: 3,472 // Otvárací Víkend v USA: $19,423,000 // ()

B!shop

Tak tohle byl slusnej opruz. I na pomery animaku stupidni pribeh, prumerna az podprumerna animace, dabing sice dobrej, ale postavy naprosto nezajimavy a nesympaticky. Nenajdete si tu nikoho, komu byste fandily, nebo si ho oblibily, navic se nekona ani zadna zabavna vedlejsi postava. Forky by se daly spocitat na prstech jedny ruky a to se jeste nejedna o nic zazracnyho, spis ve stylu nekdo se lekne nebo nekam spadne. Vylozene jsem se nenudil, ale i tak to je jeden z nejslabsich animaku posledni doby. ()

Spooner

Zápletka obšlehnutá ze zapomenutého Za plotem, krysa jak z Ratatouille, rádoby vtipný pták ala Angry Birds...a originální nápad či svěží humor na nule. Od těch nejmenších capartů ale asi na těch 90 minut bude klid, to jo. ()

Xmilden

Jak ukázal tento případ, tak není zase tak snadné natočit dobře fungující animák. Jen občasná roztomilost zvířátek prostě někdy nestačí. Příběhově nelogická pitomost a kdo očekává solidně naplánovanou loupež bude mu muset stačit chaotická nepřipravená akce založená zcela na náhodě. 35% ani nevím pořádně vlastně za co. ()

Fiftis

The Nut Job (not blowjob) prináša detským divákom to najpotrebnejšie a to približne 15 vtipných zvierat, ktoré dostávajú po ušiach, na ústa, grgajú, prdia a snažia sa zaujať najjednoduchším humorom. Gagy zaberú u detí do 10 rokov, lebo oslovujú prvú signálnu, netreba sa nad nimi zamýšľať a možno by zabavili aj ratolesti v predškolskom veku. Charakteristika postáv je priamočiara, nešikovný hrdina, ktorý má večne zaručený plán, partia poskokov, slintajúci pes, fialová krysa. Horšie dopadla časť pre dospelých, ktorá sa snaží imitovať zlodejské filmy, skúšať iróniu tohto žánru. S výnimkou scén, ktoré priamo prepájajú hlodavce s lúpežou ľudí sa tu veľa zaujímavého nedostalo. Žiadne silné narážky na žáner, ktoré by ste očakávali či šikovné prepojenie dvoch lúpeží. Je tu jasná snaha o vysvetlenie zápletky pre detí pod 10 rokov, tým pádom niet priestor na sofistikovaný scenár. Nečakajte, že ako dospelí budete jasať. Veľká oriešková lúpež je jednoduchý animák s farebnými postavičkami, priemerným scenárom, štandardnou animáciou či prostými gagmi. Neurazí, neoslní, pre škôlkarov či prvákov to môže byť dokonca lepšia voľba ako LEGO príbeh, ktorého premyslené vtipy i odkazy ešte nemusia pochopiť. Z celkového pohľadu žánru to stačí na súčasný priemer. ()

Shakers

Pokial chcete orieškové dobrodružstvo odporúčam Dobu ladovú. Aj keď tu je tých orieškov viac kvantita nepotvrdila kvalitu. Čo sa týka tohoto animáku, tak príbehom to moc neupúta, skôr postavami a miestami celkom vtipnými scénkami, inak to ničím moc neohúri. Animácie je v pohode, ale najviac do plusu to aj tak hádže skvelý slovenský dabing, bez ktorého by som klesol asi ešte o niečo nižšie. Inak ako jednohúbka sa to dá prežiť, vyložená nuda zas nehrozí. 50% - 2* ()

Pepinec

Včera jsem slyšel dobrej fór a docela rád bych ho sem napsal, ale přijde mi trošku hloupý, aby byl můj komentář s jedním vtipem zábavnější než animák pro děti. Takže nic. Podle animace jsem tipoval devadesátý léta, ale ono je to jen tři roky starý, no to je síla... Copak chlapcům ze štábu hlodavci udělali, že se jim takhle pomstili? ()

Rominator

Veverčák Surly (hlas Will Arnett) zničí nedopatřením zvířátkům žijícím v parku veškeré zásoby jídla na zimu. Nedlouho poté je Surly komunitou vyhnán do města a nesmí se nikdy vrátit... K těm zajímavějším postavám patří nemluvný krysí kámoš Buddy, Krtek (břichomluvec Jeff Dunham) a Mýval (Liam Neeson). V závěrečných titulcích mile překvapil animovaný PSY, který zazpíval Gangnam Style. Ve filmu je také jedna mezititulková scéna, která se objeví i ve druhém díle a dočká se rozšíření. ()

misterz

Celkom nechápem to nízke hodnotenie. Snímok má príjemný a dobre pozerateľný dej, nechýba ani trocha humoru, napätie a akcia. Navyše všetko je zabalené do peknej animovanej vizualizácie. Ku koncu mu síce trocha dochádza dych, ale moje baby sa aj tak dobre zabavili, pýtajú si repete a to je pre mňa, čo sa týka hodnotenia, tá najlepšia vizitka pre akúkoľvek rozprávku. 70/100 ()

kingik odpad!

U nás máme "Velkou sýrovou loupež", za oceánem se oblažují "Velkou oříškovou loupeží". Co mají tyhle dvě kreslené grotesky společného? Zdánlivě nic a přece jsem měl podezření, že se tvůrci českým výtvorem inspirovali. Ať je to, jak chce, výsledek nepotěší svojí uřvaností, a mimořádně imbecilní story, ani děti a už vůbec ne jejich rodiče. Vrcholem je, že film byl poslán do kin, ačkoliv v nich neměl co pohledávat. Je z technického hlediska neskutečně odbytý a doprovází ho mizerná animace. Zarážející je disproporce mezi zvířátky i jejich nesmyslné společné soužití v městském parku. Na jednom plácku koexistují svišti, krtek, parta veverek, "papoušek" (přiznám se, že jsem toho barevného opeřence, nebyl schopen identifikovat) a mýval, co je vede. No, ty pičo, to už i na mě bylo moc!!! Všechny trápí společný problém. Do zimy obstarat dostatečnou zásobu potravy. Ovšem, kde tvůrci brali jistotu, že krtek se bude ládovat buráky, to fakt nevím. Samozřejmě, že film byl doslova protkaný skrz naskrz stupiditou. Fajn, beru, je to animák pro děti, ale rozhodně není nutné z malých dětí dělat hlupáky. Tenhle v úsilí být obří píčovinou nepolevil ani na jedinou minutu, a to je co říct, neboť jsem se s takovou vehemencí proklamované debility za svoji letitou kariéru recenzenta doposud v kresleném kinofilmu nesetkal! Naprosto nevěřícně jsem zíral na film a jeho slaboduché postupy. Ve filmu není jediná sympatická postava. Ústřední veveřák Bručoun je podaný dost nesympaticky a nelze mu fandit. Celou dobu se chová sobecky a nadřazeně, když hned v úvodu si chce lup buráků nechat jen pro sebe. Za to je vyhnán z komunity do nejistoty velkoměsta. Zde se mu naskytne možnost být zásoben buráky na celý veveří život, když parta lupičů chystá loupež století v podobě vykradení banky. Jejich geniální plán spočívá v tom, že pytle plné buráků nenápadně vymění za pytle plné bankovek. Veveřák se za pomoci svých přátel, kteří se s ním usmíří, rozhodne takovou laskominu vyfouknout. Vznikne tak řada slibných situací, kdy by dobrý gag byl na místě, ale duo scenáristických břídilů Peter Lepeniotis & Lorne Cameron byli natolik neschopní podat i banální gag, že nad tím rozum zůstává mrdat. Prvně jmenovaný dokonce film režíruje a doporučuji režírování okamžitě zanechat a zkusit třeba studium přírodních věd, aby nebyl příště za pičuse, až bude příště zase točit se zvířátky, třeba zoofilní porno. Tam snad už, kurva fix, nic nepokazí. Když už se film uráčil dopachtit s ucházejícím nápadem paralelně probíhajících loupeží, což byl jediný kloudný nápad za celý film, byl z toho hotový vývar uřvanosti a nevtipného humoru, kdy ani parta lupičů, ani parta zvířátek, nevymáčkli nic, co by se za nehet či drápek vlezlo. To je hodně smutná vizitka pro kreslenou grotesku. Animace je na animák určený pro kina opravdu žalostně laciná a technicky nezvládnutá. Nejde jen o totální anatomické disproporce zvířátek, jež jsou viditelné hned na pohled, ale hodně odfláknuté je i prostředí, ve kterém se zvířecí hrdinové pohybují. Nejčastějším jevem byla asynchronní animace postaviček doprovázená neostrým efektem pozadí. Tenhle způsob animace by snad byl přípustný v minulém století, rozhodně ne v současných poměrech animovaných filmů. Duncan studio odvedlo práci, za kterou by se mělo stydět. Aby to nebylo málo, šikmooká korejská koprodukce si prosadila nedávný fenomén PSY a jeho "Gangnam Style" alespoň do závěrečných titulek, a jak jinak, než v animované podobě. Příšernému výsledku to stejně nijak výrazně nepomohlo. PSY si byl alespoň podobný. To o proradném mývalovi se to prohlásit nedá. Připomínal křížence vlka s jezevcem .Za mývala jsem ho začal považovat, až ho tak oslovili. Slavné to z animačního hlediska nebylo ani s hlodavci, kteří si sympatie nezískali. U krtka se příliš laxně řešila jeho slepota a ani nebylo jasné, jak to s tím svým viděním přesně má. Hlídací mops, který patřil k partě lupičů, měl být jednou z groteskních zástupců v příběhu. U něj překvapilo jen zjištění, že je to natvrdlá a rádoby roztomilá fenka. Opeřenci ve filmu nemluvili lidskou řečí, nebylo jasné proč. Lidští hrdinové měli být "cool, ale byli do jednoho nudní. Nudný byl i výsledek snažení. Akční spád už příliš zachránit bídný dojem nedokázal. Pokud máte rádi vtipy o zvířátkách a vaše IQ atakuje číslovku padesát, je tohle přesně animák pro vás i vaše zřejmě hloupoučké ratolesti. Mluvící zvířátka, potažmo hlodavce, nebrat! 0% () (méně) (více)

Slarque

Je to animované a hýbe se to. Pokud vyžadujete více, hledejte jinde. S produkcí levných animovaných filmů už je to jako s produkcí levných hororů. Scénář nestojí za nic, za podpory korejského ministerstva kultury to naanimují stovky Korejců, hudba se nahraje někde v Makedonii a nejvíc práce dá najít několik slavných herců, kterým se v posledních letech příliš nedaří a za to dopoledne před mikrofonem si nemůžou říci tolik. Výsledek je samozřejmě v lepším případě přímo úměrný kvalitě scénáře – slabší dvě hvězdičky. ()

hammer_head

Silně podprůměrný animák u kterého mě bavily pouze titulky, kde trsá PSY. Příběh je nic moc a bohužel ani ta animace nepatří k těm lepším. Přesto bych viděl největší problém v tom, že si mě nedokázala získat ani jedna postavička, především hlavní veverák byl silně nesympatickej. Na tak krátkou stopáž to byla strašná nuda. ()

BMW12

Animovaná akční jednohubka. Tento animák není tak kvalitní jako ostatní. Má to sice celkem dobrý příběh, jsou zde sympatické i nesympatické postavy, ale jako celek to nemá takouvou kvalitu, takové kouzlo jako některé jiné animované filmy. I tak je to ale dobrý film, divák se celkem baví a hlavně dětem se to musí hrozně líbit. Film hodnotím 3*, ale za závěrečné titulky s PSY dávám o jednu * navíc. ()

ARI50

Zajímavý nápad já mam prostě tyhle animované pohádky rád pak už je jen otázka, o čem je jak je zvládnuta animace a jak dobře se bavíte u příběhu. Tady bych řekl nápad skvěly, zábava nechybí ale já postrádal tu třešničku na dortu k dokonalosti. ()

Terva

CITÁT - Pro nás zvířata je to těžké....... Pár vtipů to má, ale jako celek mě to nevzalo. Někdy si scénář jde svou cestou a přestává fungovat. Podobnost s příběhem "Za plotem" je až moc nápadná ale aby to fungovalo zde musíte přehlédnout řadu výmyslů. Pro děti to bude určitě parádní jízda, ale pro ostatní jen průměrný příběh. Díky, ale příště bez píšťalek a jen lízání. Vydržte závěrečné titulky. Ne kvůli hloupé hudbě, ale kvůli dvou dodatkům na úplném konci. Ještě se trochu zasmějete. ()