Nesprávní chlápci

• Velká Británie The Wrong Mans

Série(2) / Epizody(8)

Komediální thriller o dvou idiotech s dobrými úmysly, kteří jsou nečekaně zapleteni do velmi nepravděpodobné – ale smrtelně vážné – sítě zločinu, spiknutí a korupce poté, co Sam zvedne opuštěný zvonící telefon v místě autonehody... Seriál Nesprávní chlápci se soustředí na Sama Pinketta a Phila Bourneho, úředníky pracující pro krajskou radu v Berkshire. Jeden náhodný telefonát a případ podivuhodné záměny totožnosti však obrátí jejich nudný život vzhůru nohama. Poté, co se Sam stane jediným svědkem autonehody na zapadlé venkovské silnici, zvedne opuštěný mobil a vyslechne si zprávu, která zjevně nebyla určena jemu – “Pokud se nedostavíte do páté hodiny, zabijeme vaši ženu.” Když ho poslíček z podatelny Phil přesvědčí, že by se z nich mohli stát hrdinové dne, dvojice se brzy zaplete do velmi nepravděpodobné – ale smrtelně vážné – sítě zločinu, spiknutí a korupce. (HBO Europe)

Recenze uživatele Raziel_cz k tomuto seriálu (1)

Nesprávní chlápci (2013)

Hodně příjemné překvapení. Čekal jsem přiblblý sitcom založený na dialogu, The Wrong Mans ale bodoje vlastním formátem se spoustou akce a verbálního i vizuálního vtipu – prostě paráda. V ději je skoro víc zvratů než v Utopii, ačkoliv tady jsou samozřejmě poplatné komedii. Výborné ústřední duo doplňují známé tváře jako Dougray Scott nebo Karel Roden v povedených rolích, parodujících klišovité postavy ze špionážních filmů, a střídání vážných scén s černohumornými funguje naprosto brilantně. Podruhé by se to nemuselo povést, proto doufám, že další sezóny nevzniknou a tahle minisérie se stane kultem, jak se patří. ()