Máme rádi Česko

Česko, 2013, 106x85 min

Michael Čech

Libor Bouček

Účinkují:

Libor Bouček (moderátor), Jakub Prachař, Lou Fanánek Hagen, Martin Dejdar, Jan Dolanský, Vojtěch Kotek, Gabriela Partyšová, Jitka Čvančarová, Leoš Mareš (více)

Prima family přichystala velkolepou zábavnou show Máme rádi Česko, která prověří nejen znalosti diváků, ale především vědomosti hvězdných soutěžících z řad celebrit. Večerem bude provázet populární a ostřílený moderátor Libor Bouček. Sekundovat mu budou dva „kapitáni" v čele svých družstev složených vždy ze tří známých hvězdných osobností. Členové týmů se budou střídat, ale kapitáni zůstanou ve všech dílech stejní. Prvním bude oblíbený herec, moderátor a multiinstrumentalista Jakub Prachař. Druhého kapitánského postu se ujme muž s nevídaným přehledem, úspěšný skladatel a textař, frontman kapely Tři sestry, zkrátka muž mnoha tváří – Lou Fanánek Hagen! Hvězdní soutěžící z řad našich oblíbených celebrit budou prověřeni ze znalostí týkajících se všeho, co je české, od notoricky známých věcí až po ty záludnější, ovšem neméně zajímavé! Jak moc jsou osobnosti z herecké branže, baviči, moderátoři, sportovci, adeptky soutěže krásy, hudebníci, tedy populární tváře českého showbusinessu Česka znalí? To uvidíme v show Máme rádi Česko! (oficiální text distributora)

Ellesime

Soutěž má celkem dobrý potenciál, který je ale úplně zabitý nesmyslnými pravidly. Soutěž se v podstatě rozhoduje v posledním kole; proč celou dobu bojují o body, když si pak potipují pár statistických dat, zatočí kolem a všechno je naráz jinak? Mám ráda deskovou hru Česko, ale tento pořad bohužel nevyužil své možnosti. Navíc, dávat to každý týden je opravdu moc. Atd. ()

Segrestor

Jo, to jsem se smál, až jsem z toho dostal ischias. Pokud někdo chce nostalgicky zavzpomínat na Kufr, Riskuj, Kolotoč, Bingo, Milionáře, Zpívá celá rodina, Hubo Bubo kokot show atd. apod. najde ve sledování této převzaté zábavy to pravé ořechové nebo jádro pudla. Hele, to je mi jedno, co tam najde. Bavit se bude. Leč, jinak to vypadá na další televizní zrůdnost pro přestárlé pěstitelky koček. A když říkám převzatá zábava, tak tím myslím, že to je asi z nějakého jiného formátu. Asi, Máme rádi USA nebo co... Ne, tudy cesta nevede, Češi. ()

castor

Pět minut pryč, dalších deset, následuje dalších pět minut, reklama, a furt nic. Žádný vtip, žádná přidaná hodnota, nic, co by mě přimělo se podívat i příště. Snad nejhorší na tom nicméně zůstává skutečnost, jak se účinkující křečovitě hlídají, aby se při každém džouku nezapomněli chytat za břicho a bouřlivě tleskat. Hodně otravné jsou i předlouhé pěvecké vsuvky. Naopak docela fajn je hra, kdy si soutěžící sedící v kruhu předávají „výbušnou“ krabici a odpovídají na poměrně primitivní otázky. A světe, div se, někdy je to totální znalostní výbuch. Nevím, zda tam účinkoval od začátku, ale později to solidně pozvedával pohotový Jakub Prachař. ()

kulyk

Kikina Bouček odrodila, sundala poporodní špíček a vcelku jí to svižné moderování i jde. Je vidět, že ceny koksu padly radikálně dolů. Mladý Vatař získal platformu, na které může kloudně vyvenčit rodinu. Díl s Agátkou, frigidním Jokerem, ze kterého si dobrovolně nadělal osobní dominu, stál nepochybně za zlomyslnou pozornost..... Ve skutečnosti nejde o soutěž, jedná se čistě o zábavní pořad, mající za cíl utratit další hodinku a půl našeho bídného žití natolik interesantní formou, až zblbneme štěstím a zakoupíme vše, co nám předloží těch pár set reklam, jimiž to je prošpikováno. Nic nového pod sumcem. A nebýt tam tři a půl končetiny Fanánka, nepustím si virhábngernknedlykland ani na zahradu, neboť by tento skvost ,,pokulhával" ještě víc. Ovšem s díky za to, že mi první sestra před drahně lety dělal na pódiu v klubu Pavučina křoví - máme Tě rádi, čéško.) ()

Jara.Cimrman.jr

Česko mám ještě pořád rád, ale s touto ne/zábavnou ne/soutěží je to poněkud horší. Je to prostě jen další řady pokusů o estrádu, ve které se "celebrity" snaží být vtipné a diváci se řehtají, tleskají a mávají tak uměle, že s tím snad ani režisér nemůže být spokojený. Kde ale v dnešní době vzít kvalitního diváka, který se dokáže bavit naprosto přirozeně? Nechci se nějak vnucovat, ale ve středu odpoledne mám čas a místo financí bych si za odměnu vybral kop do rozkroku "mimořádně vtipného" rozhodčího Boučka. ()

• V první epizodě při zadání třetí filmové ukázky mluví moderátor Libor Bouček o filmu Ucho (1970), který byl v kinech uveden až o 20 let později. V soupisu otázky ve spodní části obrazovky je pak ale rok promítání uveden špatně. (jakear)
  • Máme rádi Česko na TV Prima vychází z formátu pořadu I Love My Country, se kterým přišel holanďan John de Mol, který má na svém kontě již takové pořady jako je Big Brother či Hlas apod. (Paity)
  • Prakticky stejný formát televizní show už v roce 2008 uvedla na televizní obrazovky konkurenční TV Nova, která pořad pojmenovala I love Česko (od r. 2008). (Paity)