Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Strhující životopisné drama mapuje třicetiletou životní cestu nejsilnějšího muže přelomu 19. a 20. století, který mimo jiných neuvěřitelných kousků dokázal udržet v každé ruce dva tažné okně, na zádech zvedl zátěž osmnácti dospělých mužů a jedním prstem zdvihl závaží o hmotnosti 240 kilogramů. (Morico)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,DÁMY A PÁNOVÉ, NÁŠ MOCNÝ, VÝJIMEČNÝ, NEJVĚTŠÍ Z NEJVĚTŠÍCH, NEJSILNĚJŠÍ Z NEJSILNĚJŠÍCH, JEDINEČNÝ LOUIS CYR!…“ /// To takhle jednou Louis zvedl šutr… Příběh o nejsilnějším týpkovi světa je příběhem o útěku z bídy. Louis Cyr nebyl žádnej vobyčejnej Ota Zaremba (taky zobal? Hovno, mlíko pil…), nýbrž nevobyčejnej zázrak přírody. Jeho životopis je zajímavě zpracovanej, nenudí, je plnej zvedání železa a cirkusovejch kousků… možná bych to na ty 4* mohl zvednout… Víte co, seru na to. Silný 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Biografii, kterou napsal spisovatel a scenárista Paul Ohl, číst nebudu. 2.) Nevím, co všechno se dá dokázat jedním prstem (…ale holky, nechte toho…). 3.) Thx za titule ,,Jolinar“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Okara 

všechny recenze uživatele

Ale jo, takhle jsem si to nějak představoval. Autobiografický film o nejsilnějším muži, který kdy žil. Žádné neuvěřitelné tempo, efekty či přesah; Louis Cyr je komorní film o kanadském silákovi, který kromě jeho neuvěřitelných kousků zachycuje i jeho životní cestu včetně všech útrap mimo pódium. A to poměrně věrně. Ve filmu sice nenalezneme mnoho zásadních momentů jeho života (kariéru policisty, těšení se oblibě v Evropě či mnoha jeho siláckým kouskům), ale to vůbec nevadí, neboť životní cesta tohoto muže vydá i tak bohatě na 130 minutovou stopáž. A byť je celý snímek těžkopádní jako Louis sám, divák se nenudí - na to je až příliš ohromen výkony, které tento na první pohled vypadající cvalda předvádí. Je bez debat, že byl jedním z nejsilnějších mužů planety a vůbec nevadí, že se konkrétní měření jeho pokusů různí. Desítky kilo sem, stovky kilo tam, když vám někdo na zádech zvedne dvě tuny, ustupuje exaktnost údivu. Kdo čeká melancholickou sondu do životní poutě nejsilnějšího muže, který kdy kráčel po Zemi, nemůže být zklamán. A kdo s tím má problém, tak za ním přijde jeho potomek, popadne a vyhodí oknem, jak to dělávala jeho mamka. Vskutku úctyhodný příběh muže, který si nezaslouží být zapomenut. Nejlepší soundtrack z filmu: Main Theme. 70 % ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Někdo známej na facebooku dával odkaz na článek o tomto člověku. Pod tim odkazem se rozjela velká debata ohledně toho, jestli je možný, aby někdo dokázal zvedat takovýhle těžko uvěřitelný váhy, nebo je to nějakej fejk. Jelikož mi čísla z toho článku přišly poněkud přitažený za vlasy, tak jsem hledal o Louisi Cyrovi ještě nějaký další informace a narazil jsem i na tento poměrně vysoko hodnocenej film. Možná je to tim, že jsem si už všechno přečet, ale ten film mě prostě vůbec nebavil. Přišlo mi to šíleně nudný a já na to koukal po částech několik dní. Navíc ten film nějak moc neodpovídal tomu, co jsem se tak různě dočet. Údajně Cyr pracoval na nějaký rodinný farmě a rodina navíc vlastnila hospodu, takže asi úplná socka nebyl. Podle filmu je jako ze strašně chudejch poměrů a maká někde za pár šupů u nějakýho vykořisťovatele. Taky některý epizody z jeho života ve filmu úplně chyběly. Ale největší problém asi je, že tomu herci, co hraje Louise Cyra, prostě nejde uvěřit, že je to borec, co zvedne půl tuny jako lehkou rozcvičku. Když to člověk porovná s nějakejma dobovejma fotkama, tak je vidět, že Louis Cyr byl úplně jiná figura, měl široký ramena a bicáky jak hovado. Ten herec je prostě jenom tlustej. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Postava tohoto siláka je určitě tím nejzajímavějším z celého filmu. Pokud jsou údaje pravdivé, (o čemž mnozí pochybují), tak to teda kolouk dolů. Dávat takové váhy, v době, kdy člověk bral sílu pouze z jídla a ne ze všemožných doplňků, či steroidů, to musela být pro diváky v hledišti opravdu velkolepá atrakce. Louis Cyr není sice natočen nějak extra přesně podle jeho životopisu, což na druhou stranu je u podobných filmů zcela běžná věc. Mně nezbývá nic jiného, než jen tiše závidět a doufat, že se podobným výkonům aspoň tak ze třiceti procent přiblížím. To by mně bohatě stačilo. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

O jakémsi Cyrovi jsem jaktěživ neslyšál, takže šlo zprvu o zajímavou informaci. Nicméně příběh samotný zas tak objevný není, uvidíte a časem pozapomenete. Nicméně je hezké, že ti dva obříci umí i hrát :) Za film tak pěkné ***. Tu * navíc si film zaslouží za zpracování, protože je to moc pěkně natočeny, hezky se na to kouká a je u toho pěkná hudba, všechno k sobě zapadá, což se ne vždycky vidí a slyší. V tomhle ohledu tedy tvůrci odvedli moc dobrou práci. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen ve více jak 21 lokacích, objevilo se v něm kolem 130 rolí, 500 kostýmů, 50 koní a přes 20 replik siláckého náčiní rekonstruovaného dle muzea artefaktů Louise Cyra. (Morico)

Reklama

Reklama