poster

Louis Cyr

Drama / Životopisný / Historický

Kanada, 2013, 130 min

Režie:

Daniel Roby

Hudba:

Tim Rideout
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chelseaman22
  ****

  Ono dát se na dráhu profesionálního zvedače zátěží není jen tak! Tak si milý kulturisté představte, že by jste neaplikovali takové ty doplňky, jež se prodávají v padesáti litrových nádobách a mají příchutě mangem začínaje, kaviárem konče. Dále by jste se nedopovali androgenními anabolickými steroidy či peptidovými hormony! Louis Cyr nic z výše uvedeného nepotřeboval, dokonce ani neposiloval. Jediné, co provozoval byl pořádný dlabanec a lekce francouzské gramatiky, jež mu byly poskytovány věrným poskokem. Louis to nakonec dotáhl až do manéže, kde vedle krotitelů lvů držel dva páry ořů zafixované na jednom fleku - hurá vnitřní krvácení! 78%(7.4.2014)

 • kareen
  ***

  Tentokrát jsou ty čtyři hvězdy slabší, protože přes všechny kvality snímku, přes všechny ty neuvěřitelné silácké kousky a ještě obdivuhodnější nezdolnou vůli Luise Cyra vyhrávat a zajistit tak sobě i svým blízkým východisko z beznadějné bídy, mi neseděla příliš dlouhá stopáž, ono když hlavní hrdina šokoval svým vystoupením poprvé, bylo to fajn, podruhé, potřetí taky, ale s každým dalším rekordem to ztrácelo na počáteční přitažlivosti. Přesto zajímavý snímek, který určitě doporučuji.(1.3.2014)

 • Fr
  ***

  ,,DÁMY A PÁNOVÉ, NÁŠ MOCNÝ, VÝJIMEČNÝ, NEJVĚTŠÍ Z NEJVĚTŠÍCH, NEJSILNĚJŠÍ Z NEJSILNĚJŠÍCH, JEDINEČNÝ LOUIS CYR!…“ /// To takhle jednou Louis zvedl šutr… Příběh o nejsilnějším týpkovi světa je příběhem o útěku z bídy. Louis Cyr nebyl žádnej vobyčejnej Ota Zaremba (taky zobal? Hovno, mlíko pil…), nýbrž nevobyčejnej zázrak přírody. Jeho životopis je zajímavě zpracovanej, nenudí, je plnej zvedání železa a cirkusovejch kousků… možná bych to na ty 4* mohl zvednout… Víte co, seru na to. Silný 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Biografii, kterou napsal spisovatel a scenárista Paul Ohl, číst nebudu. 2.) Nevím, co všechno se dá dokázat jedním prstem (…ale holky, nechte toho…). 3.) Thx za titule ,,Jolinar“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(6.3.2014)

 • DwayneJohnson
  ***

  Postava tohoto siláka je určitě tím nejzajímavějším z celého filmu. Pokud jsou údaje pravdivé, (o čemž mnozí pochybují), tak to teda kolouk dolů. Dávat takové váhy, v době, kdy člověk bral sílu pouze z jídla a ne ze všemožných doplňků, či steroidů, to musela být pro diváky v hledišti opravdu velkolepá atrakce. Louis Cyr není sice natočen nějak extra přesně podle jeho životopisu, což na druhou stranu je u podobných filmů zcela běžná věc. Mně nezbývá nic jiného, než jen tiše závidět a doufat, že se podobným výkonům aspoň tak ze třiceti procent přiblížím. To by mně bohatě stačilo.(15.11.2014)

 • Morholt
  **

  Louis Cyr je určitě zajímavá osobnost, ale podle toho, co jsem vyčetl, jeho životní příběh zase tak zajímavý není, A to se asi odrazilo i ve filmu. Prostě je to jen o strašně silném chlapovi, který tu svojí sílu dokázal prodat. Nějaké kontroverze se tu prakticky nekonají, hrdinovi těžké začátky jsem také nezaregistroval a odvrácená tvář slávy vlastně přijde až na konci, ale nepůsobí to nijak intenzivně. Pokus o násilné naroubování komplikovaného vztahu s dcerou na mě také nijak zvlášť nezapůsobil. Na dokument bych se s chutí podíval, ale film nudil. 30%(21.2.2015)

 • - Snímek byl natočen ve více jak 21 lokacích, objevilo se v něm kolem 130 rolí, 500 kostýmů, 50 koní a přes 20 replik siláckého náčiní rekonstruovaného dle muzea artefaktů Louise Cyra. (Morico)