poster

Persuasion

 • Francie

  Persuasion

Romantický

Velká Británie / Francie / USA, 1995, 107 min

 • emma53
  ***

  Když Persuasion srovnám s jinými filmy podle předlohy Jane Austen, tak jsem zatím asi zažila největší zklamání. Možná jsem byla až příliš natěšená na tak těžko dostupný film. Jsem přesvědčená, že největším problémem byl výběr Amandy Root do role Anny, protože na mě téměř po celou dobu s těma jejíma kukadlama působila jak umírající laň. A to i přesto, že jsem se s její povahou dokázala velmi dobře ztotožnit. Je to škoda, protože Ciarián Hinds byl naopak poměrně dobrou volbou. Jinak doba, kostýmy a většina jejího úděsného příbuzenstva byla vykreslená velmi dobře. Sice se smutkem, ale nad průměr dnes nepůjdu.(14.11.2014)

 • rikitiki
  ***

  Zrovna tenhle román mé oblíbené Jane Austenové je takový nenápadný, jako jeho hrdinka. Filmové zpracování nenabízí další pohled na příběh, je jen jeho ilustrací. Bohužel, nepříliš pohlednou, což myslím doslova. Málokdy se vidí tak nevzhledné obsazení filmu. Přece jen, když si nabubřelý šlechtický otec hlavní hrdinky v románě celou svou osobnost zakládá jen na hezkém zjevu, měl by to být aspoň pěkný chlap a ne takový zrzavý pichlavec jako ve filmu. Stejně tak její starší sestra, obdivovaná pro svou krásu, která je její jedinou devizou, by neměla vzbuzovat dojem, že by si co nejrychleji měla zajít na stomatologii. Annina přítelkyně, ovdovělá paní Smithová, tak to už snad byl travestit za zenitem, ne? Hlavní hrdinka byla i v románu šedá odkvetlá myška, takže tohle sedí, ale její herecký projev: "vypoulím ty oči, co nejvíc umím" by měl mít trochu širší rejstřík.(24.4.2015)

 • dosig
  ***

  Tato adaptace mě vůbec nenadchla. Je to celé unylé a vůbec jsem se neorientovala kdo je kdo. Jediné, co se mi líbilo byl konec, kde Anna neběží od domu k domu jako ve filmu z roku 2007 (to mi přišlo úplně mimo mísu) a představitel kapitána Wentwortha se mi zamlouvá víc zde. Naopak představitelka Anny byla příšerná a pořád civěla jak sůva z nudlí.(10.11.2011)

 • cherita
  ****

  „I tried to forget you…I thought I had...“ Jane Austenová tak, jak ji mám ráda. Žádné výbuchy romantiky, jen pár náhodných pohledů a doteků, které o to víc chytají za srdce. Obsazení nemá daleko k dokonalosti, všichni do jednoho vypadají, jako by se v 19. století narodili. Amanda Root je na začátku správně staropanensky odkvetlá, aby mohla postupem času už jenom rozkvétat a krásnět. Ciaran Hinds je coby Wentworth trochu zvláštní volba, ale nehraje ho špatně a jeho scény s Annou výborně fungují. Příběh se sice občas až příliš věrně drží předlohy, přesto jde o překvapivě ucelený a překvapivě komorní film.(12.7.2009)

 • togaf
  **

  Anotace k Persuasion z roku 1995 by togaf: Hnusní herci kteří neumějí hrát. Konec citace. Osobní hodnocení: Nechápu jak R. Michell mohl takhle hrozně zničit tak vděčnou adaptaci. Pan Eliot, který si potrpí na vzhled je hnusný a plešatí. Polibek uprostřed Bathu v 19. století mezi hrdiny z vyšší střední vrstvy? V tomhle filmu normální...nikdy víc a rychle zapomenout.(21.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace