Runestone

The Runestone

Horor / Dobrodružný / Komedie / Drama

USA, 1991, 105 min

• eraserhead666

Před dvaceti lety jsem kolem toho filmu chodil pořád ve videopůjčovně. S tím, že jednou i na něj přijde řada. Nepřišla, videopůjčovny krachly a ten sympatický béčkový obal se mi vykouřil z paměti. Možná by se dalo říci naštěstí. Protože bych byl asi pěkně nasranej. Bezduchá slátanina okatě pomrkávající levnou atmosférou a i na béčkocéčkový horror směšnou maskou, s jasně čitelnou zápletkou. Posledních cca 30 minut jsem absolvoval v polospánku, takže nevím, zda něco z toho, co jsem vnímal, nebyl jen sen.(6.4.2016)

Výborné hororové béčko, ktorého sa vôbec nemusíte obávať. Vo svojej váhovej kategórii patrí medzi tie kvalitnejšie. Najvyššie hodnotenie mu však uniká kvôli minimu gore, čo zamrzí hlavne pri B filmoch s takýmto námetom, ktoré vo väčšine prípadoch nemajú tendenciu sa štítiť krvavostiam. Škoda. Ale tak či tak, som milo prekvapený.(20.2.2011)

• Muso

Typický béčkový horor. Príšera ktorá vraždí len preto, aby vraždila. Policajt, ktorý je závislý na cukríkoch PEZ a v každej vete musí povedať slovíčko kurva. Občas ma pobavili vtipné scény ako napr.keď sa fízel napichnutý na nejakom trojzubci začne prežehnávať, alebo keď tajomný blondín sekne do príšery požiarnickou sekerou a povie: stálo to za pokus:-! Za tých pár momentov však určite nestojí pri tom takmer 2 hodiny sedieť.(26.11.2007)

,,JEDINÁ VEC, KTORÁ VYDRŽÍ DLHŠIE AKO VIERA JE PORNOGRAFIA." __ Horory z príšerami mám rád a na tento sa pomerne dlhý čas nepozeralo vôbec zle. Predovšetkým prvá polovica sa po mierne nudnom úvode slušne rozbehne a pozorné oko diváka ocení rôzne filmové (oscarová dráma The Assault, figúrka Godzilla) alebo popkultúrne odkazy. Dokonca pokiaľ nevidno Fenrira napätie je nápaditejšie a určite dokáže naštartovať fantáziu diváka. Jeho príchod na scénu počas vernisáže unudených konceptualistov je rozhodne štýlový, avšak kto by čakal poriadne jatky v podobe odtrhnutých hláv alebo vykuchaných tiel bude sklamaný, začo môže prakticky nulové využitie gore efektov počas celého filmu. Medzi lepšie momenty ešte možno zaradiť milostnú scénu s prestrihmi na žerúceho Fenrira (pozorovaného vystrašeným mívalom a následnom siluetou jeho pazúrov v žiari mesiaca), prípadne desivý moment sna v sne. Horšie momenty prichádzajú s pribúdajúcou minutážov prejavujúce sa v množstve nelogických momentov alebo priveľmi statických akčných scénach. (104. hodnotenie, 11. komentár k filmu)(29.12.2018)

• cariada

Blbost , která nenadchne, ale ani neurazí. Z kamene leze náký bubák a vraždí, celkem pěkně, ale to je asi tak vše, pár dobrých vtípků od poldů jinak nic moc. Je to takový spletenec několika postav do sebe a jakého si vlkodlaka či jak to nazvat. Béčko jak vyšitý, bez rychlejšího přeskakování bych to asi nedal.(29.10.2012)