poster

Vlkodlak: zabijácký virus (TV film)

 • Česko

  Krvelačný vlkodlak

 • USA

  Battledogs

Horor

USA, 2013, 86 min

 • TERRORDROME
  **

  Filmy o vlkolakoch sú jeden z najbiednejších hororových subžánrov a keď sa ktomu pridá meno neslávne slávnej spoločnosti Asylum, v nejednom človeku sa začnú pohybovať vnútornosti do protismeru. Ale zasa radšej vlkolaci než ďalšia várka obrích lietajúcich piraní, dvojhlavých žralokov, osemrukých hadov či chobotníc v sandáloch. Nech sa prepadnem do Somálska ak kecám, ale ono to nebolo vôbec také zlé, dokonca by som dejovú linku aj opatrne pochválil. Ide o to že po úvodnom masakri na letisku ostane celá banda nakazených čo sa pri zvýšení krvného tlaku menia na chlpaté beštie a ktorých armáda umiestni do karantény s tým že pracujú na vakcíne. Samozrejme že od militantných čurákov v zelenom nemožno čakať nič dobré a aj tentoraz ide tým hajzlom hlavne o to aby z toho vyťažili potenciálnu superzbraň. To nikdy neskončí dobre. Nie že by som to chcel vidieť ešte raz, ale za seba musím povedať že to bolo celkom slušné. Ak uvážime akou mierou epického debilizmu trpia priemerné Asylumácke "trháky", tak v tomto vratkom kontexte sa dá nesmelo povedať že "Bojoví Psi" sú vlastne takou malou bačorinkou "čistej vody" oproti obvyklému bazénu skazenej močovky. Pri sledovaní som ani nemal chuť odrezať si hlavu, čo je pozitívne. Lacné digiefekty tentoraz znesiteľné a ako bonus sa tu mihne pár známejších béčkových ksichtov ako napr. Bill Duke, bývalý krotiteľ duchov Ernie Hudson, alebo zvraštený mohykán Ves Studi. Stále je to ešte televízna srajda, ale je tam znateľný nejaký posuv smerom k pozerateľnosti.(3.6.2014)

 • SOLOM.
  **

  První známky nervozity jsem zaznamenal již při zjištění, že jde o „TV film“ a ještě k tomu ho natočilo The Asylum. Znám jejich výtvory moc dobře a většinou jde o nehorázné braky, které jsou ovšem občas i celkem zábavné a tak jsem tomu dal šanci. Začínající režisér Alexander Yellen však ukázal, že v sobě alespoň trochu talentu má, což se ovšem o scénáristovi říci nedá. Každopádně velké plus vidím v obsazení celé řady známých herců, kteří asi neměli zrovna do čeho píchnout, nebo se snažili oprášit zašlou slávu. Každopádně tato céčková záležitost místy skutečně nabídla zajímavou podívanou, která si rozhodně zaslouží alespoň nějaké bodové (procentuální) ohodnocení zaslouží. Zas až taková sračka to nebyla. Pro ty co Asylum neznají, to bude asi hodně nerozdýchatelné, ale zasvěcení už vědí, že od nich se málokdy dočkáte nějakých lepších efektů či dobrého scénáře. Takže digitální vlkodlaci byli po všech těch (MEGA)monstrech příjemnou změnou. Tedy rozhodně ne na oko, protože jejich vzhled byl katastrofální, ale jinak se chlapcům tentokrát gore scény docela „povedly“. Za to ve scénáři byly díry jak v ementálu a logika si vzala během natáčení raději dovolenou. Popravdě jediný důvod proč jsem se na to dodíval až do konce, byla Ariana Richards. Tu si jistě ještě pamatujete z Jurského parku. Velice rád bych napsal, že Battledogs mohli vytěžit mnohem více ze svého potenciálu, ale to by museli nějaký mít. Tohle byla jen účelová jednohubka, která chtěla vytřískat nějaké ty peníze, aby mohlo The Asylum rychle natočit zas nějakou jinou hovadinu. 30%(8.1.2015)

 • Tommassi3
  ***

  "Podívejme !! Taky jste milovnice psů ??" - "Byla jsem !! Teď mám spíš takové smíšené pocity.." ;) Kdo by to byl ještě nedávno bez ostychu řekl, navíc nahlas a naplno, že se může tvorba Studia Asylum někam posunout ?? Snad jen zarytí optimisté z řad milovníků a uctivačů tvorby nejpokleslejší, asylácké !! Já se žinýrovat nebudu, a tak to řeknu: Může !! Yellen rulez !! Studio Asylum s Alexandrem Yellenem udělalo neskutečně dobrý tah, protože tento původně kameraman dokáže přes všechnu tu cílenou brakovitost naprosté většiny jejich projektů dát svým snímkům alespoň částečně jakýsi punc profesionality, když ta jeho nesmírně výživná éčka alespoň vizuálně až neuvěřitelně rostou, a o tom si Asylum mohlo doposud nechat jen zdát !!(27.5.2014)

 • korbitch22
  *

  Začátek ještě celkem ušel, ale ten pozdější příval scénáristických hoven už vážně nešlo rozdejchat.Na to, že je to televizní sračka od Asylum to mělo překvapivě dobré gore a snesitelné efekty, jenže když scénář píše retardovaný diletant, nezachrání vás ani to.Těžko pochopitelné obsazení. Studi, Haysbert, Duke....to jsou herecké konce.Hlavní hrdina byl notně otylou verzí Davida Boreanaze.Jak už sem zmínil, největší průser je scénář, ono totiž je úplně nejlepší skupinu nakažených lidí, kteří se po větším stresovém vypětí mění v krvelačně bestie přemístit všechny dohromady do neuzavřeného bývalého nádraží a nechat je chodit dokola jak idioty aby je ve finále hlídala skupina asi deseti vojáků se špuntofkama.Asylum se může snažit jak chce, může shánět velká filmová jména a vylepšovat efekty jak to jen na tv film jde, ale dokud budou scénáře vymaštěnější než Campbell s bublajícím blátem dohromady, budou to pořád jen strašné sračky.15%.(12.10.2014)

 • AlistairMir
  ***

  A je to tady dámy a pánové !! Asylum se vrhlo na další monstra a tak po všech možných žralocích a krokosaurech zde máme vlkodlaky. A to ne jen tak ledajaké, ale takové co se dají ochočit a když na ně hezky mluvíte, změní se zpět do lidské podoby. Ještě aby ne, když je krotí sám exkrotitel duchů Ernie Hudson. Kecám ten je naopak věčně vytáčí :-D Bohužel ne všichni dají na sladké řeči a navíc nám zde běhá spousta maníků se samopalama a ty hodlají vlkouše krotit úplně jinak, ale také účinně. Naši chlupáči, ale i tak hrozí, že zamoří město a osud celého světa (rozumějte USA) tak leží v rukách jednoho majora a mohutné verzi prezidenta Obamy a bývalého protivníka Predátora, Billa Duka. K tomu všemu digitální krev, špatné efekty, ale kolem a kolem legrační chlupárna , co si jí jednou pustíte a za deset let dostanete chuť na repete. Hauuu(7.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace