poster

Please Like Me (TV seriál)

Komedie / Drama

Austrálie, 2013–2016, 13 h 35 min (Minutáž: 25–28 min)

 • santiamén
  ***

  Z australských seriálů, zdá se mi, vždycky vyleze takový nemastný neslaný průměr. Please Like Me na mě působí jako poněkud křečovitá snaha vytvořit správně ulítlé charaktery, ale kupodivu jsou do jednoho naprosto nezajímaví. Pokud se mělo jednat o jakousi parodii na telenovely (homosexualita, deprese a pokusy o sebevraždu, předstírané těhotenství), něco se tvůrcům nepovedlo.(4.8.2014)

 • Herriotka9
  *****

  I'll be fiiiiiiine, yeah yeah yeah yeah!!! Ale titulní písnička není to jediné, co mě na tomhle seriálu chytlo. Perfektně napsaný scénář (:*****), skvělé komediální, ale i vážné momenty, prostě život. Taky díky tomu, že nestaví jenom na hlavní postavě, ale dává prostor i těm "vedlejším" (Tom & Niamph forever :D) Celý jsem ho skoukla během 2 týdnů a trošku toho lituju, protože takových věcí tu zatím moc není. Snad třetí série ;D(15.2.2015)

 • Košoun
  *****

  Vlastně vůbec nevím, jak jsem na tento seriál narazil, ale jsem rozhodně rád, že se tak stalo! Za 3 dny jsem zhltnul první dvě série a musím říct, že jsem se dlouho takto u žádného seriálu nebavil a neodreagoval. Josh Thomas je skvělý, jeho cynický a emočně odměřený humor/charakter mi 100% sedne. Zápletky, ač jsou v podstatě zcela nezajímavé a klišoidní, jak život sám nabízí, tak jsou tak svižně a civilně zpracované, že budete mít po třech epizodách pocit, že postavy ze seriálu znáte celý život. Kromě hlavního hrdiny za zmínku stojí psychotická Niamh (Nikita Leigh-Pritchard) a geniálně vlezlý sexy Geoffrey (Wade Briggs), který byl bohužel jen v první sérii. Prostě Plese Like Me je pro mě komediální seriál, který i přes svou neznámost válcuje v bezprostřednosti a nadhledu mnoho jiných komediálně-dramatických seriálů. Určitě všem doporučuji vyzkoušet, i když to jistě nebude šálek kávy všech diváků...(24.3.2015)

 • voldemorf
  *****

  Realistické dialogy, uvěřitelné reakce a chování postav v různých situacích. Zkrátka ta správná poetika trapnosti. Líbí se mi, že nejde o coming-out story, ani o hledání pravé lásky. Josh hledá především sám sebe. Je to jedna z těch postav, které jsou tak nechutně uvěřitelně nesympatičtí, plní chyb a lidskosti, že si je nakonec musíte zamilovat. Ve druhé sérii prošel vnitřním vývojem, pomaloučku se učí dospívat, myslet na druhé a čelit odpovědnosti. Bonusové body za úžasný smysl pro humor, které tento seriál rozhodně má. Těším se na třetí sérii.(12.5.2015)

 • easaque
  *

  -3* pro 1.sérii, 1* pro druhou tento zatím vysoce hodnocený australský gay sitcom jsem si nemohl nechat ujít. Zatím jsem však s jejím hodnocením po první sérii rozpačitý. Nic výjimečného na něm nevidím, ale aspoň se občas dobře zasměju. Postavy jsou buď hodně pubertální a nebo ujeté. To druhé mi většinou nevadí, ale tady za tím necítím žádný přidaný potenciál a ani žádná mi nepřijde blízká. /// Tak jsem zkusil i druhou sérii a musím konstatovat po třech dílech, že se na to nedá dál dívat. Postavy se chovají furt stejně divně a nepochopitelně, dialogy jsou hrozné a už je to spíš k pláči. Pokud je hlavní postava nejnudnější a humor vychází spíš z vedlejších charakterů, tak bude asi někde problém. A už nemám sílu to dál zkoumat. GAY OVER! [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](4.9.2017)