Lightfields (TV seriál)

Lightfields

Velká Británie, 2013, 5x45 min

Stejně dobré jako první řada - Marchlands. Dobří herci, jimž jejich charaktery věříte a opět dobré propojení všech tří časových rovin. Bral bych klidně i další řadu.(19.3.2014)

Poměrně standardní duchařina, jež proplétá tři časové a dějové linie jedné nešťastné události, přičemž jejími hlavními devizami jsou velmi dobře budovaná atmosféra a s tím spojená práce s napětím. Tyto atributy však paradoxně také dají vyniknout největší slabině této série, a tou je pro mě scénář. V průběhu sledování tvůrci diváka postupně vnadí a nechají ho oprávněně očekávat, že z rozuzlení vypadne nějaká typicky britská syrová flákota, a ona se z toho ve finále vyklube taková uchcaná limonáda.(22.11.2014)

Přibližně na stejné úrovni jako o dva roky starší Marchlands, byť s o něco méně sympatickými postavami a v méně atraktivním prostředí. Opět je tempo spíše pomalejší, mysteriózní atmosféry je méně, ale za to důraz na hororové prvky je o něco silnější.(15.4.2016)

Velmi důstojný pokračovatel Marchlands, nižší hodnocení dám snad jen, že poprvé je holt jen jednou. Pevně ale doufám, že se tvůrci k tomuto formátu vrátí do třetice všeho dobrého.(11.11.2014)

Na můj vkus trochu naivně pilcherovské, ale vizuálně je to moc příjemná podívaná. Určitě by neuškodilo připsat k tomu dramatu, že je mysteriózní, ale kdo si přečte obsah, tak to z toho vyplyne jasně. Velkým plusem, který chci určitě vyzdvihnout, je dokonalé propojování tří časových období, které nebylo ani trochu rušivým elementem jak to někdy bývá. Lightfields je o pocitech viny, lítosti, odpuštění, bolesti, utrpení, ale i o vykoupení a té romantiky si také trochu užijete. Na nedělní odpoledne jako stvořené.(3.12.2013)