Krvavý thriller o bývalém gangsterovi - členu Yakuzy, jehož rodina byla vyvražděna během kruté války gangů v Tokiu. Nyní je donucen vydat se s novou identitou do Ameriky, aby našel Kena - svého mladšího bratra. Yamamoto se zpočátku cítí frustrovaný v cizí zemi, navíc nemluví anglicky. Zjišťuje, že se Ken zapletl s drogovými dealery. Záhy se dostává do podsvětí L. A. a ke svému překvapení se ocitá zpět v životě plném násilí a zločinu, na jaký byl v Tokiu zvyklý. Brzy vytvoří silný gang, který bez jakýchkoli zábran, likviduje své nepřátele. Válka gangů se však nevyhybá ani Americe, a tak se Yamamoto po čase ocitá tváří v tvář jinému gangu a zjišťuje, že již není cesty zpět... (oficiální text distributora)

danny_21

Čekal jsem pořádnou yakuzáckou řežbu, která se nebude brát servítky - což se částečně dostavilo, ale pokud chtěl režisér rozehrát dramatičtější notu, tak na to nestačí jen jednoduchý příběh s obehranou šablonou vyřizování účtů - to holt chce větší rozměr hlavně pro vedlejší postavy - 60 % ()

Ivo

Je libo uříznout si prst ? Nebo snad vyhřeznout si střeva z těla jako kulturní vložku při večeři či dojemně a přesvědčivě se střelit do hlavy pro budoucí prosperitu gangu ? No problem - Takeši vřele doporučuje a se zamyšleným pohledem rád přihlíží, případně i lehce zaasistuje. Hromadné popravy a střílení jiných se ovšem nepočítají, příliš obyčejné a rutinní, něco jen jako zavázat si tkaničky u bot nebo dát si snídani, nestojí za zmínku ... Škoda že díky soustředění tvůrce na podobně úchylné zhovadilosti vlastně ani pořádně nevíme kdo, co a proč tak činí a kdo jsou vlastně ti druzí (a vlastně ani ti první ..). ()

Zikus

Strašlivě nesouvislý a zmatený. Po první polovině jsem neměl vůbec ponětí, co se vlastně děje. Ani jsem to nedokoukal. Navíc mě to nedokázalo upoutat. ()

junxi91

Drsný a tvrdý krimi thriller bez výraznějšího příběhu, zato však se spoustou výrazných hnusných momentů - useknutými prsty, rozpáranými břichy, kusy dřívek v nose, prostřelenými hlavami a hromadami mrtvol a krve. Hlavní hrdina se jmenuje Yamamoto, člen Yakuzy, jehož boss je právě v rámci válek gangů v Tokiu zabit. Zbývající členové klanu se přidají do druhého klanu, Yamamoto má být v rámci věrnosti novému klanu zabit. Podaří se mu však z toho vykroutit a odjet ze země. Yamamoto letí za svým mladším bratrem Kenem do L.A., kde má Ken údajně studovat. Yamamoto je od té doby nazýván Aniki, což znamená "starší bratr". V Americe se necítí moc dobře, protože sotva rozumí anglicky a v cizí zemi se mu nelíbí. Ihned po příjezdu potká jednoho černocha, který jej chce jako asijského turistu okrást, a tak mu Aniki pořeže oko skleněnou lahví. Netuší, že se s tímto týpkem jménem Denny ještě potká. V asijské restauraci se mu povede zjistit, kde najde svého bratra. Jeho bratr zde však nestuduje, místo toho se však věnuje se svými kámoši, mj. také s Dennym, prodeji drog. A tak může Aniki pokračovat v tom, co mu jde nejlépe. Anikiho nový gang se hned dostane do sporu s Hispánci, kteří také prodávají drogy. Tento problém vyřeší Aniki po japonském způsobu a všechny Hispánce postřílí. Potkává se s dalším svým bývalým kolegou z Japonska jménem Kato a sděluje mu, že to zde funguje jako v Japonsku. S vedením Hispánského gangu se sejde Yamamoto s Kenem mají pod stolem připravené zbraně. Hispánci jim nabízejí své území, ale vzápětí pronesou něco o "zasraných japončících", a tak je Aniki s kolegou rozstřílí. A tak začnou likvidovat každého, kdo se jim postaví do cesty. Mezitím tráví čas ve své centrále, hrají basket (vtipná scéna, při které chtěl Kato nahrát a každý na něj kašlal, protože je příliš malý) a Aniki si dokonce najde ženskou. Jeho brácha se vydává zpátky do Japonska, kde je velké zasedání celé Yakuzy. Jeden člen jej obviní z toho, že není dostatečně loajální, a tak Ken všem ukáže obsah svého žaludku a spáchá seppuku. Kato stejně jako Aniki nemluví anglicky, má na zádech obří tetování (typické pro členy Yakuzy) a neschvaluje Anikiho vztah s tou ženou. Anikiho přepadne ve skladu konkurence a Denny se ho snaží zachránit. Jeho únosce zastřelí a Anikiho postřelí do břicha, nicméně to přesně po něm Aniki chtěl. Aniki vybuduje brutální a úspěšnou organizaci a chce se spojit s jiným japonským klanem. Jeho šéf Shirase je však proti, a chce po Katovi, aby mu ukázal svou oddanost Anikimu tím, že se zastřelí. To on také udělá a tak se oba klany sloučí. Aniki a Shirase se stanou šéfem a jeho zástupcem. Další nepřátelé jsou Italoameričané, kteří chtějí polovinu výdělku z prodeje drog, to však Shirase odmítá. Dojde k dalšímu masivnímu krveprolití, při kterém jsou všichni členové Anikiho gangu a jejich rodiny zlikvidovány a přežívá pouze Aniki a Denny, ze kterých se stanou bratři. Oba se rozhodnou unést kmotra italoamerického gangu a sehrají s ním vtipnou scénu s popravou v poušti, kdy kmotr vybírá lanka, za které Denny tahá a jedno z nich zmáčkne spoušť pistole, ale kmotrovi se nic nestane. Je na něj sehrána další habaďůra - Aniki naoko zastřelí Dennyho, nechá ho však odejít a kmotra také. Denny odjíždí autem pryč a nadává na Anikiho, že ho nechal samotného, ale v tašce najde velice příjemné překvapení. Aniki stráví své poslední chvíle na odpočívadle, které patří jednomu Japoncovi, ale italští mafiáni si ho nakonec najdou...No, bylo to dost brutální a krvavé, pravidla Yakuzy jsou podle mě dost přísná a scény s prokazováním loajality pomocí párání břicha, stejně jako s trestáním dealerů usekáváním prstů byly tak hnusné, že jsem musel odvracet zrak, a to snesu kurva hodně. () (méně) (více)

Mocoft

Temný film s přímočarným dějem = rovnou do záhuby, ale s rovnými zády... Jednání "Japek" mi asi v některých aspektech zůstane navždy nepochopitelné. Absence scénické hudby v některých momentech byla přímo mrazivá. ()

Tanner

Zřejmě mi uniklo, co se jiným podařilo ve filmu zachytit (jinak si nedovedu vysvětlit to hodnocení), ale pro mě film na zajímavosti samoúčelným násilím nezíská. A může té krve, mozků, usekaných prstů a hlav i visících střev být sebevíc. Sorry, ale pro mě o ničem. ()

john.h

As nejlepší film, co jsem zatím od Takeshi Kitana viděl. Začíná to jako nějaká light verze Scarface na japonský způsob, ale v duchu, kdy cizinec přijede do Améru a tam rozjede z totální nuly gangsta byznys ve velkým, to nejede příliš dlouho a celkem rychle se to zvrhne v brutální gangsterku plné vyvražďování s prvky černého humoru. Dost mě to bavilo. ()

Zombiepod

Občas až extrémne krutý a surový film z nie tak tradičného prostredia, ktorý skôr ako thriller zachádza až do mistami emocionálne naozaj vypätej drámy. Hromady mrtvol, krvi, čistá a pomalá réžia a veľmi presvedčiví herci - Kitano na oboch stranách kamery vynikajúci. Scenárovo sa nejedná o nič prevratné, ba dokonca o nič extra nápadité, teda žiadne dejové zvraty nečakajte. Brother je "len" priamočiara a napriek veľkým kladom prekvapivo suchá krimidráma, ktorá síce mnohým zaujme, ale očakávania príliš nenaplní. ()

Shitonit

Tak na tuhle pecku jsem se chystal hodně dlouho. Jednou jsem to stáhnul bez tytulí,pak zas rozházenej tajming, jindy se mi to po dvaceti min seklo, no sralo mě to, ale  Totálně, ale totálně pokrfejsovej Jamamoto mě nedal spát, až se mi to konečně povidlo, mám to s dabingem, s titulema, fungujeto, a právě dneska jsem na to dostal takovej ten pravej šmak. No, je to asi hodně zacílený, asi ne úplně pro vyhraněný milovníky toho či tamtoho, který nemilujou zrovínka todleto. Žejo. Prostě zkrátka a dobře, milý ČSFD poživateli, Jamamoto je takovej můj úplně vysněnej kámoš. Miláček. Prostě fajnově upečenej japonsky dokonalej kat. Kat.  :-) ()

Zdenda

Omlouvám se. Tak trochu zklamání..._______Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdičku a myslím, že napříště to má šanci i na víc:) ()

LukeSharp

Bývalý člen yakuzy se vydává na ''školení'' do L.A.,kde chce najít svého bratra.Ten je dealer a brácha mu brzy ukáže jak se to dělá u nich v Tokiu.S klidným ksichtem vystřelí mozek prvním pár bouchačům a rázem je z neho šéf vlastního gangu.A američtí sráči se nestačí divit jak funguje skutečný svět podsvětí ve kterém hraje hlavní roli násilí,vydírání,intriky,ale (pro některé) také odvaha,přátelství a čest.A o tom to vlastně celé je podáno ovšem ve strhujícím provedení. 80% ()

walecz

no...ehm...nejlepsi na tom je, ze ten cernoch si vzal yamamotovu radu k srdci a dela neurologa s doktorem Housem :) ale film, film je to luxusni, kitano u me stal na "ostri noze" a uspesne uklouzl do casti oznacene: jo.--------------------------- a Pohrobek se mozna trochu ukvapil, kitano mimo japonske ostrovy je svezi :) ()

lobodlak

Kitano je opravdový Mistr!!!! Seděl jsem jak přikovaný a hubu dokořán, protože do příchodu Marva se filmovým světem neplížil větší drsňák než Yamamoto. ()

nula87

Syrová gangsterka nás nechává nahlédnout do střev (doslova!) zločinecké organizace. Černočerný humor, spousta sytě rudé krve a poctivě, soustředěně vystavěný příběh. 75% ()

iz67

To, jak se všechny ty surovosti dějí jakoby mimochodem, dává filmu svěžest a sílu. Takže jsem se u toho náramně bavil. Bohužel si Kitano neodpustil Hollywoodský konec, za což mu strhávám hvězdičku. ()