Celnice (TV pořad)

Talk-show / Dokumentární

Česko / Slovensko, 2013, 13x90 min

• ancientone

Tá piča Banášová(21.4.2013)

Tak to áno. Pohľad dvoch bratských národov na rovnaké problémy pomocou dokumentov, rozobratie daných tém pomocou hostí a divákov, to je dobrá tvorba. Zatiaľ však rozpačité a nikto nevie, čo od toho chce, niekedy to skĺza do hádok a nepochopení, no to je vec moderátorov. Som tiež rád, že nám tam nejaký pseudoodborníci nevnucujú koho máme mať radi, či čo máme zastávať alebo že to nie je politicky nekorektné a čiernobiele. Škoda len, že tá diskusia a dokumenty sú tak krátke, je to len také jednoduché zhodnotenie a rozobranie tém.(15.4.2013)

• lena60

Mé hodnocení dokumentů vysílaných v rámci projektu Celnice: Jan Látal - Hradčany (2/5), Zuzana Piussi - Krize slovenských elit (4/5).(16.4.2013)

• Radko

Program Colnica mal zmysel len vďaka samostatným polhodinovým dokumentom. Dodnes sa dajú pustiť na stránkach slovenskej aj českej televízie (s výnimkou dokumentu Jana Němca Môj proces s TGM, ktorý je Boh vie prečo stiahnutý, resp. nedá sa prehrať). Tieto dokumenty režírovali rôzni dokumentaristi. Vo "federálnom" páre (jeden český, jeden slovenský) sa púšťali v rámci 90 minútového bloku s názvom "Colnica". Vatu medzi filmami v programe vypĺňali tliachy dvoch moderátorov a pozvaných ľudí. Objavovali Ameriku. Predbiehali sa vo vyhláseniach o tom, ako sme si my Česi a Slováci kultúrne, ľudsky a neviem ako blízki aj keď rozdielni. To už lepšia je ozajstná cukrová vata ako naplánovaný a do bodky dodržaný koncept vzájomnosti dvoch národov napriek rozdeleniu. Ani snaha postihnúť bezdomovectvo to nezachránila. Naopak, skladba hostí aj tohto dielu ukázala, že na téme sa priživuje množstvo požieračov štátnych grantov, hrkotajúcich kovovými náramkami a okamžite chŕliacich generálne odsudky na ľudí v dokumente. Rozumných názorov v diskusiách všeobecne bolo v celej tejto trápnej kolekcii ako šafránu (Tomáš Havlín, Eliška Wagnerová). Poznámka: Pani Banášovú nemusím v žiadnom tv formáte - ako čítam komentáre, nie som sám.(22.3.2015)

• Havenohome

Viac ako uvedené dokumenty hovorí o kríze elít réžia celej talkshow a vystupovanie Adely Banášovej. :D(15.4.2013)