• Mallinali

No, viděl jsem tři díly a tak začnu nezávazně sumarizovat. Především slovenský bloger a teolog Michal kdosi v prvním díle byl zralej na lynč, protože co kdákal si to setření od Banášové zasloužilo. Nechápu jak tam můžou zvát takovýhle neschopný lidi, ale v dalších dílech je to podobné. Naopak Joch měl velmi málo prostoru, ale byl intelektuálně úplně někde jinde než ostatní. Co se týče moderátorů, Prokop nemá moc šťávy, ale celkem se chytá a něco kloudného z něj vypadne. To sice z Banášové taky, ale to jinak velmi nadějné děvče nějak neodhadlo v jakém pořadu vlastně vystupuje, je to takový homoslon v arabským porcelánu. Zatím teda dost nevyladěný, po stránce hostů i moderátorů.(6.6.2013)

Potenciálně obsahově výživná filozoficko-sociologicko-kulturní debata stojí a padá s intelektuální kvalitou zůčastněných hostů. Monolog, ve kterém neustále deset vteřin dopředu vím, co se snaží debatér sdělit je pro mě vyčerpávající ztrátou času. Mé hodnocení tak vychází z pohledu na koncept jako celek, kterému se snaha o liberální pohled na soudobá témata nedá upřít. Ať už jsou tyto více či méně klišovitá. Občerstvení ve formě dvou vnořených dokumentů je však více než příjemné a k udržení atraktivity pořadu i nezbytné.(25.6.2013)

Zajímavý cyklus s u nás nepříliš zaběhlým formátem. Zatímco diskuze spíše pokulhává a často bývá rozmělněna do ztracena nebo proměněna ve one man show jako v Duškově případě, porovnání českého a slovenského dokumentárního pohledu na věc je záživné i podnětné. Slovenské dokumenty shledávám jako většinou příměji k jádru jdoucí, ostřejší, naproti nim jsou české více nadhledové, nedomýšlející do konce, netradičněji pojaté. Pro českého diváka přínosnější seznámení se se slovenskými problémy, avšak někdy výstižnější český známý a stejně překvapivý dokumentární styl. Za mně obohacující pokládám: Kríza slovenských elít, Máme dvacet, Súsedia, Naši vedle nás, Naši vedľa nás, Uzdravme Česko, Anatomie Bezvěrova, Sametová revoluce, Pridaj sa k nám, keď si rebel, Útočiště interiérového člověka, Ruky v hlave, Ježkovy voči, Referendum, Můj proces s TGM, Výstrelky ropnej éry, a možná další. Česko - Slovensko 6:9(29.6.2013)

Naprosto unikátní a skvělý projekt, který na našich televizích zkrátka chybí jako sůl. Doufám, že hodlají nějak pokračovat. Zklamalo by mě, kdyby ne. Jinak, jen jak jsem tady pročetl pár těch komentářů, tak to jsem se zas ocitnul v doupěti chytrolínů, že. To miluji. Rád bych poznamenal, že veškeré dokumenty, které byly v tomto projektu ukázané, byly dle mého názoru krom jiného především nezávislé a to pro nezávislého diváka. To nejspíš dost lidí nehodlá brát v potah natož, že by to chápali. Samozřejmě, šlo se hodně proti proudu, ale pořád nikomu nic nevnucovaly, pouze subjektivní pocity různých lidí na různé věci. Co je na tom špatného ???(27.7.2013)

• tančísvlky

Dokumenty zdá sa zachránia tento projekt. Inak debata v štúdio bola úplne chaotická a o ničom. O tom , že dať do tohto diela týchto moderátorov bol teda jeden veľký omyl už snáď nikto nemusí pochybovať. Michal Prokop je slabučká moderátorská káva a Adéla Banášová nevie počúvať žiadneho hosťa.Práve ona chce byť za každú cenu stredom vesmíru v každej relácií, kde sa nachádza. Colnica evidentne potrebuje iné colné obsadenie...(16.4.2013)