Celnice (TV pořad)

Colnica alebo Československo po 20 rokoch

Talk-show / Dokumentární

Česko / Slovensko, 2013, 13x90 min

Ja mam taku smolu ! Celkom fajn relacia to moze byt - a ja si zrovna pozriem diel, kam pozvali hosta, od ktoreho zaznie tolko tuposti - myslim tym pana Jaroslava Duseka. Ze okrem treskutej zimy (vtedy nosi sandale naboso, bez ponoziek) chodi bosy - to je jeho vec. Energia zeme prijimana cez choddla, nejake /zabudla som ten terminus technicus/ nemeratelne pole - dobre. Ale aby ovplyvnitelnych ludi presviedcal o blbinach ... Nador v mocovom mechuri, ktory v priamom prenose zmizne zo sonografickeho obrazu pri zariekavani mnichmi ... Zdravy je preto, lebo 20 rokov neje lieky .. boze. Kde je hranica medzi naivitou a hlupostou ? Ja tiez nejem lieky - lebo som zdrava. Nie naopak. Inak, Adelu mozem a tu bola velmi fajn. Vysoky obdiv vyjardrujem psychologovi prof. Fabianovi a psychiatrovi Dr. Černakovi. Nehviezdickujem, neda sa. Urcite si to pozriem aj nabuduce.(20.5.2013)

Zajímavý cyklus s u nás nepříliš zaběhlým formátem. Zatímco diskuze spíše pokulhává a často bývá rozmělněna do ztracena nebo proměněna ve one man show jako v Duškově případě, porovnání českého a slovenského dokumentárního pohledu na věc je záživné i podnětné. Slovenské dokumenty shledávám jako většinou příměji k jádru jdoucí, ostřejší, naproti nim jsou české více nadhledové, nedomýšlející do konce, netradičněji pojaté. Pro českého diváka přínosnější seznámení se se slovenskými problémy, avšak někdy výstižnější český známý a stejně překvapivý dokumentární styl. Za mně obohacující pokládám: Kríza slovenských elít, Máme dvacet, Súsedia, Naši vedle nás, Naši vedľa nás, Uzdravme Česko, Anatomie Bezvěrova, Sametová revoluce, Pridaj sa k nám, keď si rebel, Útočiště interiérového člověka, Ruky v hlave, Ježkovy voči, Referendum, Můj proces s TGM, Výstrelky ropnej éry, a možná další. Česko - Slovensko 6:9(29.6.2013)

Presne toto je ten typ programu,ktorý patrí na Dvojku.Slovenskí a českí dokumentaristi nás prekvapili dobrými filmami a tešili sme sa o to viac,že slovenské dokumenty hrali prím.Moderátorom sa zväčša darilo vytvoriť pútavú diskusiu a hoci si Adela Banášová vypočula aj kritické poznámky,no aspoň jej typický odľahčený štýl moderovania mal tendenciu získať pre reláciu aj mladých divákov.(15.7.2013)

• tančísvlky

Dokumenty zdá sa zachránia tento projekt. Inak debata v štúdio bola úplne chaotická a o ničom. O tom , že dať do tohto diela týchto moderátorov bol teda jeden veľký omyl už snáď nikto nemusí pochybovať. Michal Prokop je slabučká moderátorská káva a Adéla Banášová nevie počúvať žiadneho hosťa.Práve ona chce byť za každú cenu stredom vesmíru v každej relácií, kde sa nachádza. Colnica evidentne potrebuje iné colné obsadenie...(16.4.2013)

• Mallinali

No, viděl jsem tři díly a tak začnu nezávazně sumarizovat. Především slovenský bloger a teolog Michal kdosi v prvním díle byl zralej na lynč, protože co kdákal si to setření od Banášové zasloužilo. Nechápu jak tam můžou zvát takovýhle neschopný lidi, ale v dalších dílech je to podobné. Naopak Joch měl velmi málo prostoru, ale byl intelektuálně úplně někde jinde než ostatní. Co se týče moderátorů, Prokop nemá moc šťávy, ale celkem se chytá a něco kloudného z něj vypadne. To sice z Banášové taky, ale to jinak velmi nadějné děvče nějak neodhadlo v jakém pořadu vlastně vystupuje, je to takový homoslon v arabským porcelánu. Zatím teda dost nevyladěný, po stránce hostů i moderátorů.(6.6.2013)