poster

Árie prérie

 • USA

  Song of the Prairie

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Western

Československo, 1949, 23 min

Režie:

Jiří Trnka

Scénář:

Jiří Trnka

Hudba:

Jan Rychlík
(další profese)
 • Master19
  ****

  Velmi akčně natočený animovaný předobraz budoucího filmového kultu. Každá postava je svou sebeparodií, včetně "stopařského koně" jdoucího za dostavníkem podle prázdných lahvích od whisky. Nejlepší je ovšem hlavní kladný hrdina, kterého nic nezastaví a když mu na hlavu spadne stotunový balvan, jen si upraví pocuchané vlasy a spěchá hájit barvy dobra dál...(28.2.2007)

 • MurielRezek
  *****

  Přišel on, mého srdce šampion : ideální westman:-)! Zpívající kovboj v nejlepší loutkové parodii westernů. Prousmívala jsem se tímhle akčním filmečkem od začátku až do konce. Song of the Prairie: Oldřich Dědek (tenor buffo) & Slávka Procházková (soprán), Trnkův "Malej Limonádník" je kouzelnej! https://www.youtube.com/watch?v=sHrerIyhylk(2.4.2016)

 • Willy Kufalt
  *****

  Loutkový předchůdce Limonádníka se stejnou ústřední árií So Far mě velice oslovil... i z prostých loutek zde číší westernová atmosféra drsného romantického cowboje a dalekého západu. Mistrovské provedení z díly Jiřího Trnky je plné pestrých barev, na svou dobu atraktivních kulis a v kombinaci se stylovou hudbou rozhodně nenudí. Nádherné.(5.2.2018)

 • Tiiso
  *****

  Arie prerie…dokonalá westernová parodie, která je stejně (ve svých mezích žánru) silná jako filmový následník. Jeden humorný okamžik střídá druhý. Dokonalá animace v podobě hýbajících loutek, které díky smysluplnému ději, mají naprosto lidský výraz. Ačkoliv celé toto dílko je vlastně jedna velká legrace, dokáže zasáhnout na všechny emoční struny, co jich člověk jenom má. Prostě v té jednoduchosti je skrytá celá Trnkova geniálnost.(19.2.2011)

 • Merkin
  ****

  Na začátku všeho bylo slovo, v tomto případě slovo Jiřího Brdečky, jenž dal vzniknout textu Limonádového Joea. Ten napřed vycházel na pokračování v literárním časopise Ahoj a později se dočkal i knižní podoby a divadelního zpracování. Lehkost, vtip a elegance Brdečkova příběhu následně zaujaly Jiřího Trnku, všestranně nadaného výtvarníka, který vytvořil vskutku nekonvenční snímek s hlavními hrdiny "na nitkách". Nakonec se oba pánové setkali, a to ve tvůrčím týmu slavné filmové verze Limonádový Joe aneb Koňská opera, Brdečka jako scénárista a Trnka jako animátor, oba pod taktovkou režiséra Oldřicha Lipského.(2.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace