Bohemia Incognita (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2013, 13x20 min

Václav Žmolík

Petr Pešek

Marcela Týcová

Zdeněk Smrčka

Za 5. časť o Tetíne určite maximum - z lásky k tomuto výnimočnému miestu a k sv. Ludmile. Inak by sa po formálnej stránke našli aj nedostatky. Nalákalo ma to pozrieť si aj ďalšie diely. http://www.youtube.com/watch?v=PsKTLoO4Ths(30.8.2013)

• bohemia_regent

Seriál nemá 13, nýbrž 11 dílů. Díly Boskovice a Kralice patří do "spřízněného" dvojdílného miniseriálu Moravia Incognita http://www.csfd.cz/film/344419-moravia-incognita/.(30.6.2013)

• ondrula

Klasická zaprděná levná produkce dokumentárního pořadu z dílny veřejnoprávní televize. Otravný Václav Žmolík rajsuje po Čechách, kecá nějaký poznatky vyčtený z letáku a křečovitě vtipkuje. Do toho mu sekundují strojení kasteláni, kasteologové a podobní sociopati. Je to celý takový zaťatý a ilustruje to dokonale skutečnost, že cestování po hradech a zámcích je nuda a ztráta času.(7.4.2013)

Trochu zeměpisný a hodně dějepisný seriál. Václav Žmolík představuje méně známá místa, která ale rozhodně stojí za to vidět. Stejně tak jako tento pořad.(13.4.2013)

Ať je pan Žmolík sebevíce "rádobyvtipný", ať jsou neherci (kasteláni, starostové, historici) neprofesionální před kamerou, každý pořad, který oslavuje krásy naší země (a nejen TOP památek), oslavuji na našich obrazovkách já.(2.7.2013)