Bohemia Incognita (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2013, 13x20 min

Václav Žmolík

Petr Pešek
  • ondrula

Klasická zaprděná levná produkce dokumentárního pořadu z dílny veřejnoprávní televize. Otravný Václav Žmolík rajsuje po Čechách, kecá nějaký poznatky vyčtený z letáku a křečovitě vtipkuje. Do toho mu sekundují strojení kasteláni, kasteologové a podobní sociopati. Je to celý takový zaťatý a ilustruje to dokonale skutečnost, že cestování po hradech a zámcích je nuda a ztráta času.(7.4.2013)

Všude jsem byl na různých akcích nebo víkendovkách (například v Zubrnic jsme spali přímo v historickém vagonu, víkendovka na Housce včetně slavné diskotéky, Brandýs...) a doslova jsem hltal doplňující informace. Příjemný pořad s pohodovým moderátorem Václavem Žmolíkem. Shlédl jsem dnes v repríze na ČT2.(14.4.2020)

Za 5. časť o Tetíne určite maximum - z lásky k tomuto výnimočnému miestu a k sv. Ludmile. Inak by sa po formálnej stránke našli aj nedostatky. Nalákalo ma to pozrieť si aj ďalšie diely. http://www.youtube.com/watch?v=PsKTLoO4Ths(30.8.2013)

Ať je pan Žmolík sebevíce "rádobyvtipný", ať jsou neherci (kasteláni, starostové, historici) neprofesionální před kamerou, každý pořad, který oslavuje krásy naší země (a nejen TOP památek), oslavuji na našich obrazovkách já.(2.7.2013)

Trochu zeměpisný a hodně dějepisný seriál. Václav Žmolík představuje méně známá místa, která ale rozhodně stojí za to vidět. Stejně tak jako tento pořad.(13.4.2013)