poster

Bohemia Incognita (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2013, 13x20 min

Scénář:

Václav Žmolík

Kamera:

Petr Pešek

Producenti:

Marcela Týcová

Střih:

Zdeněk Smrčka
(další profese)
 • Hedka
  *****

  Za 5. časť o Tetíne určite maximum - z lásky k tomuto výnimočnému miestu a k sv. Ludmile. Inak by sa po formálnej stránke našli aj nedostatky. Nalákalo ma to pozrieť si aj ďalšie diely. http://www.youtube.com/watch?v=PsKTLoO4Ths(30.8.2013)

 • bohemia_regent
  **

  Seriál nemá 13, nýbrž 11 dílů. Díly Boskovice a Kralice patří do "spřízněného" dvojdílného miniseriálu Moravia Incognita http://www.csfd.cz/film/344419-moravia-incognita/.(30.6.2013)

 • ondrula
  **

  Klasická zaprděná levná produkce dokumentárního pořadu z dílny veřejnoprávní televize. Otravný Václav Žmolík rajsuje po Čechách, kecá nějaký poznatky vyčtený z letáku a křečovitě vtipkuje. Do toho mu sekundují strojení kasteláni, kasteologové a podobní sociopati. Je to celý takový zaťatý a ilustruje to dokonale skutečnost, že cestování po hradech a zámcích je nuda a ztráta času.(7.4.2013)

 • lubospoti
  ****

  Trochu zeměpisný a hodně dějepisný seriál. Václav Žmolík představuje méně známá místa, která ale rozhodně stojí za to vidět. Stejně tak jako tento pořad.(13.4.2013)

 • rakovnik
  *****

  Ať je pan Žmolík sebevíce "rádobyvtipný", ať jsou neherci (kasteláni, starostové, historici) neprofesionální před kamerou, každý pořad, který oslavuje krásy naší země (a nejen TOP památek), oslavuji na našich obrazovkách já.(2.7.2013)