poster

Hitlerův Norimberk (TV film)

 • Německo

  Führer Cult and Megalomania

Dokumentární

Německo, 2011, 52 min

 • lubospoti
  ****

  I když to není na první pohled přímo dokument o nacismu a jeho ideologii, tak mezi řádky vidíme, že bez ní by nikdy takovýto nápad ani stavba nezvnikly. Nacisté si potrpěli na okázalost. V dokumentu jsou použity nejen oficiální záběry, které se tehdy natáčely pro televizi, ale i dobové amatérské záběry.(14.4.2013)

 • Hunt
  ****

  zajímavé - hl. díky archivním materiálům.(23.7.2013)

 • farmnf
  ****

  Dokument, myslím slušně udělaný mě překvapil ve dvou směrech. Bohužel jsem tak historicky nevzdělaný, že nevím o lásce vůdce k Norimberku. Norimberk je pro mě synonymum konce války-je to synonymum procesu. Další překvapení pro mě bylo, že z urbanistických vizí vyplývalo, že toto či ono dokončíme v r. 1950, nebo v r. 1955. Ty kurvy si byli jistí, jak celý svět bude německá říše. Z toho se člověk prostě zpotí. Naštěstí to dopadlo jinak, za jakou cenu?(19.6.2013)

 • liskam
  ****

  Dokument který boří zaběhlé nepřesnosti. Je podpořen nejen dobovými dokumenty, ale také originálními amatérskými záběry. Dokument se táhne z 30 tých let až do dnešní doby a poukazuje na monstrozní Speeremova stavební díla která dnes chátrají. Za Mě 80%(14.4.2013)

 • mcleod
  *****

  Výborný dokument o monumentálním komplexu staveb Třetí říše v Norimberku a ideologických i praktických okolnostech jeho výstavby, který je ve velké míře složen z historických záběrů o výstavbě komplexu, ale také jeho využití k propagandistickým účelům nacistického Německa. Přesně takový formát historických dokumentů z 20. století mám rád, navíc mě zaujal proto, že jsem sám tyto stavby navštívil a mohl si srovnat současnou podobu s minulostí a s megalomanskými plány výstavby.(29.4.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace