poster

Hal

 • Japonsko

  ハル

 • Japonsko

  Haru

Animovaný / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2013, 60 min

 • xzajox
  ***

  Najhoršie na tom celom je tá obrovská lož, v ktorej pozeráte celý príbeh. Viem, takéto zatajovanie dôležitého faktu je celkom bežné, ale tu to už dosť prehnali. Na konci som sa teda necítil odvedený od pravdy (to by bolo OK), ale škaredo oklamaný. Ale to už nechám tak, nakoniec ma to až tak neštve. Hlavným cieľom tejto "lži" je podľa mňa ukázať, že robot medzi nami bude čoskoro úplne normálna vec, a že o niečo neskôr po tom budú roboti až nerozoznateľní od ľudí, čo sa týka vzhľadu a schopnosti cítiť. Myšlienka, že si aj ľudia začnú namýšľať, že sú roboti už je myslím trochu pritiahnutá za vlasy. Hal je relatívne kľudná, pekná oddychová anime, ktorá nesklame (len troška klame). Stačilo mi však vidieť ju raz. Lepší priemer 57% - 3*(7.5.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Solidní film o tom, kterak na sebe robot vezme podobu mladíka zemřelého při letecké nehodě, aby mohl navrátit úsměv dívce, kterou jeho lidská předloha milovala... Mňo... Většina filmu je o tom, jak se androidí podoba mrtvého Hala (bohužel, podoba s HALem z vesmírné odysey nulová) snaží sblížit s onou dívčinou, je to místy docela poetické, ale nijak zvlášť zajímavé, nebo něčím zvláštní, ke konci přijdou nějaké menší dramatické momenty, ale také nevyčnívají nad průměr, přitom třeba animace vypadá velmi hezky, některé záběry se svou kresbou mohou rovnat Mijazakimu i Šinkaiovi a atmosféra melancholické romantiky se podařila vykutat též, ovšem pořád je to "jen dobrý", ale nic víc.(21.2.2015)

 • Jeoffrey
  ***

  Příběh na zajímavé téma, který ale není dostatečně zajímavě rozveden. Kromě finálního překvapení jak to vlastně je s tím robotem tam nebyl prakticky žádný moment, který by mě výrazněji potěšil. Příjemné to vcelku bylo, ale také takové neucelené a zvláštní. Animace je hezká a i hudba ušla, ale celkově tomu, na nějaké výrazné zasažení mých emocí, myšlenek nebo čehokoli jiného, prostě něco chybělo. 6/10(29.3.2016)

 • DaweForeman
  ***

  Tohle anime má spoustu zajímavých myšlenek, ale nejsou zpracovány dostatečně. Kouká se na to celkem příjemně a není to slabý, ale prostě tomu ještě kousek chybí. Co se týče příběhu, tak musím uznat, že ten konec mě opravdu překvapil - zase jeden z filmů, kde se dá uplatit rčení: "Nic není takové, jaké se zdá být." Čekal jsem trochu zase sci-fi romantiku mezi člověkem a robotem, ale nakonec z toho vylezlo psychologické drama. Animace i hudba jsou slušné.(27.7.2014)

 • kubka4
  ****

  Zajímavé romantické sci-fi, které se odehrává ve světě, kde je možné vytvořit robota, který se bude chovat úplně stejně jako nějaká osoba. To lze využít různými způsoby, například na léčbu psychicky zhrouceného člověka po ztrátě svého milovaného. Díky své relativně krátké délce (60 min) se toho bohužel nestihne tolik, kolik bych si přál. A také TA věc, která se odehraje v závěru filmu... pro mě byla naprosto nečekaná, ale zároveň mě příliš nepotěšila... Co se týče animace, tak tam nemám co vytknout, protože je opravdu povedená a dobře se na ni kouká. Hal je hezká podívaná, která stojí za zkoušku. - 85%(1.6.2016)