poster

Jistě, pane premiére (TV seriál)

 • Velká Británie

  Yes, Prime Minister

Komedie

Velká Británie, 2013, 30 min

Režie:

Jonathan Lynn

Hudba:

Graham Jarvis

Kostýmy:

Tudor George
(další profese)
 • JLH
  **

  Radost z natočení nových dílů vystřídalo zklamání. Výběr herců mi moc nesedí, Hacker je uřvaný, navíc přehrává. Humphrey je nevýrazný, z Bernarda udělali ňoumu. Poradkyně je OK, resp. alespoň průměrná. Vtipy často přesně použité z minula, sice záměrně, ale nato aby to pobavilo je to příliš časté. Zápletka méně přesvědčivá než v původních dílech, přitom potenciál, krize EU, to mělo přímo obrovský. Celé to působí nedotaženě, ani jsem to nedodíval do konce... 40 %(5.9.2014)

 • tom.nosek
  ***

  Asi trošku zbytečné pokračování Jistě, pane premiére po 25 letech. Rozhodně lepší politická satira než The Thick of It, ale jako navázání na velice kvalitní Jistě, pane premiére z 80. let to ztrácí. Jim Hacker už není naivní, proevropský a ustrašený politik, který se snaží vymanit z vlivu sira Humphreyho, v pokračování mi přišel spíše jako politik, který by chtěl vládnout celému světu, proevropský pouze pokud to bude dobré pro jeho osobní úspěchy, ale příliš hloupý na to, aby to dokázal, takže si přímo říká o pomoc siru Humphreymu. Sir Humphrey už si nelahodí v tom, jak zemi vlastně řídí on, na rovinu říká, že s demokracií vůbec nesouhlasí. Krom toho i on značně povýšil, co se hamounství po moci týče. U něj konkrétně jsem nespokojen i s výběrem herce. Přestože je Henry Goodman sympatický, na roli Humphreyho se mi nehodí, připomíná mi Robina Williamse s napoleonským komplexem. Nakonec Bernard, ten je své původní postavě asi nejpodobnější, ale vybraný herec je opět úplně mimo. Zatímco původní Bernard byl mladý, již od pohledu inteligentní muž plný ideálů, který věděl, že od politiky se má držet dál, nový Bernard vypadá, že neví, kolik je 2+2. Sem tam sice prohodí nějaký latinský citát, ale celé je to strašně těžko uvěřitelné. Po vtipné stránce musím říct, že vtipy tam jsou, ačkoli jich zdaleka není tolik, co jich bývalo dříve. Nové Jistě, pane ministře je tedy takový průměr, hlavně proto, že se snaží navázat na mezi politickými satirami naprosto kultovní pořad, což se mu moc dobře nedaří. Kdyby to byl pořad, který by začínal "na zelené louce", možná bych mu ty 4 hvězdy dal. PS: Vadí mi, že se očividně snažili napodobit (hezčí) kancelář z Ministerstva pro administrativní záležitosti. Buď měli udělat kancelář úplně novou, nebo napodobit kancelář z čísla 10, ale těžko premiér sídlí ve svém dřívějším ministerstvu...(3.7.2013)

 • flanker.27
  **

  Velká škoda, že seriál tak famózní jako "Ministr/Premiér" se nedočkal takového navázání, jaké by si zasloužil. Postrádá větší nadhled, komično a přes všechna ta vážná témata jisté gentlemanství svých předchůdců. Možná se politika od té doby zvulgarizovala, ale zrovna tohle nebylo třeba napodobovat. Bernard je zcela statickou postavou, upozaděnou za těžce nesympatickou premiérovu poradkyni (jejíž jedinou kvalitou jsou hezké nohy, které na druhou stranu o to více zdůrazňují, jak moc jejich majitelka do toho složení nepatří), oba hlavní protagonisté jsou spíš ukřičení než vtipní a celé je to takové na nic. Jako takové mnohem důstojnější navázání na politickou satiru v současné době (no, už taky nedávné) považuju pořady "Long Johns" tedy Birda a Fortuna.(19.7.2016)

 • Nethar
  ***

  Samozřejmě že když člověk zná originál, tak mu tohle leze na nervy, jsou to jiní herci, to první bylo lepší, toho se člověk jen tak nezbaví. Ale ono to je dobré, aspoň co prozatím z jednoho dílu mohu usuzovat, další snad uvidím později. Velmi podobně laděné. Na druhou stranu proč natáčet něco stejného znovu. Hlavně je trochu hloupé, že to jsou stejné postavy, kdyby to byl úplně někdo jiný, vůbec by mi to nevadilo. A jak se zdá, premiér je mnohem průraznější a Humphrey nudnější, jako by si to vyměnili, i když Nigel Hawthorne prostě nasadil laťku extra vysoko, to se těžko překonává.(23.2.2015)

 • Joll
  ***

  Seriál, není špatný, ale nevím, jestli bylo dobré tuto serii oživovat. Britové mohli najít lehce podobné téma a zpracovat ho a dopadlo by to určitě lépe... Seriál behužel nemůže dosáhnout dokonalosti originálu i kdyby se sebevíc snažil. Politika se bohužel, také moc nemění natož prostředí, takže závan nových problémů tu v podstatě ani moc nehrozí :)(14.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace