poster

Jistě, pane premiére (TV seriál)

 • Velká Británie

  Yes, Prime Minister

Komedie

Velká Británie, 2013, 30 min

Režie:

Jonathan Lynn

Hudba:

Graham Jarvis

Kostýmy:

Tudor George
(další profese)
 • JLH
  **

  Radost z natočení nových dílů vystřídalo zklamání. Výběr herců mi moc nesedí, Hacker je uřvaný, navíc přehrává. Humphrey je nevýrazný, z Bernarda udělali ňoumu. Poradkyně je OK, resp. alespoň průměrná. Vtipy často přesně použité z minula, sice záměrně, ale nato aby to pobavilo je to příliš časté. Zápletka méně přesvědčivá než v původních dílech, přitom potenciál, krize EU, to mělo přímo obrovský. Celé to působí nedotaženě, ani jsem to nedodíval do konce... 40 %(5.9.2014)

 • flanker.27
  **

  Velká škoda, že seriál tak famózní jako "Ministr/Premiér" se nedočkal takového navázání, jaké by si zasloužil. Postrádá větší nadhled, komično a přes všechna ta vážná témata jisté gentlemanství svých předchůdců. Možná se politika od té doby zvulgarizovala, ale zrovna tohle nebylo třeba napodobovat. Bernard je zcela statickou postavou, upozaděnou za těžce nesympatickou premiérovu poradkyni (jejíž jedinou kvalitou jsou hezké nohy, které na druhou stranu o to více zdůrazňují, jak moc jejich majitelka do toho složení nepatří), oba hlavní protagonisté jsou spíš ukřičení než vtipní a celé je to takové na nic. Jako takové mnohem důstojnější navázání na politickou satiru v současné době (no, už taky nedávné) považuju pořady "Long Johns" tedy Birda a Fortuna.(19.7.2016)

 • Drom
  **

  Je mi jasný, že natočit další díly s původním obsazením by byla spíše zombíkárna. Aktuálně dvoutřetinová - tak se drž Bernarde! Nicméně tenhle seriál je sám o sobě oživlá mrtvola sápající se na nic netušící nebohé krásné mladé a inteligentní diváky. Ve zpráchnivělé dutině lebeční probleskují zbytky impulzů předcházejícího plného života, ale na více než opakování hrdelního "mozky, mozky" to nestačí. Oproti ladným výkonům za svého žití, tato vzkříšená mršina není schopna, kvůli uhnilé končetině, ničeho více než belhat se ve stínu své vlastní bývalé slávy. A i když může z velké vzdálenosti připomínat dobře známého přítele, ze střední někoho velmi podobného, přiblížíte-li se na dosah, poznáte, že to byl špatný nápad a že tohle váš kamarád rozhodně není. Nejen podle mrtvolného zápachu, táhnoucího se celým setkáním. Nejen dle krvavého kousance chrlícího krev. A jak se vytrácí vaše vědomí, přemýšlíte nad všemi déjà vu, která vám proplouvají odumírající myslí. MOZKY! ((Jestli to bylo moc abstraktní, přečtěte si komentář kolegy insurgentes, který to vystihuje))(10.4.2018)

 • mcleod
  **

  Aktualizace legendárního seriálu do dnešní doby by byla fajn (i přes neuvěřitelnou nadčasovost originálu), ale nevím, jestli jsem za tyto díly rád... postavy zůstaly stejné, herci ale už jsou po dlouhé době od původního seriálu bohužel jiní a s nimi i charaktery jejich postav. Takže zde máme nevýrazného, nesebevědomého a bezradného sira Humpreyho, ukřičeného a bystrého Hackera a nepříliš oduševnělého Bernarda. Seriál vychází z divadelní hry autorů původního sitcomu, což je příčinou jeho největších problémů... Tím zásadním je zoufalá nepropracovanost a zmatený scénář. Co bylo ve starém seriálu třeba i v několika dílech, kde každý postupoval po jednom tématu logicky a pomalu se rozvíjel ve výbornou pointu, je zde nacpané v jednom díle bez jasnějšího uspořádání, jedna věc je vršena přes druhou a pointa se trochu vytrácí. Navíc navazování jednotlivých dílů už samo o sobě přispívá k nuceným a nepropracovaným pointám a neustálému opakování téhož. Pokud by autoři přepracovali hru do podoby, která by byla přijatelná i pro sitcom (jedno propracované téma na jeden díl) a obsadili by jiného Humpreyho, pak by seriál stál za sledování...(9.8.2016)

 • Sakulnikov
  ***

  Dělali to stejní autoři jako původní sérii a je to poznat. Humor je velice podobný a pravda současná EU jim to spíš ulehčuje. V tomhle ohledu se zvláště povedla epizoda 4. Problém je, že casting je katastrofální. S Jimem Hackerem (a jeho poradkyní) bych se dokázal smířit, ale Humphrey a Bernard (ten mi navíc připomíná hlasem Maurice Mosse z IT Crowd) - ne ne a ne - jsou prostě špatní. Celkově chápu touhu autorů znovu vstoupit do stejné řeky, ale problém kopií je, že musí být lepší než originál, aby byly úspěšné. Stejný být nestačí, a i to se zde nedaří. Navzdory tomu je to lepší než napodobenina The Thick of IT.(23.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace