Jistě, pane premiére (TV seriál)

Yes, Prime Minister

Komedie

Velká Británie, 2013, 30 min

Jonathan Lynn

Graham Jarvis

Kostýmy:

Tudor George

Dělali to stejní autoři jako původní sérii a je to poznat. Humor je velice podobný a pravda současná EU jim to spíš ulehčuje. V tomhle ohledu se zvláště povedla epizoda 4. Problém je, že casting je katastrofální. S Jimem Hackerem (a jeho poradkyní) bych se dokázal smířit, ale Humphrey a Bernard (ten mi navíc připomíná hlasem Maurice Mosse z IT Crowd) - ne ne a ne - jsou prostě špatní. Celkově chápu touhu autorů znovu vstoupit do stejné řeky, ale problém kopií je, že musí být lepší než originál, aby byly úspěšné. Stejný být nestačí, a i to se zde nedaří. Navzdory tomu je to lepší než napodobenina The Thick of IT.(23.10.2013)

• insurgentes

Za těch 30 let uteklo hodně vody a pánové Lynn a Jay už nejsou nejmladší. Možná si už teď dělají do plínek, a jestli ne, tak určitě při psaní příští série už je to nemine. Prostě, řečeno s klasikem, stářím jejího autora je hra také poznamenána. Měknutí mozku je to, co tu vykukuje z každého řádku. Opakované vtipy. Nesnesitelné přehrávání hlavních postav, hlavě premiéra. Necharismatický Humphrey, který to hraje jak nějaký sitkom máma-táta-dcera-tlustá babička. Absolutní šáhnutí vedle v osobě Bernarda. Tatam je jeho uhlazenost, tohle je nějakej čuráček. Obsazení nějaké kundy navíc, která vůbec nic komediálního do seriálu nevnáší (sice si dál budem dělat srandu z bruselské byrokracie, ale gender kvóty platěj i pro nás). Předchozí série byly vtipné v tom, že byly civilní, reálné: všechny postavy se chovaly a jednaly tak, že nebyl problém jim uvěřit jejich roli ve vysoké politice. Tenhle premiér je uřvaná hysterka, co shání kurvy po telefonu a schovává se pod stolem.(5.2.2014)

• flanker.27

Velká škoda, že seriál tak famózní jako "Ministr/Premiér" se nedočkal takového navázání, jaké by si zasloužil. Postrádá větší nadhled, komično a přes všechna ta vážná témata jisté gentlemanství svých předchůdců. Možná se politika od té doby zvulgarizovala, ale zrovna tohle nebylo třeba napodobovat. Bernard je zcela statickou postavou, upozaděnou za těžce nesympatickou premiérovu poradkyni (jejíž jedinou kvalitou jsou hezké nohy, které na druhou stranu o to více zdůrazňují, jak moc jejich majitelka do toho složení nepatří), oba hlavní protagonisté jsou spíš ukřičení než vtipní a celé je to takové na nic. Jako takové mnohem důstojnější navázání na politickou satiru v současné době (no, už taky nedávné) považuju pořady "Long Johns" tedy Birda a Fortuna.(19.7.2016)

Poměrně přes čáru teatrální restart jedné seriálové legendy by sice zejména fanoušek původního geniálního britcomu, který dodnes vůbec neztratil na aktuálnosti, čímž si tvůrci vlastně tu pověstnou laťku nasadili až nad věž Big Benu, mohl velmi snadno a snad i poprávu poplivat, nicméně i po těch třiceti letech dokážou staříci Antony Jay s Jonathanem Lynnem pořád kousat.. Rovnou do zadnice..(17.10.2015)

• JLH

Radost z natočení nových dílů vystřídalo zklamání. Výběr herců mi moc nesedí, Hacker je uřvaný, navíc přehrává. Humphrey je nevýrazný, z Bernarda udělali ňoumu. Poradkyně je OK, resp. alespoň průměrná. Vtipy často přesně použité z minula, sice záměrně, ale nato aby to pobavilo je to příliš časté. Zápletka méně přesvědčivá než v původních dílech, přitom potenciál, krize EU, to mělo přímo obrovský. Celé to působí nedotaženě, ani jsem to nedodíval do konce... 40 %(5.9.2014)