poster

Jistě, pane premiére (TV seriál)

 • Velká Británie

  Yes, Prime Minister

Komedie

Velká Británie, 2013, 30 min

Režie:

Jonathan Lynn

Hudba:

Graham Jarvis

Kostýmy:

Tudor George
(další profese)
 • DanielDall
  ****

  Výborně napsané dialogy,politické postřehy i pointy. V těchto bodech je kvalita stejná jako u púvodního seriálu z 80.let. Dojem kazí jenom herci a jejich přehnaně teatrální výkony. Elegance je pryč . Nový Sir Humphrey evokuje Umpalumpu. Nový Bernard je tupé tele a pro naspeedovaného Nového Jima Hackera nemám vhodné přirovnání. Doporučuji shlédnout s anglickými titulky. Louskání textu natolik zaměstná oči že není čas všímat si herců.(18.6.2013)

 • insurgentes
  *

  Za těch 30 let uteklo hodně vody a pánové Lynn a Jay už nejsou nejmladší. Možná si už teď dělají do plínek, a jestli ne, tak určitě při psaní příští série už je to nemine. Prostě, řečeno s klasikem, stářím jejího autora je hra také poznamenána. Měknutí mozku je to, co tu vykukuje z každého řádku. Opakované vtipy. Nesnesitelné přehrávání hlavních postav, hlavě premiéra. Necharismatický Humphrey, který to hraje jak nějaký sitkom máma-táta-dcera-tlustá babička. Absolutní šáhnutí vedle v osobě Bernarda. Tatam je jeho uhlazenost, tohle je nějakej čuráček. Obsazení nějaké kundy navíc, která vůbec nic komediálního do seriálu nevnáší (sice si dál budem dělat srandu z bruselské byrokracie, ale gender kvóty platěj i pro nás). Předchozí série byly vtipné v tom, že byly civilní, reálné: všechny postavy se chovaly a jednaly tak, že nebyl problém jim uvěřit jejich roli ve vysoké politice. Tenhle premiér je uřvaná hysterka, co shání kurvy po telefonu a schovává se pod stolem.(5.2.2014)

 • tom.nosek
  ***

  Asi trošku zbytečné pokračování Jistě, pane premiére po 25 letech. Rozhodně lepší politická satira než The Thick of It, ale jako navázání na velice kvalitní Jistě, pane premiére z 80. let to ztrácí. Jim Hacker už není naivní, proevropský a ustrašený politik, který se snaží vymanit z vlivu sira Humphreyho, v pokračování mi přišel spíše jako politik, který by chtěl vládnout celému světu, proevropský pouze pokud to bude dobré pro jeho osobní úspěchy, ale příliš hloupý na to, aby to dokázal, takže si přímo říká o pomoc siru Humphreymu. Sir Humphrey už si nelahodí v tom, jak zemi vlastně řídí on, na rovinu říká, že s demokracií vůbec nesouhlasí. Krom toho i on značně povýšil, co se hamounství po moci týče. U něj konkrétně jsem nespokojen i s výběrem herce. Přestože je Henry Goodman sympatický, na roli Humphreyho se mi nehodí, připomíná mi Robina Williamse s napoleonským komplexem. Nakonec Bernard, ten je své původní postavě asi nejpodobnější, ale vybraný herec je opět úplně mimo. Zatímco původní Bernard byl mladý, již od pohledu inteligentní muž plný ideálů, který věděl, že od politiky se má držet dál, nový Bernard vypadá, že neví, kolik je 2+2. Sem tam sice prohodí nějaký latinský citát, ale celé je to strašně těžko uvěřitelné. Po vtipné stránce musím říct, že vtipy tam jsou, ačkoli jich zdaleka není tolik, co jich bývalo dříve. Nové Jistě, pane ministře je tedy takový průměr, hlavně proto, že se snaží navázat na mezi politickými satirami naprosto kultovní pořad, což se mu moc dobře nedaří. Kdyby to byl pořad, který by začínal "na zelené louce", možná bych mu ty 4 hvězdy dal. PS: Vadí mi, že se očividně snažili napodobit (hezčí) kancelář z Ministerstva pro administrativní záležitosti. Buď měli udělat kancelář úplně novou, nebo napodobit kancelář z čísla 10, ale těžko premiér sídlí ve svém dřívějším ministerstvu...(3.7.2013)

 • JLH
  **

  Radost z natočení nových dílů vystřídalo zklamání. Výběr herců mi moc nesedí, Hacker je uřvaný, navíc přehrává. Humphrey je nevýrazný, z Bernarda udělali ňoumu. Poradkyně je OK, resp. alespoň průměrná. Vtipy často přesně použité z minula, sice záměrně, ale nato aby to pobavilo je to příliš časté. Zápletka méně přesvědčivá než v původních dílech, přitom potenciál, krize EU, to mělo přímo obrovský. Celé to působí nedotaženě, ani jsem to nedodíval do konce... 40 %(5.9.2014)

 • Sakulnikov
  ***

  Dělali to stejní autoři jako původní sérii a je to poznat. Humor je velice podobný a pravda současná EU jim to spíš ulehčuje. V tomhle ohledu se zvláště povedla epizoda 4. Problém je, že casting je katastrofální. S Jimem Hackerem (a jeho poradkyní) bych se dokázal smířit, ale Humphrey a Bernard (ten mi navíc připomíná hlasem Maurice Mosse z IT Crowd) - ne ne a ne - jsou prostě špatní. Celkově chápu touhu autorů znovu vstoupit do stejné řeky, ale problém kopií je, že musí být lepší než originál, aby byly úspěšné. Stejný být nestačí, a i to se zde nedaří. Navzdory tomu je to lepší než napodobenina The Thick of IT.(23.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace