T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

vojo

Fajn stretnutie zo starými kamošmi po rokoch, aj keď jedného ste stretnúť určite nechceli. :) Za Rentonov monológ v reštaurácii je piata hviezda aj málo. Áno prestali sme skutočne žiť. Ak je niekto sklamaný, že to stretnutie už nie je intenzívne ako pred rokmi, tak nech si sám povie ako naplno prežívame svoje životy. ()

KNTRFKT

Celej tenhle film je jeden velkej trip, kterej můžete, ale nutně nemusíte prožít s hlavníma postavama. Je to totiž jenom o tom, jestli jste ochotni chápat jejich osudy. Občas totiž někdo rozdá karty blbě, občas se jenom houpete a život vám podkopne židli, občas prostě nestačí chtít a brečet někomu na rameni. Život je žrádlo a každej z nás chce žrát co nejvíc to jde, ale ne každýmu je to dopřáno a ne každej umí chytit příležitost za pačesy a udělat si z ní svojí děvku. Člověk, co vyroste mezi panelama betonu, se stejně nejradši vrací právě tam a je mu tam nejlíp. Každej z nás hledá svý panely a svůj beton a právě to může bejt občas ten konečnej bod, na kterym se zastavíme a už nikdy se nerozejdeme. Na celym tom příběhu je krásná symbolika. Symbolika toho, co jsem zmínil už výš v textu. Sick Boy a Begbie byli okradeni a jen díky tomu maj zkurvený životy, jen díky tomu, že zloděj okradl zloděje, si nemůže zloděj žít na vysoký noze a zbytek jeho života je tak jasně vrytej do zdi, do který denně čumí, lituje se a není schopen sám s ničim pohnout, protože život, kterej si vysnil, nemá. Naproti tomu Spud ty prachy dostal, mohl se odrazit od dna. Ale neodrazil. Každej z nich hledal něco, co ani najít nemohl, protože život to už dávno napsal za ně a oni jsou jen součástí něčeho většího, třeba reklamní kampaně na Adidas. A nebo, jsou to prostě jen slaboši a buzíci, co patřej do třídy lidí, který vychovaly nuly a smažky a který budou jenom nulama a smažkama. Celý je to pak skvostně hudebně podkreslený a já jsem měl na konci chuť vpravit si jehlu do žíly, aspoň se solnym roztokem. Takže vyfoukat peří a spát. ()

Zaitsev

Nejsem sice taková ta uplně generace prvního Trainspottingu, ale moje dětství a dospívání jednička ovlivnila jako dost. Už vlastně jenom dodáním základů nějaké hudební orientace - Iggy Pop, David Bowie, Lou Reed, Atomic, Underworld... Jednička má strhující tempo a celý to jede. Dvojka stojí, nostalgicky přešlapuje a vlastně mi to vyhovuje a všechen ten zpomalenej "střední věk" na tom plátně příjemně utíká. Chvíle, kdy Mike Renton hodí desku a jenom na vteřinu zahraje "Lust For Life" je pro mě mrazivá. Skvělej zážitek, kino narvaný lidma a během promítání byl slyšet takovej hospodskej šum, což taky u "normálního" filmu nebývá. Díky pane Boyle :) ()

Trešlson

T2 Trainspotting je napůl cesty mezi průměrným a nadprůměrným filmem. Řemeslo jako takové na vině není. Spíš je to záležitost toho, že banda kolem Rentona nemá moc co vyprávět.. Danny Boyle nám však tuhle nostalgickou vlnu podává v balení sobě vlastním: Parádní záběry, dokonalá souhra zvuku a obrazu, vizuální hrátky a vůbec technická vypiplanost. To vše tak žene pokračování kultovky z devadesátek kvalitativně výš, než by si úplně zasloužila. Herecky mě hodně překvapili hlavně Johny Lee Miller a Ewen Bremer (který dostal prostor bohužel až v druhé části filmu), kteří nejsou poslední dobou moc vidět. Jinak se k návštěvě kina a filmu jako takovému vyjádří dost přesně Sick Boy zhruba v polovině: "Nostalgia, that's why You're here" 7/10 ()

KHkomiks

Kdo milujete Trainspotting 1996,tak dvojka vás pohladí na duši a funguje skvěle. Nevzpomínám si na film,při kterém jsem nevěděl jestli se mi chce brečet nebo se smát a závěr mě už vážně dostal. Skvělý film,co se nemusí už stát kultem, rozhodně ale mnou nejočekávanější film tohoto roku, film, kde všichni zůstali na závěrečné titulky, jen aby si mohli poslechnout... ()

Shredo

Nepočúvajte týchto kritikov, tie všetky scény a že ich bolo. To si musíte zažiť. Rovnocenný brat jednotky a kto s tým nesúhlasí, nech mi napíše do pošty, rád mu to vysvetlím. 20 rokov je ku*** dlhá doba, a krásne to odzrkadluje aj charakter postáv, ktoré sú skúsenejšie, ale predsa nugátové jadro sa im nemení. Áno, neni to už len o fete, o ňom to neni skôr vôbec, ale to POSOLSTVO! Načapal som sa s otvorenými ústami a niektoré flashbacky mi robili husiu kožu na celom tele. Vďaka ti Boyle za to :) ()

Zajdo

Štvorica z Edinburghu ma znovu královsky zabavila. Pri oboch filmoch tá charizma z postáv len tak sršala, a veril som to všetko každému jednému + soundtrack je topka. ()

herák

původně sem dal jen 4, ale čim víc nad tím přemejšlím, musím zvednout..prostě musím, ten biják je opravdu výbornej..i když s výbornou knihou Porno nemá skoro nic společnýho..ale nechme knihy knihomolům (např. mé maličkosti) a filmy všem ostatním:) ()

sadlokan

Jak řikal Švejk-chce to jednoho polepšenýho hříšníka.Já se domnívam,že nechce,ale budiž...Ovšem tady jsou hned tří!To už není sranda. ()

Raziel_cz

Nostalgické rozpomínání o dvacet let starších šotoušů, zabalené do vypointované kriminálky. Jasně, není to tak hluboké jako originál, ale i přes delší stopáž to překvapivě drží pohromadě, není to utahané a dokáže vás to emočně vycucat. Tedy, pokud jste fanoušci původního snímku, pro nikoho jiného tenhle film ostatně ani není. Potěší návrat všech starých známých, potěší staré lokace, potěší větší důraz na Spuda. Pro mě skoro na stejné úrovni jako jednička. ()

BOURQUE

Pokračovanie legendárneho príbehu tých štyroch nenapraviteľných je späť. To všetko v modernom kostýme s niekoľkými spomienkami na minulosť. Ale celé to nepôsobí tak, ako prvý diel. Monológ E. McGregora na vetu „Vyber si život!“ je top momentom. Hudba stále dobrá. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Folky

Definice nostalgie. Film čistě pro fanoušky prvního dílu, který nepobere snad nikdo, kdo ho neviděl. A já, jako fanoušek prvního dílu, jsem si užíval každou minutu. ()

Fredy176

film, který jednou větou dokázal zkritizovat sám sebe - "Jsi turista ve své vlastní minulosti". I tak 5* nářez s hromadou scén, které se vryjí do paměti. ()

Nerd4Dreaming

Na jedničku to nemá, ale díky bohu se to ani nesnaží mít. Se stejnejma postavama tvůrci servírují úplně jinej film. Beru to jako hezkou poctu věčnýmu kultu, na kterou se i celkem dobře kouká. ()

fr3ak

Případné zájemce a hlavně fanoušky prvního dílu je třeba upozornit, že T2 Trainspotting je úplně jiný film (což je dobře), který se utápí v nostalgii a časté bezmyšlenkovité citaci původního díla (což je úplně špatně). Výsledek je sice výborně natočený, ale přesto naprosto zbytečný film, který tak nějak plyne od ničeho k ničemu a v závěru vlastně skončí tam kde začal. ()

xmy

Dobrý soundtrack, kamera, prostě koukat se na to dá, líbily se mi "prostřihy" s prvním filmem, který však tento zdaleka nepřekonal (což asi ani nikdo nečekal). T2 je lepší průměr, nic víc, nic míň. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015