T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

john.h

Problém je, že já jedničku nepovažuju za takovej kult, takže jsem neměl takový očekávání. Ale pobavil jsem se solidně. Díky flashbackům jsem si taky rozpomněl na to, co se vlastně v jedničce stalo, protože už jsem si to pořádně nepamatoval. Fanoušsci prvního dílu si můžou hvězdu přidat, protože to jede na stejné vlně. Bulharka v halvní ženské roli byla k nakousnutí. ()

RAFT

Trainspotting se dočkal pokračování a výrazně mu to prospívá.Režisér nám natočil pěkné pokračování ,sice mu to dlouho trvalo ale dočkaly jsme se.T2 alespon co se mého názoru týče ,tak je film daleko lepší než předchozí i když je pravda že,se to moc nestává aby druhý díl byl lepší.Sice do kina sem na T2 moc jít nechtěl ale,sem rád že,sem šel.80% ()

syphoon

Uffff, jak já jsem se toho bál, aby to nebyl průser!!! Sice se z feťácky gangsterské tragikomedie se stala spíše jen gangsterská komedie, ale šťava, kterou tomu dodáva skvělá kamera a sountrack, tomu rozhodně nechybí. Do úplné spokojenosti tomu chybí ta jedna heroinová schizofrenní hvězdička. 75% ()

Honzin10

Byl to takový průměrný film, takové průměrné pokračování, které kdyby nevzniklo, pár lidí by možná bylo o pár korun chudších, ale pro zbytek světa by to nebyla žádná výrazná ztráta. Na stranu druhou můžu říct, že mě snímek ničím vyloženě nenasral. Soundtrack byl povedený, ovšem s tím předchozím nesrovnatelný. Pár zajímavých nápadů, záběrů. Avšak, jaksi, chybí tu něco navíc. Byla to jen taková ta pověstná polívčička. ()

crap

Za mě lepší jak jednička, na které mi vždy tak nějak vadilo to rádoby komické podání na heroinu závislých lidí a až moc detailní scény vpichů a tak. V kině Aero dávali oba dva díly po sobě, tak jsem své vjemy mohla ihned zhodnotit a T2 mi prostě seděl mnohem líp. Klobouk dolů před všemi herci, kteří se dokázali po 20ti letech znovu dostat do rolí tak, jako by je těch dvacet let opravdu žili. Žádné velké technologie či kýče zde nenaleznete a přitom se náramně bavíte po celou dobu promítání. A to se vždy cení.. ()

seiffs

Na nostalgii je to postaveny a mne se dost libila. Par detailu bych si dokazal predatavit lip, ale i tak nelituju. ()

DogtownCZ

Parádní pokračování skvělého kultovního snímku, ke kterému jsem se dostal celkem nedávno. Dvojka se mi zdá ještě více osobitější, než jednička, až je z toho člověku smutno, když se za 20 let vůbec nic nezmění a život pořád dál utíká. Parádní soundtrack, kamera i herci. ()

sunfreedom

Když jednička vrazila do kin, bylo mně a mým přátelům něco mezi 12 a 13 lety. Myslím si, že můžeme zodpovědně říci, že chápat to tehdy nemohl nikdo, byť bych jako film mojí generace označil rozhodně Samotáře a ti přišli jen o tři roky později. V tomhle období jsou ale tři roky fatální. Proto jsem celkem rád, že jsem se k tomuhle filmu dostal až jednoho únorového víkendu 2017. K oběma dílům. Netrpím tedy žádnou sentimentalitou, protože v šesté třídě mě opravdu filmařsky ještě nikdo nehnětl. Dovoluji si tedy vynést závěr, že oba filmy jsou zhruba stejně skvělé. Nenašel jsem zásadní kvalitu jedničky, která by přebíjela zážitek z druhého dílu - ani v příběhu, ani ve zpracování. Teď se jen rozhodnout, co je ten zásadní heroinový film. Tohle, nebo Děti ze stanice Zoo? ()

Lavinia

Po stránce filmařské mistrovské dílo. Jinak kaleidoskop všeho hnusu, co ho v Británii pěstují, na příkladu života spodiny. ()

Mahowny

Když máte nějaký film nejradši na světě, možnost natočení pokračování vás neskutečně láká a děsí zároveň. U T2 to ale naštěstí dopadlo dobře a Boyle si to povodil. Je to prostě pan režisér. Po celou dobu sledování filmu jsem cítil intenzivní nostalgii. Mnozí to tu kritizují, že jim to nestačí, ale já zde vidím hned několik rovin a vystačil jsem si s ní maximálně. Za prvé uplynulo 20 let od prvního filmu a 12 let od mého prvního shlédnutí, které pak bylo následováno desítkami dalších a já si tak užíval svoji malou osobní nostalgii. Za druhé je to T2 a tak film musel nutně nějak navazovat a to je po dvaceti letech těžké. Chytrými prostřihy starých záběrů, lokacemi, komplet stejným hereckým obsazením a písničkami se to podařilo dokonale. Za třetí tu je rovina hlavní postavy, která prožívá návrat do míst svého mládí, setkává se se starými přáteli, a i když Rentonovi hrozí nebezpečí, táhne ho to domů. Kdo se někdy odstěhoval z místa, kde prožil dětství a pak se po letech vrátil, tohle zná. A tak tu máme T2. Dokonalá kamera, dobré herecké výkony - i když Carlyle už trochu ztratil na plynu, a dobré hlášky - i když nebudou kultovní a intenzivní feeling. T2 je dobrý film a já jsem za něj rád. Určitě by se dalo udělat film zcela nový, který by reflektoval drogy dneška s daleko větším důrazem - porno, FB, youtube, internet atd.. T2 je ale T2 a je pokračováním Trainspottingu. Tam kde jiní kritizují to, že film není originální, že až příliš odkazuje na film první, tam já vidím promyšlené dílo. Boyle umně pracuje s emocema a já jsem mu to sežral i s navijákem a náramně si to užil. Jako bonus dobře zvolená hudba ve Světozoru před filmem a pak stylová cesta po Václaváku, kde člověk potkával prapodivné existence jako z plátna. ()

Ravenus

Tak tohle jsem opravdu nečekal. T1 je promě naprostý kult, tudíž by mě ani ve snu nenapadlo že dám i T2 absolutní hodnocení. Jenže příběh, nádherná návaznost a nostalgie na první film, kamera, herecké výkony a feel prvního filmu zůstávají, i bez heroinu. Super, i OST je na skvělé úrovni, jež se samozřejmě s jedničkou nedá srovnávat. ()

P.H.

Když se po dvaceti letech zastavíte za starejma kamarádama... Scénář, pravda, není žádné veledílo, ale v tomhle případě to vůbec nevadí. Což je tedy hlavně zásluhou jedničky, ale co už. Já si to užil, dokonce společně s manželkou, a to už něco znamená. :) ()

biergof

Bezesporu zbytečný film i podívaná stejně jako byl původní T zbytečné varování před fetem. Takto dopadne vize v neúprosném kapitalismu, kdy vedle silných art záběrech, smysluplných úvah a nastupující krize věku maloměstských smažek, nastupuje komerce, spoty, reklamy a příběhová zápletka se vejde na obdelníček hajzlpapíru. Film mohl dopadnout podstatně hůře, to je fakt. Fakt stejný, jakože je to úplně zbytečný nostalgický škvár. ps: ale pár záběrů nemělo chybu, však Danny Boyle je borec! ()

Stanix

Žádná nudná nastavovaná kaše a setkání "přátel" po letech u piva. Filmu by klidně seděl kompletní paralelní název T2:Judgment day, protože jde skutečně o zúčtování. Po tak dlouhé době se hodilo, aby se zakomponovalo trochu té nostalgie a i když je místy té retrospektivy obsaženo poměrně dost, není to naškodu. Já jsem se sqele bavil, vyvedené pokračování. ()

Oudee33

Pořád platí, že Boyle umí... ovšem to, že na mě film působil jako Sněženky a machři po 25 letech bohužel taky. 60% ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Hezký sraz po 20ti letech. Trochu víc vtipnější a vyzrálejší. Jednička vynikala hudbou a dvojka dokonalou kamerou, ty záběry byly parádní! ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015