T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

Looka

75% zábavná sonda do života londýnské spodiny. Jen hluboké mudrování hlavního hrdiny si mohl nechat režisér od cesty. ()

Alan_Shearer

První Trainspotting byl naprosto bravůrním dílem. Bohužel, jak už to u sequelů po x letech bývá, kór u takového kultu, ocitli jsme se ve spirále nostalgie. Comeback starých tváří, odkazy na první snímek a sem tam pár vtipných scén, nenahradí syrovou a drsnou (avšak zábavnou) atmosféru plnou podtextů a zajímavých příběhů. T2 žádnou inovaci nepřineslo, ale musím říct, že jsem to čekal horší. Hodit hlavu do úsporného režimu, zavzpomínat na starej dobrej Trainspotting, sem tam se lehce zamyslet či zasmát, a nakonec nám z toho vyjde příjemná 65% jednohubka. ()

celticek

Nebylo to úplně špatné. Ale bohužel až moc se recykluje z kultovní jedničky. Jak muzika, tak snad 1/4 filmu se vzpomíná na to, co bylo. Boylovi nezávidím - navázat na první díl? Složité, ba přímo nemožné. Toto má i trochu nostalgický nádech, ale nic nového pod sluncem. Za mě nejlepší postava Begbie, stejně jako dřív:) ()

dirgas

Možno je to tým v akej som momentálne nálade, ale tento film ma neuveriteľným spôsobom zasiahol, dokonca viac ako jednička. Postavy dokonale napísané a zahrané, pre mňa jasných 5 hviezd... ()

departed

Bylo mi jasný, že se po dvaceti letech nemohlo jet na ničím jiným, než na nostalgický vlně. To tomu pomáhalo asi nejvíc, protože si v případě zvolení jinýho směru nedokážu pokračování zrovna takovýhle látky moc představit. Stará parta, včetně režiséra je zpět, jen v jiný době a situaci a přesto je to stále skvělej materiál. Pár vyloženě skvělých scén, k tomu skotský přízvuky (ach jak já je žeru) a i pěkný rozloučení na konci. Tohle nemělo v plánu stát se finančním hitem, Boyle si jen zavzpomínal na starý časy a chtěl si to dát ještě jednou, jen v moderní době. A že se toho od 96' změnilo hodně. Pěkná nostalgie. ()

fallanga

Navzdory ne moc lichotivým recenzím musím říci, že tohle je sequel, který předčil originál. Respektive, řekl bych, že tyto 2 filmy není možné příliš porovnávat. Jednička byla drogová klasika, tohle je pouze uspokojivé zakončení příběhu, kde drogy téměř nehrají roli. Je to setkání starých přátel po dvaceti letech, které samozřejmě nemá hladký průběh. Očekávat od toho další trip do světa závislých je tedy mimo, nic takového se neděje. Jednoduše se tady pouze zakončí jedna křivda z minulosti. ()

papadoce

Čistý orgazmus od Danyho Boyla. Začnem tam kde začína a končí film, to je hudbou. Už v jednotke sa Boyle hral s kombináciou obrazu a zvuku, ale to ako to prepojil v T2 je proste famózne. Som taký unesený blahom, že ani neviem čo mám napísať. Celý príbeh, každá scéna, či dialóg boli premakané do detailu. Hra tieňov bola nostalgická a zároveň technicky dokonalá. Postavy po dvadsiatich rokoch boli o dvadsať rokov zaujímavejšie, každá jedna ma napĺňala. To famózne prepojenie na prvý diel v každom ohľade, to bola proste čistá nefalšovaná chémia. Ja si fakt nespomínam na inú sériu filmov (rozumej dvoch dielov po sebe), ktoré by tak navzájom spolupracovali. Do toho všetkého fantastické útržky z detstva, ktoré aj bežnému človeku pripomenuli, že aké to kedysi bolo. Tak nejak si vtedy uvedomíte, že vlastne v mnohých ohľadoch ste žili podobne a že čiara medzi lúzrom, obyčajom, či dokonca úspechom je vlastne tenká a priesvitná a každý deň vo vašom živote ste sa na tú či onú stranu nakláňali. Myslím, že toto je koniec jedného príbehu a už teraz viem, že Renton, Spud, Sickboy a Begbie mi budú jednoducho chýbať. Priznávam, že i keď som jednotku považoval za jedinečnú, nezanechala vo mne takéto dojmy ako T2. Mr. Boyle, tlieskam. Podľa mňa už nič lepšie nenatočíte. Ďakujem. Vyberám si život. ()

topi80

Za mě maximální spokojenost. Dvojka se nesnažila šokovat a ani se nespokojila s pouhým ždímáním vzpomínek zkrachovalých čtyřicátníků na staré časy. Nabídla působivé pokračování příběhu, udržela divákovu zvědavost, nabídla atmosféru (samozřejmě, že dosáhnout té devadesátkové nebylo možné) a všechny postavy udělala stejně zajímavými. Ač se příběh točí kolem Rentona, který skončil jako třiačtyřicátník tak za zenitem, že neví, co se zbytkem svého života, a Sick Boye, který je na tom stejně, více emocí vyvolá kupodivu stále ještě živý Spud a v závěru až dojemný Bagby, kterému trvá, než mu docvakne, že jeho syn může mít jinou životí dráhu než on. Nechybí vtip, nechybí opět životní moudra. Pokud jste si v minulých 20 let pokládali otázku, co asi bylo dál s hrdiny Trainspotingu, musí vás toto dílo uspokojit. I když nemá šanci dosáhnout kultu jedničky, dávám pět hvězdiček. ()

scarlock

Našel jsem je až po 6 letech od vydání. Zkouknul jsem předtím raději i jedničku. Doba mezi díly je znatelná ve všem. Chybí tomu ta feťácká patina, namísto toho doatáváme drama s nostalgickým nádechem Skotska. Za mě určitě povedenè pokračování i vývoj všech postav. ()

Amonasr

Dobře natočená gangsterka pro malinko drsnější zábavu. Ještěže v něčem podobném nemusí jeden žít a může se jen nezávazně dívat. Svět kriminálníků a smažek je sice dobrý pro film, pro život už tolik ne. ()

epoh

Tenhle film těžko pochopí někdo, kdo buď nepodlehl kultu prvního dílu, nebo mu nebylo 40. T2 je všechno, čím chtěli být Sněženky a machři po 25 letech. Kombinuje energii s nostalgií, východisko s deziluzí, a to tak, že tomu nejde nepodlehnout. A jako největší hrdina se tu najednou ukáže ten, který byl vždy v pozadí, kterého nikdo nebral moc vážně, nikdo do něj nevkládal naděje ani víru - Spud. Viděno 2x a napodruhé ještě lepší! ()

MyrnaAlec

Neznajíc předlohu, dám víc, ale nevyužít tak skvělou vtipnou knihu jako je PORNO je do nebe volající !!! Ačkoli chápu, že bylo jednodušší soustředit se na původní čtyřku, nekomplikovat si to novými figurami, tak stejně je to strašná škoda. Tady se jede na vlně nostalgie /neustálé flashbacky/ a nějak se vytrácí ten drive co v jedničce byl. Spud a Begbič to drží, Renton ani nemá co hrát /s výjimkou monologu v kavárně/ a jediná nová postava je z Bulharska ??? Mrzí mě to, a to velmi, Boyle je můj oblíbenec, když už tam má původní osazenstvo, měl být odvážnější. ()

joelly01

Stari znami dorazili na navstevu a ja se docela bavila. Ne sice tak kralovsky jako u jednicky, ale bavila. Na tu ctvrtou to vytahuje fakt ze si myslim ze Danny Boyle ma soudnost a treti tecko uz necha spat. ()

Boudyy

Zasraně dobrý sequel bijáku, který mě před časem dostal k mistru Welshovi. Postavy z Trainspottingu tvoří vrchol welshovské leithské mytologie, a tak není s podivem, že když už do toho šli všichni zúčastnění, musí to být pecka pro každého fanouška Welshe, prvního filmu nebo jen příznivce těch pár dobře napsaných postav frajerů, protloukajíc se v mládí systémem thatcherovské Británie jak to jen šlo. Boyle sice neadaptuje přímo Porno (volné pokračování Trainspottingu), zato si vypůjčuje z novějšího díla Heráci (jež naopak Trainspottingu předchází) a výsledkem je naprostá pecka. Opět velmi dynamické, hudebně famozní. Postavy opět živoucí, přizpůsobující se novým podmínkám ve svých vztazích a změnám světa vůbec. Rentonova nová variace na "Choose a life" bude opět brzy kultem a desky Iggyho Popa se brzy opět začnou prodávat, to si kuřte. Já musím dát pět. Fakt, že jo. ()

PAVLIS

Chvíli jsem přemýšlel o ještě horším hodnocení, protože scénář přešlapuje na místě a topí se v nostalgii, až jsem si párkrát bohužel vzpoměl na Sněženky a machry po 25 letech. Jenže Boyle si drží svůj vysoký standard, kdy i z obyčejného běhání v tělocvičně či vyběhnutí paneláku dokáže udělat událost. A nostalgie se postupně přehoupne do lehké deprese, což v hromadě bezpocitových filmů beru vlastně jako plus. Budu si tak alespoň T2 déle pamatovat. ()

vieriX

Hodně se tu jede na nostalgii a flashbacky. Za těch 20 let skoro nic se nezměnilo hlavní hrdinové jsou trosky stejně jak jsme byly zvykly. Osobně nevím jak lepe by se to dalo popsat jejich příběh. Spíše se k ním už neměl režisér Dany Boyle vracet. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015