• Cervenak

Prázdny a skrz-naskrz zbytočný film, z ktorého si už na druhý deň po projekcii nepamätám nič, čo by stálo za zapamätanie. Možno okrem novej verzie "choose...", ale to bolo tiež iba také fňukanie. Posunutá generačná výpoveď? Ani náhodou, len úbohosť, ktorá si pre vyvolanie nejakého pocitu musí pomáhať flashbackmi z prvého dielu.(12.6.2017)

Za mě lepší jak jednička, na které mi vždy tak nějak vadilo to rádoby komické podání na heroinu závislých lidí a až moc detailní scény vpichů a tak. V kině Aero dávali oba dva díly po sobě, tak jsem své vjemy mohla ihned zhodnotit a T2 mi prostě seděl mnohem líp. Klobouk dolů před všemi herci, kteří se dokázali po 20ti letech znovu dostat do rolí tak, jako by je těch dvacet let opravdu žili. Žádné velké technologie či kýče zde nenaleznete a přitom se náramně bavíte po celou dobu promítání. A to se vždy cení..(20.2.2017)

Bohužial ukázalo sa, že pokračovanie je zbytočné. Jediné čo ponúkne, je nekonečná nostalgia za prvým dielom a za 90-tymi rokmi a vídíme, že sa to celé už nedá zopakovať. Ano, človek párkrát nostalgicky zaslzí, ale samodojímať sa na tým "takí sme boli" mi na dobrý film nestačí. Ako samostatný film to neobstojí vôbec, pre fanúšikov jednotky je to pripomienka na to, ako bola jednička výborná.(20.2.2017)

Čekal jsem nudné drama o drogách a nakonec z toho byl fajn akční večer. Drogy jsou hnus, ale film byl výborný. 5/5(20.2.2017)

Ah boze. Za kameru, hudbu, herecky vykony, za tu chut si jednou neprostrelit hlavu...jasnejch 5* 💞(21.2.2017)

Kvalitní soundtrack, kvalitní gagy, kvalitní po technické stránce (režie, střih, kamera) - to vše druhému dílu Trainspottingu zůstalo. Problém je však v tom, že film nepřichází s žádným silnějším scénářem a až příliš si v této oblasti pomáhá prvním dílem. Velká škoda. Film sice obsahuje několik velice dobrých scén, ty ho však jako celek bohužel neutáhnou. Slabší 3*.(21.2.2017)

Tak Trainspotting 1 som videla pred pár dňami a preto mi nedalo nepozrieť si pokračovanie. Spočiatku som počúvala varovné ohlasy, že pokračovania po 20 rokoch nebývajú až tak dobré. Ale ja som si film neuveriteľne užila. Už to nebolo o mladých nevyzretých faganoch, ale o celkom prezretých životom ubitých, pánoch v rokoch. Veľmi som si užívala scénu z klubu, alebo keď si Begbie (Robert Carlyle) vezme viagru.... Záchodová scéna opäť nesklamala..Tentokrát si Renton (Ewan McGregor) musí zrejme očistiť dušu, pretože spackaný život mu ukázal, že aj tak je mu najlepšie pri drogami závislých kamošoch. Sick Boy (Jonny Lee Miller) zostal skrz naskrz skazený, čo ma na ňom fascinovalo. Tak za 5*(23.2.2017)

Pustil jsem si před pár dny T1, abych mohl jít s klidným svědomím na T2; jistě nejsem jediný, kdo tak učinil. T2ka je dospělejší, smutnější, zestárlejší; v těch časech po čtyřicítce to často nebývají úplně krásné konce. Je to krásná a jiná dvojice filmů – vymyká se všemu ostatnímu. Před padesátkou se probudit, zjistit, že člověk nemá vůbec nic, a přesto jít tak nějak dál. [80%; 2017-02-22 CinemaCity Galaxie Háje](25.2.2017)

Choose life! Jak obstát, když si vybere tu těžší cestu? Jde to vůbec? A co to znamená?... Depresivní, nostalgické, mrazivé, vizuálně perfektní, důstojné pokračování. Při fragmentech songu Born Slippy mi naskakovala husí kůže. Stejně jako při šíleném úsměvu Ewana McGregora, který sice trvá asi vteřinu, přesto z něj i po dvaceti letech čiší pocit svobody a radosti ze zakázaného ovoce. A když se všechno znovu posere, co zůstane... přátelství? Only God Knows.(10.3.2017)

Choose life. Choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares. Choose looking up old flames, wishing you’d done it all differently. And choose watching history repeat itself. Choose your future. Choose reality TV, slut shaming, revenge porn. Choose a zero hour contract, a two hour journey to work. And choose the same for your kids, only worse, and smother the pain with an unknown dose of an unknown drug made in somebody’s kitchen. And then… take a deep breath. You’re an addict, so be addicted. Just be addicted to something else. Choose the ones you love. Choose your future. Choose life.(13.3.2017)

Dvě dobré scény, "no more catholics" a "choose life". Bohužel to nestačí. Pro mě depresivnější než jednička.(17.3.2017)

Pár dobrejch fórků, ale ta nostalgická vlna, na kterou jsem měl asi naskočit, mě prostě nějak minula. Nejsilnějším momentem je aktualizovaný "choose life" monolog v hospodě, celkově film ale vyznívá do prázdna. Škoda, jako fanoušek původního Trainspottingu jsem doufal ve víc.(27.3.2017)

Až příliš zbytečný sequel, který nikdo vlastně až tak moc nechtěl. Místo nostalgie mohli vymyslet něco novýho, nestalo se tak s Welshova předlohou Porno (která sice měla zajímavou premisu hodnou postav, které známe, avšak provedení nebylo úplně nejlepší a vlastně by to ani nešlo zfilmovat) to nemá v podstatě nic společného, ale to jsme věděli už dlouho před premiérou (proč je tady na CSFD Porno uvedené jako předloha nevím). Na tom filmu prostě neni vůbec nic zapamatovatelnýho, snad jen ty otravný flashbacky do filmu, kterej je podstatně lepší.(22.5.2017)

Kruh se uzavřel, ale pořád si myslím, že se z toho dalo vymáčknout mnohem víc. Příběh je z větší části recyklace už jednou viděného, kde sázka na nostalgické momenty vítězí nad novým směrem.(28.5.2017)

T2 Trainspoting vidím jako úspěšné pokračování prvního filmu. Návrat Marka po 20 letech poté co okradl své kamarády o pěkný balík peněz, jejich znovu shledání a potkání se s Frankem (aka Begbie) tvoří zajímavou zápletku. Ovšem tomu chybí ten správný vibe, který panoval v prvním filmu. Skvělý scénář a režie, luxusní kamera a silný Skotský přízvuk ovšem nemohou předčit dojmy z prvního filmu. 80%(30.5.2017)

• klukluka

Ohromný zklamání 😔. To nejblbější pojetí dvojky, co existuje- recyklace jedničky. Bez vtipu, bez nápadů, bez příběhu, beze smyslu.(3.6.2017)

O hodne slabsi nez prvni dil, coz neni nic zvlastniho, pokud reziser v podstate cely film zaklada na vzpominkach a flashbacich. Hudba slusna, nicmene navazat na uspech a kvalitu 20 let stare zalezitosti, to chce opravdu koule, ktere Danny Boyle asi ma, ale ty grady uz to nema. A neni to tim, ze jsou herci uz docela jeti. Ten film zkratka nenabizi vubec nic noveho, scenar je proste slaby, a to hodne.(3.6.2017)

Hodinu a půl se to plácá v nostalgii a odnikud nikam.. a půl hodinový závěr to pak naštěstí celé uzavře, dá tomu smysl a čtvrtou hvězdu. Tak 70%(4.6.2017)

Vizuelně opět dokonalé, soundtrack výtečný a k tomu kopa nostalgie. Dějová linka je o poznání slabší a na ty 2 hodiny nevystačí bez toho, aby se chvílemi nedostavovala nuda. Je to jako třídní sraz po 20 letech, chlapci nám zestárli a taková jízda, jako kdysi, už to není.(7.6.2017)

Nic nového, recyklace původních postav, nostalgická vzpomínka na převratný filmový počin. Pamatuji původní premiérovou projekci prvního dílu na MFF Karlovy Vary. To byla atmoška!(8.6.2017)

• tomik99

Dost ujetý film, ke kterému jsem dlouho hledal cestu a musím říct, že mě začal film bavit až někdy ke konci, kdy už bylo pozdě. Snímek má dvě hodiny, z toho prvních čtyřicet minut sledujete čtyři různé postavy, které spolu prakticky nic nemají společného. Až posléze se začnou setkávat, vidíte v příběhu propojení. Jenže ten příběh není dostatečně zajímavý, aby mě nějak zaujal. Je to takový šílený film, který mi vůbec nesedl. Nesedla mi režie, střih, hudba, zkrátka skoro nic. Bylo pár momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, ale to bylo opravdu v pár scénách. Prostě zkrátka a jednoduše – nebavilo mě to a nechci to vidět znova (nejlepší scéna filmu: zpěv o katolíkách).(9.6.2017)