Moc jsem od toho nečekal, neměl jsem ani moc potřebu vědět, co se s Rentonem a jeho partou děje v době, kdy jim je pětačtyřicet. Ale nakonec jsem hodně mile překvapený. Otázka je, jestli to stejně uvidí i fanoušci. T2 Trainspotting totiž popravdě s původním Trainspottingem moc společného nemá. Je tu Edinburgh, stará banda, drogy, skvělý soundtrack a osobitá a pořád strhující režie Dannyho Boylea, taky však o dost jiná atmosféra než minule. Místo čtveřice bezstarostných mladíků, kteří kašlou na budoucnost, se tu motají zdeprimovaní zoufalci, jimž už dávno došlo, že svůj život dokonale projebali a že dobře už bylo. A jediné, co jim zůstalo, jsou vzpomínky, nostalgie a staří známí, kteří se skoro vůbec nemění. T2 Trainspotting je vlastně dost smutný, ale pravdivý film o tom, že před minulostí a sám před sebou člověk neuteče a že to může buď vzdát, nebo brát život takový, jaký je. A jako takový funguje skvěle.(15.5.2017)

• J0K3R

Vše podstatné je už zde řečeno. Já jen dodám, že nechápu jak to, když v prvním kultovním filmu je schopne režisér říct vše co chce za hodinu a půl a ještě k tomu pouštět nadupaný soundtrack, tak proč druhý film, který nemá absolutně co říct, musí trvat dvě hodiny?(4.10.2017)

T2 není tak dobrý jako jednička, ale jde to? Parta tragédů se vrací a i přes daleko slabší scénář je to stále zábava.(22.10.2017)

Asi jsem čekala poněkud něco jiného. Možná sezení v koutě v heroinovém doupěti, nostalgické vzpomínání na první díl. Ale ono nějak toho nebylo tolik, jak jsem čekala. Dvojka nabídla svůj vlastní život, kterým se inspirovala v prvním díle, ale ne tolik, aby to bylo vlezlé. Čekala jsem jistý pokrok hlavních postav, čekala jsem změnu v jejich myšlení, čekala jsem i jiný přístup okolí. No přišlo mi to jako oblembctaná lžička od medu, z které ten med odkapává do hrnku, do hlubokého, hlubokého hrnku, jehož dno není ani vidět. Tak nějak se totiž celá ta atmosféra ať už původního nebo tohohle Trainspottingu ztratila. I tak jsem si užila tu jízdu.(3.11.2017)

Nečekal jsem kultovní pokračování kultovního filmu, ale nakonec jsem dostal víc, než jsem čekal. Stačila mi k tomu pro mě stále skvělá atmosféra, zasmál jsem se taky nejednou a celkově se prostě u T2 dobře pobavil.(10.11.2017)

• ssarka

Upřímně??? jděte všichni tady s 75% po prdele.... Trainspotting je KA U EL TE... viděla jsem ho v krásných 16 letech a vnímala jako žádnej jinej film-teda ještě Human Traffic 😀...na dvojku jsem se připravovala půl roku, než jsem dostala odvahu se podívat...a dostala jsem desetkrát vylouhovany čajíček...nuda nuda šeď šeď slabota a k uzoufani nuda.... porovnání je asi jako dát si zapálený absinth zapity vodkou oproti vájecnemu koňaku... jediné dvě hvězdy dávám za setkání Begbiho a Marka,to mi trošku rozproudilo krev(3.12.2017)

Je to presne také rozpačité ako pomaturitná stretávka po 20 rokoch. A nevýrazné. Záver celkom pekný, ale čakal som celkovo väčší mordor, viac porna a feťáčin. Tak snáď to nepodoja a nebude trojka.(15.1.2018)

Tak hlavně že je to lepší, než Sněženky a machři po 25 letech no.(6.2.2018)

Vlaky jedou dál a málokdy se vrátí, praví klasik v jedné letité existenciální písni. Tenhle vlak se vrátil, měl veliké zpoždění a je vůbec otázka, jestli byl nějaký racionální důvod vyhlížet ho na peróně. Očekávání, jak velká šmouha po něm zůstane a jestli má šanci přiblížit se originálu, berou za své, hned jak se potvrdí, že ho autoři vyslali na slepou kolej scénáristických klišé druhých dílů. Renton se po dvaceti letech vrací do Edinburghu (btw. do reálií novějších o třicet let).. Ale proč vlastně? Kromě mizérie proflákaného života a kocoviny nemá s bývalými kumpány ani s námi moc co sdílet. Kde si vybavuju lehkost původního Trainspottingu, tam T2 těžkne doslovností. "Vyber si život (...)" je pořád replika, která nutí k přemýšlení, ale zatímco v jedničce byla ústředním motivem, od kterého se odvíjel celý film, tady je jen pouhým postesknutím u pressa. Je to dostatečný důvod k boření mýtu?(22.5.2018)

Pokračovanie Trainspottingu v podobnom duchu ako ten originál. Vždy sa bojím snímkov s podtitulom "po 20tich rokoch", avšak tu to nebol až taký prúser. Aj keď bolo vidieť, že Boyle to hrá ťažko na melancholickú nôtu a tie časy mu chýbajú. Je ale pekné, že štvorica sa vrátila v pôvodonom zložení a Carlyle je skutočne pán herec. Pre mňa je táto dvojka o niečo horšia ako jednotka, ale stále u mňa taký priemer. 60 %(8.9.2018)

nostalgia, but cool ride(17.2.2017)

Zaabavnee, nostalgickee .. Danny you did it again ! :)(17.2.2017)

Jako samostatný film neobstojí, jako nostalgické zavzpomínání na staré časy a jeden kultovní film ovšem boduje. Celkově bych hodnotil za 3, protože je to celkově slabší něž jednička, ale za tu nostalgickou atmosféru 90´si zaslouží hvězdičku navíc.(19.2.2017)

Upřímně? Chvílema jsem si říkala, że na původní Trainspotting to nemá, ale ve výsledku jsem byla nadšená. Nemůžu si prostě pomoct. Ano, byla to nostalgie, ale já jsem nostalgická. Líbila se mi práce s kamerou, prostřihy s použitejma i nepoužitejma scénama z jedničky, samozřejmě opět výbornej soundtrack, uvěřitelní herci i jejich výkony, zkrátka jak už jsem napsala - byla jsem nadšená.(19.2.2017)

Příjemný, příjemný to bylo. Begbie byl vynikající. Danny Boyle potvrdil, že umí.(20.2.2017)

Milovníky jedničky tento snímek určitě potěší. Já se do této skupiny řadím a jsem velice spokojen. Danny Boyle mě zklamal málokdy. Práce s kamerou je velmi povedená. Scény v drogovém opojení jsou opět návykové jako před jednadvaceti lety, ovšem už ne v tak hojném počtu. Přece jenom hlavní hrdinové se s heroinem už víceméně rozloučili. Tímto se dostáváme k další velice důležité složce filmu - hereckému obsazení. Za polovinu úspěchu považuji to, že si všichni z původní herecké sestavy udělali čas a vrátili se k rolím, které je "udělaly". Příběh sice nepřínáší nic inovativního a dá se považovat za nejslabší stránku filmu, i přesto je však na velmi dobré úrovni. Vyprávění příběhu stojí také na opravdu perfektně zvoleném playlistu, kde jsem byl mimo jiné potěšen mými oblíbenými The Clash a v závěru jsem se dočkal i tolik očekávaného Iggyho Popa. Objektivně hodnotím za čtyři hvězdy. Subjektivně a nakrmený velkou dávkou nostalgie dávám za pět, protože už dlouhou jsem nebyl z filmu takhle naměkko.(20.2.2017)

Konečně nějakej sequel, kterej se povedl a neudělal ostudu. A soundtrack je top top top!(20.2.2017)

Pro ty, kteří tehdy "brali", nebo se v takovém světe alespoň pohybovali a jednička je pro ně kult, tak těm rozhodně musím druhý díl doporučit. Je tam hned několik nostalgických momentů, které mě až dojaly, jelikož si člověk i sám vlastně vzpomene na tu dobu, jací byli oni, jací jsme byli v té době my. Kam to oni dotáhli a kam my sami. Hlavně ty náznaky kultovních songů, jako je Born Slippy nebo Perfet Day, ale opravdu jen náznaky, mě vždy způsobily mrazení. Zápletka je celkem zvládnutá, ne že bych z toho sedl na zadek, ale rozhodně jsem neměl dojem, že to bylo natočené na sílu, jako většina takovýchto pokračování po x letech. Herci výborní, hudba sama o sobě také. Co bylo ovšem na výbornou byla kamera a technická stránka filmu. Ty různé prolínačky, střihy, vizualizace, hezké momenty pozadí, barvy. Opravdu skvěle natočené! Jsem vlastně nakonec rád, že ta doba z prvního dílu je už dávná minulost a tohle bylo takové potvrzení a zároveň kvalitní pokračování se vším všudy :) Pro mladší, či nepoznamenané publikum to bude jen průměrná, vtipnější britská žánrovka, která jim asi moc nedá.(20.2.2017)

Jasných *****. Chcete vědět proč jsem to udělal? Mohl bych uvést stovky důvodů, ale vyberu jen pár nejpodstatnějších. V prvé řadě sehnat dohromady kompletní starou sestavu včetně režiséra (kromě chudáka Tommyho) muselo dát spoustu práce. Markuv monolog stejně jako v prvním Trainspottingu nastavuje dokonale zrcadlo dnešní doby, choose life! Hudba použitá ve filmu opět nemá chybu, nové věci od Underworldu , dále Queen , Run DMC, Frankie goes to holywood a novinka Wolf Alice - Silk! Všichni víme jak je těžké natočit „dvojku“ a samozřejmě se nešlo ubránit nějakým těm flashbackům, ale pořád ten se ten příběh rozvíjí, i když je dějová osa „příležitost – podraz“ stejná. Vrcholná scéna je jednoznačně „záchodovka“ Renton vs Begbie. Kdo chápe a má rád černý humor se prosměje celým filmem až na pár hlubších scén kdy naopak citlivějším jedincům i oči zvlhnou. Nejsem nestranný, společně s Pulp fiction je jednička můj top a tohle je více než důstojné pokračování! History repeating itselft!(20.2.2017)

...alebo o tom, ako má vyzerať sequel po 20 rokoch. Má sa prispôsobiť dobe, má ukázať, v čom tkvela sila jeho charakterov, má pokračovať v tom, čo začal, má hrať na sentiment svojich divákov, má byť chytľavý a má mať atmosféru, ktorú si všetci chceli zopakovať. T2 to všetko splnil, ale čo viac, v kine som od smiechu plakala, chvíľami som bola dojatá, na konci spokojná, pri niektorých scénach som sa nervózne vrtela v sedačke a to najdôležitejsie - každú jednu minútu filmu som si uvedomovala, ako veľmi si ho užívam. O hereckej partii nemožno hovoriť inak ako v superlatívoch, je to stále parta bizarných charakterov, u ktorej funguje chémia ako za mlada. Hudobne je film taktiež veľmi vysoko, ale zďaleka najlepšia je réžia a editing. Tu je film veľmi špecifický, má výnimočný spád a pripomína punkový videoklip, pri čom divákovu pozornosť dokáže zaujať s chirurgickou presnosťou. Pokračovanie tak výrazného filmu po 20 rokoch mohlo dopadnúť všelijak, ale nie - Boyle vyčaroval dôstojné pokračovanie, ktoré má iskru. Ja tlieskam a nechávam sa unášať na vlnách nostalgie...(21.2.2017)

Nostalgický návrat, ktorý má zmysel, nakoľko každý z nás prežil za 20 rokov množstvo príbehov a podobne je na tom aj štvorka z Edinburghu. Pokračovanie je kvalitné aj samo o sebe aj keď viac ho určite ocenia fandovia jednotky. Danny Boyle totiž umne zakomponoval do filmu množstvo obrazových a hudobných odkazov, ale zároveň ich dokázal krásne prepojiť na nový príbeh. Soundtrack je taktiež skvelý, nadupaný remix Lust for Life od Prodigy je v záverečnej scéne dokonalý. Celkovo som nadmieru spokojný.(23.2.2017)