Trainspotting 2

• Austrálie

• Španělsko

• Nizozemsko

Velká Británie, 2017, 117 min

Moc jsem od toho nečekal, neměl jsem ani moc potřebu vědět, co se s Rentonem a jeho partou děje v době, kdy jim je pětačtyřicet. Ale nakonec jsem hodně mile překvapený. Otázka je, jestli to stejně uvidí i fanoušci. T2 Trainspotting totiž popravdě s původním Trainspottingem moc společného nemá. Je tu Edinburgh, stará banda, drogy, skvělý soundtrack a osobitá a pořád strhující režie Dannyho Boylea, taky však o dost jiná atmosféra než minule. Místo čtveřice bezstarostných mladíků, kteří kašlou na budoucnost, se tu motají zdeprimovaní zoufalci, jimž už dávno došlo, že svůj život dokonale projebali a že dobře už bylo. A jediné, co jim zůstalo, jsou vzpomínky, nostalgie a staří známí, kteří se skoro vůbec nemění. T2 Trainspotting je vlastně dost smutný, ale pravdivý film o tom, že před minulostí a sám před sebou člověk neuteče a že to může buď vzdát, nebo brát život takový, jaký je. A jako takový funguje skvěle.(15.5.2017)

• srolyma

Kultu se vyrovnat nelze, ale lze se mu aspoň přiblížit. To bohužel není tento případ. Begbee nezklamal, ale jinak slabé a o ničem. Bohužel.(14.7.2017)

Podle mě už nešlo moc o drogy, jako v T1 a chyběly mi některé scény a ten vtip, ale i tak mě film bavil. Ukázalo se co se postavám stalo během těch lett, jak dozráli, kam se posunuli a co se změnilo. Řekla bych, že si člověk pod některýma scénama mohl představit sám sebe a to bez i s nějakou drogovou zkušeností.(24.7.2017)

Bylo příjemné zavzpomínat na staré známé. Nicméně už to nemá ten správný "tah na branku" jako první díl. Velmi lehce zapomenutelné dílko, které má tu smůlu, že soupeřilo s našlapanou jedničkou... Jedničku si zase opět někdy pustím, dvojku zřejmě již nikoliv.(28.7.2017)

Z pokračováni vice jak po dvaceti letech je cítit až moc veliká únava.Víceméně se jedná o dějový útržky a příběh není komplexní.Celé to pak působí jako dokument hlavních hrdinů z prvního dílu co dělají po dvaceti letech.Dost se zde také vzpomíná a hraje na nostalgii což je na dvouhodinovou stopáž dost málo.Kdyby neexistoval první díl tak je tento film o ničem a nechápal bych proč vlastně pokračování vzniklo.Příjde mi že pokračování vzniklo jen proto aby z toho vytřísklali co nejvíc peněz od filmových diváků.(28.7.2017)

Je zajímavé, jak postavy po dvaceti letech vypadají, a jak charisma šílených Begbieho a Spuda nevyprchalo ani v nejmenším. Jenže to je tak vše. Příběh je slabota. Zbývá jen poselství, stejně jako u prvního dílu: Drogy jsou svinstvo. Ale bez nich to taky nestojí za nic.(24.8.2017)

Během zhlédnutí jsem se mohl jen těžko ubránit dojmu, že film vznikl jaksi zbytečně a děj posune jen stěží někam dál. Zas takový propadák to nebyl, na Trainspotting se dívat dá a podívaná je to i celkem příjemná s mnoha světlými momenty - a Markův zběsilý dvouminutový monolog na téma "vyber si život" mi vyrazil dech.(28.8.2017)

S jedničkou se to nedá srovnávat.I když je vidět,že vše funguje,jak má a opravdu všichni se snaží,tak to prostě není ono.Ale je také třeba na film nahlížet drobet jinak,protože 20 let je 20 let...(30.8.2017)

Hezké, co dokáže minulost udělat s budoucností. Hezky reálný zajímavý příběh a prolínání dob. Něco mi ale chybělo. Ve výsledku se na to dalo koukat, večerní pohodička. 65%(28.9.2017)

• J0K3R

Vše podstatné je už zde řečeno. Já jen dodám, že nechápu jak to, když v prvním kultovním filmu je schopne režisér říct vše co chce za hodinu a půl a ještě k tomu pouštět nadupaný soundtrack, tak proč druhý film, který nemá absolutně co říct, musí trvat dvě hodiny?(4.10.2017)

T2 není tak dobrý jako jednička, ale jde to? Parta tragédů se vrací a i přes daleko slabší scénář je to stále zábava.(22.10.2017)

Asi jsem čekala poněkud něco jiného. Možná sezení v koutě v heroinovém doupěti, nostalgické vzpomínání na první díl. Ale ono nějak toho nebylo tolik, jak jsem čekala. Dvojka nabídla svůj vlastní život, kterým se inspirovala v prvním díle, ale ne tolik, aby to bylo vlezlé. Čekala jsem jistý pokrok hlavních postav, čekala jsem změnu v jejich myšlení, čekala jsem i jiný přístup okolí. No přišlo mi to jako oblembctaná lžička od medu, z které ten med odkapává do hrnku, do hlubokého, hlubokého hrnku, jehož dno není ani vidět. Tak nějak se totiž celá ta atmosféra ať už původního nebo tohohle Trainspottingu ztratila. I tak jsem si užila tu jízdu.(3.11.2017)

Nečekal jsem kultovní pokračování kultovního filmu, ale nakonec jsem dostal víc, než jsem čekal. Stačila mi k tomu pro mě stále skvělá atmosféra, zasmál jsem se taky nejednou a celkově se prostě u T2 dobře pobavil.(10.11.2017)

Tak hlavně že je to lepší, než Sněženky a machři po 25 letech no.(6.2.2018)

Frankie goes to Hollywood, nahatí borci co lezli do zelí někomu mocnějšímu... ne to není Bony a klid, ale pokračování jednoho legendárního filmu o drogistách z roku 1996. Neznám první Trainspotting ( nějak mne odrazovala tematika feťáků i v komedii ) ale tento film má moderní svižnou klipovitou formu a občas je i hodně vtipný. Pro mne to úplně nějaký kultovní zázrak není, ale linka mukla Begbie mne pobavila upřímně. Robert Carlyle dle mne táhl to nejzábavnější .(20.4.2018)

Vlaky jedou dál a málokdy se vrátí, praví klasik v jedné letité existenciální písni. Tenhle vlak se vrátil, měl veliké zpoždění a je vůbec otázka, jestli byl nějaký racionální důvod vyhlížet ho na peróně. Očekávání, jak velká šmouha po něm zůstane a jestli má šanci přiblížit se originálu, berou za své, hned jak se potvrdí, že ho autoři vyslali na slepou kolej scénáristických klišé druhých dílů. Renton se po dvaceti letech vrací do Edinburghu (btw. do reálií novějších o třicet let).. Ale proč vlastně? Kromě mizérie proflákaného života a kocoviny nemá s bývalými kumpány ani s námi moc co sdílet. Kde si vybavuju lehkost původního Trainspottingu, tam T2 těžkne doslovností. "Vyber si život (...)" je pořád replika, která nutí k přemýšlení, ale zatímco v jedničce byla ústředním motivem, od kterého se odvíjel celý film, tady je jen pouhým postesknutím u pressa. Je to dostatečný důvod k boření mýtu?(22.5.2018)

Pokračovanie Trainspottingu v podobnom duchu ako ten originál. Vždy sa bojím snímkov s podtitulom "po 20tich rokoch", avšak tu to nebol až taký prúser. Aj keď bolo vidieť, že Boyle to hrá ťažko na melancholickú nôtu a tie časy mu chýbajú. Je ale pekné, že štvorica sa vrátila v pôvodonom zložení a Carlyle je skutočne pán herec. Pre mňa je táto dvojka o niečo horšia ako jednotka, ale stále u mňa taký priemer. 60 %(8.9.2018)

nostalgia, but cool ride(17.2.2017)

Zaabavnee, nostalgickee .. Danny you did it again ! :)(17.2.2017)

"First you have choice then you have betrail."(17.2.2017)

Jako samostatný film neobstojí, jako nostalgické zavzpomínání na staré časy a jeden kultovní film ovšem boduje. Celkově bych hodnotil za 3, protože je to celkově slabší něž jednička, ale za tu nostalgickou atmosféru 90´si zaslouží hvězdičku navíc.(19.2.2017)