Moc jsem od toho nečekal, neměl jsem ani moc potřebu vědět, co se s Rentonem a jeho partou děje v době, kdy jim je pětačtyřicet. Ale nakonec jsem hodně mile překvapený. Otázka je, jestli to stejně uvidí i fanoušci. T2 Trainspotting totiž popravdě s původním Trainspottingem moc společného nemá. Je tu Edinburgh, stará banda, drogy, skvělý soundtrack a osobitá a pořád strhující režie Dannyho Boylea, taky však o dost jiná atmosféra než minule. Místo čtveřice bezstarostných mladíků, kteří kašlou na budoucnost, se tu motají zdeprimovaní zoufalci, jimž už dávno došlo, že svůj život dokonale projebali a že dobře už bylo. A jediné, co jim zůstalo, jsou vzpomínky, nostalgie a staří známí, kteří se skoro vůbec nemění. T2 Trainspotting je vlastně dost smutný, ale pravdivý film o tom, že před minulostí a sám před sebou člověk neuteče a že to může buď vzdát, nebo brát život takový, jaký je. A jako takový funguje skvěle.(15.5.2017)

Více než důstojné pokračování kultovní jedničky! Tak ráda jsem je všechny zase viděla!!!! :-) Jo a Even Bremner byl ve své roli Spuda famósní! Celkově dávám plný počet. Tohle se povedlo!(16.2.2017)

nostalgia, but cool ride(17.2.2017)

Zaabavnee, nostalgickee .. Danny you did it again ! :)(17.2.2017)

Nezklamalo mě to, ale ani úplně nenadchlo, Ewenuv SPUD jednoznačně nej borec a měl šanci změnit svůj život a já mu to přála, ale vazby jsou silnější, než se zdá. Hudba super, hlavně scéna s Radio Ga Ga byla parádní.(19.2.2017)

Jako samostatný film neobstojí, jako nostalgické zavzpomínání na staré časy a jeden kultovní film ovšem boduje. Celkově bych hodnotil za 3, protože je to celkově slabší něž jednička, ale za tu nostalgickou atmosféru 90´si zaslouží hvězdičku navíc.(19.2.2017)

Upřímně? Chvílema jsem si říkala, że na původní Trainspotting to nemá, ale ve výsledku jsem byla nadšená. Nemůžu si prostě pomoct. Ano, byla to nostalgie, ale já jsem nostalgická. Líbila se mi práce s kamerou, prostřihy s použitejma i nepoužitejma scénama z jedničky, samozřejmě opět výbornej soundtrack, uvěřitelní herci i jejich výkony, zkrátka jak už jsem napsala - byla jsem nadšená.(19.2.2017)

Příjemný, příjemný to bylo. Begbie byl vynikající. Danny Boyle potvrdil, že umí.(20.2.2017)

Milovníky jedničky tento snímek určitě potěší. Já se do této skupiny řadím a jsem velice spokojen. Danny Boyle mě zklamal málokdy. Práce s kamerou je velmi povedená. Scény v drogovém opojení jsou opět návykové jako před jednadvaceti lety, ovšem už ne v tak hojném počtu. Přece jenom hlavní hrdinové se s heroinem už víceméně rozloučili. Tímto se dostáváme k další velice důležité složce filmu - hereckému obsazení. Za polovinu úspěchu považuji to, že si všichni z původní herecké sestavy udělali čas a vrátili se k rolím, které je "udělaly". Příběh sice nepřínáší nic inovativního a dá se považovat za nejslabší stránku filmu, i přesto je však na velmi dobré úrovni. Vyprávění příběhu stojí také na opravdu perfektně zvoleném playlistu, kde jsem byl mimo jiné potěšen mými oblíbenými The Clash a v závěru jsem se dočkal i tolik očekávaného Iggyho Popa. Objektivně hodnotím za čtyři hvězdy. Subjektivně a nakrmený velkou dávkou nostalgie dávám za pět, protože už dlouhou jsem nebyl z filmu takhle naměkko.(20.2.2017)

Konečně nějakej sequel, kterej se povedl a neudělal ostudu. A soundtrack je top top top!(20.2.2017)

Pro ty, kteří tehdy "brali", nebo se v takovém světe alespoň pohybovali a jednička je pro ně kult, tak těm rozhodně musím druhý díl doporučit. Je tam hned několik nostalgických momentů, které mě až dojaly, jelikož si člověk i sám vlastně vzpomene na tu dobu, jací byli oni, jací jsme byli v té době my. Kam to oni dotáhli a kam my sami. Hlavně ty náznaky kultovních songů, jako je Born Slippy nebo Perfet Day, ale opravdu jen náznaky, mě vždy způsobily mrazení. Zápletka je celkem zvládnutá, ne že bych z toho sedl na zadek, ale rozhodně jsem neměl dojem, že to bylo natočené na sílu, jako většina takovýchto pokračování po x letech. Herci výborní, hudba sama o sobě také. Co bylo ovšem na výbornou byla kamera a technická stránka filmu. Ty různé prolínačky, střihy, vizualizace, hezké momenty pozadí, barvy. Opravdu skvěle natočené! Jsem vlastně nakonec rád, že ta doba z prvního dílu je už dávná minulost a tohle bylo takové potvrzení a zároveň kvalitní pokračování se vším všudy :) Pro mladší, či nepoznamenané publikum to bude jen průměrná, vtipnější britská žánrovka, která jim asi moc nedá.(20.2.2017)

Jasných *****. Chcete vědět proč jsem to udělal? Mohl bych uvést stovky důvodů, ale vyberu jen pár nejpodstatnějších. V prvé řadě sehnat dohromady kompletní starou sestavu včetně režiséra (kromě chudáka Tommyho) muselo dát spoustu práce. Markuv monolog stejně jako v prvním Trainspottingu nastavuje dokonale zrcadlo dnešní doby, choose life! Hudba použitá ve filmu opět nemá chybu, nové věci od Underworldu , dále Queen , Run DMC, Frankie goes to holywood a novinka Wolf Alice - Silk! Všichni víme jak je těžké natočit „dvojku“ a samozřejmě se nešlo ubránit nějakým těm flashbackům, ale pořád ten se ten příběh rozvíjí, i když je dějová osa „příležitost – podraz“ stejná. Vrcholná scéna je jednoznačně „záchodovka“ Renton vs Begbie. Kdo chápe a má rád černý humor se prosměje celým filmem až na pár hlubších scén kdy naopak citlivějším jedincům i oči zvlhnou. Nejsem nestranný, společně s Pulp fiction je jednička můj top a tohle je více než důstojné pokračování! History repeating itselft!(20.2.2017)

...alebo o tom, ako má vyzerať sequel po 20 rokoch. Má sa prispôsobiť dobe, má ukázať, v čom tkvela sila jeho charakterov, má pokračovať v tom, čo začal, má hrať na sentiment svojich divákov, má byť chytľavý a má mať atmosféru, ktorú si všetci chceli zopakovať. T2 to všetko splnil, ale čo viac, v kine som od smiechu plakala, chvíľami som bola dojatá, na konci spokojná, pri niektorých scénach som sa nervózne vrtela v sedačke a to najdôležitejsie - každú jednu minútu filmu som si uvedomovala, ako veľmi si ho užívam. O hereckej partii nemožno hovoriť inak ako v superlatívoch, je to stále parta bizarných charakterov, u ktorej funguje chémia ako za mlada. Hudobne je film taktiež veľmi vysoko, ale zďaleka najlepšia je réžia a editing. Tu je film veľmi špecifický, má výnimočný spád a pripomína punkový videoklip, pri čom divákovu pozornosť dokáže zaujať s chirurgickou presnosťou. Pokračovanie tak výrazného filmu po 20 rokoch mohlo dopadnúť všelijak, ale nie - Boyle vyčaroval dôstojné pokračovanie, ktoré má iskru. Ja tlieskam a nechávam sa unášať na vlnách nostalgie...(21.2.2017)

Nostalgický návrat, ktorý má zmysel, nakoľko každý z nás prežil za 20 rokov množstvo príbehov a podobne je na tom aj štvorka z Edinburghu. Pokračovanie je kvalitné aj samo o sebe aj keď viac ho určite ocenia fandovia jednotky. Danny Boyle totiž umne zakomponoval do filmu množstvo obrazových a hudobných odkazov, ale zároveň ich dokázal krásne prepojiť na nový príbeh. Soundtrack je taktiež skvelý, nadupaný remix Lust for Life od Prodigy je v záverečnej scéne dokonalý. Celkovo som nadmieru spokojný.(23.2.2017)

Vidět partu vykuků po 20ti letech je proste úžasný...(23.2.2017)

Příjemné setkání s oblíbenou partou smažek a jedním magorem. Kdo má rád první film, nemůže se nebavit a s nostalgií nezavzpomínat. Dvojka není ani slabá, ani zbytečná, je přesně taková jakou jsem čekal. Zábavná, hodně vtipná a na původní příběh navazuje dokonale. Snad to jen chtělo malinko více stylovější hudby. Přece jen ten původní motiv, tady stokrát omílaný, mě přišel dost málo.(24.2.2017)

Danny Boyle nostalgicky vzpomíná na začátky svojí kariéry a poslal do boje stejný vojáky jako v 96.!!!!Pro někoho možná zbytečné , ale v téhle době kdy kvalitní filmy rozhodně nerostou na stromech mi to nevadí. Vizuální stránka opět vymazlená do posledního puntíku, stylovej soundtrack je samozřejmostí a naše feťácká 4 válí jako za mlada. Hlavně scéna v clubu na hajzlíku je nezapomenutelná. Pokud neradi vzpomínáte - ok vykašlete se na tenhle film , protože ve svý podstatě nic převratnýho a novýho nepřináší. Ovšem kouzlo z prvního dílu rozhodne nevyprchalo a mě prostě bavilo si heroinovej trip zopakovat!!!!!!!!!(26.2.2017)

Choose Facebook, Twitter or Instagram and hope that someone, somewhere cares. Film pro pamětníky a dnešní 40/50 tníky, kteří s těmi 20 lety naložili stejně nalejno, jako ta velká 4 ve filmu. Nikdy už nebudeme mladý a rozjetý, choose life!!(26.2.2017)

Kazdemu, kto zazil jazdu povodneho Traninsportingu sa bude pacit aj toto pokracovanie. Hlavni hrdinovia, ktori v predchadzajucom diely nezomreli na predavkovanie a prezili drogove zazitky v minulosti sa tu objavuju v 21. storoci a okrem drog, vztahov tento moderny film ukazuje aj ine typicke priklady tohoto moderneho sveta (pouzitie eurofondov na male regionalne projekty, vychodoeuropske bordely nazyvane sauna....) Velmi vtipna jazda skotskym Edinburgom 21. storocia. Ja som si ju teda velmi uzila a odporucam....(27.2.2017)

• Grosjean

Typický remake. Okradení jsou tentokrát diváci a 4 protagonisti se smějí. Příběh šitý horkou jehlou, hlavně nezklamat, ani nepřekvapit.(1.3.2017)

Tak řekněme si upřímně, už to není taková pecka, jako původní Trainspotting, ale stále je to velmi nadprůměrná komedie. Místy hodně nostalgická, ale naštěstí i tak je tempo filmu velmi svižné a nenudí. Scéna na záchodě je naprosto geniální a málem jsem u toho potrhala smíchy a Robert Carlyle by měl za Begbieho dostat konečně nějakou cenu!(4.3.2017)