• Cervenak

Prázdny a skrz-naskrz zbytočný film, z ktorého si už na druhý deň po projekcii nepamätám nič, čo by stálo za zapamätanie. Možno okrem novej verzie "choose...", ale to bolo tiež iba také fňukanie. Posunutá generačná výpoveď? Ani náhodou, len úbohosť, ktorá si pre vyvolanie nejakého pocitu musí pomáhať flashbackmi z prvého dielu.(12.6.2017)

Vlastně celkem zbytečné... nejvíc se mi líbili prostřihy z původního filmu.(13.6.2017)

S pokračováním mám trochu problém. Asi jsem zestárl i já, nejen herci. Kamera je skvělá, ale celé kouzlo prvního filmu se někam vytratilo. Chvílemi se objevují parádní ozvěny, ale zůstává jen u nich a jako celek to nemá ten správný tah na branku. Věčný problém pokračování. A zejména kultovní filmy by měly zůstat jedinečné a jediné, bez dalších pokusů vydělat zase nějaký peníz. 3+(13.6.2017)

• Saxos

Bohuže opět zbytečné a trapné navazování na úspěšné kultovní trháky.(25.6.2017)

”Choose an iPhone made in China by a woman who jumped out of a window and stick it in the pocket of your jacket fresh from a South-Asian Firetrap. Choose Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram and a thousand others ways to spew your bile across people you've never met. Choose updating your profile, tell the world what you had for breakfast and hope that someone, somewhere cares.” Kto silou-mocou čakal kontroverziu a údernosť “jednotky” ostane sklamaný. T2 stavil na nostalgiu, ktorá vďaka prítomnosti všetkých hlavných predstaviteľov (aspoň) na mňa zafungovala. Nebojí sa pomáhať si flashbackmi z prvého Trainspottingu a dokonca ani “vykrádania” niektorých ikonických scénok. Často aj kvôli tomu sklzáva skôr na úroveň komédie, na jeho šťastie to však nie je vyložene blbé či trápne. Rozhodne teda nejde o tak originálny a realistický počin ako T1, oproti ktorej sa v konečnom resumé javí trochu zbytočne. Napriek tomu, že nenadchne, ako film na jedno pozretie ani neurazí a tak sa hodnotením tentokrát stotožním s priemerom, ktorý si vyslúžil od tunajšej komunity. Seniorská T3 po ďalších 20 rokoch by však už v zaújme všetkých rozhodne nemala uzrieť svetlo sveta...(25.6.2017)

• kacer4

Potenciál pre tento film ani len neexistoval. Jednotka mala otvorený koniec, ktorý si zaslúžil pokračovanie, ale takto sa len premárnil pokus. Topánka najviac tlačí jednoznačne v scenáry.(27.6.2017)

• superzurda

Co asi dnes dělají lidé, kteří byli před dvaceti lety, v době kdy všechno bylo trapné, na premiéře Trainspottingu. Snaží se protlačit do střední třídy, jsou zaměstnaní, po práci ti duševně méně zdatní si pustí Ulici, u zpráv si nadávaj na uprchlíky a prozevlí se až k Ordinaci, u které začnou podřimovat, Jak z takových lidí dostat peníze? Natočíme Trainspotting 2, ona to může bejt sice sračka, ale reklama se udělá tak jako tak a lidi si to stejně koupí. Vše čím byla jednička skvělá a legendární je tady pohřbené rozvleklou nudou.(2.7.2017)

Velmi dobré pokračování, byť místy už to není taková zábava jako první díl. Je to ale hlavně o nostalgii, a to funguje dobře. Film je velmi zajimavá jízda, ale drive jedničky tu prostě není. 80%(8.7.2017)

• srolyma

Kultu se vyrovnat nelze, ale lze se mu aspoň přiblížit. To bohužel není tento případ. Begbee nezklamal, ale jinak slabé a o ničem. Bohužel.(14.7.2017)

Podle mě už nešlo moc o drogy, jako v T1 a chyběly mi některé scény a ten vtip, ale i tak mě film bavil. Ukázalo se co se postavám stalo během těch lett, jak dozráli, kam se posunuli a co se změnilo. Řekla bych, že si člověk pod některýma scénama mohl představit sám sebe a to bez i s nějakou drogovou zkušeností.(24.7.2017)

Bylo příjemné zavzpomínat na staré známé. Nicméně už to nemá ten správný "tah na branku" jako první díl. Velmi lehce zapomenutelné dílko, které má tu smůlu, že soupeřilo s našlapanou jedničkou... Jedničku si zase opět někdy pustím, dvojku zřejmě již nikoliv.(28.7.2017)

Z pokračováni vice jak po dvaceti letech je cítit až moc veliká únava.Víceméně se jedná o dějový útržky a příběh není komplexní.Celé to pak působí jako dokument hlavních hrdinů z prvního dílu co dělají po dvaceti letech.Dost se zde také vzpomíná a hraje na nostalgii což je na dvouhodinovou stopáž dost málo.Kdyby neexistoval první díl tak je tento film o ničem a nechápal bych proč vlastně pokračování vzniklo.Příjde mi že pokračování vzniklo jen proto aby z toho vytřísklali co nejvíc peněz od filmových diváků.(28.7.2017)

Je zajímavé, jak postavy po dvaceti letech vypadají, a jak charisma šílených Begbieho a Spuda nevyprchalo ani v nejmenším. Jenže to je tak vše. Příběh je slabota. Zbývá jen poselství, stejně jako u prvního dílu: Drogy jsou svinstvo. Ale bez nich to taky nestojí za nic.(24.8.2017)

Během zhlédnutí jsem se mohl jen těžko ubránit dojmu, že film vznikl jaksi zbytečně a děj posune jen stěží někam dál. Zas takový propadák to nebyl, na Trainspotting se dívat dá a podívaná je to i celkem příjemná s mnoha světlými momenty - a Markův zběsilý dvouminutový monolog na téma "vyber si život" mi vyrazil dech.(28.8.2017)

S jedničkou se to nedá srovnávat.I když je vidět,že vše funguje,jak má a opravdu všichni se snaží,tak to prostě není ono.Ale je také třeba na film nahlížet drobet jinak,protože 20 let je 20 let...(30.8.2017)

Bylo fajn dávné hrdiny po dvaceti letech zase potkat, bylo to pěkné vzpomínání a takové milé nostalgické setkání. Bohužel, nebo bohudík (vlastně ani nevím) se vůbec nezměnili a nikam moc neposunuli. Jen teď častěji vzpomínají na minulost - časté prostřihy do minulosti, zdánlivá déjà vu, podobné situace, které jsou opět podobně řešeny. Ono to není vysloveně špatně, zkrátka jde o milé zasnění nad minulostí. Z filmu cítím i jisté smíření se se situací, na rozdíl od prvního dílu, kdy se ještě bylo pro co rozhodovat. Trochu mě zklamala hudba, ale za to můžou má vysoká očekávání díky prvnímu dílu, kde byla naprosto skvělá. Nostalgické tři hvězdy.(4.9.2017)

Hezké, co dokáže minulost udělat s budoucností. Hezky reálný zajímavý příběh a prolínání dob. Něco mi ale chybělo. Ve výsledku se na to dalo koukat, večerní pohodička. 65%(28.9.2017)

• J0K3R

Vše podstatné je už zde řečeno. Já jen dodám, že nechápu jak to, když v prvním kultovním filmu je schopne režisér říct vše co chce za hodinu a půl a ještě k tomu pouštět nadupaný soundtrack, tak proč druhý film, který nemá absolutně co říct, musí trvat dvě hodiny?(4.10.2017)

Asi jsem čekala poněkud něco jiného. Možná sezení v koutě v heroinovém doupěti, nostalgické vzpomínání na první díl. Ale ono nějak toho nebylo tolik, jak jsem čekala. Dvojka nabídla svůj vlastní život, kterým se inspirovala v prvním díle, ale ne tolik, aby to bylo vlezlé. Čekala jsem jistý pokrok hlavních postav, čekala jsem změnu v jejich myšlení, čekala jsem i jiný přístup okolí. No přišlo mi to jako oblembctaná lžička od medu, z které ten med odkapává do hrnku, do hlubokého, hlubokého hrnku, jehož dno není ani vidět. Tak nějak se totiž celá ta atmosféra ať už původního nebo tohohle Trainspottingu ztratila. I tak jsem si užila tu jízdu.(3.11.2017)

Nečekal jsem kultovní pokračování kultovního filmu, ale nakonec jsem dostal víc, než jsem čekal. Stačila mi k tomu pro mě stále skvělá atmosféra, zasmál jsem se taky nejednou a celkově se prostě u T2 dobře pobavil.(10.11.2017)

• ssarka

Upřímně??? jděte všichni tady s 75% po prdele.... Trainspotting je KA U EL TE... viděla jsem ho v krásných 16 letech a vnímala jako žádnej jinej film-teda ještě Human Traffic 😀...na dvojku jsem se připravovala půl roku, než jsem dostala odvahu se podívat...a dostala jsem desetkrát vylouhovany čajíček...nuda nuda šeď šeď slabota a k uzoufani nuda.... porovnání je asi jako dát si zapálený absinth zapity vodkou oproti vájecnemu koňaku... jediné dvě hvězdy dávám za setkání Begbiho a Marka,to mi trošku rozproudilo krev(3.12.2017)