T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

Prechytraly

Asi nejdivnější "dvojka" co znám, která se dá charakterizovat asi jako "všichni se podívejte, jak byla ta jednička super". To neustálé doslovné vzpomínání na to, jak byla jednička skvělá, je neuvěřitelně debilní a otravné...vrcholem toho jsou přímo používané záběry z jedničky... to jako vážně? Pokud se týče nového "děje", tak postavy buď naprosto zploštěly (Mark, Sick Boy), nebo se staly otravnými parodiemi sebe samých (Spud, Begbie). Pár silnějších momentů a povedených záběrů to bohužel nevytrhne. Celé se to táhne jako jeden obří sopel nostalgie (včetně např. toho, že soundtrack je víceméně jen remix původních písní)...to se jako vážně dá po 20 letech jen unyle vzpomínat? Ve vlastním zájmu doufám, že ne. ()

DonBraso

Nemůžu si pomoct,ale vypadalo to na naprosto zbytečný pokračování.To,že to bylo natočeno dobře,ok.Tedy hlavně vypíchnu skvělou kameru a již tradičně soundtrack,ale jinak vcelku slepenec poskládaných scének,který místama drhnou jako sviňa. ()

jack_scott

Velmi dobré pokračování, byť místy už to není taková zábava jako první díl. Je to ale hlavně o nostalgii, a to funguje dobře. Film je velmi zajimavá jízda, ale drive jedničky tu prostě není. 80% ()

srolyma

Kultu se vyrovnat nelze, ale lze se mu aspoň přiblížit. To bohužel není tento případ. Begbee nezklamal, ale jinak slabé a o ničem. Bohužel. ()

teplic

Je to presne také rozpačité ako pomaturitná stretávka po 20 rokoch. A nevýrazné. Záver celkom pekný, ale čakal som celkovo väčší mordor, viac porna a feťáčin. Tak snáď to nepodoja a nebude trojka. ()

Aywes

Zdaleka ne tak zábavné, jako předchozí díl. Návrat je určený především fanouškům T1. Pro ostatní je to "jen" lehce nadprůměrné drama. Zmizel černý ostrovtip a syrové situace. Dobře zahrané, ale hlavní kouzlo Trainspottingu vymizelo. Fanoušky asi potěší. Ostatní nenadchne. ()

Parabot

Težko říct, co opravdu motivovalo tvůrce k návratu do světa skotských narkomanů. První Trainspotting se stal generační výpovědí evropské mládeže devadesátých let. Boyle a kolektiv si museli být vědomi, že natočit další kultovní navazující film se prostě nepodaří. Obzvlášť s původním hereckým čtyřlístkem hlavních charakterů, nyní čtyřicátníků, stavících se negativně k fenoménům jako gentrifikace či sociální sítě. Tedy věcem, které jsou zcela přirozené pro nynější generaci. Pro lidi, kteří si sami určují, co se stane jejich vlastním manifestem. T2 je takovým sentimentálním dárkem nám všem, kteří jsme chytili ducha původního Trainspottingu ve věku, kdy to bylo aktuální.___O čem tedy toto pokračování je? O krizi středního věku. O hořkém ohlednutí za sebou samým. O promarněném potenciálu, vyplýtvané energii, rozbitých vztazích. Postavy bez sebereflexe (SickBoy, Beggbie) se vlastně neustále motají v tom samém kruhu. Charaktery schopné kritického pohledu (Renton, Spud) narážejí na něco, co by se dalo s nadsázkou nazvat božími mlýny. To třeba demonstruje slavný monolog "choose life". V původním Trainspottingu jde o drzý prostředníček namířený proti celé společnosti, blízkých nevnímaje. Zde je o tom, jaké následky toto sobecké gesto přineslo. A v souvislosti se zmíněnou scénou vyvstává asi největší slabina Trainspottingu po dvaceti letech. Film je strašně nostalgický a sentimentální. Vzhledem k tomu, co (asi) chce říct, v pořádku. Problém ale je, jak neobratně jsou tyto scény vlepeny do děje. Mark Renton se rozhodne rozohnit na téma, proč si vybrat život poté, co se ho jedna z nových postav ve scéně zcela mimo děj natvrdo zeptá, co znamená "choose life". A tak je to téměř se všemi vzpomínkovými scénami. Od Boylea bych čekal podstatně invenčnější přístup.___Charakter Roberta Carlyle, byť prvoplánově zábavný, je často na hranici velmi hloupé frašky. Zde ale není problém v herci, spíše v tom, jak má napsanou roli. Naopak Spud, v podání Ewena Bremmera, ve velké míře zastiňuje hlavní postavu Marka Rentona/Ewana McGregora a zároveň legitimizuje celý film. Povyšuje jej nad pouhé nastavování kaše. Tvůrci se totiž rozhodli personifikovat Spuda s Irwinem Welshem, autorem původní předlohy. A jeho dějový oblouk rovněž obsahuje nejsilnější emoční náboj.___To, co výrazně vyčlenilo devadesátkový Trainspotting nad ostatní filmy, byl jeho kompilovaný soundtrack. Mix jednak hudby, která byla aktuální v době vzniku Welshovy novely (Iggy Pop, Lou Reed), a progresivního soundu konce milénia. Ať už kytarových/britpopových kapel (Blur, Pulp, New Order) nebo čerstvých elektronických projektů (Underworld, Leftfield, Primal Scream). Soundtrack T2 v tomto směru kopíruje film. Rozhodně nebude patřit k těm ikonickým. Jde o ne příliš funkční kompilát. Retro již zastupují remixovaní Underworld nebo totální mainstream - Queen, The Clash, Blondie. Čerstvý vítr mají přinést Young Fathers - nositelé Mercury Prize, či Wolf Alice se skvělým songem Silk. ____Verdikt. T2 Trainspotting je dobrý film. Ovšem vždy bude ve stínu svého slavnějšího předchůdce. () (méně) (více)

solisoli

Divočina plná zvratov, chaosu, divokých scén, niekedy až priťažko pochopiteľných. Z extrému do extrému až temer nanúteným spôsobom. Prevažne dobro víťazilo nad zlom. Ale ktoré bolo to dobro. Celé to akýsi horúci guláš, ktorý vrel až do samotného konca. ()

blondboss

Pokračovanie Trainspottingu v podobnom duchu ako ten originál. Vždy sa bojím snímkov s podtitulom "po 20tich rokoch", avšak tu to nebol až taký prúser. Aj keď bolo vidieť, že Boyle to hrá ťažko na melancholickú nôtu a tie časy mu chýbajú. Je ale pekné, že štvorica sa vrátila v pôvodonom zložení a Carlyle je skutočne pán herec. Pre mňa je táto dvojka o niečo horšia ako jednotka, ale stále u mňa taký priemer. 60 % ()

Domislava95

Se zkouknutím T2 jsem si dala na čas, trvalo mi to celý dva roky, ale ve výsledku jsem vlastně moc ráda, že jsem to neuspěchala. Pamatuju si, že jednička mě moc nenadchla - koukala jsem na ni z donucení, protože o filmu všichni mluvili a já z toho byla otrávená. Navíc jsem asi slabší povaha a surové a reálné záběry mi moc dobře nedělaly. Trainspotting 2 mě ale bavil fakt dost, upřímně jsem se zasmála a pobrukovala si do dobrýho soundtracku. Sama jsem se překvapila, ale T2 ode mě dostává krásných 5*/5*. ()

CrazymanM

No jo,holt dvakrát nevstoupíš do stejné řeky!Kvituji pouze to,že jsem mohl vidět oblíbené postavy po letech,jinak fakt slabé! ()

xzajox

S tromi a viac hviezdami za (pred týždňom zhliadnutým) T1 + pár pivkami môžem jasne prehlásiť úplnú spokojnosť s týmto pokračovaním. Autori ozaj dobre dorazili dokončenie príbehu z T1. Áno, nie je to už tak úplne "dope", nie je to "high", ale namiesto toho to má v sebe kopec "maturity", veď predsa chlapi už kapánek dospeli, už nemôžu byť totálne pod vplyvom, je tu treba už trošken dospieť. A to je hlavný znak T2 - to, že každý z predstaviteľov sa po 20 rokoch istým spôsobom zmenil. Áno, sú tu silné vplyvy minulosti, ale dnes už je svet iný. Zmenil sa. A my tiež, poďme veci skúsiť vybudovať od nuly, pričom ostaneme v hĺbke stále sami sebou. Silná je tu nostalgia, čiže ak si tiež 30-nik, ktorý fičí na nostalgii, tak sa tu nájdeš. Ak nie, pozri si T1 a pár dní na to, tento snímok. Ak ťa to trafí, neoľutuješ. Ak nie, je to škoda, ale úplne to pochopím. Dobre zahrané, skvelý scénár, úžasná atmosféra. Za mňa čisto subjektívne 4* - 80%. ()

Dejf4

Bál jsem se co z toho vyleze. Ale zcela zbytečně. V první řadě musím zmínit nejdůležitější pozitivum - Nepůsobí to jako nastavovaná kaše. Ba naopak. Postavy se vyvinuly, stále jsou zábavné a mají co říct. Danny Boyle ukázal, že v rukávu má plno nových nápadů, s kamerou se dělají zase zázraky, ale především plno scén zůstane v hlavě dlouho. Škoda trochu nataženého konce, ale i tak veliká spokojenost. Takhle mají vypadat druhé díly. 8/10 ()

AndrewNewman

Myslím si, že tu zbytočne dramatizujete. Mne sa to skrátka páčilo, tie postavy a ich historky... mám neskutočnú chuť prečítať si pôvodné knihy od Irvina Welsha. ()

walkingdead

Pár dobrých scén se v T2 najde, ale do geniality 1. dílu to má daleko. Trochu to funguje ze začátku a pak to jde postupně do prdele. Jednou si u toho člověk vzpomene i na Bony a klid :-) . Nejvíc mě teda překvapilo, že z původní partičky ještě není nikdo pod drnem, osobně bych si tehdy tipnul, že se roku 2017 nedožije ani jeden. ()

Elessar.

O niečo slabšie, ale predsa podobné ako jeho starší a uznávanejší braček s epickou songou Perfect Day, ale musím uznať vizualnu nápaditosť. Referencie na predchádzajúci film sú samozrejmosťou. Akoby sa zastavil čas a sú tu všetci od minula. Raging Spud to zabil 😀 ()

SMilan

Porno sa teda nakoniec nekonalo, za čo určite palec hore. T2 ma určite pobavil viac ako jeho knižná predloha, no o niečo menej ako prvý film. Stále je to slušná jazda pomáhajúca si kvalitným soundtrackom, nostalgia funguje, skrátka parádna oddychovka. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015