Tak hlavně že je to lepší, než Sněženky a machři po 25 letech no.(6.2.2018)

Frankie goes to Hollywood, nahatí borci co lezli do zelí někomu mocnějšímu... ne to není Bony a klid, ale pokračování jednoho legendárního filmu o drogistách z roku 1996. Neznám první Trainspotting ( nějak mne odrazovala tematika feťáků i v komedii ) ale tento film má moderní svižnou klipovitou formu a občas je i hodně vtipný. Pro mne to úplně nějaký kultovní zázrak není, ale linka mukla Begbie mne pobavila upřímně. Robert Carlyle dle mne táhl to nejzábavnější .(20.4.2018)

Vlaky jedou dál a málokdy se vrátí, praví klasik v jedné letité existenciální písni. Tenhle vlak se vrátil, měl veliké zpoždění a je vůbec otázka, jestli byl nějaký racionální důvod vyhlížet ho na peróně. Očekávání, jak velká šmouha po něm zůstane a jestli má šanci přiblížit se originálu, berou za své, hned jak se potvrdí, že ho autoři vyslali na slepou kolej scénáristických klišé druhých dílů. Renton se po dvaceti letech vrací do Edinburghu (btw. do reálií novějších o třicet let).. Ale proč vlastně? Kromě mizérie proflákaného života a kocoviny nemá s bývalými kumpány ani s námi moc co sdílet. Kde si vybavuju lehkost původního Trainspottingu, tam T2 těžkne doslovností. "Vyber si život (...)" je pořád replika, která nutí k přemýšlení, ale zatímco v jedničce byla ústředním motivem, od kterého se odvíjel celý film, tady je jen pouhým postesknutím u pressa. Je to dostatečný důvod k boření mýtu?(22.5.2018)

Pokračovanie Trainspottingu v podobnom duchu ako ten originál. Vždy sa bojím snímkov s podtitulom "po 20tich rokoch", avšak tu to nebol až taký prúser. Aj keď bolo vidieť, že Boyle to hrá ťažko na melancholickú nôtu a tie časy mu chýbajú. Je ale pekné, že štvorica sa vrátila v pôvodonom zložení a Carlyle je skutočne pán herec. Pre mňa je táto dvojka o niečo horšia ako jednotka, ale stále u mňa taký priemer. 60 %(8.9.2018)

Navzdory ne moc lichotivým recenzím musím říci, že tohle je sequel, který předčil originál. Respektive, řekl bych, že tyto 2 filmy není možné příliš porovnávat. Jednička byla drogová klasika, tohle je pouze uspokojivé zakončení příběhu, kde drogy téměř nehrají roli. Je to setkání starých přátel po dvaceti letech, které samozřejmě nemá hladký průběh. Očekávat od toho další trip do světa závislých je tedy mimo, nic takového se neděje. Jednoduše se tady pouze zakončí jedna křivda z minulosti.(19.1.2019)

S tromi a viac hviezdami za (pred týždňom zhliadnutým) T1 + pár pivkami môžem jasne prehlásiť úplnú spokojnosť s týmto pokračovaním. Autori ozaj dobre dorazili dokončenie príbehu z T1. Áno, nie je to už tak úplne "dope", nie je to "high", ale namiesto toho to má v sebe kopec "maturity", veď predsa chlapi už kapánek dospeli, už nemôžu byť totálne pod vplyvom, je tu treba už trošken dospieť. A to je hlavný znak T2 - to, že každý z predstaviteľov sa po 20 rokoch istým spôsobom zmenil. Áno, sú tu silné vplyvy minulosti, ale dnes už je svet iný. Zmenil sa. A my tiež, poďme veci skúsiť vybudovať od nuly, pričom ostaneme v hĺbke stále sami sebou. Silná je tu nostalgia, čiže ak si tiež 30-nik, ktorý fičí na nostalgii, tak sa tu nájdeš. Ak nie, pozri si T1 a pár dní na to, tento snímok. Ak ťa to trafí, neoľutuješ. Ak nie, je to škoda, ale úplne to pochopím. Dobre zahrané, skvelý scénár, úžasná atmosféra. Za mňa čisto subjektívne 4* - 80%.(12.3.2019)

Za mě maximální spokojenost. Dvojka se nesnažila šokovat a ani se nespokojila s pouhým ždímáním vzpomínek zkrachovalých čtyřicátníků na staré časy. Nabídla působivé pokračování příběhu, udržela divákovu zvědavost, nabídla atmosféru (samozřejmě, že dosáhnout té devadesátkové nebylo možné) a všechny postavy udělala stejně zajímavými. Ač se příběh točí kolem Rentona, který skončil jako třiačtyřicátník tak za zenitem, že neví, co se zbytkem svého života, a Sick Boye, který je na tom stejně, více emocí vyvolá kupodivu stále ještě živý Spud a v závěru až dojemný Bagby, kterému trvá, než mu docvakne, že jeho syn může mít jinou životí dráhu než on. Nechybí vtip, nechybí opět životní moudra. Pokud jste si v minulých 20 let pokládali otázku, co asi bylo dál s hrdiny Trainspotingu, musí vás toto dílo uspokojit. I když nemá šanci dosáhnout kultu jedničky, dávám pět hvězdiček.(29.4.2019)

Zaabavnee, nostalgickee .. Danny you did it again ! :)(17.2.2017)

"First you have choice then you have betrail."(17.2.2017)

Jako samostatný film neobstojí, jako nostalgické zavzpomínání na staré časy a jeden kultovní film ovšem boduje. Celkově bych hodnotil za 3, protože je to celkově slabší něž jednička, ale za tu nostalgickou atmosféru 90´si zaslouží hvězdičku navíc.(19.2.2017)

Upřímně? Chvílema jsem si říkala, że na původní Trainspotting to nemá, ale ve výsledku jsem byla nadšená. Nemůžu si prostě pomoct. Ano, byla to nostalgie, ale já jsem nostalgická. Líbila se mi práce s kamerou, prostřihy s použitejma i nepoužitejma scénama z jedničky, samozřejmě opět výbornej soundtrack, uvěřitelní herci i jejich výkony, zkrátka jak už jsem napsala - byla jsem nadšená.(19.2.2017)

Příjemný, příjemný to bylo. Begbie byl vynikající. Danny Boyle potvrdil, že umí.(20.2.2017)

Milovníky jedničky tento snímek určitě potěší. Já se do této skupiny řadím a jsem velice spokojen. Danny Boyle mě zklamal málokdy. Práce s kamerou je velmi povedená. Scény v drogovém opojení jsou opět návykové jako před jednadvaceti lety, ovšem už ne v tak hojném počtu. Přece jenom hlavní hrdinové se s heroinem už víceméně rozloučili. Tímto se dostáváme k další velice důležité složce filmu - hereckému obsazení. Za polovinu úspěchu považuji to, že si všichni z původní herecké sestavy udělali čas a vrátili se k rolím, které je "udělaly". Příběh sice nepřínáší nic inovativního a dá se považovat za nejslabší stránku filmu, i přesto je však na velmi dobré úrovni. Vyprávění příběhu stojí také na opravdu perfektně zvoleném playlistu, kde jsem byl mimo jiné potěšen mými oblíbenými The Clash a v závěru jsem se dočkal i tolik očekávaného Iggyho Popa. Objektivně hodnotím za čtyři hvězdy. Subjektivně a nakrmený velkou dávkou nostalgie dávám za pět, protože už dlouhou jsem nebyl z filmu takhle naměkko.(20.2.2017)

Konečně nějakej sequel, kterej se povedl a neudělal ostudu. A soundtrack je top top top!(20.2.2017)

Pro ty, kteří tehdy "brali", nebo se v takovém světe alespoň pohybovali a jednička je pro ně kult, tak těm rozhodně musím druhý díl doporučit. Je tam hned několik nostalgických momentů, které mě až dojaly, jelikož si člověk i sám vlastně vzpomene na tu dobu, jací byli oni, jací jsme byli v té době my. Kam to oni dotáhli a kam my sami. Hlavně ty náznaky kultovních songů, jako je Born Slippy nebo Perfet Day, ale opravdu jen náznaky, mě vždy způsobily mrazení. Zápletka je celkem zvládnutá, ne že bych z toho sedl na zadek, ale rozhodně jsem neměl dojem, že to bylo natočené na sílu, jako většina takovýchto pokračování po x letech. Herci výborní, hudba sama o sobě také. Co bylo ovšem na výbornou byla kamera a technická stránka filmu. Ty různé prolínačky, střihy, vizualizace, hezké momenty pozadí, barvy. Opravdu skvěle natočené! Jsem vlastně nakonec rád, že ta doba z prvního dílu je už dávná minulost a tohle bylo takové potvrzení a zároveň kvalitní pokračování se vším všudy :) Pro mladší, či nepoznamenané publikum to bude jen průměrná, vtipnější britská žánrovka, která jim asi moc nedá.(20.2.2017)

Jasných *****. Chcete vědět proč jsem to udělal? Mohl bych uvést stovky důvodů, ale vyberu jen pár nejpodstatnějších. V prvé řadě sehnat dohromady kompletní starou sestavu včetně režiséra (kromě chudáka Tommyho) muselo dát spoustu práce. Markuv monolog stejně jako v prvním Trainspottingu nastavuje dokonale zrcadlo dnešní doby, choose life! Hudba použitá ve filmu opět nemá chybu, nové věci od Underworldu , dále Queen , Run DMC, Frankie goes to holywood a novinka Wolf Alice - Silk! Všichni víme jak je těžké natočit „dvojku“ a samozřejmě se nešlo ubránit nějakým těm flashbackům, ale pořád ten se ten příběh rozvíjí, i když je dějová osa „příležitost – podraz“ stejná. Vrcholná scéna je jednoznačně „záchodovka“ Renton vs Begbie. Kdo chápe a má rád černý humor se prosměje celým filmem až na pár hlubších scén kdy naopak citlivějším jedincům i oči zvlhnou. Nejsem nestranný, společně s Pulp fiction je jednička můj top a tohle je více než důstojné pokračování! History repeating itselft!(20.2.2017)

...alebo o tom, ako má vyzerať sequel po 20 rokoch. Má sa prispôsobiť dobe, má ukázať, v čom tkvela sila jeho charakterov, má pokračovať v tom, čo začal, má hrať na sentiment svojich divákov, má byť chytľavý a má mať atmosféru, ktorú si všetci chceli zopakovať. T2 to všetko splnil, ale čo viac, v kine som od smiechu plakala, chvíľami som bola dojatá, na konci spokojná, pri niektorých scénach som sa nervózne vrtela v sedačke a to najdôležitejsie - každú jednu minútu filmu som si uvedomovala, ako veľmi si ho užívam. O hereckej partii nemožno hovoriť inak ako v superlatívoch, je to stále parta bizarných charakterov, u ktorej funguje chémia ako za mlada. Hudobne je film taktiež veľmi vysoko, ale zďaleka najlepšia je réžia a editing. Tu je film veľmi špecifický, má výnimočný spád a pripomína punkový videoklip, pri čom divákovu pozornosť dokáže zaujať s chirurgickou presnosťou. Pokračovanie tak výrazného filmu po 20 rokoch mohlo dopadnúť všelijak, ale nie - Boyle vyčaroval dôstojné pokračovanie, ktoré má iskru. Ja tlieskam a nechávam sa unášať na vlnách nostalgie...(21.2.2017)

Veľmi poctivo a bravúrne zvládnuté pokračovanie, žiaden prepadák. A hudba znova skvelá.(21.2.2017)

Krásna, nostalgická nadväznosť na predošlý dej, sprevádzaná opäť originálnym soundtrackom, ktorý celú atmosféru ešte viac umocnil. Tentokrát viac dramatická ako komediálna, ale o to hlbšia výpoveď, vedúca k zamysleniu sa nad vlastným životom. Choose life?! Nechce sa mi veriť, že prešlo 20 rokov, no až teraz som naplno pochopil a ocenil podstatu tohto filmu. :)(22.2.2017)

Nostalgický návrat, ktorý má zmysel, nakoľko každý z nás prežil za 20 rokov množstvo príbehov a podobne je na tom aj štvorka z Edinburghu. Pokračovanie je kvalitné aj samo o sebe aj keď viac ho určite ocenia fandovia jednotky. Danny Boyle totiž umne zakomponoval do filmu množstvo obrazových a hudobných odkazov, ale zároveň ich dokázal krásne prepojiť na nový príbeh. Soundtrack je taktiež skvelý, nadupaný remix Lust for Life od Prodigy je v záverečnej scéne dokonalý. Celkovo som nadmieru spokojný.(23.2.2017)