T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

abi9

Že tam bude dávka nostalgie bylo jasný. Ale že až tolik? Že to překročí hranici snesitelnosti? To jsem nečekala. Každý další uplakaný stále se opakující flashback byl jako šlehnutí bičem. A do rány mi sypali sůl v podobě všudypřítomné radoby hluboké hudby. Pokud člověk nezná postavy působí na něj placatým neosobním dojmem. Film sází na neustále odkazy na první díl, které musí zaručeně fungovat. Jediné oslazení dvou nekonečných hodin byla krásná podívaná na vynikající kamerové záběry a malá dávka humoru. 50% ()

Wade W.

Pokračovanie ktoré vystihuje ducha prvého dielu, nedrží sa príliš predlohy a ide si vlastnou cestou. Hlavnou témou knihy bolo točenie porna, pričom hlavnou témou filmu je spomínanie na mladosť. Nemôžem povedať že som sklamaný, tích vtipných momentov bolo pomerne dosť, a Boyle tam dokázal spracovať i niektoré zo zaujímavejších častí knihy. No filmu by sa i tak hodil nejaký pevnejší príbeh, keďže takto divák čaká len na ďalšiu scénu a nič nové k tomu. ()

beeleg

První Trainspotting byl skvělý film a věřím, že ti kdo si ho před X lety spojili s nějakou životní etapou, budou u T2 zažívat extázi. Já jsem si ho nikdy s ničím nespojil, ale i tak se mi pokračování líbilo. Tvůrci museli být velmi opatrní, točili přece pokračování k legendě. K legendě, která pokračování nepotřebovala. Naštěstí to dopadlo dobře a T2 nekazí ani nevylepšuje (což ani nikdo nečeká) dojem z prvního filmu. Jako celek to je fajn, ale kdyby T2 nevznikl, vlastně by se nic nestalo. ()

BlackAdder87

Jako samostatný film neobstojí, jako nostalgické zavzpomínání na staré časy a jeden kultovní film ovšem boduje. Celkově bych hodnotil za 3, protože je to celkově slabší něž jednička, ale za tu nostalgickou atmosféru 90´si zaslouží hvězdičku navíc. ()

ekzorcist

Už je to tu. Tí z nás, čo si po prvom Trainspottingu nestrkali hrdzavé klince do žily, sa dožili (pun not intended) dvojky. Film sa neubránil nostalgii a ani pár násilným spomienkam, vyvážil to však dobrou kamerou, hudbou a klasickými gagmi. Všetko bolo o trochu slabšie ako v prvom filme, ale to je asi hidn mesidž, že o tom predsa ten život je... ()

marekspanel

Pro ty, kteří tehdy "brali", nebo se v takovém světe alespoň pohybovali a jednička je pro ně kult, tak těm rozhodně musím druhý díl doporučit. Je tam hned několik nostalgických momentů, které mě až dojaly, jelikož si člověk i sám vlastně vzpomene na tu dobu, jací byli oni, jací jsme byli v té době my. Kam to oni dotáhli a kam my sami. Hlavně ty náznaky kultovních songů, jako je Born Slippy nebo Perfet Day, ale opravdu jen náznaky, mě vždy způsobily mrazení. Zápletka je celkem zvládnutá, ne že bych z toho sedl na zadek, ale rozhodně jsem neměl dojem, že to bylo natočené na sílu, jako většina takovýchto pokračování po x letech. Herci výborní, hudba sama o sobě také. Co bylo ovšem na výbornou byla kamera a technická stránka filmu. Ty různé prolínačky, střihy, vizualizace, hezké momenty pozadí, barvy. Opravdu skvěle natočené! Jsem vlastně nakonec rád, že ta doba z prvního dílu je už dávná minulost a tohle bylo takové potvrzení a zároveň kvalitní pokračování se vším všudy :) Pro mladší, či nepoznamenané publikum to bude jen průměrná, vtipnější britská žánrovka, která jim asi moc nedá. ()

serdehelan

Bohužial ukázalo sa, že pokračovanie je zbytočné. Jediné čo ponúkne, je nekonečná nostalgia za prvým dielom a za 90-tymi rokmi a vídíme, že sa to celé už nedá zopakovať. Ano, človek párkrát nostalgicky zaslzí, ale samodojímať sa na tým "takí sme boli" mi na dobrý film nestačí. Ako samostatný film to neobstojí vôbec, pre fanúšikov jednotky je to pripomienka na to, ako bola jednička výborná. ()

bonovox

Nostalgický návrat, ktorý má zmysel, nakoľko každý z nás prežil za 20 rokov množstvo príbehov a podobne je na tom aj štvorka z Edinburghu. Pokračovanie je kvalitné aj samo o sebe aj keď viac ho určite ocenia fandovia jednotky. Danny Boyle totiž umne zakomponoval do filmu množstvo obrazových a hudobných odkazov, ale zároveň ich dokázal krásne prepojiť na nový príbeh. Soundtrack je taktiež skvelý, nadupaný remix Lust for Life od Prodigy je v záverečnej scéne dokonalý. Celkovo som nadmieru spokojný. ()

Anetulicek

Tak Trainspotting 1 som videla pred pár dňami a preto mi nedalo nepozrieť si pokračovanie. Spočiatku som počúvala varovné ohlasy, že pokračovania po 20 rokoch nebývajú až tak dobré. Ale ja som si film neuveriteľne užila. Už to nebolo o mladých nevyzretých faganoch, ale o celkom prezretých životom ubitých, pánoch v rokoch. Veľmi som si užívala scénu z klubu, alebo keď si Begbie (Robert Carlyle) vezme viagru.... Záchodová scéna opäť nesklamala..Tentokrát si Renton (Ewan McGregor) musí zrejme očistiť dušu, pretože spackaný život mu ukázal, že aj tak je mu najlepšie pri drogami závislých kamošoch. Sick Boy (Jonny Lee Miller) zostal skrz naskrz skazený, čo ma na ňom fascinovalo. Tak za 5* ()

Gregor_Samsa

Pustil jsem si před pár dny T1, abych mohl jít s klidným svědomím na T2; jistě nejsem jediný, kdo tak učinil. T2ka je dospělejší, smutnější, zestárlejší; v těch časech po čtyřicítce to často nebývají úplně krásné konce. Je to krásná a jiná dvojice filmů – vymyká se všemu ostatnímu. Před padesátkou se probudit, zjistit, že člověk nemá vůbec nic, a přesto jít tak nějak dál. [80%; 2017-02-22 CinemaCity Galaxie Háje] ()

Adhol

Choose life. Choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares. Choose looking up old flames, wishing you’d done it all differently. And choose watching history repeat itself. Choose your future. Choose reality TV, slut shaming, revenge porn. Choose a zero hour contract, a two hour journey to work. And choose the same for your kids, only worse, and smother the pain with an unknown dose of an unknown drug made in somebody’s kitchen. And then… take a deep breath. You’re an addict, so be addicted. Just be addicted to something else. Choose the ones you love. Choose your future. Choose life. ()

xhaud02

Dvě dobré scény, "no more catholics" a "choose life". Bohužel to nestačí. Pro mě depresivnější než jednička. ()

jakosan

Pár dobrejch fórků, ale ta nostalgická vlna, na kterou jsem měl asi naskočit, mě prostě nějak minula. Nejsilnějším momentem je aktualizovaný "choose life" monolog v hospodě, celkově film ale vyznívá do prázdna. Škoda, jako fanoušek původního Trainspottingu jsem doufal ve víc. ()

Velislav

Prvá polovica je perfektná jazda, Begbie je ešte väčší hajzel, chémia medzi postavami nechýba, aj keď bolo na základe konca jednotky jasné, že partia po dvadsiatich rokoch spolu držať nebude. Originál je originál, je to kult, má to svoj podtext tej doby, ale iba z hľadiska humoru u mňa vyhráva Té dvojka, na čele s wc scénou, ktorá patrí medzi to najvtipnejšie, čo som kedy videl. Videné v kine. 8/10 ()

cubiczech

Až příliš zbytečný sequel, který nikdo vlastně až tak moc nechtěl. Místo nostalgie mohli vymyslet něco novýho, nestalo se tak s Welshova předlohou Porno (která sice měla zajímavou premisu hodnou postav, které známe, avšak provedení nebylo úplně nejlepší a vlastně by to ani nešlo zfilmovat) to nemá v podstatě nic společného, ale to jsme věděli už dlouho před premiérou (proč je tady na CSFD Porno uvedené jako předloha nevím). Na tom filmu prostě neni vůbec nic zapamatovatelnýho, snad jen ty otravný flashbacky do filmu, kterej je podstatně lepší. ()

bedn1

***1/2 Bohužel mě nový Trainspotting zklamal - příběh poměrně slabý, nostalgické pomrkávání po jedničce ve flashbacích, tlačení na pilu, aby to působilo stejně "cool" jako jednička (ale nepůsobilo), celkově to bylo takové roztříštěné, dokonce ani spojení hudby a obrazu, které bylo v jedničce tak zásadní, tentokrát moc nefungovalo. A Kelly Macdonald měla jenom krátký štěk :-( ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015