T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

cubiczech

Až příliš zbytečný sequel, který nikdo vlastně až tak moc nechtěl. Místo nostalgie mohli vymyslet něco novýho, nestalo se tak s Welshova předlohou Porno (která sice měla zajímavou premisu hodnou postav, které známe, avšak provedení nebylo úplně nejlepší a vlastně by to ani nešlo zfilmovat) to nemá v podstatě nic společného, ale to jsme věděli už dlouho před premiérou (proč je tady na CSFD Porno uvedené jako předloha nevím). Na tom filmu prostě neni vůbec nic zapamatovatelnýho, snad jen ty otravný flashbacky do filmu, kterej je podstatně lepší. ()

bedn1

***1/2 Bohužel mě nový Trainspotting zklamal - příběh poměrně slabý, nostalgické pomrkávání po jedničce ve flashbacích, tlačení na pilu, aby to působilo stejně "cool" jako jednička (ale nepůsobilo), celkově to bylo takové roztříštěné, dokonce ani spojení hudby a obrazu, které bylo v jedničce tak zásadní, tentokrát moc nefungovalo. A Kelly Macdonald měla jenom krátký štěk :-( ()

Optical

Kruh se uzavřel, ale pořád si myslím, že se z toho dalo vymáčknout mnohem víc. Příběh je z větší části recyklace už jednou viděného, kde sázka na nostalgické momenty vítězí nad novým směrem. ()

HellsAngel

Viac-menej zbytočné pokračovanie kultovej jednotky. Scenár je plytký a bez výraznejších momentov, držiac pokope len vďaka chémii medzi postavami. Samotný námet nemá čo ponúknuť, nakoľko sa vyprofiloval ako sentimentálna otočka za "starými zlatými časmi" - to znamená prvý diel. Herecky je to fantastické a Boyle má remeselne film v malíčku, no to nestačí. ()

mouzi

O hodne slabsi nez prvni dil, coz neni nic zvlastniho, pokud reziser v podstate cely film zaklada na vzpominkach a flashbacich. Hudba slusna, nicmene navazat na uspech a kvalitu 20 let stare zalezitosti, to chce opravdu koule, ktere Danny Boyle asi ma, ale ty grady uz to nema. A neni to tim, ze jsou herci uz docela jeti. Ten film zkratka nenabizi vubec nic noveho, scenar je proste slaby, a to hodne. ()

zissou

Hodinu a půl se to plácá v nostalgii a odnikud nikam.. a půl hodinový závěr to pak naštěstí celé uzavře, dá tomu smysl a čtvrtou hvězdu. Tak 70% ()

hony23

Vizuelně opět dokonalé, soundtrack výtečný a k tomu kopa nostalgie. Dějová linka je o poznání slabší a na ty 2 hodiny nevystačí bez toho, aby se chvílemi nedostavovala nuda. Je to jako třídní sraz po 20 letech, chlapci nám zestárli a taková jízda, jako kdysi, už to není. ()

Sharkman

Slabsi, silu cerpa z jednicky a obcas okoreni necim novych nekdy i vtipnym. Dopredu, ale bylo jasne, ze to nema velkou sanci na velkou slavu, coz se potvrdilo. Ale jako pripomenuti jednicky, jejich poslav a cinu je to fajn. ()

rigby

S pokračováním mám trochu problém. Asi jsem zestárl i já, nejen herci. Kamera je skvělá, ale celé kouzlo prvního filmu se někam vytratilo. Chvílemi se objevují parádní ozvěny, ale zůstává jen u nich a jako celek to nemá ten správný tah na branku. Věčný problém pokračování. A zejména kultovní filmy by měly zůstat jedinečné a jediné, bez dalších pokusů vydělat zase nějaký peníz. 3+ ()

topvideo

Jednotka zostane navždy nambrvan... ale dvojka sa dá tiež dopozerať dokonca. Jediný z partie RC ako Begbie pribral po dvadsiatich rokoch nejaké to kilečko. Ostatní - tak ako sme ich poznali. Spud je neskutočný "magor" , škoda že JLM sa neobjavuje viac na plátnach kín... EMG postúpil do úlohy sofistikovaného podvodníka. ()

Popinodan

Staří zmámí z jedničky,a opravdu moc dobrá hudba ve filmu. To ale je tak všechno. Za mě tak trošku zbytečná dvojka. ()

kacer4

Potenciál pre tento film ani len neexistoval. Jednotka mala otvorený koniec, ktorý si zaslúžil pokračovanie, ale takto sa len premárnil pokus. Topánka najviac tlačí jednoznačne v scenáry. ()

zoze

Nostalgie se mi vervala pod kůži a zůstala zakousnutá ještě dlouhou dobu po skončení filmu. Film se spíše vrací nazpět než aby se snažil rozvíjet svůj příběh kupředu ale to přece není dostatečný argument, který by mě měl donutit označit film jako zbytečný. Je to krásně natočené, je to vtipné, je to milé a to mi v tomto případě bohatě stačí ke spokojenosti. ()

superzurda

Co asi dnes dělají lidé, kteří byli před dvaceti lety, v době kdy všechno bylo trapné, na premiéře Trainspottingu. Snaží se protlačit do střední třídy, jsou zaměstnaní, po práci ti duševně méně zdatní si pustí Ulici, u zpráv si nadávaj na uprchlíky a prozevlí se až k Ordinaci, u které začnou podřimovat, Jak z takových lidí dostat peníze? Natočíme Trainspotting 2, ona to může bejt sice sračka, ale reklama se udělá tak jako tak a lidi si to stejně koupí. Vše čím byla jednička skvělá a legendární je tady pohřbené rozvleklou nudou. ()

Trilobajt

Bylo příjemné zavzpomínat na staré známé. Nicméně už to nemá ten správný "tah na branku" jako první díl. Velmi lehce zapomenutelné dílko, které má tu smůlu, že soupeřilo s našlapanou jedničkou... Jedničku si zase opět někdy pustím, dvojku zřejmě již nikoliv. ()

kaukola78

Z pokračováni vice jak po dvaceti letech je cítit až moc veliká únava.Víceméně se jedná o dějový útržky a příběh není komplexní.Celé to pak působí jako dokument hlavních hrdinů z prvního dílu co dělají po dvaceti letech.Dost se zde také vzpomíná a hraje na nostalgii což je na dvouhodinovou stopáž dost málo.Kdyby neexistoval první díl tak je tento film o ničem a nechápal bych proč vlastně pokračování vzniklo.Příjde mi že pokračování vzniklo jen proto aby z toho vytřísklali co nejvíc peněz od filmových diváků. ()

ZetDaElO

Prvý Trainspotting ponúkol za 90 minút zmes legendárnych scén bez slabých miest. T2 ponúkol za skoro 120 minút zmes skvelej hudby a strihov bez jedinej zapamätateľnej scény. 6/10 ()

mrtka

20 let uběhlo jako tejden profetovanej ve squatu na gauči se zapíchnutou buchnou s hérem v ruce. Popravdě jsem si od T2 moc nesliboval ptotože 20 let je 20 let a většinou natáčení druhého dílu se stane pěkným kýčem , ale musím říct , že sem byl mile překvapen jak z herců , kteří zůstali všichni stejní díky bohu nikdo důležitej neumřel tak i z jejich hereckých výknou MARK a SPUD jsou prostě skvělý. T2 sem htal od začátku až dokonce a SPUD je prostě SPUD na něj se nikdo zlobit nemůže rozhodně mě T2 bavila sice není tak dobrá jako T1 , ale to se dalo čekat , ale i tak je to parádní FILMEK kterej si rád pustím :) fakin HERO jezdec dávám 5 Hvězd! :) PRVNĚ JE PŘÍLEŽITOST POTOM ZRADA (: ()

zigy

Je zajímavé, jak postavy po dvaceti letech vypadají, a jak charisma šílených Begbieho a Spuda nevyprchalo ani v nejmenším. Jenže to je tak vše. Příběh je slabota. Zbývá jen poselství, stejně jako u prvního dílu: Drogy jsou svinstvo. Ale bez nich to taky nestojí za nic. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015