T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

bmx6

S jedničkou se to nedá srovnávat.I když je vidět,že vše funguje,jak má a opravdu všichni se snaží,tak to prostě není ono.Ale je také třeba na film nahlížet drobet jinak,protože 20 let je 20 let... ()

marrrrian

Ešte niekoľko dní po odchode z kina som film v hlave spracovával a nie a nie ho z nej do dnes vyhnať... Rovnovážny stav balansovaný na jednej stane intenzívnou, ale dobre dávkovanou hrou na city, spomínaním na hmlistú, drogami zovretú mladosť postáv a na strane druhej rozvíjaním nového príbehu, ktorý charakterizuje ich pokračujúcu bezradnosť. Ešte stále hľadajú svoje miesta vo svete, ktorý si kedysi rozvrátili. Celé to rámcuje účasť pôvodných a zostarnutých hercov a samozrejme... (pre patričný dôraz čítať po slabikách) nadupaný soundtrack. ()

Kushina

Hezké, co dokáže minulost udělat s budoucností. Hezky reálný zajímavý příběh a prolínání dob. Něco mi ale chybělo. Ve výsledku se na to dalo koukat, večerní pohodička. 65% ()

XI-XAO

Uplynulo 20 let, které každého z nás někam posunulo, stejně jako starou partičku ze Skotska. Člověk trošku zvolní, získá zkušenosti, ale stále má v sobě toho „rošťáka“, kterého potřebuje pravidelně ventilovat. T2 dokonale hraje na tuto notu a neztrácí svou atmosféru a jedinečnost, kterou navíc opět podtrhuje skvělý soundtrack. Není to sice už tak šílená jízda, ale to přeci vše dává smysl. ()

Chandra

Podruhé vyluhovaný pytlík čaje v designovém hrnku. Pár úžasných scén (za všechny třeba ta s hitovkou "No More Catholics Left"), opravdu vymazlený soundtrack a technicky lepší vizuál, na druhou stranu až otravné kopírování motivů z T1, snad aby divák nezapomněl, jaká to tehdy byla jízda. Není ale škoda po 20 letech už jen vzpomínat? Na víc pamětníkům síly nestačí? Film je svěží tam, kde přináší něco nového, jinak pro mě znamená spíš zklamání. Ale chápu, že ten, kdo by si chtěl zavzpomínat a třeba si i odškrtávat nalezené odkazy, by byl s filmem spokojený. ()

Bananik123

Od druhej časti som si veľa nesľuboval ale bolo príjemné vidieť všetkých po 20 rokoch zas spolu. Tento diel na mňa pôsobil už iba viacmenej nostalgicky no nakoniec bola z toho celkom dobrá jazda. ()

Skylwalker42

Co se asi po dvaceti letech mohlo tak udát. Je to úplně z těch scénářů, které právě něco popisují po dvaceti letech a to je vždy slabota. Ale bylo fajn je opět vidět pohromadě. ()

Birter

Pro tenhle film by spíš než ''T2 Trainspotting'' seděl více název ''Trainspotting Reunion'' nebo ''Heráci po 20 letech'', protože přesně tak působí. Jako slepenec pár zápletek, které svést dohromady 5 postav, které už se dávno nevídají. Nic jako čemu by se dalo říkat ''příběh'' neček... na druhou stranu, let's be fair, Trainspotting samotný neměl moc příběhu, ne? Soundtrack původního Trainspottingu by s tímto soundtrackem vytvořil podobný kontrast jako bych si poslechnul Davida Bowieho a pak si strčil špendlík do ucha. Dívat se na to dalo, ale vadilo mi jak se tvůrci snažili hrát na sentimentální a nostalgickou notu, místo toho aby ukázali cokoliv nového. Mezi opravdu dobré scény z filmu, řadím tedy ''No more catholics left'' a scénu na záchodcích. EDIT: Po třech zhlédnutích jsem se na tu notu konečně dokázal naladit a konečně si to užít. Do starého Trainspottingu to má sice stále několik stanic, ale dobrý film to je. ()

Perunwit

Ztráta času. Guláš scén minulosti, přítomnosti a přítomnosti 2.0. Silně vyvařený extrakt legendární jedničky - bez sdělení a nosné linky, dozdobemý nacetlovanou nostalgií. Sesypáno, zamícháno: snaha o mišelínku z bujónu. Bod je za úžasnou angličtinu. ()

Syndrom

Bez jedničky to nemá cenu, ale s ní je to jako se vidět se starými přáteli - kteří stále zkoumají marnost mainstreamového světa tím, že ho chtějí jen vochcat. A to není punk. ()

meatball

Napodruhý zvedám z podprůměru na plnou páru. Celý Boyleově partičce se to strašně povedlo, jen to prostě hlavně v první třetině nečekaně vyžaduje mnohem víc soustředění, který jsem asi prve dát nechtěl. Pořád stejně herecky vyrovnaný, správně šmejdský – i přesto, že to jede o dost jinudy než Welshovo Porno, to je na tom ale možná i zajímavý, protože kdo se chce srát pořád s tím samým. Vtipný a stejně živelný jako "první díl". ()

kolly13

Znáte chůzi po hraně a ten pocit, když se to podaří? Takto jsem se s úžasem prodíval až na konec pokračování legendárního psychydelického filmu. Navazuje, má flashbacky, ale netahá nás násilím a nevykrádá předchozí díl. Nevíte, co se bude dít a těšíte se na novou pointu, dvě hodiny nejsou na škodu. Hlavní čtverka zestárla a přibrala bulharskou šlapku z donucení a přitom zobrazila deziluzi a trable středního věku. Hudba výborně kopíruje děj a stále máte pocit, že se propadáte do vzpomínek na jedničku, ale nakonec to ustojíte. Dokonce i prostředí, v němž vyrústají protagonisté, jinak bezútěšné a odloučené, nám poskytne náhled do životů, po kterých přejedem prstem a opět se vrátíme do bezpečných vod domova. Film si neodpustil turistickou reklamu Edinburgu a kdo jej zná, je to příjemné město s poněkud zvláštními lidmi a proprietami. Přál bych si pokračování, s chutí vidět další vývoj a zvládnutý děj, co zaujme, ale nenutí. ()

Fender

No, jak to říct.. Celkem zbytečně natočený film, s naprosto nevhodně vybranou hudbou, která ztrácí atmosféru původního filmu, působilo to velmi odporně. Avšak nějaký ten pocit nostalgie tam byl, což byl příjemný pocit a některé scény byly napínavé, jinak zklamání. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Tomas_PO

Obavy z pokračovania sa nenaplnili, a dvojka je viac než dôstojná. Chlapci o 20 rokov zostarli, no tak akurát, a do dnešnej doby. Spojenie s minulosťou sa podarilo skvele, je prirodzené a dáva logiku, takže bez jednotky (1996) to asi zmysel pozerať nemá. Skvelá hlavná štvorica, výborné dialógy, výborná kamera, a úžasné Škótsko. ()

brasek

Pokračovania nebývajú vždy úspešné. Pri T2 neviem... príbeh je pozerateľný, ale na môj vkus je tam veľa nadávok (áno, už som dozrel) a nejaké tie "metamorfózne" vízie mi tiež nejako nesedia. ()

PTuranyi

Celkom vydarené pokračovanie sa snaží vytvoriť rovnakú atmosféru ako pôvodný film a celkom sa mu to darí. Produkcia je dobrá takže hudba, strih, humor, násilie, drogy a starí hrdinovia, to všetko tam je. Ale príbeh je uťahanejší, veď aj jeho protagonisti sú o dvadsať rokov starší a dospelejší. Herci sú výborní a zo svojich rolí akoby ani nevypadli. Chýba tu však ten závan mladej nespútanej krvi a drog, okolo ktorých sa to točilo predtým. Drogy tu samozrejme sú, ale hlavnou témou je vyrovnanie sa s minulosťou. Myslím, že kto má rád Trainspotting, rád si pozrie príbeh partie kamarátov, z periférie a ich vyšinutých životov. 75% ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015