T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

F2003F

Už to vôbec nemá ten efekt. Ani nemôže. Je to úplne odlišný film, krorý drogovú závislosť nemá ani ako bokovku. Rovnaké sú tu len postavy, z ktorých minulosti príliš taží a sa snaží pôsobiť nostalgicky. Žáner síce dráma, ale väčšina scén pôsobí vtipne komediálne a tentokrát to nezachránil ani Ewan. Niektoré filmy by proste nemali mať pokračovanie. ()

breebee

Já sice na prvním Trainspottingu nebyla v kině, ale jsem ta generace, který ho pouštěli na kazetě v protidrogových přednáškách na základce, takže konec jsme vlastně viděla až poprvé před třemi dny, protože ve škole vždycky začalo zvonit na další hodinu. Na druhý díl jsem se teda těšila a byla jsem nadšená, hned co jsem viděla, že jde do kin. Jsem opravdu ráda, že se podařilo sehnat všechny původní herce, nemůžu říct, kterou postavu bych měla nejradši, (spoiler) nakonec jsem byla ráda, že i ten otravnej Begbie přežil (konec spoileru). Stejně tak jsem nadšená, že nám ukázali všechny ty místa a znovu přetočily některý pamětný scény. Zkrátka a prostě to bylo skvělý, moc jsem si to užila. A ještěže titulky. ()

Amazonas

Upřímně? Chvílema jsem si říkala, że na původní Trainspotting to nemá, ale ve výsledku jsem byla nadšená. Nemůžu si prostě pomoct. Ano, byla to nostalgie, ale já jsem nostalgická. Líbila se mi práce s kamerou, prostřihy s použitejma i nepoužitejma scénama z jedničky, samozřejmě opět výbornej soundtrack, uvěřitelní herci i jejich výkony, zkrátka jak už jsem napsala - byla jsem nadšená. ()

PeteBuck

Narozdiel od jednotky je vidieť, že režisér sa niekam posunul, teda vo svojich schopnostiach. Tento film pomrkáva na jednotku, rozvíja zároveň novú dejovú líniu a celkom sa mu to darí. Zasa sa vidíme so štvorkou známych cvokov, užijeme si kopec hlášok v škótskom prízvuku a celkom pekný spád. Možno tú minutáž by som trochu skrátil, aby to lepšie odsýpalo. Ale inak musím povedať, že film sa podaril. Zasmial som sa neskutočne, či už pri tom, ako Spud vysvetľoval hodinový posun, alebo hajzlíkovú konverzáciu Begbieho a Rentna. V niečom je tento film lepší od jednotky, v niečom horší. Nedalo mi, dal som 5 hviezdičiek. Ak by sa točili takéto pokračovania, tak by to bolo super. ()

Sup3r

Jasných *****. Chcete vědět proč jsem to udělal? Mohl bych uvést stovky důvodů, ale vyberu jen pár nejpodstatnějších. V prvé řadě sehnat dohromady kompletní starou sestavu včetně režiséra (kromě chudáka Tommyho) muselo dát spoustu práce. Markuv monolog stejně jako v prvním Trainspottingu nastavuje dokonale zrcadlo dnešní doby, choose life! Hudba použitá ve filmu opět nemá chybu, nové věci od Underworldu , dále Queen , Run DMC, Frankie goes to holywood a novinka Wolf Alice - Silk! Všichni víme jak je těžké natočit „dvojku“ a samozřejmě se nešlo ubránit nějakým těm flashbackům, ale pořád ten se ten příběh rozvíjí, i když je dějová osa „příležitost – podraz“ stejná. Vrcholná scéna je jednoznačně „záchodovka“ Renton vs Begbie. Kdo chápe a má rád černý humor se prosměje celým filmem až na pár hlubších scén kdy naopak citlivějším jedincům i oči zvlhnou. Nejsem nestranný, společně s Pulp fiction je jednička můj top a tohle je více než důstojné pokračování! History repeating itselft! ()

Joshua2121

Krásna, nostalgická nadväznosť na predošlý dej, sprevádzaná opäť originálnym soundtrackom, ktorý celú atmosféru ešte viac umocnil. Tentokrát viac dramatická ako komediálna, ale o to hlbšia výpoveď, vedúca k zamysleniu sa nad vlastným životom. Choose life?! Nechce sa mi veriť, že prešlo 20 rokov, no až teraz som naplno pochopil a ocenil podstatu tohto filmu. :) ()

RavenSpector

Příjemné setkání s oblíbenou partou smažek a jedním magorem. Kdo má rád první film, nemůže se nebavit a s nostalgií nezavzpomínat. Dvojka není ani slabá, ani zbytečná, je přesně taková jakou jsem čekal. Zábavná, hodně vtipná a na původní příběh navazuje dokonale. Snad to jen chtělo malinko více stylovější hudby. Přece jen ten původní motiv, tady stokrát omílaný, mě přišel dost málo. ()

Fenk

T2: Den vysmažení. Asi nejhorší možný název v dějinách pokračování. Navíc předchozímu Trainspottingu to nešahá ani po zaškrcovadlo. Ale nostalgia je sviňa a Wolf Alice parádní muzika. ()

Lukkyn

Danny Boyle nostalgicky vzpomíná na začátky svojí kariéry a poslal do boje stejný vojáky jako v 96.!!!!Pro někoho možná zbytečné , ale v téhle době kdy kvalitní filmy rozhodně nerostou na stromech mi to nevadí. Vizuální stránka opět vymazlená do posledního puntíku, stylovej soundtrack je samozřejmostí a naše feťácká 4 válí jako za mlada. Hlavně scéna v clubu na hajzlíku je nezapomenutelná. Pokud neradi vzpomínáte - ok vykašlete se na tenhle film , protože ve svý podstatě nic převratnýho a novýho nepřináší. Ovšem kouzlo z prvního dílu rozhodne nevyprchalo a mě prostě bavilo si heroinovej trip zopakovat!!!!!!!!! ()

Pignon

Choose Facebook, Twitter or Instagram and hope that someone, somewhere cares. Film pro pamětníky a dnešní 40/50 tníky, kteří s těmi 20 lety naložili stejně nalejno, jako ta velká 4 ve filmu. Nikdy už nebudeme mladý a rozjetý, choose life!! ()

Capri2016

Kazdemu, kto zazil jazdu povodneho Traninsportingu sa bude pacit aj toto pokracovanie. Hlavni hrdinovia, ktori v predchadzajucom diely nezomreli na predavkovanie a prezili drogove zazitky v minulosti sa tu objavuju v 21. storoci a okrem drog, vztahov tento moderny film ukazuje aj ine typicke priklady tohoto moderneho sveta (pouzitie eurofondov na male regionalne projekty, vychodoeuropske bordely nazyvane sauna....) Velmi vtipna jazda skotskym Edinburgom 21. storocia. Ja som si ju teda velmi uzila a odporucam.... ()

Grosjean

Typický remake. Okradení jsou tentokrát diváci a 4 protagonisti se smějí. Příběh šitý horkou jehlou, hlavně nezklamat, ani nepřekvapit. ()

rinnovka

Nějak pořád nevím kam se přiklonit. Porno jsem četla a je to fakt dávno, těšila jsem se na zfilmování, taky jsem se šklebila názvu T2, teď je mi jasný, že T2 je správně, s Pornem film toho moc společnýho nemá. Film za to asi nemůže, ale pořád jsem čekala kdy jako začnou točit a proto jsem si to neužila jak by bylo záhodno. Dobře - moje chyba. Stejně se ale nemůžu ubránit nostalgii a musím to uznat - stárnem a pokud jste, jako já, hltali Trainspotting v šestnácti, budete teď z T2 možná trochu zklamaný. Ale to je váš (a můj) problém. T2 nejsou Sněženky po dvaceti letech, z T2 ale nebude ani kultovka, protože koho zajímají padesátiletý bejvalý (jo?) smažky? Asi nás, co jsme tehdy zmáčkli "choose life". Suma sumárum - číst Porno je fakt lepší než koukat na T2. Pustím se znova do čtení, ale T2 musím taky ještě vidět. A soundtrack, ten se fakt povedl. 100% za nostalgii a stejný herecký obsazení. 60% za zápletku, která je taková nijaká. 80% za to, že to je prostě Trainspotting. ()

sarianna

Tak řekněme si upřímně, už to není taková pecka, jako původní Trainspotting, ale stále je to velmi nadprůměrná komedie. Místy hodně nostalgická, ale naštěstí i tak je tempo filmu velmi svižné a nenudí. Scéna na záchodě je naprosto geniální a málem jsem u toho potrhala smíchy a Robert Carlyle by měl za Begbieho dostat konečně nějakou cenu! ()

Kivis

Většina lidí s věkem trochu měkne a nejinak je tomu u hlavních hrdinů T2. Malinko vyměkli a tím pádem malinko vyměkl i celý film. I tak je to ale velmi veselá podívaná s několika scénámi, které se vryjí do paměti. Občas se vtipu pomáhá flashbackem, ale užití tohoto nástroje Boyle nepřehání - i když bych si dokázal film představit v pohodě i bez flashbacků. Byť je závěr docela předvídatelný, děj skvěle graduje a o překvapivé rozuzlení u takového filmu přece zas až tak nejde. Z kina jsem tak sice neodcházel nadšený, ale jednoznačně spokojený. Rozhodně to není žádná nastavovaná kaše a jsem rád, že T2 vznikl. ()

mrkvivit

T2 mě emocionálně zasáhl hodně (5), formálně míň (4) a scénáristicky nejmíň (3). V každém případě jsem už dlouho z kina neodcházel v tak melancholickém rozpoložení. Jelikož je mi o pár let míň než hlavním postavám, díval jsem se na T1 vždycky víc zvenčí, bez nějaké výraznější identifikace - parta vyjetých smažek mi byla vyloženě nesympatická. Ale u T2 je to jiné. Dvacet let je pořád dvacet let a včera v kině na mě najednou jejich tíha doslova padla. Člověk nutně začne pokoutně sumírovat a najednou zjistí, že má s tou pochybnou bandou, ať tak či onak, leccos společného. No a když se ještě přidá všudypřítomná nostalgie po "starých dobrých časech", to už jednoho docela rozloží. Danny Boyle je velmi schopný režisér s vlastním rukopisem, tudíž samotné zpracování T2 je na slušné úrovni. Pochopitelně se výrazně vychází z vizuálního ztvárnění T1 a mám za to, že to pořád funguje, byť už nejde o žádné posouvání hranic. Co zamrzí je práce se soundtrackem. Tady souhlasím s komentářem Rentona níže, prostě tu chybí ikonická scéna, kdy se vám při poslechu písničky automaticky vybaví obrázek z filmu (T1: Lust for Life, Atomic, Perfect Day...). Tady to bude možná Radio Ga-Ga. Největší slabinou T2 je scénář (podotýkám, že neznám ani jednu z knižních předloh), který je jaksi mimo realitu nebo spíš působí značně neautenticky, nevěrohodně. Navíc je to i poněkud násilný stylový slepenec. Chvíli se díváme na komedii (Spudovy etudy, někdy je člověku Bremnera za to pitvoření až líto), chvíli na krimi (Begbieho útěk z lochu a nahánění Marka), sem tam dostaneme i nějaké to povinné morální poučení (Markův monolog u sklenky vína, smíření Begbieho se synkem, šlechetná bulharská zlodějka pomáhá Spudově rodině). Tady by méně mohlo být více. Jako celek ale za mě T2 funguje výborně. V kině jsem se nenudil ani chvíli a myslím, že ještě pár dní budu mít o čem dumat. Tohle z hlavy jen tak nevyprchá. ()

the_weaver

T2 by som opísal slovami hlavných hrdinov ako spomienkový akt. Nostalgia je tým, prečo vznikol a prišiel do kín. A treba jednoznačne uznať, že tento motív naplnil až po okraj. Je to pocta Trainspottingu v modernom a nablýskanom háve s množstvom reminiscencií na pôvodný film. Avšak podobne ako on, zostáva aj T2 len pri šťavnatom pindaní na šedý priemer, no neukáže cestu von - ak za ňu nepovažujete krádeže, dotačné podvody a nevierohodnú vykonštruovanú zradu. Len či to nebude tým, že žiadna ľahká cesta von neexistuje. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015