T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

looose

Tak jsem si zavzpomínal na staré časy a pár krát příjemně pousmál, ale v tvorbě těchto pokračování nevidím smysl, maximálně komerční. Směr kam film směřoval mi přišel oničem, ale možná při nudném pátečním večeru si to na Nově pustím. ()

I.ball

Jako filmové pokračování výborného příběhu z 90. let jde spíše o průměr. Nicméně jako "časosběrný dokument", tolik oblíbený u Heleny T., se jedná o relativně vydařenou práci, protože všechny postavy byly naprosto věrohodné a věrné svému dvacet let starému charakteru. Chápu, že ti diváci, kteří očekávali zběsilou jízdu na tunách heroinu nebo jiné eskapády známé čtveřice, museli při sledování tohoto nudného a nic nového přinášejícího filmu skřípat zuby. My, které první díl potkal ve správnou chvíli, zde ale máme možnost opět se vcítit do role Rentona a prožít s ním úskalí jeho života, pochopit jeho obavy a smířit se s jeho chybami. Za mě 80%. ()

Edrik

Mít možnost vybrat si pokračování kultovního filmu! Ale neutopit se při tom v jeho odkazu a stínu :-( Film T2 je po režisérské, zvukové, střihačské i kameramanské stránce super. Přesně jako jednička, ale scénář a celý příběh pokulhává. Je tu až moc odkazů na minulost a minulý díl. Vím, že se na to hezky vzpomíná. I já měl radost, když jsem viděl starou partu pohromadě a uslyšel Edinburghskou hatmatilku, nicméně film se nedá postavit jenom na '' tak jsem se vrátil po letech domů '' efektu. Škoda. Závěr: Nostalgická vzpomínka na majstrštyk. ()

gatuso

Tak ani zdaleka nedosahuje kvalit a originality jednicky. To se dalo cekat. Maloktera dvojka se povede nebo spon vyrovna jednicce. Nebyt Roberta Carlyla a jeho sverazne postavy, film by byl naprosto o nicem. Paradoxne v prvnim dile je Begbie vedlejsi postava a ve dvojce to vlastne cele na nem stoji. Korunu tomu daly ziskane penize z grantu EU...Hodne velka slabota. ()

Mates Hradecky

Nic nového, recyklace původních postav, nostalgická vzpomínka na převratný filmový počin. Pamatuji původní premiérovou projekci prvního dílu na MFF Karlovy Vary. To byla atmoška! ()

Koškin

Tenhle film nemel vzniknout. Davam dve hvezdy za herecke vykony (Spud, Mark) a rezii. Vezmeme si treba dejovou linku Begbieho. Sedi ve vezeni. Zada o podminecne propusteni po 20 letech. Neznam anglicke pravo, ale rekneme po 2/3 trestu, pokud je vezen sporadany a nema kazenske problemy. Begbie vzorny vezen?! Pak utece z vezenske nemocnice jak stolety starik z domova duchodcu. A kam? Domu! Kde ho nikdo nehleda, ani policie, coz je naprosto logicke!! Ani po nem vlastne nepatra a nezpovida okruh jeho prepenitenciarnich pratel!!! A kdyz nejakemu velkemu zvireti vybere lednici s viagrou, tak je to taky v pohode. Kdyz sezere platicko viagry, coz by zabilo i Bolta, kurak, cholerik, alkoholik na prahu padesatky, tak se mu jen postavi. Nehlede na detaily, jako ze mistni bordel mafian nenecha dva trouby saunu postavit a zprovoznit, aby si ji zrekviroval, ale bububu do naha a prestante. A perlicka pro feministky a lidskopravniky: kdyz uz je na platne zenska postava z vychodniho bloku, jedna se o anglicky blbe mluvici stetku (stojan na gumovy pera) nebo hostesku (stojan na letaky). T2 nemel vzniknout. A nemyslim Terminatora. ()

Mark1983 odpad!

Jedničku jsem neviděl, ale když jsem se dostal k tomuhle dobře hodnocenému filmu, nevěřil jsem, co může být divácky úspěšné. Vždyť jsem na to vydržel koukat jen pár minut od začátku, během nějž tam byly samé stupidní scény, jedna vedle druhé, a dvě ještě hodně nechutné. ()

Warapeidza

Důstojný pokračovatel kultovní jedničky. Nabušený úplný začátek vystřídá trochu nudnější střední pasáž, ale na konci je to zase zpátky. Bavilo mě to, možná i kvůli tomu že jsem si to dal hned po jedničce, pěkně to na sebe navazovalo a zároveň neopisovalo... ()

Mejkby

Úplně špatný to nebylo, ale rozhodně žádná kultovka, vlastně docela blbost, která jen parazituje na jedničce. Dobrá hudba, ale v jedničce byla 2x lepší. To feťácký téma tam prostě chybí. ()

Agnostik

Abych pravdu přiznal čekal jsem ledacos,ale T2 šlape jako švýcarské hodinky.Velmi podařené pokračování kultovního snímku,které není ani v závěsu jedničce,nýbrž je její naprosto přirozený pokračovatel.Nechápu tady ty názory že je to slabší.Pro mě 100%,protože jsem se opravdu náramně bavil,a vy co váháte tak nedělejte chybu a běžte do toho. ()

Ayax

Zbytočnosť... Nebuzerovať kultovný film sa už potvrdilo opakovane... Prečo táto zlátanina... Ani vtip, sarkazmus, napätie; nič. * len za to, že sa herci rozhodli na 2. Dúfam, že v 3 ich neuvidíme ako dedkov a v 4 ich vnukov, o ktorých nevedia doteraz... ()

pblicek

Jsou filmy, kterým dáte tři hvězdy a nevíte jestli to není hodně, a jsou filmy, kterým dáte tři hvězdy a je vám líto, že je dáváte na úroveň těch, kterým jste dali tři hvězdy a zdálo se vám to příliš. Rozumíte.... ;-). No a tohle je jeden z těch filmů, kdy je vám to líto. Film docela dobrý, ale stejně jako miliony dalších neoslní, nezaujme. Občas trochu pobaví, ale to je málo. ()

bodo1

T2 ako termisrátor 2? Alebo čo? Myslím, že pokračovanie, voľné pokračovanie Trainspottingu, skvelého to filmu a ešte lepšej knihy, bolo nafilmované podľa predlohy zdegenerovaných kokotov a ničoho sa neštítiacich ignorantov a imbecilov. Táto riedka kaša fekálií a iného humusu, ma dostala do hlbokej najebanosti, lebo som musel zaplakať. Kniha pána Welsha, pokračovanie T1, sa volá PORNO!!! A tento film sa ani nepriblížil ku knihe. A keď píšem, že nepriblížil, tak myslím, že ju ani neštrajchol. Totálna čurákovina, kde sa celý film pretŕčal primitív a hovädo Begbie, pričom v knihe si strihol posledný záber, ako ho rozjebalo na sračky auto, keď zmerčil Rentona, pričom v tomto idiotizme hral v podstate hlavnú úlohu. Film nebol zlý ako taky, ale kurva nerobte z nás chujov. Toto nemalo nič spoločné s knihou a basta. ()

teckax

Ooo, tak ten soundtrack je libovej! Peckovní vizualizace... a hlavně ta nostalgie! Vidět v devítce Trainspotting byla stejná nutnost jako mít vypálený poslední cd Linkin Park nebo vlastnit batikovaný tričko. S odstupem času a o 10 let starší to vidím sice trošku jinak, ale pořád to funguje. Mnohé je nyní jasnější, kapitola uzavřena, nemám větších výhrad. ()

Naby

Celkem zajimavej filmecek. Pravda, z prvniho dilu uz si napamatuju vubec nic ;-). Koukat na to znova, asi bych dal nejprve prvni dil a pak az druhej, pak by to urcite bylo zajimevjsi. Jinak chvilema fakt sranda, chvilema trosku hluchy mista, ale celkove se to urcite povedlo a stalo to za mrknuti. V delsi budoucnosti si urcite dam oba dily po sobe a objevim zase neco novyho ;-). Celkem 3,49* ()

jizvoun

Půjdu proti proudu. Ano, není to jako jednička, je to o dost víc sentimentální a nostalgický. Ale bavilo mě to. Bavilo mě vidět skoro celou původní sestavu po tolika letech, sledovat další šílený nápady Boyla a poslouchat u toho opět výbornou hudbu.Od prvního dílu uteklo 20 let a z dementních bezstarostnejch adolescentů smažících herák jak o závod se pomalu ale jistě stávají lidi uvědomující si svoje problémy a sunou příběh k typickému happyendu, který mě ale vůbec nevadil,naopak jsem tohle finále přivítal. ()

Motyuek

Nemastné neslané, topící se v nostalgii, Toto jsou pocity, které ve mně zůstaly pár týdnů po shlédnutí. Víc napsat nemůžu, protože už jsem vlastně zapomněl o čem to bylo. A tohle se mi u předchůdce tohoto filmu stát nemohlo. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015