Education for Death

Story of One of Hitlers Children as Adapted from: Education for Death - The Making of the Nazi, The

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Drama / Válečný

USA, 1943, 10 min

Clyde Geronimi

Adolf Hitler (a.z.)

• Marius

Je mi absolútne jedno, ktorému gýču slúži, pokiaľ je to propaganda, nezaslúži nič než odpad.(22.6.2009)

Výchova dítěte po náckovsku. Povedená a nenásilná anti-hitlerovská desetiminutovka od Disneyho.(22.6.2009)

Naprostá špička mezi animovanými vážně laděnými propagandami, které jsem zatím viděl. Ruku v ruce se skvělou animací se tu vede velmi reálná děsivost, která snadno zapůsobí i dnes.(16.1.2014)

Geniální antináckovské dílo ve slušivém Disney hávu.(21.7.2008)

Celkem zábavný propagandistický film o indoktrinaci německé mládeže. Zvlášť scéna s rytířem-Hitlerem jedoucí za svou vyvolenou, s Wagnerovským doprovodem, je k popukání...(6.5.2015)

Vtipná a zároveň smutno-reálna rozprávka...(1.2.2007)

Velmi přiléhavá ukázka fungování nacistického režimu, která se snaží být stravitelná i pro malé děti. Strach a neosobní uniformita jsou těmi atributy filmu, které mě zaujaly nejvíce.(5.12.2007)

Výstižný animovaný proti-nacistický krátkometrážní film. Absolutně nechápu komentář uživatele Marius. Propaganda to svým způsobem opravdu je, ale čistě proti nacizmu a nic jiného tam nevidím.(23.1.2012)

Krátka protihitlerovská rozprávočka určená ani nie veľmi pre deti.(29.3.2006)

Úplně náhodou jsem na to klikl na youtube a z toho co jsem viděl, jsem byl doopravdy uchvácen. Nemyslím si, že moje znalost němčiny je dokonalá, ale rozumněl jsem všemu co tak říkaly. A ty dialogy v němčině mě více dostaly nakolena, než komentář v angličtině. "Ich hasse ihm" Krásný protiválečný snímek(12.4.2016)