Já a robot (TV seriál)

Almost Human

Drama / Sci-Fi / Akční / Krimi

USA, 2013–2014, 9 h 20 min (Minutáž: 41–45 min)

Karl Urban, Minka Kelly, Michael Ealy, Lili Taylor, Darren E. Scott, Mackenzie Crook, C. Ernst Harth, Mekia Cox, Hiro Kanagawa, Gina Carano, Erica Carroll, Diana Pavlovská, Sarwan Badesha, Leanne Lapp, Christie Burke, Anthony Konechny, Daniela Dib, Kit Mallet, Crystal Lowe, Sarah Grey, Laine MacNeil, Patrick Gallagher, Alison Araya, Suleka Mathew, Patrick Sabongui, Nils Hognestad, Teach Grant, Viv Leacock, Nick Hunnings, Josh Blacker, Annie Monroe, Michael Irby, Garfield Wilson, Carolyn Adair, José Vargas, Yoshie Bancroft, Lucas Wolf, Ian Butcher, Kam Kozak, Jonathan Holmes, Chad Riley, Toby Levins, Charles Edward Bae, Jennifer-Juniper Angeli, Alex Barima, Raphael Alejandro, Glynis Davies, Maria Marlow, Karen Holness, Mik Byskov, Bailey Herbert, Richard Stroh, Rob Hayter, Celia Reid, Alyson Bath, David Bloom, Charlie Kerr, Jason Asuncion, Justin Breault, Kristine Cofsky, Laura Adkin, Megan Ferguson, Darla Taylor, Kirsten Robek, Mark Acheson, Peter Flemming, Leanne Adachi, Laura Jacobs, Levi Meaden, Donna Benedicto, Rhonda Dent, Alex Duncan, Shaun Smyth, Iain Belcher, Danielle Kremeniuk, Mark Brandon, David Stuart, Beatrice King, Ella Thomas, Justine Warrington, Jaime M. Callica, Vanessa Walsh, Peter Ciuffa, Graeme Duffy

Komentáře uživatelů k TV seriálu (183)

1. série: Ano, očekávané sci-fi z produkce J. J. Abramse je ve své první řadě "jen" epizodní kriminálkou, což ale v tomto případě vůbec nevadí. Místní sci-fi svět si totiž bere inspiraci z těch největších klasik žánru a dělá tak všem fandům sci-fi obrovskou radost. Nápadů je zde dost, příběh nás zavede do různých zákoutí tohoto rozmanitého světa a divák se nemůže dočkat, s jakou zajímavou vychytávkou budoucnosti přijdou tvůrci příště. Karl Urban tu sice hraje v podstatě jen hláškující verzi Dredda. S překvapivě sympatickým Michaelem Ealym ale tvoří jednu z nejsehranějších dvojic letošní sezóny a kdykoliv se drsný detektiv Kennex dostane se svým robotím parťákem do slovní konfrontace, tak je o zábavu a hlášky postaráno.Je proto škoda, že celá série působí trošku jako intro k mnohem natřískanější druhé řadě, kde by se daly všechny načrtnuté zápletky pořádně do pohybu. Ve výsledku bude Wymana tento krok asi dost mrzet. 70%(22.11.2013)

// Jo, tak tohle můžu :) tohle mě moc moc bavilo, Karl Urban to celé zvedá na velice slušnou úroveň, na pilotu jsou vidět nejen peníze ale i snaha o komplexnější příběh a to se rozhodně cení, obzlvlášť u akčních sci-fi seriálů. Nemám co bych moc vytknul, rozhodně nadchlo a plánuju se dívat dál, uvidíme s čím se tvůrci vytáhnou příště a kam to celé bude směřovat. Zatím velký palec nahoru a dopuručuju dát tomu šanci.(19.11.2013)

Sci-fi detektivka, která čerpá z mnoha zdrojů (přes Blade Runner, Minority Report, Já robot až po soudce Dredda), což neberu vůbec jako chybu! Vizuál blízké budoucnosti se mi zdá velmi vhodný. Seriál ale hlavně těží z výborného castingu (Urban, Ealy, Kelly, Taylor a Crook do svých rolí opravdu zapadají). Ústřední dvojice se k sobě dobře hodí a oba protagonisti se vhodně doplňují (nejen komediálními vsuvkami). K tomu navíc krásná Minka Kelly:). Možná i hit této seriálové sezóny! Karl Urban si umí vybrat seriál!:o) ...Píše se rok 2048...(19.11.2013)

Píše se rok 2048, po silnicích se projíždí BMW s rokem výrobu 2012 a divnými pneumatikami, sem tam (ale spíš jenom tam) se projede něco vypadající jako autíčko hodné roku výrobu 2030, telefony v podání iPhonu 8 (rozuměno 9 řádku, 3 sloupce), pistole, vzhledem připomínající Glock 17, s robustním plastovým opláštěním, odposlechy větší než 9V baterie, notebooky s 25" obrazovkou. Kurva, kde to jsme - trochu života do toho umírání. Nápad se spreji odstraňující obličej, změna podoby (ač už párkrát viděná), bomba s otisky prstů...vše super, to je však na prvních 5 dílů poměrně málo. Do toho pak naprosto chybějící nosný děj, prostě autoři sypou jednu epizodu za druhou a je prakticky úplně jedno v jakém pořadí si je pustíte. Veliké zklamání. Po 5. epizodě 65%. Po kompletním shlédnutí aktualizuji hodnocení (snad směrem nahoru).(5.1.2015)

Kriminálka: Robot(14.12.2013)

zpočátku jednoznačné rozčarování vzhledem k faktu, že se vysoká očekávání (plynoucí ze zajímavého sci-fi námětu a J. J. Abramse na pozici producenta) rozplynula v neoriginální tuctové kriminálce, která oproti jiným nabídne navíc jen roboty a pár dalších futuristických prvků.. jenže já si na to po pár skoro-protrpěných dílech tak nějak zvykl, začal jsem seriál brát jako nenáročnou oddychovku a světe div se, začalo mě to bavit.. může za to především fungující chemie mezi Kennexem a Dorianem a rovněž celkový příjemný feeling, který ze seriálu vyzařuje.. lehce nadhodnocuji a dávám nejslabší 4* ... P.S.: přesto je třeba konstatovat, že Almost Human je ve srovnání se současnou záplavou vysoce kvalitní seriálové produkce přece jen spíš ztrátou času..(2.4.2014)

První dva díly mne do křesla nepřikovaly. Ještě tomu dám pár dílů šanci... Pět dílů. Ale jo, dalo by se na to dívat dál. Dám však svůj čas ve prospěch ochutnávky ještě jiných seriálů. 70%(4.1.2016)

Palec nahoru za obsazení Mackenzie Crooka, jehož budu mít navždy rád díky seriálu Kancl (originál) a taky za to, že ho nikdo nenutil přizpůsobit jeho neodolatelný britský přízvuk tomu americkému. Hlavní dvojka je též nadmíru sympatická a kriminální průměrnost zápletek je naštěstí vždy okořeněna špičkováním mezi Urbanem a Ealym či vnesením jiné, většinou dojemně podpůrné nástavby. A jako bonus překrásná Minka Kelly.(26.11.2013)

Hodnocení po 7 dílech: AH není originální, vykrádá a/nebo cituje snad každý sci-fi, na který si vzpomenete a je vlastně jen klasickou buddy kriminálkou zasazenou do blízké budoucnosti. Přesto mě díky hlavní dvojici polda+android seriál chytnul a leccos mu odpustím. A pro Minku Kelly mám od Friday NIght Lights slabost, takže výsledných 70% zatím zaokrouhluji nahoru.(14.1.2014)

Krimhynální séroš je žánr sám o sobě podřadný až běda. Donekonečna se opakující vzorec pro hledání vraha, omezenost v oblasti vývoje čehokoli a nuda, nuda, nuda, zasraná nuda. Jinými slovy bych na to samým opovržením nepoložil ani kabel. A nemyslím ten od televize. Almost human se zprvu šklebilo jako další futhůristická, schématicky vyčpělá krimoška, ale jak se ze vteřin stávaly minuty a z minut hodiny, tak jsem navzdory tragickým prognózám dostal přes čumák čímsi jako závanem svěžesti. Ano, svěžest. Svěžest žánrové kategorii. Svěžest v rozmanitosti jednotlivých případů, svěžest v řešení i podělaném rozuzlení. Navíc jakkoli mě zpočátku iritoval vztah Káji Urbanů s tou androidní opičkou a jejich vzájemné špičkování, tak jsem tu jejich společnou štreku ve znamení buddy movies začal respektovat, ba dokonce i vychutnávat. Zkrátka to nakonec není prvotřídní, užblebtaná, klišovitá hypersračka, ale solidní, vysokorozpočtové scífokrímo žrádlo. No já snad tu sérii dojedu do konce.(3.3.2014)

Zatial do s01e04. Sledujem len pretoze je toho teraz na pozeranie malo. Take "ok, povedzme".(10.12.2013)

• kareen

Tak jsem zvědavá, jak dlouho jim ten futuristický vzhled vydrží, protože i když má do vizuální dokonalosti vysokorozpočtových scifi biáků přeci jen daleko, počítám, že i tak to musí být na seriál dost nákladná záležitost. Musím uznat, že mně pilot docela navnadil, sice bych měla připomínky k akčním sekvencím, které docela šlapou, ale svým zpracováním trochu připomínají počítačovou hru, na druhou stranu mně dost bavily všechny ty technické vychytávky kolem, výborně zvolená zneklidňující, tepající hudba, která doslova vytváří perfektní atmosféru a především postavy, což je pro mně u seriálů vždy poloviční známka úspěchu. Policista John je takovou tou směsicí drsňáka samotáře s prodělaným traumatem a co se týče jeho parťáka, ten působí jako sympaťák, na androida s velkou dávkou empatie. A ani vedlejší postavy nezůstávají moc pozadu. Teď už bude záležet, jestli si seriál udrží nastavené tempo a především na příběhu samotném, pokud přijdou s nějakou zajímavou, inteligentní scifi linií nebo se z toho stane jen další kriminálka s dvěma rozdílnými policajty a netradičním prostředím. Uvidíme, já osobně doufám v to první.(19.11.2013)

„Total Recall (2012 remake) meets Blade Runner meets I, Robot meets Minority Report in Bromance story." Nový seriál z produkcie J.J. Abramsa (Person of Interest, Alcatraz, Revolution ...) vyzerá byť jeden z tých najzaujímavejších, ktoré v poslednom čase vyprodukoval a rovnako aj tým najzaujímavejším v pomerne chudobnej jesennej sezóne 2013/2014. Epizódne seriály síce nemám v obľube, ale Almost Human má vďaka žánru sci-fi o niečo zaujímavejšie prípady ako štandardné kriminálky, ktorých je už nespočetné množstvo. Scenárista J.H. Wyman by navyše mohol byť zárukou, že dej bude neskôr zasadený do hlbšej mytológie ako v prípade jeho predošlej práce na Fringe. Úprimne dúfam, že sa nemýlim a seriál neskĺzne do podobnej nudy ako dlho očakávaný Agents of S.H.I.E.L.D., ktorí každou epizódou prinášajú len o to väčšie sklamanie. Oproti „televíznemu“ SHIELDu má Almost Human konečne aj ten pravý filmový look, kde sa CGI efektmi vôbec nešetrí a svet budúcnosti, kde každému policajtovi dopomáha android, je na každom rohu zastúpený futuristickými technológiami (reklamy v tuneloch, lietajúce autá, holografické pásky, sexboti atď.). Nešetrí sa ani s akčnými sekvenciami a medzi ústredným duom funguje vynikajúca chémia. Postavy sú zatiaľ štandardne vyprofilované a uvidíme ako sa vzťahy budú vyvíjať do budúcna, no potenciál na niečo viac ako štandardnú buddy-kriminálku tu rozhodne je. „Hollywoodsky“ Karl Urban bol do role drsňáka trefná voľba a hrá ho ako „Dredda bez helmy“, jeho oponent Michael Ealy je zase neopozeraná televízna tvár. Akurát ostatné postavy dosť v úzadí a v podstate o nich nevie divák vôbec nič. Pokiaľ však tvorcovia neskĺznu do rutiny, mohli by z toho vyšperkovať sci-fi, ktoré konečne nepôsobí lacno a ktoré na obrazovkách už dlho chýbalo. S tým príbehom sa totiž do budúcna dá pracovať! (teda minimálne dve série potom to bude chcieť oživiť) a preto sa nateraz priklánať k tým vyšším hviezdičkám. Season 1 = 3* (6/10) (just watching ... a komentár upravím samozrejme v závislosti od (ne)kvality pribúdajúcich epizód. Teda keď nám to rušením-seriálov-preslávený-FOX nezatrhne skôr ako sa nazdáme i edit: tak nakoniec to ničím pútavé nebolo, kfajn vizuál a občas slušné vtípky, ale každá ďalšia epizóda ponúkla len úplne štandardnú krimi zápletku a na nejaké prepojený príbeh, ktorý by sa tiahol celou sériou seriál rezignoval.)(25.11.2013)

• Tommassi3

A tak si Karl Urban po filmařsky více než skvostně inspirativním Dreddovi střihnul dalšího poldu z poněkud dystopické budoucnosti, nicméně se nabízí zajímavá otázka, zda se tu vůbec někdo domnívá, že nás čeká nějaká jiná než dystopická budoucnost, tentokrát však v rámci poměrně odlehčené seriálové televizky od Foxů.. Poměrně bizarně se zde jeví casting, protože právě Urban rozhodně bravurně zvládá zahrát androida bez větší snahy lépe než jakýkoli jiný libovolný herec..;) Vinu na veletupém srovnávání s Proyasovým bijákem Já, robot, či na obviňování tvůrců z jeho vykrádání částečně nese i distributor, který přišel s tím nablblým českým pseudopřekladem, raději tedy ekvivalentem, nicméně po pár epizodách - Ačkoli první série jich o moc víc než pár nenabízí..;) - tohle scifíčko rozhodně nevypadá úplně špatně, když ani ty asociace, pro své nemalé podobnosti, s, byť možná lehce přeceňovaným, Fringe nepůsobí jako úvahy úplně mimo mísu..(8.8.2016)

Ve své podstatě tuctová kriminálka zasazená v kulisách ne příliš vzdálené budoucnosti. Jednotlivé kriminální případy se většinou týkají právě nových technologií, díky čemuž působí vcelku neotřele. Avšak na Almost Human mě zklamal právě ten fakt, že je to jen epizodická "case-of-the-week" krimi - sic s jistým náznakem hlavní dějové linky, ale tu však kvůli brzkému zrušení tvůrci nestihli rozvést a to, co je načnuto v pilotní epizodě, zůstane po zbytek série nezmíněno. Proč tedy 4*? Jednak díky přirozeně působícím efektům, ale především kvůli obsazení, které mi bylo velmi sympatické. Karla Urbana jsem si oblíbil v mnoha jiných filmech a ačkoli svůj "grumpy" výraz moc nemění ani zde, je to sympaťák každým coulem a to samé by se dalo říci i o Michaelu Ealym v roli "emocionálně nestálého" androida. Nechybí tedy chlapské pošťuchování v kontrastu s narůstajícím respektem, který vůči sobě obě postavy chovají. Právě ta buddy chemie mezi nimi skutečně funguje a na seriál jsem se nedíval ani tak kvůli ději, ale kvůli hlavní dvojce. Něco podobného jsem už dlouhá léta nezažil, takže za mě palec nahoru seriálu a palec dolů blbounům z FOXu, že mi zase něco zrušili.(9.8.2014)

Jako milovnici sci-fi mne pilotní díl uchvátil. Karel Urban se jako policista John Kennex, který nemá v lásce androidy, kteří v budoucnosti musí povinně sloužit v teamu s člověkem. Aby se vyhnul logicky myslícím MXům (novým verzím), vybere si za partnera Doriana (Minka Kelly), který již 4 roky ležel ve skladu. Staré modely měly prožívání podobné lidem a byly tak díky náchylnosti k emocionální nestabilitě vyřazeni. Těším se na to, jaké případy bude toto duo řešit.(18.11.2013)

Hodnocení po první části pilotu: Na poměry televize poměrně hodně solidně našlapaná záležitost, která by svojí production value zašlapala do země velkou část scifi které se běžně ženou na DVD a do kin. Příběhově sice čerpá ze všech možných klišé ale protentorkát jsem to ochotný bezezbytku odpustit. Doufám, že si seriál udrží své kvality, televizní verze Já Robot s Karlem Urbanem v hlavní roli je něco, co si jednou týdně nechám milerád líbit. Nemluvě o parádní hudební složce.(18.11.2013)

Dva povedené příběhové díly první čtrnáctidílnou sérii nemají šanci utáhnout. A seč se sympatická ústřední dvojice policajtů snaží sebevíc, ten průměrný epizodický obsah zbývajících částí prostě nic víc než průměr není. V tomto ohledu má prostě levnější, ale zajímavější kanadské Continuum navrch a to i přes zdejší atraktivní sci-fi svět, který je pro obsáhlé televizní obrazovky jako stvořený, i jeho celkově konečně výborné vizuální provedení. Hodnocení tak nadržuju jen díky nekonečnému optimismu a víře, že první řada je tím epizodickým obsahem především představením všech možností Wymanova univerza. Vidina kvalitnějšího pokračování mě ani po nijakém posledním dílu neopouští. Almost Human by si ho určitě zasloužil.(18.3.2014)

Seriálové překvapení loňského roku. Nečekal jsem vůbec nic a dostal jsem vynikají sci-fi/cyborg-bromance palbu mezi oči. Skvěle napsáno a na televizní poměry i obstojně natočeno. Občas to v nějaké papírově slabší epizodě trošku zašustí, ale jinak si mě detektiv Kennex, robotický parťák Dorian i ten švihlý nerd od kompjůtrů zcela podmanili. Natěšeně vyhlížím druhou sezónu.(18.3.2014)

První, co každého musí napadnout při sledování pilotního dílu je "Já, robot", ze kterého někdo udělal seriál. Bohužel druhý díl naznačuje, že to spíše bude něco způsob "CSI Miami/NY apod." odehrávající se v budoucnosti. bohužel fanda těchto seriálů jsem nikdy moc nebyla, ale tady to zachraňují všechyn ty "sci-fi" věcičky, takže se na to pěkně kouká, ale pochybuju, že to bude mít větší přesah. Ale ráda se nechám překvapit :) ... dodatek, po 4 dilech me to prestalo bavit, snizuji na 3*(24.11.2013)

Ne nezajímavé televizní sci-fi, které dokáže rozpočet vrazit do několika efektů a zbytek ponechává zjevem ultralevný :) J to záměr a dává smysl, jen... ta televiznost z toho prýští, což je trochu škoda. Rád jsem na to juknul, když to vyšlo, ale nemohu říct, že bych jednotlivé díly vyčkával. Takové nenáročné podívání k večeru na civilnějšího Karka Urbana. Sci-Fi nápady dobré, ale ani by mě nepřekvapil speciál, ve kterém by Kennex, Dorian a Maldonado divákům představovali své oblíbené recepty.(12.4.2014)