Já a robot (TV seriál)

Almost Human

Drama / Sci-Fi / Akční / Krimi

USA, 2013–2014, 9 h 20 min (Minutáž: 41–45 min)

Karl Urban, Minka Kelly, Michael Ealy, Lili Taylor, Darren E. Scott, Mackenzie Crook, C. Ernst Harth, Mekia Cox, Hiro Kanagawa, Gina Carano, Erica Carroll, Diana Pavlovská, Sarwan Badesha, Leanne Lapp, Christie Burke, Anthony Konechny, Daniela Dib, Kit Mallet, Crystal Lowe, Sarah Grey, Laine MacNeil, Patrick Gallagher, Alison Araya, Suleka Mathew, Patrick Sabongui, Nils Hognestad, Teach Grant, Viv Leacock, Nick Hunnings, Josh Blacker, Annie Monroe, Michael Irby, Garfield Wilson, Carolyn Adair, José Vargas, Yoshie Bancroft, Lucas Wolf, Ian Butcher, Kam Kozak, Jonathan Holmes, Chad Riley, Toby Levins, Charles Edward Bae, Jennifer-Juniper Angeli, Alex Barima, Raphael Alejandro, Glynis Davies, Maria Marlow, Karen Holness, Mik Byskov, Bailey Herbert, Richard Stroh, Rob Hayter, Celia Reid, Alyson Bath, David Bloom, Charlie Kerr, Jason Asuncion, Justin Breault, Kristine Cofsky, Laura Adkin, Megan Ferguson, Darla Taylor, Kirsten Robek, Mark Acheson, Peter Flemming, Leanne Adachi, Laura Jacobs, Levi Meaden, Donna Benedicto, Rhonda Dent, Alex Duncan, Shaun Smyth, Iain Belcher, Danielle Kremeniuk, Mark Brandon, David Stuart, Beatrice King, Ella Thomas, Justine Warrington, Jaime M. Callica, Vanessa Walsh, Peter Ciuffa

Komentáře uživatelů k TV seriálu (183)

1. série: Ano, očekávané sci-fi z produkce J. J. Abramse je ve své první řadě "jen" epizodní kriminálkou, což ale v tomto případě vůbec nevadí. Místní sci-fi svět si totiž bere inspiraci z těch největších klasik žánru a dělá tak všem fandům sci-fi obrovskou radost. Nápadů je zde dost, příběh nás zavede do různých zákoutí tohoto rozmanitého světa a divák se nemůže dočkat, s jakou zajímavou vychytávkou budoucnosti přijdou tvůrci příště. Karl Urban tu sice hraje v podstatě jen hláškující verzi Dredda. S překvapivě sympatickým Michaelem Ealym ale tvoří jednu z nejsehranějších dvojic letošní sezóny a kdykoliv se drsný detektiv Kennex dostane se svým robotím parťákem do slovní konfrontace, tak je o zábavu a hlášky postaráno.Je proto škoda, že celá série působí trošku jako intro k mnohem natřískanější druhé řadě, kde by se daly všechny načrtnuté zápletky pořádně do pohybu. Ve výsledku bude Wymana tento krok asi dost mrzet. 70%(22.11.2013)

No upřímně... spíš než pokračování po událostech po vzbouřeních robotech. Jsem měl pocit že se spíš koukám na serii Total Recal a něco jako Robocoop. Ty MX jsou opravdu docela děsiví. B) Taky předpokládám že v budoucnu jistě se to v tomto ohledu nějak víc rozjede a historie se bude tak nějak opakovat. Jinak, jejich znánlivě lidská forma mě ze ze začátku docela štvala.. ale, po chvíli sledování děje a hlavně z příchodem Kámo" jsem tohle nějak přestal řešit. Jako že dát tam jejich původní podobu by jistě nebylo na škodu, ale ty prachy co by to stálo. :) Budeme se hold muset pro zatím spokojit z lidským skinem a občasným prosvítáním. :D Jinak seriál má docela spad a zajímavé celkem věrné postavy. Kámo" mě docela baví, hlavně jak simuluje pocit dotčení, vzteku, vášně... či vtipu. :D Záporáci jsou zatím docela nevýrazný a vzhledem k rafinovanosti svých zločineckých aktivit jednoduší. :) Ale na pilot víc než jsem čekal, takže dobrý. Je to i docela inteligentně vymýšlený... plus nějaké odkazy na původní film. Kennex má v gelu nohu, zatím co ten před tím měl ruku. Navíc, Krimy mám rád... ze špetkou inteligentního uvažování, tomu se rozhodně nebráním. Takže klidně pro začátek nahážu 4 hvězdy a případně přidám nebo uberu. Je to zatím jen pilot... ještě se toho může hodně změnit.(17.11.2015)

CSI : Blade Runner.(25.11.2013)

Už dlouho jsem neviděla tak sympatický sci-fi seriál. Nejde jen o všudypřítomnost moderních vymožeností (která ovšem lahodí oku milovníka sci-fi), tohle funguje jako celek. Karl Urban je sympaťák už od dob Eoméra z Pána prstenů a tady mu to Michaelem Ealy báječně klape, to je prostě dvojka k pohledání, uvěříte jim i to nečekaně rychlé navázání důvěry k sobě navzájem. Případy, které řeší, by zasloužily metál samy o sobě, tady si někdo dal záležet, protože předložená budoucnost není odtržená od naší současnosti, ale naopak na ni navazuje a rozvádí problémy, o kterých se v současnosti jen spekuluje (geneticky šlechtěné děti, nové drogy, umělá inteligence...) a které by reálně mohly v budoucnu nastat. Takže nejen, že se díváme na krimi z budoucnosti, ale zároveň nám to může poskytnout podněty k zamyšlení se nad naší současností.(2.3.2014)

[Po dvou odvysílaných epizodách] I když se to může zdát paradoxní, Almost Human je poctivý v tom, jak moc tradiční a vlastně i neoriginální je. Už dlouho jsem přesvědčený o tom, že fanoušci sci-fi nehledají ve filmech originalitu a neokoukané nápady, nýbrž tradiční nosné motivy, staré klidně i desítky let - touží vidět na vlastní oči kyberprostor, umělou inteligenci, zápas mezi starým, upřímným a emotivním světem a novým, umělým a logickým světem,... Ale nestačí jim to jen vidět, chtějí to vidět "dobře". Tak dobře, jak jim to ukázal Blade Runner, Matrix, Zvláštní dny nebo Minority Report. Almost Human má ambice ukazovat tyto motivy stejně tak dobře, neboť mu evidentně finance a cit pro tradiční sci-fi nechybí. Může se ale stát, že scénáristům dojdou nápady a z detektivní zápletky udělají buď nudnou, bezkrevnou a otřepanou frašku, nebo nějaký šílený, přestřelený nesmysl. Na této detektivní zápletce to podle mě teď hodně visí, poněvadž ze všeho nejvíc se zdá, že Almost Human půjde ve stopách filmu Já, robot, případně v současnosti už lehce přestřeleného Continua. Ještě k Urbanovi: vzhledem k faktu, že pokračování Dredda se nejspíš nikdy nedočkám, považuji předem tuto náhradu za dostatečnou (Urbanovi tato lehce cynická, "willsmithovská" póza svědčí). Ealy je prostě "jen" fajn sympaťák (sláva!). Pořád ještě doufám, že se Almost Human do budoucna vydá trochu punkovější cestou, ale pokud si celý seriál podrží úroveň prvních dílů, nebude mi vadit, pokud ne. [Po třetí epizodě] Asi je už téměř jasné, jakým směrem se bude seriál dál ubírat. Třetí díl byl ale bohužel veskrze průměrná kriminálka s výbornou akcí, sci-fi prvky a buddy popichováním. Nic extra, ale ještě zůstanu na pěti. [Po čtvrté epizodě] Tak jdu na čtyři.(21.11.2013)

"Nikdo si nebude vyskakovat na můj ohřívač kafe."(27.11.2013)

• Ichabod

Klasická kriminálka říznutá scifi s naprosto nudnými schématy epizodických scénářů. Nadprůměrný je tu jen rozpočet a charisma obou hlavních hrdinů. Hodnocení po čtyřech dílech kde se nedá předpokládat zásadní obrat v kvalitě dílů. Výjimku tvořil pouze díl s robotími šlapkami, který měl vcelku zajímavý nápad.(6.12.2013)

Pilot nasadil vysokou laťku, kterou si seriál nedokázal udržet. Po prvním, opravdu nabušeném díle, přicházejí další, které sice rozvíjí vztah člověk - stroj, ale nijak původně nasazenou linku. Hlavní část původního děje je jakoby zmrazena a divákovi je naservírována obsahově tuctová kriminálka, jakých jsme viděli stovky. JENŽE: v hlavní roli máme vynikající duo Urban - Ealy, je to skvěle natočené, ne tak úplně vzdálená budoucnost je poměrně dobře vykreslená a zdigitalizovaná, takže ačkoli to nepřináší nic přelomového, zásadního a nového, je strašná zábava se na to koukat. A z toho důvodu můžu s klidným svědomím dát 70%. Pokud se dočkáme druhé sezóny, snad přijde i návrat v původní zápletce a jejímu řešení. Proto TO by mě mohlo přinutit dát i 90%.(8.1.2014)

Slušná jednohubka, ktorú som si užívala s každou ďalšou epizódou. Seriál ťaží z výborného obsadenia, kvalitného scenára a zaujímavého prostredia. Technický pokrok, ako bol tu stvárnený sa mi zdal veľmi príťažlivý, krásne ho dokázali zapojiť do jednotlivých prípadov, jediné čo sa mi zdalo až príliš pritiahnuté za vlasy bola tá Dorianova umelá duša. To že je Michael Ealy robot som mu neuverila, nech mu na tvári vyblikovalo čo chcelo. Tiež som mala pocit že s Karlom Urbanom vytvorili nie moc súrodú dvojicu a pokope ich držali len dobre napísané dialógy. Karl bol však skvelý a rola drsného policajta mu sadla, okrem toho bol veľmi sexi. V seriály mi chýbal nejaký spojovací článok jednotlivých epizód, nejaký príbeh, aby to nebolo len od prípadu k prípadu. Za 13 častí bolo čo to naznačené, ale nič ďalej rozvinuté. Pritom stena, Dorianove spomienky alebo Anna by boli dobrým materiálom. 80 %.(20.12.2014)

Spousta zajímavých nápadů ohledně kriminality v budoucnosti. Bohužel nepříliš vyvážený scénář většiny epizod toto dílko sráží do hlubin průměr. Velká škoda(11.12.2016)

Pilot: Zatím to vypadá na mix Ghost in the Shell, Minority Report a Blade Runnera, který ale celkem solidně šlape...(18.11.2013)

Po prvních dvou dílech můžu konstatovat, že je to fakt pecka. Četl jsem názory, že se to líbí jenom lidem, co nemají nakoukáno filmy s podobnou tématikou. BULLSHIT! Já četl podstatnou část Asimova a viděl snad všechny filmy tohoto subžánru a o to si to užívám víc. Urban si přinesl trochu drsňáctví ze soudce Dredda a celkově mne hodně bavila buddy chemie mezi ním a jeho robo parťákem a myslím, že jsem se u toho nasmál daleko víc, než u celéko Brookly Nine Nine. Na výpravě jsou vidět peníze a je to dobře, celkově z toho mám takový příjemný sci-fi pocit jako z některých epizod Fringe. 9/10(21.11.2013)

Já jsem se velice příjemně bavila :) Urba i Ealy jsou pro mě ohromní Fešáci a mít je pohromadě v jednom seriálu...hmmm... ňam :) :) Byla to opravdu podívaná :) Pohled na né příliš vzdálenou budoucnost a to, jak technologie ovládne svět - nepřišlo mi to až zbytečně "přepí*ené" a byla to velice příjemná změna :) Vidět ty možnosti - jak ze strany policie a ochranných složek, tak celkové zahrnutí do běžného života :) Věčné popichování ústřední dvojice, kdy mě nejvíce pobavily dva díly - kdy tam byl Dorian (DRN) dvakrát a když byl energetický kolaps a nebyl plně nabit a projevovalo se to na jeho veškerých funkcích :) Fakt jsem byla spokojena. Na seriál jsem začala koukat již ve chvíli, kdy jsem věděla, že je zrušen, tudíž jsem pak zbytečně nebyla zklamaná...bylo toho dost, ale myslím si, že by je ještě jedna série nezabila :) :)(16.8.2015)

Kdyby se vždy podařilo udržet existenciálně–emotivní tenzi 2. dílu, hodnotila bych výše. (2,5* fanouškovské hvězdy)(24.11.2015)

Námětem velice potěšující záležitost, jež nanejvýš osvěžila kriminálkový žánr a dle mého názoru také prokázala do budoucna velký potenciál. Sci-fi fandům tak opět zůstaly jen oči pro pláč, a když si vezmu, jaké hovězí seriály se dočkají dalších sérií, tak je zrušení Almost Human dvojnásobná škoda.(12.12.2016)

na poli sci-fi seriálů už dlouho nevzniklo nic takhle dobrého a hlavně i dobře udělaného.Kombinace Já robot,Minority report,Blade Runnera,Demolition Mana a já nevím čeho ještě po dvou dílech funguje skvěle.Hodně tomu přidává i výborný Urban,který do podobných kousků zapadá.Uvidíme co bude dál,ale našlápnuto na seriálovou událost letošní sezony tu je velmi slušně...80%(20.11.2013)

Seriál u mě svým hodnocením a žánrem vzbudil zvědavost a po té co jsem smlsnul obě vydané epizody na ráz, má mou plnou pozornost. 85% Po třetí epizodě přidávám prozatím pátou hvězdu a věřím že si seriál kvalitu udrží! 90%(24.11.2013)

Ten potenciál tam někde byl, zůstal však schován za tuctovou epizodickou kriminálkou, která se sice odehrává v přitažlivé sci-fi budoucnosti, ale nápaditými případy neoplývá. Opakované fádní hovory v autě to jen podtrhují. Množství naznačených a nedořešených linek dává tušit, že nebýt rychlého zrušení, mohlo se začít blýskat na lepší časy.(13.11.2014)

Hodnoceno po prvních dvou dílech(23.11.2013)

Nebýt budoucnosti, je to opravdu průměrný kriminální seriál na tři hvězdičky. Ale provedení roku 2048 je zvládnuté skvěle. Inspirace několika sci-fi filmy je znát (namátkou horší strana města - Blade Runner, hudba - Tron: Legacy..). Ale ani to moc nevadí. Na seriál je CGI zvládnuto dobře. Některé epizody mají i dost zajímavé náměty. Urban hraje hlavního sympaťáka obstojně. Sidekick i místní kočka taky ujdou. Byl bych rád za druhou sérii, klidně i krátkou dva tři díly na dovysvětlení. + Zpracování budoucnosti. Nebýt toho, tak se na seriál nejspíš ani nepodívám.(7.3.2014)

Buddy movie s decentními a občas nápaditými sci-fi prvky...Urban i Ealy dobrou volbou...Prozatím 80%...(21.11.2013)