Já a robot (TV seriál)

Almost Human

Drama / Sci-Fi / Akční / Krimi

USA, 2013–2014, 9 h 20 min (Minutáž: 41–45 min)

Karl Urban, Minka Kelly, Michael Ealy, Lili Taylor, Darren E. Scott, Mackenzie Crook, C. Ernst Harth, Mekia Cox, Hiro Kanagawa, Gina Carano, Erica Carroll, Diana Pavlovská, Sarwan Badesha, Leanne Lapp, Christie Burke, Anthony Konechny, Daniela Dib, Kit Mallet, Crystal Lowe, Sarah Grey, Laine MacNeil, Patrick Gallagher, Alison Araya, Suleka Mathew, Patrick Sabongui, Nils Hognestad, Teach Grant, Viv Leacock, Nick Hunnings, Josh Blacker, Annie Monroe, Michael Irby, Garfield Wilson, Carolyn Adair, José Vargas, Yoshie Bancroft, Lucas Wolf, Ian Butcher, Kam Kozak, Jonathan Holmes, Chad Riley, Toby Levins, Charles Edward Bae, Jennifer-Juniper Angeli, Alex Barima, Raphael Alejandro, Glynis Davies, Maria Marlow, Karen Holness, Mik Byskov, Bailey Herbert, Richard Stroh, Rob Hayter, Celia Reid, Alyson Bath, David Bloom, Charlie Kerr, Jason Asuncion, Justin Breault, Kristine Cofsky, Laura Adkin, Megan Ferguson, Darla Taylor, Kirsten Robek, Mark Acheson, Peter Flemming, Leanne Adachi, Laura Jacobs, Levi Meaden, Donna Benedicto, Rhonda Dent, Alex Duncan, Shaun Smyth, Iain Belcher, Danielle Kremeniuk, Mark Brandon, David Stuart, Beatrice King, Ella Thomas, Justine Warrington, Jaime M. Callica, Vanessa Walsh, Peter Ciuffa

Komentáře uživatelů k TV seriálu (183)

1. série: Ano, očekávané sci-fi z produkce J. J. Abramse je ve své první řadě "jen" epizodní kriminálkou, což ale v tomto případě vůbec nevadí. Místní sci-fi svět si totiž bere inspiraci z těch největších klasik žánru a dělá tak všem fandům sci-fi obrovskou radost. Nápadů je zde dost, příběh nás zavede do různých zákoutí tohoto rozmanitého světa a divák se nemůže dočkat, s jakou zajímavou vychytávkou budoucnosti přijdou tvůrci příště. Karl Urban tu sice hraje v podstatě jen hláškující verzi Dredda. S překvapivě sympatickým Michaelem Ealym ale tvoří jednu z nejsehranějších dvojic letošní sezóny a kdykoliv se drsný detektiv Kennex dostane se svým robotím parťákem do slovní konfrontace, tak je o zábavu a hlášky postaráno.Je proto škoda, že celá série působí trošku jako intro k mnohem natřískanější druhé řadě, kde by se daly všechny načrtnuté zápletky pořádně do pohybu. Ve výsledku bude Wymana tento krok asi dost mrzet. 70%(22.11.2013)

Pilot 95 % 1e02 97%. 1e03 99 %..Príjemne prekvapený, že toto scifi tak úšpešne vyrazilo do sveta. Vtipné, Akčné, Stručné, Originálne, a predovšetkým Drsné, a doprevádzané Parádnou elektro muzikou. Karl Urban svoju rolu hrá naozaj výborne. Nedá sa čo vytýkať tomuto seriálu, moje slová potvrdzuje aj IMDB s 8,6 ratingom.(20.11.2013)

Po prvních dvou dílech ryze pozitivní pocit. Já chci syntetickou duši :-) to by pak byl život :-). Uvidíme kam to bude směřovat a zda autoři dosáhnout toho čeho by dosáhnout měli dle očekávání všech. #22.11.2013(24.11.2013)

Efekty opravdu jak z filmu, a prave se obavam jestli to na serial neni moc nakladny, nemusel by prezit! ale jinak opravdu jedna z nej novinek tenhle rok. Michael Ealy jako android vyborny.(26.11.2013)

Aaah, to jsem potřeboval. Konečně poctivý sci-fi seriál se vším, co k takovému seriálu patří, skvělý casting, zajímavé postavy a dobrý příběh. A že seriál kopíruje prvky jiných filmů, to je podle mne jen dobře. Napadá mne analogie s koktejlem, samotné složky koktejlu jsou možná samostatně výraznější, ale pokud je smícháte ve vhodném poměru ( a především víte, jaké složky máte použít ), vznikne něco nového a zajímavějšího. To že některé scény připomínají jiné seriály je spíše pocta "starému dobrému sci-fi" něž "sprostou vykrádačkou" .(27.11.2013)

Dost dobrý. Urban a Ealy to je dvojka která to zatím táhne (viděny tři díly). Partička okolo na dobrý úrovni. Zloduši jsou docela zlí a vynalézaví. Jsem zvědav jak se bude rozvíjet hlavní linie (jestli vůbec). Triky na úrovni. Jestli si to udrží stávající úroveň možná i zvednu hodnocení na maximum.(29.11.2013)

klesajuuca tendencia.. mam za sebou 5 dielov, zrovna ten zatial posledny ma utvrdil v tom, ze zasa sa premrhava skvely naapad a v podstate aj skveli herci (nemaju co hrat)... lebo scenaristi spia na vavriinoch(12.12.2013)

Pilot veľmi fajn, ďaľšie diely sú už iba obyčajnou krimi s pozadím budúcich technológií. Tie nie sú nezaujímavé a graficky dobre spracované, no zbytok je trochu klišé. Musím vyzdvihnúť celkom dobré obsadenie, hlavne Michael Ealy mi robí radosť, no a prekvapilo ma účinkovanie Mackenzie Crooka, toho som vždy chcel vidieť v nejakej vážnejšej roly a doteraz nebola možnosť. Mínusom pre mňa je Minka Kelly. Už sme si zvykli, že producenti radi dávajú "supermodelky" do všemožne neuveriteľných rolí, no táto je k tomu veľmi zlá herečka. Vlastne iba vizuálna ozdôbka, ktorá vás začne po čase srať. / Chýba mi prepracovanejší príbeh, ale keďže sme v prvej sérii, šancu tomu ešte dám. Pri sledovaní ma drži aj elektronická hudba od špičkových producentov ako Chrystal Method, Massive Attack, alebo Amon Tobin, takže si vypočujete pestrú nádielku od breakbeatu, cez electro, dubstep, až po drum&bass. (po ukončení seriálu) Sľubný začiatok - chabí koniec. Celkom sklamanie.(21.1.2014)

• dweller

Pilotný diel ma celkom zaujal. Odtiaľ to ide bohužial dole kopcom. Minka Kelly s neustále prblblým úsmevom mi liezla dosť na nervy, vôbec nevie hrať. Lily Taylor tiež veľmi slabá. Väčšinou dosť slabé herecké výkony okrem hlavnej dvojice (aj tí sú priemerní). Skončil som pri epizóde 8, viac už naozaj nemá zmysel. 40%(22.1.2014)

Začátek mě tolik nezaujal. Ale z dlouhé chvíle jsem si o pár týdnů později pustil další díl a vlastně to tak špatné nebylo. Po pár dílech už jsem docela nadšen. Ve srovnání s Intelligence je toto výborné a vydařené.(27.1.2014)

A me se to libi..velmi slusne zpracovani efektu, trocha humoru, dobra atmosfera. * SPOJLER! Doufam ze se rozbehne ta pribehova linie co ma byt za zdi, kam zmizel "otec" Doriana.(14.2.2014)

Po shlédnutí série musím říct že velká spokojenost. Co se týká jednotlivých případů - trochu slabé. Co se týká centrální linie - ta se tam v podstatě neobjeví, jen když se jim to hodí. Ale hodně nostalgicky se zvlášť ke konci dere na povrch atmosféra starého Robocopa, možná trochu i Blade Runner (hodně si vypůjčují hudební motivy). Samozřejmě tak kvalitní to není a na dnešní dobu bych čekal asi lepší využití scifi potenciálu, ale vizuály mají pěkné, atmosféra a celkově uvěřitelnost na vysoké úrovni, takže spokojenost.(7.3.2014)

Aj keď o robotoch , prekvapivo ľudské. Výborná chémia medzi ústrednou dvojicou. Všetky odkazy na rôzne "kultovky" sú fajn. ...a vykrádačka? skôr pocta...:)(9.3.2014)

Dobrá sci-fi kriminálka, která si nehraje na to, že za 30 let budou auta lítat a lidi komunikovat telepatií. Robotický kamarád se drží při zdi a díky tomu nesráží seriál někam k robocopovi, žádné mega výbuchy, obří skoky, odražené řízené střely a podobně. Naopak je sympatické, že neustále analyzuje okolí, je pořád online, má spoustu aplikací běžících v pozadí a když se dostane do přestřelky, tak ji prostě koupí a pak z něj teče něco modrého. Díl, kdy mluví korejsky, je fakt vtipnej. Jinak škoda, že se seriál nedočkal více pokračování. Klidně bych oželel nějaké díly kriminálky Anděl nebo To je vražda napsala a dal bych si pár dalších sérií tohodle seriálu.(23.10.2014)

Televízna kriminálna priemernosť, ktorá ma viac nudila než bavila. Po prvej sérii ukončené celkom zaslúžene. Samotné kriminálne prípady sú vlastne len taký bežný CSI brak, ktorý by svojou inteligenciou a komplexnosťou nevyčnieval snáď ani vo Walker, Texas Rangerovi, a sci-fi pozlátko okolo nie je ani náhodou tak silné, aby to utiahlo. K tomu si pripočítajte logické diery snáď v každej jednej časti, nevierohodne vytvorený svet (najviac sa mi páčilo ako hlavný hrdina zničí vedome hneď niekoľko policajných robotov v hodnote miliónov bitcoinov čiste z dôvodu averzie a nik to nerieši), plytkosť v ňom vytvorených zákonov, nezmyselné konanie postáv a navyše to celé pôsobilo ešte aj tak nejak lacno. Pri dnešnej nadprodukcii naozaj kvalitných seriálov Almost Human proste nebol hoden ničoho iného než potratu po trinástom týždni. Jediný dôvod (vyjma vedomia, že to je už ukončené), prečo som neprestal seriál sledovať najneskôr po tretej časti, boli vtipné dialógy medzi hlavnými predstaviteľmi.(4.1.2015)

• Bonaci

Tupá sračka.(8.12.2015)

Opravdu povedenej futuristickej sci-fi krimi seriál. To bych rozhodně radši sledoval, než ty kriminálky, které dávají v různých provedení teďkon. Je tu super obsazení, s grafikou si taky dobře pohráli a mají tu hodně zajímavé prostředí. Jediné takové mínus bych snad viděl jen v napínavosti, které se tu nějak nevystupňuje krom sedmého dílu, který bych řekl, že byl asi nejlepší. Naopak musím především vyzvednout onu etickou a psychologickou stránku, kdy autoři pomysleli na spoustu věcí a především je zajímavé sledovat příběh hlavní dvojky (obzvláště, když do sebe rejí specifickým humorem). Veliká škoda, že se vysílání ukončilo po první sérii.(28.12.2015)

• nemer

Typicky americký, klišoidní brak, nehezky šablonovité postavy i předvídatelný děj. S hrůzou a vypětím sil jsem se dodívala na jeden díl a bohatě mi to stačilo. Neumístění směr odpad lze přičíst pouze mé aktuálně dobré náladě :) Přesně ten typ sci-fi, jak si představuju, že sci-fi vypadat nemá.(29.12.2015)

Po pátém dílu, musím konstatovat, že se něco pokazilo, zatím ne úplně, ale cítím tu průser. Po super prvním a i druhém díle, se nám to začíná zvrhávat ve špatné sci-fi CSI, nebýt Doriana a jeho vtípků...no nevím. PILOT: Hodnocení pilotu, rozhodně plný počet. Super nový sci-fi seriál a rozhodně pro mě překvapení roku. Na televizní seriál velmi dobře uděláno a Karl Urban v hlavní roli je super. Uvidíme, kam se bude seriál posouvat a co z něj nakonec bude, ale jako start je to špicové!!!(18.11.2013)

• KOLMI

Vypadá nadějně...říkal jsem si po prvním dílu, vypadá docela dobře po druhém, vypadá normálně po třetím, docela nuda o čtvrtém a pátý byl poslední, který jsem byl ochoten si pustit.(19.11.2013)

Po pilotu jsem natěšený jako na Štědrý večer (dobrá, už pár desítek let to tak neprožívám.. :). Připomíná mi to stylem Continuum ale zatím lepší. Snad se to nezvrhne do jednoho příběhu rozpadlého do X epizod, jak je dnes zvykem.(21.11.2013)