Já a robot (TV seriál)

Almost Human

Drama / Sci-Fi / Akční / Krimi

USA, 2013–2014, 9 h 20 min (Minutáž: 13x44 min)

Karl Urban, Minka Kelly, Michael Ealy, Lili Taylor, Darren E. Scott, Mackenzie Crook, C. Ernst Harth, Mekia Cox, Hiro Kanagawa, Gina Carano, Erica Carroll, Diana Pavlovská, Sarwan Badesha, Leanne Lapp, Christie Burke, Anthony Konechny, Daniela Dib, Kit Mallet, Crystal Lowe, Sarah Grey, Laine MacNeil, Patrick Gallagher, Alison Araya, Suleka Mathew, Patrick Sabongui, Nils Hognestad, Teach Grant, Viv Leacock, Nick Hunnings, Josh Blacker, Annie Monroe, Michael Irby, Garfield Wilson, Carolyn Adair, José Vargas, Yoshie Bancroft, Lucas Wolf, Ian Butcher, Kam Kozak, Jonathan Holmes, Chad Riley, Toby Levins, Charles Edward Bae, Jennifer-Juniper Angeli, Alex Barima, Raphael Alejandro, Glynis Davies, Maria Marlow, Karen Holness, Mik Byskov, Bailey Herbert, Richard Stroh, Rob Hayter, Celia Reid, Alyson Bath, David Bloom, Charlie Kerr, Jason Asuncion, Justin Breault, Kristine Cofsky, Laura Adkin, Megan Ferguson, Darla Taylor, Kirsten Robek, Mark Acheson, Peter Flemming, Leanne Adachi, Laura Jacobs, Levi Meaden, Donna Benedicto, Rhonda Dent, Alex Duncan, Shaun Smyth, Iain Belcher, Danielle Kremeniuk, Mark Brandon, David Stuart, Beatrice King, Ella Thomas, Justine Warrington, Jaime M. Callica, Vanessa Walsh, Peter Ciuffa

1. série: Ano, očekávané sci-fi z produkce J. J. Abramse je ve své první řadě "jen" epizodní kriminálkou, což ale v tomto případě vůbec nevadí. Místní sci-fi svět si totiž bere inspiraci z těch největších klasik žánru a dělá tak všem fandům sci-fi obrovskou radost. Nápadů je zde dost, příběh nás zavede do různých zákoutí tohoto rozmanitého světa a divák se nemůže dočkat, s jakou zajímavou vychytávkou budoucnosti přijdou tvůrci příště. Karl Urban tu sice hraje v podstatě jen hláškující verzi Dredda. S překvapivě sympatickým Michaelem Ealym ale tvoří jednu z nejsehranějších dvojic letošní sezóny a kdykoliv se drsný detektiv Kennex dostane se svým robotím parťákem do slovní konfrontace, tak je o zábavu a hlášky postaráno.Je proto škoda, že celá série působí trošku jako intro k mnohem natřískanější druhé řadě, kde by se daly všechny načrtnuté zápletky pořádně do pohybu. Ve výsledku bude Wymana tento krok asi dost mrzet. 70%(22.11.2013)

• Madsbender

Ale áno. No dobre, je pravda, že napriek zaujímavej téme, dobrému príbehu a obsadeniu je to slabšie, ako som čakal. Medzi Urbanom a Ealym nie je prakticky nijaká chémia. Akcia je dobrá a dynamicky natočená, ale paradoxne trochu suchá. Prípad nemá nijaké wow momenty, príliš neprekvapuje, nevyráža dych a je skôr na pol ceste medzi C.S.I. Miami a Lovcom zločincov. Takže zatiaľ... 70% za pilot. Uvidíme, čo ďalej, druhý diel je o poznanie lepší, nechcem predbiehať, ale budem ho sledovať pravidelne. UPDATE: Po 6. diely definitívne končím, je to iba stále väčšia nuda.(7.12.2013)

Neměl jsem od seriálu velká očekávaní, ale nakonec mě mile překvapil. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje, netěží se jen ze zápletky - polda, který nemá rád androidy a musí s nimi spolupracovat, vtípky jsou povedené, triky slušné a výdobytky futuristického světa jsou využity dobře. Za mě spokojených 9/10.(19.12.2013)

• Ichabod

Klasická kriminálka říznutá scifi s naprosto nudnými schématy epizodických scénářů. Nadprůměrný je tu jen rozpočet a charisma obou hlavních hrdinů. Hodnocení po čtyřech dílech kde se nedá předpokládat zásadní obrat v kvalitě dílů. Výjimku tvořil pouze díl s robotími šlapkami, který měl vcelku zajímavý nápad.(6.12.2013)

Když už vznikne originální, zajímavé a kvalitní sci-fi, tak ho zruší... i když sledovanost nebyla nejhorší, Almost Human byl příliš drahým a ambiciózním projektem, který doplatil na to, že se vysílal na Foxu.. jo a pak taky na to, že se téměř všechny díly vysílaly v přeházeném pořadí (vyjma pilotu a posledních třech epizod) - což u Foxu není nic neobvyklého. Každopádně AH byl osvěžujícím příkladem, že zajímavé nápady nevyhynuly, i když se inspirují filmovou klasikou z různých žánrů. Hlavním plusem je (ne)sehraná dvojka ústředních policajtů, kteří mě svou vzájemnou chemií bavili po celou dobu. Škoda, že druhá série nevznikne, jelikož tohle byl zrovna jeden z mála novinkových seriálů podzimní seróny 2013, který mě doopravdy zaujal.(14.6.2014)

• - Karla Urbana do roly Johna Kennexa osobne odporučil J.J. Abrams, ktorý s ním predtým spolupracoval na filme Star Trek (2009). (Martin12500)

• - Zbraň, kterou používá Kennex (Karl Urban), je pistole Taurus PT92AF pouze ''ověšená'' ve futuristické skořápce, pistole ostatních mužů zákona jsou Zoraki 925a pistole žen zákona jsou Beretta 8000 Cougar. Taurus PT92AF jsme mimochodem mohli spatřit ve filmu Timecop (1994), v němž ji jako služební zbraň používal Max Walker (Jean-Claude Van Damme). (HectorHagman)