Necrotongue

Osmá epizoda se místy tvářila vcelku vstřícně, bavila mě hlavně situace kolem druhého morčete, jenže jsem měl pořád obavu, že to tvůrci všechno zkazí tím, že si Clarke zahraje na Mirka Dušína a hádejte, jak to asi dopadlo... Taky nepomohla spousta patosu a "nepředvídatelných" rozhodnutí. ()

mima33

"I bear it so they don't have to" ... "Whatever the hell we want" ... halucinogénne oriešky ... v tejto epizóde bolo toľko odkazov na prvú sezónu, až som sa cítila nostalgicky. Nechápem, čo sa tunajším hodnotiteľom stále nepáči. Od prvej sezóny je The 100 béčkovým seriálom s množstvom dejových dier - to ste si to, vy mudrci, všimli až teraz? Je to trápne. Mňa štvrtá séria baví takmer rovnako ako druhá - ktorú som doteraz považovala za najlepšiu. EDIT: Stitch7 - Aký seriál si to doteraz pozeral? Poznáš aspoň okrajovo kultúru Grounderov a chápeš ich zmýšľanie? Sú to divosi, ktorí iné ako boj nepoznajú a bez veliteľa, ktorý by ich viedol, sú defacto nezvládnuteľní. A okrem toho, kto by pri konci sveta myslel na iné ako záchranu svojich ľudí (či už sa tu bavíme o rodine alebo priateľoch je v tomto momente irelevantné) každý človek by uprednostnil svojich pred cudzími. V tomto seriály boli klany od začiatku striktne zadefinované, každý klan má iné zvyklosti a spôsoby, to že riešia záchranu svojich ľudí je tá menej nerealistická časť celého problému, "kamaráááte". Mne by sa skôr zdalo nerealistické, ak by sa všetkých 13 klanov zavrelo do jedného bunkru - koľko by trvalo kým by tam medzi nimi vypukli boje? Najprv Azgeda proti Trikru a potom všetci ostatní medzi sebou, až by sa navzájom vyzabíjali a z ľudskej rasy by nezostalo nič. Ak ťa príbeh tak veľmi nebaví, že na ňom nedokážeš nájsť jedno pozitívum, tak načo sa obťažuješ jeho pozeraním? Nebeží tak dlho, aby ti bolo ľúto skončiť so sledovaním a ani sa nechýli ku koncu, takže tomuto tvojmu postoju naozaj nerozumiem. ()