The 100 - Season 1 (série)

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014, 9 h 1 min (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Paige Turco, Thomas McDonell, Eli Goree, Marie Avgeropoulos, Bob Morley, Kelly Hu, Christopher Larkin, Devon Bostick, Isaiah Washington, Henry Ian Cusick, Terry Chen, Richard Harmon, Sachin Sahel, Alessandro Juliani, Reese Alexander, Kett Turton, Tatiana Szalay, Conrad Whitaker, Genevieve Buechner, Lindsey Morgan, Ben Cotton, Sharon Taylor, Hiro Kanagawa, Jake Croker, Primo Allon, Chris Browning, Izabela Vidovic, Chloe Babcook, Martin Zach, Valerie Tian, Christine Willes, Manny Jacinto, Brad Kelly, Charles Edward Bae, Gerardo Barcala, Lilah Fitzgerald, Mac Brandt, Ricky Whittle, Olivia Steele-Falconer, Monique Ganderton, Katie Stuart, Spencer Drever, Andrew Francis, Giacomo Baessato, Fulvio Cecere, Quinn Lord, Kate Vernon, Jarod Joseph, Catherine Lough Haggquist, Teach Grant, Dejan Loyola, Artine Brown, Dichen Lachman, Keenan Tracey, Rob Hayter, Dalila Bela, Patrick Sabongui, Chelsey Reist, Osric Chau, Steve Talley, Steve Bacic, Brendan Meyer, Joseph Gatt, Lizzie Boys, Kate Bateman, Paul Lazenby, Nicole Hombrebueno, Joleigh Schultz, Victor Zinck Jr., Jessica Racz, Saidah Arrika Ekulona, Celia Reid, Josh Ssettuba, Wesley MacInnes, Dalias Blake
  • septic

jak na takovou kravinu může dnes ještě někdo čumět absolutně nepochopím. Má to jiný námět v tom, že pošlou bandu fakanů z vesmírné stanice na povrch země,, jinak je to stejné hovno jako Lost a Walking Dead. Vlastně ne, je to ještě horší, protože ty děcka se chovají jak úplné piče. Všechny tady ty seriály mají absolutně identickou strukturu. Furt nějací debilové utíkají, pokaždé se někdo ztratí nebo někoho unesou či zabijou, tak se vrátí do tábora a jdou je zas hledat ve skupině, kde se pokaždé nějaká piča nasere na jiného kokota, který dal pusu zas jiné pizdě a tak furt dokola. Flashbacky do minulosti jsou trapné, zápletka a vyvrcholení na Arše vypatlané. Jak to na lidi může ještě pořád fungovat, když všechny nápady vyplácaly v Lostech, kteří měli posraně sestupnou tendenci kvality, skutečně nechápu. Bylo neuvěřitelné utrpení dodívat první řadu do konce a odolám další řadě i přes to, že by mě docela zajímalo, co se stalo s Lincolnem a kdo obsadil karanténí základnu. Ale oni tak tyhle seriály dělají. Celou dobu je tam uplné hovno a kreténská vata a občas na konec dílu a na konec řady dají nějakou kravinu, co člověka nutí se podívat dál. Takhle jsem vydržel do posrané 5té řady Lostů a 3 řady Walking Dead. Znova už takovou chybu neudělám a tuhle sračku opustím zavčasu(14.2.2017)

• Kritik.

Zaujímavé je, že počas prvej série doslova nenávidím a nemôžem vystáť práve tých ľudí, ktorí sú akože hlavné postavy; ktorí sú akože vodcovia výsadku. Kto by takých detinských trapošov počúval a poslúchal? Boli by mŕtvi ako prví, ale v tomto seriáli sú za veľmi dôležitých práve oni. Hovorím o doktorkinej dcére Clark, a o samozvanom vodcovi Bellamie.(6.2.2019)

• Andrebas

Ak chcete sledovať tento seriál musíte zabudnúť na všetko čo ste vo akomkoľvek sci-fi videli jednoducho povedané tento seriál popiera všetku logiku a fyzikálne zákony aké ste do posial mohli poznať nie som žiaden fyzik ani teoretik ale takto to určite vypadať nebude ak na svete vypukne jadrová vojna a po 98 rokoch i keď to číslo mohlo byť väčšie bolo znovu všetko poriadku, ale i tak ma tento seriál výbornú myšlienku a dobré spracovanie aj keď občas ten scenár mi príde jak z nejakej telenovely a uplakané postavy ktoré sú na hrane smrti sa hneť uzdravia ale ako som vravel na začiatku prvom rade zabudnite že to bude dávať dajaký zmysel.(7.1.2017)

První série ve mně vyvolala rozporuplné názory. Ze začátku (tak prvních 5 epizod) se mi seriál vůbec nelíbil jak po vizuální stránce, tak po stránce herecké. Hudebně sice našlapaný, avšak herecky přehrávaný seriál, na což jsem si nemohl dlouho zvyknout. Pořád jsem si říkal, že koukám na nějakej teenage seriál, ve kterým je možný fakt všechno (například přežít probodnutí hrudníku oštěpem). Vizuálně, jak jsem již psal, nejde o žádný skvost a ze začátku mi CGI dost trhalo oči, jde vidět, že TheCW šetřilo.. Po pár dílech jsem si stejně jako u herců i na ty efekty zvykl a stal jsem se úspěšně závislým. Druhá série čekáá!(23.2.2019)

• Necrotongue

Shlédl jsem první sérii a přežil jsem, což považuji za obrovský úspěch. Toto dílo se dá sledovat pouze v případě, že nepoužíváte logiku, protože scénáristé na ni v ději jaksi pozapomněli. Jednu hvězdičku jsem udělil za hlavní nápad s Archou a vysláním 100 delikventů místo morčat nebo potkanů. I přes vnitřní utrpení se hodlám podívat i na druhou řadu, protože jsem zvědavý, jestli a případně jaké autíčko se narodí Lincolnovi a Octavii.(23.7.2016)

• - Spoiler: Kane (Henry Ian Cusick) v jednej zo scén hovorí, že odhaduje počet preživších na 1000 a počet mŕtvych na 1500, avšak v predchádzajúcich epizódach sa uvádza, že celkový počet populácie Archy je 2237. (Real Tom Hardy)