The 48 (S02E01) (epizoda)

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014, 43 min

Celkem slibně rozběhnutý díl, který naznačuje motivy nadcházející série. Mohli si, ale odpustit Deus ex machina v podobě Kanea, ale to není problém jenom tohoto seriálu.(22.12.2016)

Nebyl to vůbec špatný začátek. Dozvěděli jsme se více o tajemných "mužích z hor" a o přistání Archy, o Lincolnovi s Octavií a také, že ne všichni ovlivněni radiací vypadají jako lidé. Konečně se nám seriál trochu více usměrnil a podává nám informace pomaleji, ne jako v první sérii. Navíc si také pomalinku připravuje píseček k tomu, co se stane, až se střetnou lidé z vesmíru s lidmi z podzemí, vůbec mi nevadí, že je ten seriál "hloupý", ba naopak, je fajn, že se nemusíme zaobírat fakty, které jsou důležité pro přežití, přeci jen jde o fikci.(23.2.2019)

Celkom sľubný začiatok druhej série, presne podľa mojich očakávaní. Musím uznať, že to je veľký obrat oproti 1. sérii a pevne verím, že sa v tomto duchu bude niesť aj naďalej. Myšlienka, že 100vka je väznená nejakou podzemnou civilizáciou sa mi veľmi ľúbi a dodáva seriálu ešte väčší pocit napätia. Postavu Clarke si začínam obľubovať. Zatiaľ bezpochyby najlepšia epizóda, uvidíme ďalej.(14.3.2017)

"This place is too good to be true."(26.4.2019)

• HodnotitelCZ

Takhle jsem se naposledy cítil, když jsem sledoval Žraločí tornádo... Fandil jsem žralokům. Tohle je fakt hodně přeceněný seriál. Lituji, že jsem ho rozkoukal. Teď to budu muset dotáhnout do konce.(28.10.2018)