Prvních 100 - Série 4

(série)
USA, 2017, 9 h 7 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Devon Bostick, Henry Ian Cusick, Paige Turco, Isaiah Washington, Lindsey Morgan, Richard Harmon (více)

Epizody(13)

Občasník

Přestává mě to bavit. Děj se posunuje jen kvůli tomu, že se někdo začne chovat nelogicky, jako blbec. Postava, která doteď vystupovala tak nějak normálně, začne najednou prosazovat jiné názory, než má zbytek skupiny, někdo jí to vymlouvá, další jsou naštvaní atd. a hurá, zápletka je na světě. Možná by bylo lepší, kdyby byly motivace lépe vysvětleny, divák by to chápal, i když se mu chování postavy nelíbí. Dojedu čtyřku a končím. ()

Kritik.

V tejto sérii som si definitívne začal priať smrť všetkých hlavných líderských postáv - tých akože "našich" nebešťanov z vesmíru. Kedy si fanúšikovia (v realite) a všetky postavy (v seriáli) konečne uvedomia, že ich samozvaní pseudo-vodcovia sú malé deti, ktoré sa len robia dôležitými? Počas celého seriálu robia len samé nelogické a nesprávne rozhodnutia, a následne nás skúšajú presviedčať že museli. Spoiler: Správny vodca obetuje a nechá ožiariť seba a nebude robiť testy na iných. Seriál padol na dno. ()

claudel

Poté, co jsem u prvních tří sérií napětím ani nedýchal a musel je rychle sjet, tak čtvrtá mě ničím příliš neohromila, nenadchla ani nezaujala. Je to bohužel nastavovaná kaše se dvěma nebo třemi napínavými díly, ale jinak pokles kvality výrazně dolů. O to víc mě překvapuje, že byla ohlášená i pátá série. Scénáristé by si s ní měli proto dát sakra záležet. ()

Real Tom Hardy

"IT'S THE END OF THE WORLD. DARKNESS IS ALL WE HAVE LEFT." ----------- Na začiatku série som bol celý natešený, že sa bude znova zachraňovať svet, ale už to nebolo také šťavnaté a nemalo to ten drive, ako predtým. Atmosféra sa moc nedržala, zmenilo sa to až s príchodom čierneho dažďa, čiže tak v polovici série. Osobne som sklamaný, že sa Roanovi nevenovalo trochu viac, okrem pár jedincov bol snáď jediný plne pri zmysloch. Na druhej strane však cením, ako sa tvorcovia absolútne vôbec nepárali s minulosťou a jej objasňovaním (myslené celkovo na seriál, nie na 4. sériu) ako je zvykom. Päťka má potenciál, je veľa spôsobov, ako sa k nej postaviť, osobne som sa tešil na prebudovanie sveta, čo sa evidentne nestane, ako už cliffhanger, ktorý ma neskutočne nasral, naznačil. Najviac ma dostalo, keď scenáristi zadreli, že 6. séria príde určite a keby to bolo na ich rozhodnutí, potiahnu to až na 10. No odpadol som skoro. ()

TheSpearCZ

Čtvrtá série se mi líbila daleko více než série předchozí a asi až na dva díly byla každá epizoda velice napínavá, kde ani zvraty nechyběly a byla to celkově super podívaná a příjemné překvapení. Poslední časový skok na konci série mě překvapil, ale chápu, že potřebovali naladit na další sérii, což se jim sakra povedlo! 4. série - 95% ()