V hlavním městě propuká nespokojenost se zařazením Skaikru jakožto 13. klanu. Král Roan (Zach McGowan) se připravuje na možný boj, jeho vyzyvatelem by měl být jeden z ambasadorů. Nikdo ze Skaikru samozřejmě nechce vidět krále bojovat s nevyléčeným zraněním, a tak se Octavia (Marie Avgeropoulos) a Kane (Henry Ian Cusick) snaží celou situaci vyřešit po dobrém. V Arkadii se zatím Raven (Lindsey Morgan) s Clarke (Eliza Taylor) snaží přijít na to, kam se ukrýt před další pohromou v podobě radiace. Bellamy (Bob Morley) je se skupinkou vojáků vyslán do farmářské stanice pro základní věci jejich budoucího přežití, zde na ně však čeká zajímavé překvapení. (willy1)

Necrotongue odpad!

A je to tady, teď už jsem to v sobě nedokázal dusit. Mozkový trust náctiletých inženýrů, biologů, jaderných fyziků, chemiků a lékařů se opět staví do první linie v boji za záchranu lidstva a potom, co dokázali v dřívějších epizodách za pomoci trosek a základního vybavení vytvořit jednu vzduchotěsnou místnost, pouští se nově do utěsnění celé Arkadie. Jak snadné. Nemohou chybět velká prohlášení, krize osobností a patos. ()

KM Phoenix odpad!

Fascinující je obecná strategie přeživších z kosmu, kdykoliv se objevil problém s vidlákama z povrchu tak vše šlo takto, nejprve je nutné se vzdát a při té příležitosti jim i pokud možno odevzdat mnohonásobně pokročilejší zbraně s doufáním, že to všichni přežijí a nějak je dostanou zpět. Když proběhne toto, tak je nutné celou záležitost otočit a provést nějaký menší (či větší) masakr. Myslím, že by zkusili krok 1. jednou a už by nebyl nikdo kdo by mohl udělat krok dvě, natož celý proces ještě někdy opakovat. Nicméně zde se to zdá jako životaschopná ("viable") strategie, kterou zde s úspěchem využívají stále dokola. ()