V Arkádii si malá skupina lidí užívá poslední dny svého života a snaží se najít zábavu ve všem možném. K pobavení jim slouží „vypuštění" Jahy (Isaiah Washington), načež i on sám je touto skutečností pobaven. S pocitem, že brzy přijde očekávaná pohroma, si všichni snaží zachovat chladnou hlavu i přes skutečnost, že Jasper (Devon Bostick) s Montym (Christopher Larkin) náhodou objevují seznam, který obsahuje jména stovky lidí, právě těch, kteří si podle Clarke (Eliza Taylor) zaslouží přežít. Mezitím se Abby (Paige Turco) pokouší společně s týmem v čele s Lunou (Nadia Hilker) dostat k možnému použití její temné krve jakožto klíči, se kterým by mohli pomoci k záchraně ostatních. Je pro nás ale zatím záhadou, jak by se dala tato skutečnost využít. Neustávající boj Skaikru o udržení se mezi 13 klany se začíná se zkracujícím se časem na nalezení útočiště před radiací zhoršovat. Král Roan (Zach McGowan) je přesvědčen, že ztráta přátelství pro něj a jeho lid bude tím nejlepším krokem k záchraně. Octavia (Marie Avgeropoulos) se ve snaze varovat Arkádii potýká s Echo (Tasya Teles). Jak tento boj skončí? Podaří se Octavii přežít? (willy1)

jozofero

Pride mi to velmi silene. Luna moze zachranit ludsku rasu, ale just bude vymyslat nejake hluposti a hrat sa na dolezitu. Roan si sice uvedomuje ze ked zabije Skaikru tak vsetci zomru, ale sak preco nie. Logika s pribudajucimi dielmi ubuda. ()

Necrotongue odpad!

Já tomu fakt nerozumím, to si opravdu tvůrci tohoto veledíla řekli, že to prostě stačí tak nějak splácat a hurá na oběd? Ty jejich zápletky jsou tak zoufale průhledné (viz. seznam vyvolených a smrt v propasti s "nečekaným" rozuzlením). Asi to stačí, hlavně se nesmí zapomenout zahrát na city. ()