• Bonaparte.

Jak tahle série může být ještě v červených číslech?(14.4.2019)

Výborná série, až nečekaně. Určitě se mi líbila aspoň dvakrát víc než ty dvě předchozí. Všechno to šlo krásně rychle. Žádné zbytečně nesmyslné natahování. Uběhlo prvních pár dílů a všechno bylo zdá se vyřešené. Některé postavy jsem začal milovat a některé zas nenávidět (jak je teda už u tohohle seriálu zvykem). Zvratů tam bylo sice celkem dost, ty mají taky velký plusko. Co mě ale na téhle sérii opravdu hodně zklamalo, (možný SPOILER????) že v ní bylo úplný minium mrtvých hlavních postav. Sice bitvy dobrý, to neříkám, ale už jsem si začínal říkat „ježiš ten/ta to zas přežije“. A ten závěr? Jako celkem dobrý, v žádném případě neurazí, ale čekal jsem něco malinko lepšího, nebo aspoň (doslova) do posledních deseti minut jiného. Vymyslel bych to prostě jinak, trochu jenom pozměnit. "Víš Jaká byla tvoje chyba? Že se ti to líbilo. Vlastnit moc. To je polibek smrti"(10.8.2018)

Hvězda navíc jen díky těm posledním pěti "a la Interstellar" minutám.(21.10.2018)

U The 100 je už docela běžné, že poslední epizoda dokáže zachránit jakékoliv předešlé neduhy a dát člověku důvod, proč by se měl těšit na další sérii. Na jednu stranu mi přijde seriál extrémně přetahovaný, na druhou stále nepostrádá nové nápady. Pátá sezóna mě bavila zase o něco méně, než ty předešlé. Ale letím dál!(9.6.2019)

• Necrotongue

Lhal bych, kdybych tvrdil, že se v páté sezóně nenašel žádný světlý moment, problém tohoto seriálu je v tom, že scénář tvrdohlavě ignoruje logiku a všechny nedostatky v ději opakovaně nahrazuje projevy a prohlášeními plnými patosu, odhodlání a lásky k bližnímu, aby je vzápětí činy postav absolutně popřely. Závěr řady mě převelice vyděsil, protože jsme vlastně opět v bodě 0 a celé peklo může začít nanovo.(29.9.2018)