The 100 (TV seriál)

Prvých 100

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014–2020, 70 h 4 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon, Devon Bostick, Alycia Debnam-Carey, Thomas McDonell, Adina Porter, Chelsey Reist, Jarod Joseph, Ricky Whittle, Sachin Sahel, Alessandro Juliani, Johnny Whitworth, Michael Beach, Dichen Lachman, Raymond J. Barry, Eve Harlow, Zach McGowan, Ty Olsson, Terry Chen, Luisa D'Oliveira, Erica Cerra, Lizzie Boys, Eli Goree, Chris Browning, Chloe Babcook, Brad Kelly, Jake Croker, Izabela Vidovic, Joseph Gatt, Tatiana Szalay, Monique Ganderton, Kelly Hu, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Osric Chau, Shawn Mendes, Michael Adamthwaite, Jedidiah Goodacre, Teach Grant, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Warren Belle, Dejan Loyola, Artine Brown, Lilah Fitzgerald, Barry Nerling, Nesta Cooper, Primo Allon, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Mark Gibbon, Kate Bateman, Chris Shields, Gerardo Barcala, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Toby Levins, Spencer Drever, Charles Edward Bae, Sharon Taylor, Mik Byskov, Patrick Roccas, Giacomo Baessato, Dalila Bela, T. Michael Morris, Donna Yamamoto, Aatash Amir, Rob Hayter, Brenda Strong, Keenan Tracey, Hiro Kanagawa, Ian Tracey, Catherine Lough Haggquist, Ben Cotton, Mac Brandt, Luvia Petersen, Kett Turton, Conrad Whitaker, Genevieve Buechner, Martin Zach, Valerie Tian, Christine Willes, Olivia Steele-Falconer, Katie Stuart, Andrew Francis, Fulvio Cecere, Quinn Lord, Kate Vernon, Steve Talley, Steve Bacic, Brendan Meyer, Garfield Wilson, Emily Haine, Kendall Cross, Colin Lawrence, Tanaya Beatty, Michael Rogers, Sarwan Badesha, Tasya Teles, Jessica Harmon, Leah Gibson, John DeSantis, Noah Danby, Link Baker, Julia Dominczak, Rhiannon Fish, Matthew Mandzij, Rick Dobran, Yasmine Aker, Aaron Miko, Celia Reid, John Specogna, Josh Ssettuba, Jane Craven, James Forrester, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Joleigh Schultz, Zak Santiago, Michael Strusievici, Patrick Sparling, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Roger R. Cross, Neil Sandilands, Cory Gruter-Andrew, Shaine Jones, Jonathan Whitesell, Victor Zinck Jr., Bill Marchant, James Pizzinato, Jessica Racz, Nadia Hilker, Tristan Jensen, P.J. Pesce, Saidah Arrika Ekulona, Finn Wolfhard, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Hassani Shapi, George Tchortov, Jana Mitsoula, Chai Hansen, Jennifer Koenig, Diana Pavlovská, Alison Thornton, Jennifer Cheon, Darcy Laurie, Ben Sullivan, Michael Jonsson, Bradley Stryker, John Pyper-Ferguson, Kim Shumway, Pippa Mackie, Paul Dzenkiw, Peter Flemming, Jason William Day, Joseph John Coleman, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, Douglas Chapman, Tati Gabrielle, Cameron Roberts, Graham Shiels, Levi Meaden, Brendon Zub, Lina Renna, Jordan Bolger, Lola Flanery, Ivana Milicevic, William Miller, Kyra Zagorsky, Eliza Taylor (a.z.), Elfina Luk, Sean Owen Roberts, Mike Dopud, Yvonne Chapman, Jenna Berman, Glynis Davies, Michael Patric, Max Montesi, Camille Hollett-French, Shannon Kook, Sean Tyson, Cassandra Ebner, Carmel Amit, Gardiner Millar, Jaime M. Callica, Jay Hindle, Wesley MacInnes, Dalias Blake, Sean Maguire, Chelah Horsdal, Sarah-Jane Redmond, Beatrice King, Amélie Eve, Rohan Campbell, JR Bourne, Tattiawna Jones, Chuku Modu, Bethany Brown, Ashleigh LaThrop, Lucia Walters, Karen Holness, Dean Marshall, Stew McLean, Thomas Cocquerel, Hamza Fouad, J.C. Williams, Dakota Daulby, Sara Thompson, Gwynyth Walsh, Jason Tremblay, Doralynn Mui, Greyston Holt, Megan Danso, Lindsey Morgan (a.z.), Richard Harmon (a.z.), Sarah Thompson, Jesse Hutch, Paloma Kwiatkowski, Sachin Sahel (a.z.), Ricky Whittle (a.z.), Sean Maguire (a.z.), Lee Majdoub, Ian Butcher, Milli Wilkinson, Mark Krysko, Arpad Balogh, Jay Clift, Chris Browning (a.z.), Henry Ian Cusick (a.z.), Tom Stevens, Miles Chalmers

Komentáře uživatele KM Phoenix k tomuto TV seriálu

• Season 1 (série) (2014)

První série přinesla několik zajímavých nápadů, jejichž provedení bylo přinejlepším průměrné. V mnoha případech však nelogické, odfláknuté, amatérské či diletantské často až za hranou nechtěné komičnosti. Doufám, že se tolik nasměju i v druhé sérii.(22.12.2016)

• Pilot (S01E01) (epizoda) (2014)

Skupina zkušených seriálových harcovníků je doplněna bandou mladistvých nonameů. Po krátkém slibném rozjezdu začne vzvěrat diletantismus tvůrců a brutální nelogičnost děje, provázená odfláknutými detaily (to opravdu ta liána musela být namaskovaný pletený provaz? Navíc tak viditelný... nemohli to radši vyřešit tak, že by opravdu použili provaz i kdyby se tam měl jen tak válet?). Spoustu věcí nebere seriál v potaz: - jak to že nikdo z těch, co celý život žili na vesmírné stanici nemá problém s divokou přírodou, jsou v pohodě i když jednu z nich pokouše přerostlý úhoř. - jak lidé mohli přežít skoro sto let na vesmírné stanici bez zdrojů (žádný asteroid, který by vykutali či tak něco) a ještě s takovým plýtváním (hlavní trest je vyhození z přetlakové komory - to i ve Vodním světě lidi recyklovali). - jak to že delikventů je přesně sto (proč jich není třeba 101) a jak to že jsou prakticky všichni ve stejném věku? Kromě toho se všichni po příletu chovaj jako největší hovada (We´re back bitches!!!) nebo přemoudřelí skauti (holka co má papírovou mapu a bůhví kde se naučila ji používat) ... Po shlédnutí pilotníhu dílu jsem opravdu zvědavý co se bude dít dál: - jestli mne to bude dále vytáčet a vykašlu se na to. - nebo jestli se to zlepší. Dvě hvězdy za to, že tomu ještě dávám naději.(10.12.2016)

• Earth Skills (S01E02) (epizoda) (2014)

O něco lepší než pilotní díl, alespoň co se týče logiky. O to hůř je na tom dějově, zatím co pilot rozjel či naznačil několik linií tak v tomto díle se toho děje velmi velmi málo. Stále mne fascinuje jak je výsadek úplně v pohodě s pobytem v divočině s absolutním minimem zdrojů a úplně bez zásob. S tím by měl problém průměrný teenager z libovolného evropského města, natož člověk který celý svůj život prožil ve sterilním prostředí uzavřené stanice.(10.12.2016)

Zapojení klišé a umělé vyšroubované suspenze, v tomto díle poměrně dobře funguje. Ale v detailech je to pořád bída, bandička bezproblémů používá nástroje, který si vyrobila bůhvíjak (chtěl bych vidět jak v těch ultra polních podmínkách vyrábějí to oboustranné ostří), a přestože jsou v takové divočině všichni si najdou čas mít cool vystajlovanej účes a hladké oholení. Jo a chtěl bych fakt vidět, jak v reálu utečou tý mlze :-)(10.12.2016)

• Twilight's Last Gleaming (S01E05) (epizoda) (2014)

Trochu citové ždímání a patetický heroismus - ještě všichni obětovavší se, zapomněli zdůraznit, že jsou původně z americké stanice a že všichni do jednoho jsou Spartakus. Dějove nijak výrazný díl a všem doporučuju si pustit Octaviin pád (hlavně prvotní zakopnutí) zpomaleně a opakovaně - nikdo nemůže být až tak neschopnej, leda samotní tvůrci seriálu.(19.12.2016)

Fascinující jak se osoba, která za celý svůj život poznala jenom svého bratra a matku a podstatnou část prožila pod podlahou, dokáže rozject na večírku plným cizích lidí. A o to spíš by člověk čekal ještě větší problémy na Zemi v otevřeném prostoru. Ale nejspíš jsem puntičkář, protože i spousta jiných (a logických) věcí nepřipadala autorům natolik důležitá, aby se jimi vůbec zabývali.(19.12.2016)

• Contents Under Pressure (S01E07) (epizoda) (2014)

Medicínský diletantismus předvedený v tomto díle, by pravděpodobně zabil půlku zúčastněných a to by ani nemuseli být zranění. A také zatímco na oběžné dráze se připravují na Exodus, tak místo toho aby zjišťovali skutečné podmínky na Zemi od party co už je dole, nechají si doktorskou rodinku řešit staré soukromé problémy přes jejich jedinou exkluzívní radiovou linku.(19.12.2016)

• Day Trip (S01E08) (epizoda) (2014)

Asi nejvíc nechtěně vtipný díl. Hrozně neumětelské kinder post apo.(21.12.2016)

Oproti předchozímu se jedná o docela solidní díl, bez nějakých větších chyb či nechtěných bizarit (teda až na to tvrzení, že těm třem světlicím se podařilo vypálit tři vesnice). Konečně se nějak snaží posunout pozemský i vesmírný děj kupředu.(21.12.2016)

• I Am Become Death (S01E10) (epizoda) (2014)

Pozor spoilery: V tomhle seriálu očividně "first light" znamená něco jiného než by člověk čekal. Také banda pozemských pseudokanibalů je přes svou schopnost používat biologické zbraně, schopná akce přibližně stejně jako domorodé kmeny vůči prvním kolonizátorům, v tomto případě navzdory příbuznosti a stejnému jazyku.(21.12.2016)

• We Are Grounders: Part 1 (S01E12) (epizoda) (2014)

První část závěrečného dvojdílu první série toho logicky moc nerozřeší. Postavy se stále chovají zmateně a akční sekvence jsou i přes značnou snahu stále průměrné.(22.12.2016)

Poměrně důstojné zakončení první série, i když jsem čekal, že finální bitva bude propracovanější. A také musím zmínit, že přistání z vesmíru za pomoci žraloka jako v Sharknado 3, se po shlédnutí tohoto dílu již nezdá tak nepravděpodobné :-)(22.12.2016)

• Season 2 (série) (2014)

Tak jsem si ze začátku zcela bláhově myslel, že by druhá série mohla být lepší než ta první. Nemohl jsem se mýlit víc, to co bylo s první řadou špatně je zde ještě umocněno a scénáristická lenost ohledně řešení celé jedné skupiny lidí na závěr série se opravdu také jen tak nevidí. Tvůrci si s postavami také dělají co chtějí a obzvlášť Jaha je neskutečně iritující a zhovadilá postava. Z dětí se mezitím staly drsnější zabijáci než ruští specnaz a vojáci z Archy hrají jenom druhé housle případně kanonenfutr. Nepochopím jak tento seriál může mít tak vysoké hodnocení. A naprosto souhlasím s Necrotonguem a jeho komentářem.(6.1.2017)

Celkem slibně rozběhnutý díl, který naznačuje motivy nadcházející série. Mohli si, ale odpustit Deus ex machina v podobě Kanea, ale to není problém jenom tohoto seriálu.(22.12.2016)

• Inclement Weather (S02E02) (epizoda) (2014)

O trochu lepší než Brannickův let vakuem bez skafandru ve filmu Věznice Fortress. Ale opět odfláknuté dílo, provedením to začíná opět sklouzávat k těm horším dílům první série, což je škoda, jelikož zatím to i docela vypadá, že tato série je o něco lépe promyšlená, než ta předchozí.(22.12.2016)

• Reapercussions (S02E03) (epizoda) (2014)

Ha ha, Uprchlík hadr...(22.12.2016)

• Spacewalker (S02E08) (epizoda) (2014)

Asi nejzbytečnější a nejzdlouhavější díl. Tlak na emoční pilu, prázdné dialogy a umělé slzy.(23.12.2016)

• Remember Me (S02E09) (epizoda) (2014)

Velmi nepřesvědčivá Lexa, klasicky neschopné vedení Archy a obzvlášť Scooby Doo gang pod horou, tak by se dal shrnout tento díl.(23.12.2016)

• Survival of the Fittest (S02E10) (epizoda) (2014)

Další zbytečné odbočky a protahování děje.(23.12.2016)

Několik působivých scén "až antických rozměrů" a celkem odsýpající díl. Akorát ty matko-dceřinný scény byly až zbytečně doslovné a natahované.(23.12.2016)

• Heavy Lies the Crown (S04E02) (epizoda) (2017)

Fascinující je obecná strategie přeživších z kosmu, kdykoliv se objevil problém s vidlákama z povrchu tak vše šlo takto, nejprve je nutné se vzdát a při té příležitosti jim i pokud možno odevzdat mnohonásobně pokročilejší zbraně s doufáním, že to všichni přežijí a nějak je dostanou zpět. Když proběhne toto, tak je nutné celou záležitost otočit a provést nějaký menší (či větší) masakr. Myslím, že by zkusili krok 1. jednou a už by nebyl nikdo kdo by mohl udělat krok dvě, natož celý proces ještě někdy opakovat. Nicméně zde se to zdá jako životaschopná ("viable") strategie, kterou zde s úspěchem využívají stále dokola.(27.2.2017)

• Die All, Die Merrily (S04E10) (epizoda) (2017)

A tohle mělo bejt jako co? Další varianta alá Hunger Games?(18.5.2017)

• The Chosen (S04E12) (epizoda) (2017)

Není nad to když vám jediné světlo, co máte v ochranném obleku, svítí pouze do obličeje.(19.5.2017)

• Praimfaya (S04E13) (epizoda) (2017)

Díl plný odpočtů, každý má osobní časomíru a nikdo nestíhá... A taky by to nikdo neměl stihnout - vzdálenosti, činnosti, zátěž a další předpoklady neodpovídají uvedeným časovým možnostem. Také tam kde si jiné seriály vystačí s jednou scénou kdy dobíhá čas, tady se nebáli jich vystřihnout hned několik. K tomu několik emočních proslovů, hromada tragických výrazů, pár zbytečných scén a zázračně zregenerovaná krajina jen šest let po jaderné katastrofě. Návnada na další sérii je až neuvěřitelně drzá a to nemyslím v žádném pozitivním slova smyslu.(27.5.2017)

• Eden (S05E01) (epizoda) (2018)

Polovina dílu je one(wo)man show o hardcore trampingu a druhá polovina je plná rádoby navnaďujících sekvencí, které v naprosté většině byly buď příšerně předvídatelné nebo plné bezradné vaty. Vypadá to, že koktejl pro tuto řadu bude více procentově umíchán z Mad Maxe. Spoiler: Jinak Eden musí mít opravdu unikátní přírodní vlastnosti, když za a) dostal jen tolik specifické radiace, aby to pozabíjelo lidi a rostlinná říše zůstala beze změny a za b) má jakýsi specifický meteorologický odpuzovač, že se přes něj neprohnala ani jedna z těch brutálních bouří, které tam po planetě řádí. Jak první díl ukazuje, tvůrci se nenechali zviklat ve svých kramflecích a rozhodli se držet kurz nastavený již od první série a to řemeslu i logice navzdory. A za to sem jedině rád, kdyby se začal z "The 100" stávat normální seriál, tak bych si začal myslet, že je někde něco špatně.(1.5.2018)

• Red Queen (S05E02) (epizoda) (2018)

Díl se drží vysoko nastavené laťky toho předchozího. Takže jako obvykle máme trochu té akce, která má zakrýt opětovně použité postupy a Jaha je použit jako Deus Ex Machina (už zase). A netušil jsem, že postava superhyper nindži Octavie se může stát ještě větší karikaturou než byla v předchozí sérii.(3.5.2018)

• Exit Wounds (S05E06) (epizoda) (2018)

V posledních dvou dílech se dalo sem tam najít i drobné zlepšení, což beru jako obrovské pozitivum, jelikož třetí a čtvrtý díl byly i přes úpornou vnější snahu vypadat jako nabité dějem, beznadějně prázdné a nudné. Na druhou stranu jakýkoliv i jen letmý náznak kvality je ihned zahuben hromadou klišé či třeba milostnou scénou, která slouží jen jako výplň. Takže stará dobrá úroveň tak jak ji známe prakticky od začátku seriálu. Po delší době jsem byl i v pokušení dát i jednu hvězdu, ale vydrželo mi to tak 15 minut stopáže.(16.6.2018)

• Acceptable Losses (S05E07) (epizoda) (2018)

Chvílemi hodně nezáživný díl, doplněný debatami o humanismu z úst masových vrahů. Opakuje se stále stejný leitmotiv, kolik koho zabít, případně zachránit. Člověk by si myslel, že stejné schéma lze bez provaření použít jednou, dvakrát maximálně třikrát, v tomto případě se repetice neštítí nikdo. Už jenom čekám na naklonování či mystickou resurekci Jaha, či on se snad objeví jako další forma AI, zde je možné všechno... a stále jsme v červeném.(9.7.2018)

• How We Get To Peace (S05E08) (epizoda) (2018)

Imaginární uzly možná byly rozetnuty, ale i tak je tento další díl důkazem demence celkového seriálu.Tentokrát se v dílu nestalo prakticky nic (resp. nic závažného), kromě nástupu Murphyo, aby byt připraven pro další cliffhangerový showdown. Ale i tak bych řekl, že se jedná zatím o nejzdařilejší počin této série.(9.7.2018)

• Damocles: Part 2 (S05E13) (epizoda) (2018)

Tenhle díl měl naprosto všechno. Od dalšího (už tradičního) doomsday momentu s psychopatickými parametry času po naprosto šílené pasáže plné patosu a ultimátního dojímání se. Výborná také byla ta čarostřelecká scéna. Skvěle jsem se bavil a jen doufám, že tvůrci budou pokračovat ve skvěle započaté práci. V této sérii jsem se již několikrát obával, že sklouzli jenom k nudné vatě, ale tento závěr ukázal, že ještě je pár žolíků, které se nebojí zahrát.(15.8.2018)

• Sanctum (S06E01) (epizoda) (2019)

Vše je při starém, přestože jsme na nové planetě. Hlášek sice není extra moc, ale stále se daří nechtěné vtipnosti. Jedna hvězda za scénu s Kanem.(19.5.2019)

• Red Sun Rising (S06E02) (epizoda) (2019)

Zábavná banda retardů se snaží přežít na nové planetě, obzvlášť sebevražedná Clarke je hodně vtipná. Události na lodi nebyly nějak extra zábavné, jen další (z kolika už?) stand-off situací. Jako obvykle labilní psycho Octavie, která zase napravená dělá na nové planetě Park Rangera.(19.5.2019)

• The Children of Gabriel (S06E03) (epizoda) (2019)

No tak paralela s první sérií je až dojemná. Nicméně tenhle díl byl zatím nejméně zábavný z nové série.(19.5.2019)

• The Face Behind the Glass (S06E04) (epizoda) (2019)

Tenhle díl se vrátil k tomu co tvůrci dobře umí. Nemluvím o obsahu, ale o formě. V tomto seriálu až klasický postup bizarního míchání vztahových scén s akčními, dále nasazování nepravděpodobných situací a lámání postav tak aby vám seděli do děje, bez ohledu na to jaký byl jejich předchozí vývoj. Jinak co se týče děje ten byl plný klišé (u některých scén, jako např. ta s tou motorkou, jsem si říkal, nene to nemůžou použít, to je až příliš průhledné, ale byl jsem příliš velkým optimistou). A musím říct, že vlastně až tady u toho dílu mi došlo, že Russell je vlastně Tok'ra Martouf/Lantash ze Stargate SG-1.(23.5.2019)

Díl překvapil nápady a na poměry tohoto seriálu i slušným provedením.(14.6.2019)

• Memento Mori (S06E06) (epizoda) (2019)

Po příjemném překvapení, kterým byl předchozí díl, jsme zase u obvyklých postupů The 100. Takže pseudo intriky v intrikách, něco emocí, něco špatných dialogů, pár rádoby temných náznaků a samozřejmě ta předvídatelnost některých věcí, to je to co tu najdeme. A jenom poznámka, ta černoška s tím kopím je i na lokální poměry dost neschopná (očividně se minula povoláním), doufám že ji ten strom sežere a ne že to bude další postava na několik sérií.(14.6.2019)

• Nevermind (S06E07) (epizoda) (2019)

Bizarní mindfuck, který dal prostor již odpraveným postavám. Nápad už byl zpracován mnohokrát, místní provedení je zpracováno tak nějak tuctově.(20.6.2019)

• The Old Man and the Anomaly (S06E08) (epizoda) (2019)

Přestože se jednalo o kratší epizodu, tak se toho dělo opravdu hodně. Ale Kaneovo zmrtvýchvstání bylo epické :-D(28.6.2019)