Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

zbyshek

Pilot a prvotní díly dávaly trochu více naděje, než bylo následně naplněno. Nebál jsem se dát 4 hvězdy rozjíždějícímu se projektu stanice CW. Ale už jsem trochu vystřízlivěl z toho počátečního "úžasu". Upadá to do průměru a míří směrem, který se mi vůbec nelíbí. Přijde mi to jako točené pro teenagery, na což nejsem moc zvědavý. Čekal jsem řežbu a boj o život, tohle je takové opižláváníčko. Chybí mí tam i některé prvky sci-fi, ale to už bych chtěl asi moc, takhle to je za 50%. ()

Havaj8

Ja tomu můžu dát s čistým svědomím 4 hvězdy už po sedmi dílech, protože tenhle postapo scifi/fantasy LOST má něco do sebe, tenhle žánr si myslím, že ještě není tak úplně ohranej a aby se mi to zalíbilo už po téměř 2 dílech se málokdy stává. Dole teenageři, nahoře starší vedení, na svý si můžou přijít všichni + spousta otázek a záhad, který to klidně na 3 řady natáhnout můžou. Přijemně překvapenej. 2.sérieZvedám na 5 absolutně. Druhá řada toho nabídla tolik a takovej progress. Jednotlivý skupiny, všechny ty neshody o nadvládu, akce a pořád tam maj scénáristi prostor pro další vymejšlení. Hlavně aby jim to ještě vydrželo chvíli. Viz Jaha a jeho město světel. ()

SallyZen

Tuctový seriál od CW, který se zaměřuje na mladé lidi v nehostinném prostředí. U těchto typu seriálů je největší problém asi vykreslit charaktery postav. To se zde moc nepovedlo a chování se tu hodně rychle mění, snaží se tvářit hrdinsky a celej děj je moc průhlednej. Herecké obsazení mě vůbec nebavilo a jediná Octavia mi trochu přirostla k srdci i když to nepochybně byla tak trochu kráva. Sice jsem tu vypsal převážně negativa, ale na seriál se koukat dá a poslední díl první série mě docela dost bavil. Jsem rád, že jsem od toho nic moc nečekal a bohužel taky nic moc nedostal. Pro mě moc naivní a jak jsem zmiňoval tuctový. Po první sérii ukončuju. 45% ()

Chen

Na The CW překvapivě drsná podívaná, s docela otravnou hlavní hrdinkou, poctivou porcí klišé, ale i tak jsem se docela slušně pobavil. 7/10 ()

Caminzind

Uf, no... je to vážně děs. Jsou tam asi dvě pěkné baby, jinak je to zhruba na úrovni Hvězdné brány s Mc Gyverem. S tím rozdílem, že tady poskakují jen samí nagelovaní fracci. Zvládl jsem prvních 5-10 minut pilota, pak přetočil a tím to pro mě skončilo. Hodnotit proto raději nebudu, ale zdejší vysoké hodnocení lze vysvětlit asi jen nižším věkovým průměrem uživatelů, anebo tím, že to hodnotí pouze ti, kteří na tom děsně ujíždějí. Na Imdb to samé. ()

Vyhy

1. série - 2. série - 60 % Po druhé sérii končím. Je pravdou, že jsem s The 100 začal o mnoho mladší a v tu dobu jsem veškerou produkci od stanice CW hltal a každý týden jsem s jiskřičkami v očích čekal na Arrow, The Flash a další. Tuto dobu ale zavál čas a skoro už nic od této stanice nesleduji a měl jsem v The 100 takovou přestávku, že už se mi nechce začínat znovu. Pamatuji si ale, že mě seriál bavil a měl své post apo kouzlo. Dneska bych hodnotil asi nižším procentem, ale mám na to krásné mladistvé vzpomínky, které si rád uchovám. ()

Vojťas

Post-apokalyptický sci-fi seriál o posledních lidech na oběžné dráze. Ti vypustí 100 mladých delikventů dolů na planetu Země, zda se již stala obyvatelnou. Kupodivu stala a nemají to jednoduché mezi sebou v táboře ani s objevenými protivníky. 70% [2. série BUDE] ()

TomikZlesa

V žádném případě nebrat vážně komentáře zdejších dementů..nejedná se o žádné Beverly Hills v lese. Umírá se tu hodně, moc, až bych řekl příliš. Bohužel jen jedna jediná smrt ve mě vyvoala nějaké emoce. Celý seriál je totiž založenej na logice zabiju vás 3 abych zachránil jednoho :( Je tu plno nelogických míst, scén a všeho, ale nemá smysl se tím zaobírat...Seriál, ale naprosto přesně vystihuje podstatu lidského uvažování, chut přežít za každou cenu, neschopnost se domluvit atd...Nejvíc na seriálu zamrzí viditelnost nižšího rozpočtu na efekty atd.. ()

Pajky3

1. série Musím se přiznat, že jsem k tomuhle seriálu přistupoval se značným despektem. I když mě od CW společně s Tomorrow People zaujal podle pilotu nejvíce. A kdybych si měl z těch dvou vybrat jeden, tak bych volil The 100 (stejně jako stanice). Příběh jako takový zní velice zajímavě a těšil jsem se na to, jak se s tím ta stovka popere. Postapokaliptický svět vykreslen poměrně pěkně a teenageři překvapivě nevadí, i když samozřejmě mají svoje mouchy. Myslím, že seriálu prospělo i to, že bylo objednáno jen 13 epizod a nedostalo se tolik času na zbytečnou vatu. Díky tomu všechno vcelku odsýpalo a po úvodních konfliktech v táboře přišli na řadu konflikty se "zemšťany", které následně vyvrcholily v závěrečnou bitvu. A právě závěr byl to, co se mi na celé sérii líbilo nejvíce. Vážně mě zajímá, co se bude dít dál a určitě se na to podívám. *** 2. série Přiznávám bez mučení, že druhá řada byla mnohem zajímavější než ta první. Na scéně se samozřejmě musí objevit nová skupina, aby bylo proti komu bojovat. A to je úkol pro Mount Weather. Ano, i druhá série má několik nešvarů, ale je fajn, že místo lásky a vztahu matka-dcera (i když na ně samozřejmě dojde) se začínají řešit mnohem ožehavější témata. Těší mě hlavně to, že hrdinové nedělají černobílá rozhodnutí a že nikdo z nich není dobrý. Už totiž existují jen ti méně špatní. A díky tomu trochu zvedám i hodnocení. Jediná linka, která mě úplně nezajímala byla ta Jahova pouť, ač se na konci ukázalo, že právě ona bude mostem pro další sérii. Právě závěr série mě opět nechal v napjatí a v očekávání, co přijde příště, takže si za rok "Stovku" určitě pustím znovu a s chutí. *** 3. série A po nadšení z druhé řady přichází drsné vystřízlivění v řadě třetí. Ale vážně. Za 16 epizod stihli ti lepší 16 změnit stranu a podrážet své přátele. Navíc nechápu to rozhořčení po smrti Lexy, jako jedna z mála věcí mi její smrt (na rozdíl od závěrečného návratu) dávala smysl a posunula děj kupředu. Možná by si zasloužilo zemřít mnohem víc "hlavních" postav, ale mají tendenci být nesmrtelné, což je škoda. Tahle série pro mě neskončila s nálepkou "skvěle" a obávám se, že by to za rok mohlo být ještě horší. Aby se tomu předešlo je třeba nebát se odstraňovat postavy, které nemají co nabídnout a představit záporáka či hrozbu, která bude skutečně "dobrá". *** 4. série Nebudu lhát, čekal jsem (a doufal jsem), že čtvrtá řada bude pro seriál poslední. I proto jsem s ním ještě vydržel. Nesmrtelnost hlavních postav stále trvá a s ním i všechny nešvary, kterými seriál trpěl předtím. A protože se jede pořád podle stejné šablonky, tak se to moc ani nedá vytýkat. Konec mi přišel jako takové pěkné zavření cyklu a mohl sloužit i jako konec celkový. Jenže se tak nestalo a 100 tady bude i za rok. Tak třeba už to vyjde... *** 5. série I pátá řada je pořád dokola to samé - nový nepřítel, zrada střídá zradu a nakonec všichni "důležití" záhadným způsobem přežijí. Jestli nějaký seriál vysloveně volá po krvavém ukončení, tak je to 100. Doufejme, že už to brzy přijde. přeci to nemůžou natahovat do nekonečna nebo jo? () (méně) (více)

epicek

Vypadalo to celkem nevinně, ale stejně jsem do toho spadl jako vždy. Neskutečně grandiozní start, díky kterému jsem si vybudoval novou závislost. Po pár dnech bez civilizace a sfouknutí obou sérii najednou s navazující rozjetou třetí, jsem postupně našel fakt klenot. Tenhle seriál prostě funguje fakt skvěle a daří se mu být díl od dílu kvalitnější, což se dneska jen tak nevidí. Ačkoliv jsem měl místama pocit, že koukám na Lost 2.0, tak to byl vážně jenom pocit. Postavy zde působí uvěřitelně , jejich vývoj je jako na houpačce a je brilantně vykreslen a potom divákovi podán jak na stříbrném podnose. Děj udržuje stálé napětí a má pořád co nového nabídnout, včetně nečekaných zvratů. O tomhle by mělo být mnohem víc slyšet, jelikož si to zaslouží fakt pořádný ohlas ze všech stran! The 100 je prostě neskutečná pecka! Snad to taková pecka bude i nadále, jelikož čtvrtá série malinko lapala po dechu. Your fight is over ()

Bane_Boss

Jasné vole, skupinka sto mladých pártylidiček dojde po 97 letech na zem a jeden z nich se prohlásí za vedoucího a všeci tupě následují. Okay, neřeknu kdyby jeho chování a rozhodnutí zaváněli po kvalitní strategii, přímočarosti, upřímnosti a podobně. Ale ne! Ale NE! On si sere do huby 24/7, jmenuje se jak kretén (Bellamy, ti jebe?) a chce chránit svou sestru. Nejhorší je, že v tomto seriálu, chce každý každého chránit kurva...a víte co z té ochrany vzešlo? Na konci první série je ze stovky tak sotva padesátka. Inu, kvalitní to vůdce, chránil jak lusk. Ty vole, jesti mi někdo řekne, že něco udělal, protože mě chtěl ochránit, tak normálně zešílím a urvu si hlavu! Ne prostě!!! A hlavní hrdinka..no to je kapitola sama o sobě. Blondýnka, modré oči, bílá barva pleti - typický árijec, HITLERjugend ti jebe. A kdo umře mezi prvníma? No černoch přeceeee, jasnéééé vole. A aby ho ponížili ještě víc, tak ho zabije malá holka..no jasná páka vole. A kdo z celé stovky umí s technikou? No kdo asi...japonec vole Toshiba. Kdo jiný že....v piči prostě. Ale kolem a kolem, docela dobrej seriál. 75 % PeS: Nazi hlavní hrdinka je super, když se ji ve větru pohupují přednosti, to vždy slavím. ()

LasT_Olt

Abych řekl pravdu, tak jsem tenhle seriál před lety shlédl jenom kvůli Henry Ian Cusickovi a i když to často právě on zachraňuje, tak je to celkové hrozně lidl seriál. Ten nápad je fakt skvělý a hlavní motiv druhé a třetí série je hrozně super, ale ty postavy, které se ve většině skládají z teenagerů, jsou často fakt na facku. Třeba takové postavy Raven nebo Octavie, u mě často vyvolávaly můj vnitřní hněv a potřebu svrhnout vládu a nastolit patriarchát. Takže když opomeneme, že to má tak čtvrtinový rozpočet, scénaristy, kteří jedou minimálně crack a v celku hrozné herce, tak se jedná o ucházející alternaci na LOST. Jakože proč ne. ()

Khumbac

Kdo by řekl, že to bude skoro-sračka...ale jak nad tím uvažuju stoji za to se na to dívat kvůli těch debilních dialogů, scén. Takže jedna hvězda za odvahu, že se nestydí takové věci vůbec točit. ()

Laerry

Nelogická sci-fi, kde banda otravných puberťáků, co nemají vůbec žádné praktické dovednosti pro přežití, jsou "vyhozeni" na "nebezpečnou" Zemi, aby zjistili, zda se na ní dá žít... jako nápad na knihu/seriál to není špatný, jenže divák (kterému už obličej nepokrývají pubertální beďary) si bude na ty paka zvykat těžko a rozhodně jim nebude fandit - kdyby šlo o survival thriller, kde by ti manekýni jeden po druhým odpadávali jak mouchy - joo to by bylo něco jiného:)) Aspoň že skupinka dospělých (kteří se zbaví "mladých delikventů", aby si o pár měsíců déle zajistili pobyt na hnusné Arše) je o něco zajímavější, takže se dočkáte i nějakých těch hereckých výkonů... ()

David.Darco

Jedná sa o skvelý seriál, s dobrým "tvúrčím tímom. Kto z nás si neprial aspoň chvíľu byť v postapokaliptickom svete ? Seriál ponúka pestrú paletu vharaktoerov ktoré si vás raz získajú a inokedy zasa stratia vašu priazeň. Každopádne je to seriál ktorý ma neskutočne baví. Po 1.a 2. Sérii 90% 1.Séria - 80% - je mi jasné, že prvá séria mala za úlohu upútať diváka. Každý diel končí akýmsi menším cliffhangerom alebo ako to nazvať. Každopádne rodí sa nám skvelý seriál. 2. Séria - 100% Vynikajúca séria, ktorá mení všetko, čo sme o seriáli vedeli. Všetko je zrazu iné, konflikty sa šíria jeden za druhým. Riešenia jednotlivých konfliktov sú však často ešte zvláštnejšie a o to zaujímavejšie. Vynikajúca zápletka, vynikajúce Mid Season finale a posledné 4 časti boli všetky dych berúce. Ešte som nevidel aby 4 epizódy pripravovali v rovnakom tempe (akoby) predposlednej časti diváka na finále. Je to tým, že nie je všetko ružové. Stále sa objaví sebemenšia chyba ktorá mení celý dej. Predposledná časť, ale hlavne GRANDFINALE ma odrovnali. Knocking on Heavens door úžasné! ()

Script

Battlestar Galactica s teenagery. Až teď mi došlo, že je to levnější kopie. Možná kdyby vysvětlili, že tu jadernou krizi způsobily stroje, tak by z toho mohlo být velmi špatně udělané pokračování. ()

viperDavid

První série byla průměrná s pěknýma holkama a testostoranama přesicenýma pitomcema. Ve druhé se zamilujete do osob co jste v první nesnášeli a začnete nesnášet ty co jste milovali. Jedna z nejhlavnějších postav Eliza Taylor vypadá dobře, ale neumí moc hrát a ty její pohledy do "neznáma" jsou místama k smíchu. Herecky zdařelejší jsou "Octavia a Raven" tak snad jim to vydrží ()

sallyann

Po první sérii 50%, druhá série 85%. Další série už hodnotit nebudu, každopádně konec totálně zkazili, takže nezájem. ()