The 100 (TV seriál)

Prvých 100

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014 - 2018, 50 h 10 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon, Devon Bostick, Alycia Debnam-Carey, Thomas McDonell, Adina Porter, Chelsey Reist, Jarod Joseph, Ricky Whittle, Sachin Sahel, Alessandro Juliani, Johnny Whitworth, Michael Beach, Dichen Lachman, Raymond J. Barry, Eve Harlow, Zach McGowan, Ty Olsson, Terry Chen, Luisa D'Oliveira, Erica Cerra, Lizzie Boys, Eli Goree, Chris Browning, Chloe Babcook, Brad Kelly, Jake Croker, Izabela Vidovic, Joseph Gatt, Tatiana Szalay, Monique Ganderton, Kelly Hu, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Osric Chau, Shawn Mendes, Michael Adamthwaite, Jedidiah Goodacre, Teach Grant, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Warren Belle, Dejan Loyola, Artine Brown, Lilah Fitzgerald, Barry Nerling, Nesta Cooper, Primo Allon, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Mark Gibbon, Kate Bateman, Chris Shields, Gerardo Barcala, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Toby Levins, Spencer Drever, Charles Edward Bae, Sharon Taylor, Mik Byskov, Patrick Roccas, Giacomo Baessato, Dalila Bela, T. Michael Morris, Donna Yamamoto, Aatash Amir, Rob Hayter, Brenda Strong, Keenan Tracey, Hiro Kanagawa, Ian Tracey, Catherine Lough Haggquist, Ben Cotton, Mac Brandt, Luvia Petersen, Kett Turton, Conrad Whitaker, Genevieve Buechner, Martin Zach, Valerie Tian, Christine Willes, Olivia Steele-Falconer, Katie Stuart, Andrew Francis, Fulvio Cecere, Quinn Lord, Kate Vernon, Steve Talley, Steve Bacic, Brendan Meyer, Garfield Wilson, Emily Haine, Kendall Cross, Colin Lawrence, Tanaya Beatty, Michael Rogers, Sarwan Badesha, Tasya Teles, Jessica Harmon, Leah Gibson, John DeSantis, Noah Danby, Link Baker, Julia Dominczak, Rhiannon Fish, Matthew Mandzij, Rick Dobran, Yasmine Aker, Aaron Miko, Celia Reid, John Specogna, Josh Ssettuba, Jane Craven, James Forrester, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Joleigh Schultz, Zak Santiago, Michael Strusievici, Patrick Sparling, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Roger R. Cross, Neil Sandilands, Cory Gruter-Andrew, Shaine Jones, Jonathan Whitesell, Victor Zinck Jr., Bill Marchant, James Pizzinato, Jessica Racz, Nadia Hilker, Tristan Jensen, P.J. Pesce, Saidah Arrika Ekulona, Finn Wolfhard, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Hassani Shapi, George Tchortov, Jana Mitsoula, Chai Romruen, Jennifer Koenig, Diana Pavlovská, Alison Thornton, Jennifer Cheon, Darcy Laurie, Ben Sullivan, Michael Jonsson, Bradley Stryker, John Pyper-Ferguson, Kim Shumway, Pippa Mackie, Paul Dzenkiw, Peter Flemming, Jason William Day, Joseph John Coleman, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, James Clayton, Douglas Chapman, Tati Gabrielle, Cameron Roberts, Graham Shiels, Levi Meaden, Brendon Zub, Lina Renna, Jordan Bolger, Lola Flanery, Ivana Milicevic, William Miller, Kyra Zagorsky, Eliza Taylor (a.z.), Elfina Luk

Předsudky proti tomu, co vyprodukuje stanice CW jsou u mě na denním pořádku (Vampire Diaries, The Originals...) zatím mě nic nepřesvědčilo o tom, že jsou to seriály nejen pro náctileté až do té doby než jsem narazila na seriál The 100. Neočekávané, brutální, promyšlené... Herecky skvělé, bez zbytečně moc otravných tváří, originální - na správném místě rozvíjený děj a s velkým potenciálem k dalšímu kvalitnímu pokračování. Aktuálně a myslím si, že i delší dobu zůstane, jedním z mých nej seriálů u kterého se nemůžu dočkat další serie.(21.3.2015)

Ja tomu můžu dát s čistým svědomím 4 hvězdy už po sedmi dílech, protože tenhle postapo scifi/fantasy LOST má něco do sebe, tenhle žánr si myslím, že ještě není tak úplně ohranej a aby se mi to zalíbilo už po téměř 2 dílech se málokdy stává. Dole teenageři, nahoře starší vedení, na svý si můžou přijít všichni + spousta otázek a záhad, který to klidně na 3 řady natáhnout můžou. Přijemně překvapenej. 2.sérieZvedám na 5 absolutně. Druhá řada toho nabídla tolik a takovej progress. Jednotlivý skupiny, všechny ty neshody o nadvládu, akce a pořád tam maj scénáristi prostor pro další vymejšlení. Hlavně aby jim to ještě vydrželo chvíli. Viz Jaha a jeho město světel.(9.5.2014)

• Laerry

Nelogická sci-fi, kde banda otravných puberťáků, co nemají vůbec žádné praktické dovednosti pro přežití, jsou "vyhozeni" na "nebezpečnou" Zemi, aby zjistili, zda se na ní dá žít... jako nápad na knihu/seriál to není špatný, jenže divák (kterému už obličej nepokrývají pubertální beďary) si bude na ty paka zvykat těžko a rozhodně jim nebude fandit - kdyby šlo o survival thriller, kde by ti manekýni jeden po druhým odpadávali jak mouchy - joo to by bylo něco jiného:)) Aspoň že skupinka dospělých (kteří se zbaví "mladých delikventů", aby si o pár měsíců déle zajistili pobyt na hnusné Arše) je o něco zajímavější, takže se dočkáte i nějakých těch hereckých výkonů...(11.8.2014)

• SallyZen

Tuctový seriál od CW, který se zaměřuje na mladé lidi v nehostinném prostředí. U těchto typu seriálů je největší problém asi vykreslit charaktery postav. To se zde moc nepovedlo a chování se tu hodně rychle mění, snaží se tvářit hrdinsky a celej děj je moc průhlednej. Herecké obsazení mě vůbec nebavilo a jediná Octavia mi trochu přirostla k srdci i když to nepochybně byla tak trochu kráva. Sice jsem tu vypsal převážně negativa, ale na seriál se koukat dá a poslední díl první série mě docela dost bavil. Jsem rád, že jsem od toho nic moc nečekal a bohužel taky nic moc nedostal. Pro mě moc naivní a jak jsem zmiňoval tuctový. Po první sérii ukončuju. 45%(20.6.2014)

• divak84

Po pár minutách vypnuto.. hlavní ženska postava absolutně k smíchu, střih (sekvence při přistavaní mluví za vše), divat se zase na bandu středoškoláků jak se mezi sebou hlaškovitě hašteří typu "zachraníš ted mě" no ROFL.. a uvodní pokec taky zrovna není ohnostroj. prej: "po nuklearní valce nikdo nepřežil, ale diky bohu jsou nějakcí přeživší".. no tak napaltet omu 5 hvězd at zas mam co nenavidět.stejně jako se nebojím hororů, se nebojím dat odpad tam kde ostatní slintají blahem.(22.3.2014)