The 100 (TV seriál)

Prvých 100

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014 - 2019, 57 h 9 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon, Devon Bostick, Alycia Debnam-Carey, Thomas McDonell, Adina Porter, Chelsey Reist, Jarod Joseph, Ricky Whittle, Sachin Sahel, Alessandro Juliani, Johnny Whitworth, Michael Beach, Dichen Lachman, Raymond J. Barry, Eve Harlow, Zach McGowan, Ty Olsson, Terry Chen, Luisa D'Oliveira, Erica Cerra, Lizzie Boys, Eli Goree, Chris Browning, Chloe Babcook, Brad Kelly, Jake Croker, Izabela Vidovic, Joseph Gatt, Tatiana Szalay, Monique Ganderton, Kelly Hu, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Osric Chau, Shawn Mendes, Michael Adamthwaite, Jedidiah Goodacre, Teach Grant, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Warren Belle, Dejan Loyola, Artine Brown, Lilah Fitzgerald, Barry Nerling, Nesta Cooper, Primo Allon, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Mark Gibbon, Kate Bateman, Chris Shields, Gerardo Barcala, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Toby Levins, Spencer Drever, Charles Edward Bae, Sharon Taylor, Mik Byskov, Patrick Roccas, Giacomo Baessato, Dalila Bela, T. Michael Morris, Donna Yamamoto, Aatash Amir, Rob Hayter, Brenda Strong, Keenan Tracey, Hiro Kanagawa, Ian Tracey, Catherine Lough Haggquist, Ben Cotton, Mac Brandt, Luvia Petersen, Kett Turton, Conrad Whitaker, Genevieve Buechner, Martin Zach, Valerie Tian, Christine Willes, Olivia Steele-Falconer, Katie Stuart, Andrew Francis, Fulvio Cecere, Quinn Lord, Kate Vernon, Steve Talley, Steve Bacic, Brendan Meyer, Garfield Wilson, Emily Haine, Kendall Cross, Colin Lawrence, Tanaya Beatty, Michael Rogers, Sarwan Badesha, Tasya Teles, Jessica Harmon, Leah Gibson, John DeSantis, Noah Danby, Link Baker, Julia Dominczak, Rhiannon Fish, Matthew Mandzij, Rick Dobran, Yasmine Aker, Aaron Miko, Celia Reid, John Specogna, Josh Ssettuba, Jane Craven, James Forrester, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Joleigh Schultz, Zak Santiago, Michael Strusievici, Patrick Sparling, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Roger R. Cross, Neil Sandilands, Cory Gruter-Andrew, Shaine Jones, Jonathan Whitesell, Victor Zinck Jr., Bill Marchant, James Pizzinato, Jessica Racz, Nadia Hilker, Tristan Jensen, P.J. Pesce, Saidah Arrika Ekulona, Finn Wolfhard, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Hassani Shapi, George Tchortov, Jana Mitsoula, Chai Hansen, Jennifer Koenig, Diana Pavlovská, Alison Thornton, Jennifer Cheon, Darcy Laurie, Ben Sullivan, Michael Jonsson, Bradley Stryker, John Pyper-Ferguson, Kim Shumway, Pippa Mackie, Paul Dzenkiw, Peter Flemming, Jason William Day, Joseph John Coleman, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, Douglas Chapman, Tati Gabrielle, Cameron Roberts, Graham Shiels, Levi Meaden, Brendon Zub, Lina Renna, Jordan Bolger, Lola Flanery, Ivana Milicevic, William Miller, Kyra Zagorsky, Eliza Taylor (a.z.), Elfina Luk, Sean Owen Roberts, Mike Dopud, Yvonne Chapman, Jenna Berman, Glynis Davies, Michael Patric, Max Montesi, Camille Hollett-French, Shannon Kook, Sean Tyson, Cassandra Ebner, Carmel Amit
  • Necrotongue

Po shlédnutí třetí série jsem se rozhodl okomentovat seriál i jako celek. Jde o velkolepou podívanou, které scházejí kvalitní herecké výkony, jakýkoliv scénář a režie. Celá tato záležitost na mě působí jako jedna velká a nepodařená improvizace, což je škoda, protože původní nápad rozhodně nebyl špatný, jenže pak evidentně přestal chodit do práce scénárista a už to jelo. Hercům se nedá v žádném případě upřít snaha, naopak je jí tam tolik, že místy přechází až do křeče. Dalšími záležitostmi, kterých je jednoduše příliš mnoho, jsou patos, heroické pózy a prohlášení a motivační promluvy, kvůli kterým často utichnou i nejzuřivější boje, aby se později znovu rozhořely plnou silou. Na druhou stranu uznávám, že se člověk dozví i věci netušené, jako příklad uvedu, že je možné v primitivních podmínkách se základním nářadím a s použitím trosek z kosmické stanice vybudovat hermetickou místnost za 20 minut. Nejtrapnější postava:Octavia. Nejotravnější postava:kancléř/prorok Jahahááá. Závěrem bych rád dodal,že nejsem zuřivým odpůrcem CW,například seriál iZombie si užívám.(27.7.2016)

A jelikož se seriálům vyhejbám, tak tady jsem se nechal zlákat a celkem jsem mile překvapený. První řadu s 13 ti díly, jsem slupnul během 24 hodin, zejména tedy v noci, teď je noc druhá a já finišuji s řadou druhou. Spát půjdu tak kolem 5 ráno a pokud tady nenastane žádná změna, tak jsem zůstal nadšený a spokojený jako doposud. Co vím ale jistě je to, že si dám opět na pár let od seriálu pohov :-) Není možné sjet 29 dílů téměř nonstop. Pravidlo by byla práce pro psychiatra :-)(12.3.2015)

První série: 60% - skvělý námět, povedený výběr herců a od poloviny se slušnou gradací a temnotou. Škoda jen chyb, které jsou u CW seriálu běžné - zbytečné teen romace, ale oproti knize je to snesitelné. Druhá série: 90% - ve všech ohledech zlepšení, až se nechce věřit, že je to od stejných tvůrců. Námět se neskutečně rozvinul a přináší obrovské množství morálních otázek a dilemat, které nejsou běžné u žádného tv studia natož u CW. Škoda, že seriál nemá větší finanční podporu, abychom dostali trošku pompéznější podívanou. Na druhou stranu aspoň forma nemlátí obsah jako je tomu například u Hry o trůny. Patřičně temné, krvavé, herci HRAJÍ, triky dostačující, příběh šlape kupředu a nenudí, množství překvapení s přesahem. Nečekaná seriálová pecka, která si zaslouží každého diváka. Snad to další řadou neposerou. Náběh na pátou hvězdu tu je.(22.3.2015)

Příjemné překvapení. Po rozpačitém začátku se seriál dokázal docela slušně rozjet. K postavám (alespoň k některým) si jde i vybudovat vztah. Funguje i příběh, a to jak na Zemi na na Arše. Dost se navíc povedlo dvoudílné finále a docela slušný cliffhanger. Docela s těším na pokračování Série 1 - 73 %(14.6.2014)

Jsem moc ráda, že jsem se k tomu dostala, a to bylo jen náhodou.. Děj mě dost zaujal a také jsem moc spokojená s výběrem herců a hereček. Nesmím zapomenout, že CW má hodně ve zvyku dávat do seriálu na konec dílu nějaký ten song. Ale to mi ani nevadí, většinou to k tomu seriálu fakt hezky padne. (obdivovala jsem to u TVD). Líbila se mi více druhá série, bylo to promyšlenější a více temnější. Prostě ten seriál miluju :3(21.8.2015)

• - Jedna z hlavných hrdiniek, Octavia (Marie Avgeropoulos), je v seriáli o štyri roky staršia v porovnaní s knihou. V seriáli má 18 rokov, v knihe len 14. Zabránilo sa tým kontroverzii pri niekoľkých scénach. (mivr)

• - Stanice Archa (The Ark) je složená z 12 jednotek původně patřící těmto státům: Austrálie, Kanada, Francie, Japonsko, Velká Británie, Uganda, Brazílie, Čína, Indie, Rusko, USA a Venezuela. (Qeo)

• - V knižní předloze se matka Clarke (Eliza Taylor) nejmenuje Abby nýbrž Mary. (prochy95)