The 100 (TV seriál)

Prvých 100

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014–2019, 57 h 9 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon, Devon Bostick, Alycia Debnam-Carey, Thomas McDonell, Adina Porter, Chelsey Reist, Jarod Joseph, Ricky Whittle, Sachin Sahel, Alessandro Juliani, Johnny Whitworth, Michael Beach, Dichen Lachman, Raymond J. Barry, Eve Harlow, Zach McGowan, Ty Olsson, Terry Chen, Luisa D'Oliveira, Erica Cerra, Lizzie Boys, Eli Goree, Chris Browning, Chloe Babcook, Brad Kelly, Jake Croker, Izabela Vidovic, Joseph Gatt, Tatiana Szalay, Monique Ganderton, Kelly Hu, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Osric Chau, Shawn Mendes, Michael Adamthwaite, Jedidiah Goodacre, Teach Grant, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Warren Belle, Dejan Loyola, Artine Brown, Lilah Fitzgerald, Barry Nerling, Nesta Cooper, Primo Allon, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Mark Gibbon, Kate Bateman, Chris Shields, Gerardo Barcala, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Toby Levins, Spencer Drever, Charles Edward Bae, Sharon Taylor, Mik Byskov, Patrick Roccas, Giacomo Baessato, Dalila Bela, T. Michael Morris, Donna Yamamoto, Aatash Amir, Rob Hayter, Brenda Strong, Keenan Tracey, Hiro Kanagawa, Ian Tracey, Catherine Lough Haggquist, Ben Cotton, Mac Brandt, Luvia Petersen, Kett Turton, Conrad Whitaker, Genevieve Buechner, Martin Zach, Valerie Tian, Christine Willes, Olivia Steele-Falconer, Katie Stuart, Andrew Francis, Fulvio Cecere, Quinn Lord, Kate Vernon, Steve Talley, Steve Bacic, Brendan Meyer, Garfield Wilson, Emily Haine, Kendall Cross, Colin Lawrence, Tanaya Beatty, Michael Rogers, Sarwan Badesha, Tasya Teles, Jessica Harmon, Leah Gibson, John DeSantis, Noah Danby, Link Baker, Julia Dominczak, Rhiannon Fish, Matthew Mandzij, Rick Dobran, Yasmine Aker, Aaron Miko, Celia Reid, John Specogna, Josh Ssettuba, Jane Craven, James Forrester, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Joleigh Schultz, Zak Santiago, Michael Strusievici, Patrick Sparling, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Roger R. Cross, Neil Sandilands, Cory Gruter-Andrew, Shaine Jones, Jonathan Whitesell, Victor Zinck Jr., Bill Marchant, James Pizzinato, Jessica Racz, Nadia Hilker, Tristan Jensen, P.J. Pesce, Saidah Arrika Ekulona, Finn Wolfhard, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Hassani Shapi, George Tchortov, Jana Mitsoula, Chai Hansen, Jennifer Koenig, Diana Pavlovská, Alison Thornton, Jennifer Cheon, Darcy Laurie, Ben Sullivan, Michael Jonsson, Bradley Stryker, John Pyper-Ferguson, Kim Shumway, Pippa Mackie, Paul Dzenkiw, Peter Flemming, Jason William Day, Joseph John Coleman, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, Douglas Chapman, Tati Gabrielle, Cameron Roberts, Graham Shiels, Levi Meaden, Brendon Zub, Lina Renna, Jordan Bolger, Lola Flanery, Ivana Milicevic, William Miller, Kyra Zagorsky, Eliza Taylor (a.z.), Elfina Luk, Sean Owen Roberts, Mike Dopud, Yvonne Chapman, Jenna Berman, Glynis Davies, Michael Patric, Max Montesi, Camille Hollett-French, Shannon Kook, Sean Tyson, Cassandra Ebner, Carmel Amit, Gardiner Millar, Jaime M. Callica, Jay Hindle, Wesley MacInnes, Dalias Blake

Ja tomu můžu dát s čistým svědomím 4 hvězdy už po sedmi dílech, protože tenhle postapo scifi/fantasy LOST má něco do sebe, tenhle žánr si myslím, že ještě není tak úplně ohranej a aby se mi to zalíbilo už po téměř 2 dílech se málokdy stává. Dole teenageři, nahoře starší vedení, na svý si můžou přijít všichni + spousta otázek a záhad, který to klidně na 3 řady natáhnout můžou. Přijemně překvapenej. 2.sérieZvedám na 5 absolutně. Druhá řada toho nabídla tolik a takovej progress. Jednotlivý skupiny, všechny ty neshody o nadvládu, akce a pořád tam maj scénáristi prostor pro další vymejšlení. Hlavně aby jim to ještě vydrželo chvíli. Viz Jaha a jeho město světel.(9.5.2014)

A jelikož se seriálům vyhejbám, tak tady jsem se nechal zlákat a celkem jsem mile překvapený. První řadu s 13 ti díly, jsem slupnul během 24 hodin, zejména tedy v noci, teď je noc druhá a já finišuji s řadou druhou. Spát půjdu tak kolem 5 ráno a pokud tady nenastane žádná změna, tak jsem zůstal nadšený a spokojený jako doposud. Co vím ale jistě je to, že si dám opět na pár let od seriálu pohov :-) Není možné sjet 29 dílů téměř nonstop. Pravidlo by byla práce pro psychiatra :-)(12.3.2015)

• honajz

Kde začít? Už první díl nastolil spoustu otázek po logice příběhu, a když ty nelogičnosti na mne hrnou stylem Ztracených, tak vážně nemám chuť jim to zbaštit i s navijákem. Prvotní premisa je prostě celá špatně - např. by mne zajímalo, kdo tedy stihl postavit tuhle kombinaci satelitů poskládaných v jeden, a jak se tam zbytky lidstva stihly dostat včetně zásob, když prostě Země byla radioaktivní. Na Zemi se evidentně dá žít, ale pitomce, co si blbě spočítali, jak dlouho jim vydrží podpůrný systém v satelitním městečku, raději zhebnou na orbitě, než by se zkusili dostat dolů a risknout to. Chtějí čekat dalších sto let! Mankote, proč? A kolik jich vlastně na té orbitě strádá, že nejde mít druhé dítě a lidi jsou vyhazováni z rakety ven do krutého a chladného vesmíru? A pak děcka, která byla do té doby zavřená ve vězení nebo dokonce 16 let žila v nějakém kanále, nemají žádné trauma, ne ne, hnedle se pustí do křepčení, dokážou z ničeho zapálit vatru (!), bojují proti sobě, místo aby ve zděšeném hloučku čekali, odkud přijde nějaké nebezpečí. To je přece normální, že když se dostanete na neznámé místo, tak všechno víte, všude jste byli, víte, jak se chovat, a ničeho se nebojíte. Nemáte jídlo, ale hlavně, že můžete založit vatru a jásat, klidně hladoví. Voda může být radioaktivní, ale vystavíme se dešti a vodu pijeme. A v noci se to změní na Avatar a všechno září... Btw, jak začali umírat první teenageři, říkal jsem si, že to mají chytře vymyšlené - se sto díly dáte hodně sezón, než všechny puberťáky vybijete. Jo, a když vás kousne krokodýl (nejspíše zmutovaný) do nohy, tak tam máte oděrku, jako byste maximálně spadli na schodech... A protože je produkce levná, nejčastěji se pobíhá lesem... Atd., atd. Kdyby se alespoň všichni nechovali pořád jako dementní idioti, když mají smrt za krkem.(8.3.2016)

A Grounder and a Reaper walk into a bar. The bartender looks to the Grounder, he says "we don't serve your kind around here." ... The Reaper gets up and leaves. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (Komentár k 2. sérii) (Komentár k 3. sérii) (Komentár k 4. sérii) (5. séria nestála ani za komentár)(11.1.2018)

• KevSpa

CW to zase letos rozjíždí, takže o pořádné zhovadilosti a potenciální guilty pleasure opravdu není nouze. Věřím, že u Stovky nějakou chvíli vydržím, protože je to naštěstí tak blbé, až je to zábavné. A dokud tam bude Henry Ian Cusick aspoň trochu vyvažovat to puberťácké halekání, tak proč ne. Pilot - 50%(22.3.2014)

• - Mount Weather Emergency Operations Center je skutečná stanice, která slouží k ochraně vysokých vládních a armádních představitelů USA v případě celonárodního ohrožení. Nachází se v Blue Ridge Mountains ve státě Virgina přibližně 77 km od Washingtonu.
    (Qeo)

• - Prístroj, ktorý našli strážnici v aute, hral melódiu známej skladby "Carol of the Bell". (metal.storm)

• - Název města Tondc, ve kterém žijí Zemšťané, je odvozen od hlavního města Spojených států amerických - Washington, D.C. (Liesel1)