Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (46)

Red Queen (2018) (S05E02)

Tuto hvězdičku jsem nemohl neudělit, tvůrci si ji zasloužili za to, že mě po čtyřech sériích konečně dokázali zbavit jedné příšerně otravné postavy. Mijamoto Musaši, Conan, Geralt z Rivie i Arya Stark by krutě zaplakali nad svými schopnostmi, kdyby viděli v akci jediného skutečného mistra meče, zabijáka, diplomata a nejlegračnější postavu seriálu- Octavii ( jejích dvacet přezdívek jsem si, bohužel, nezapamatoval). Překvapilo mě, že černoši mají játra vlevo a nepochopil jsem, proč revoltující hydroponikové nepohrozili zastřelením několika rukojmích z řad rostlin, mohla být legrace:-) ()

Sleeping Giants (2018) (S05E03) odpad!

Tomu říkám promarněná šance, být skrytý v terénu s odstřelovačskou puškou, mít na své straně moment překvapení a dostat jediného chlapa, než se nechám odhalit... Simo Häyhä by Clarke rozhodně nepochválil. Epizoda byla tradičně plná patetických řečí a příkladů hrdinného sebeobětování, takže už taková klasika The 100. ()

Pandora's Box (2018) (S05E04) odpad!

Ani čtvrtá epizoda nevybočila z tradiční šablony, Octavia je stále nejdrsnějším ze všech drsoňů, Marcus se jako vždy uchyluje k humanitě a nastavuje druhou tvář, vedou se silné motivační řeči a patetické projevy a připravují se mnohé plány a protiplány. Soucítil jsem s obyvateli bunkru, kteří žili v obavách z nedostatku potravin a byl jsem rád, že si nashromáždili alespoň dostatečné zásoby peroxidu, aby byla Gaia cool kočka. ()

Shifting Sands (2018) (S05E05)

Hvězdičku si ode mě vysloužili Zemšťani, kteří ničeho nedbaje, bránili svou despotickou velitelku vlastními těly proti písečné bouři, jež běžně rozřezává stany a ničí vozidla. To byl opravdu heroický výkon. Celá výprava byla od počátku do konce úplně k ničemu a její smysl mi jaksi unikl. Ale alespoň jsem viděl odčervení Octavie, jsem fakt rád, že stačí, když mojí kočce koupím na stejný problém tabletku, myslím, že takový způsob by se jí nelíbil. ()

Exit Wounds (2018) (S05E06) odpad!

Fajn, už jsem to pochopil, Octavia je reinkarnovaný Josif Visarionovič, tím se vysvětluje její chování, děj se mi tentokrát nezdál tak zoufalý jako obvykle, pak se ale tvůrci rozhodli, že opět přistoupí k patetickým projevům a brutální hře na city a zase všechno totálně pohřbili. ()

Acceptable Losses (2018) (S05E07)

Jsou dvě možnosti, buď už to jde se mnou z kopce, nebo scénárista chvílemi vysadil houbičky, protože jsem se několikrát přichytil při tom, že mě některé pasáže docela zaujaly. Jaderné nebezpečí šlo tentokrát stranou a konečně došlo i na výrobu biologických zbraní. Ani tentokrát nechyběla emocionální ždímačka, ale pobavila mě Charmaine Diyoza, to bude asi hodně červů:-) ()

How We Get To Peace (2018) (S05E08)

V případě osmé epizody jsem uvažoval i o druhé hvězdičce, ale příliš mě zdeptaly další projevy, které přednesly různé postavy. Šlo sice o pestrou směsici témat ( humanismus, utopie, motivace, patos), ale poslouchat se to nedalo, protože se od pilotního dílu omílá stále dokola totéž. Abby přichází s jedním medicínským úspěchem za druhým a může jedině litovat, že se už neuděluje Nobelova cena v oboru lékařství. ()

Sic Semper Tyrannis (2018) (S05E09)

Fakt mě baví sáhodlouhé projevy o posledních zástupcích lidské rasy a o nutnosti chránit každý život, aby se pak řečníci pustili do pořádné řezničiny. Ale tak to má být, když se kácí les létají třísky. Děj byl tradiční, nějaká ta akce, spousta keců o ničem, ale pobavil mě Murphy, jako rozdmýchávač nepokojů byl dokonalý. ()

The Warriors Will (2018) (S05E10) odpad!

Tvůrci se už zase vykašlali na jakoukoli snahu a vrátili se k ignorování logiky a popírání vlastního scénáře. Octaviina "armáda" se rozdělila na dvě poloviny a ona ji chce sjednotit tak, že nechá v aréně bojovat Gaiu? Jak to přitáhne zpět pod její velení tu polovinu, pro kterou je Gaia ikonou? Zjistil jsem, že Monty zřejmě zaléval rostlinky raketovým palivem a že Clarke s Madi mají zřejmě stealth schopnosti, jinak nechápu, jak prošly bez povšimnutí celým táborem. A ty "zajímavé" rozhovory s Octavií... ()

The Dark Year (2018) (S05E11) odpad!

Hmm, Clarke pomůže McCrearymu, co na to říct, asi jen: "Dobrá volba!" Průzkumníci byli skvělí, černá barva na sněhu vyloženě splynula s okolím, následné napochodování ke zbraním už zavánělo mozkovou mrtvicí scénáristy. Zjistil jsem jak funguje adrenalinová injekce s prošlou expirací a marně přemýšlím, kde vzali obyvatelé bunkru ty úhledné kostky které měly představovat maso ( že by amarouny?). Nebyl jsem uchráněn ani úžasného romantického momentu, ach jo, už zas... ()

Damocles: Part 1 (2018) (S05E12) odpad!

I přes mé hodnocení musím uznat, že šlo o hodně zábavnou epizodu. Útok na údolí mi silně připomínal prvomájový průvod (až na počet mrtvých), Clarke měnila strany častěji než sexuální partnery a Bellamy disponoval skvělou superschopností, dokázal přemluvit člověka, aby nevykrvácel. Tleskám. Tradiční záchrana na poslední chvíli, byla opět totální fraškou. ()

Damocles: Part 2 (2018) (S05E13) odpad!

Mám takové tušení, že Jason Rothenberg nemá vůbec tušení, jak probíhá skutečný boj, o taktice už radši ani nemluvím. Postavit bojový plán na tom, že bude mít nepřítel, co možná nejvíc těžkých zbraní, jinak boj nevyhrajeme, může jen totální diletant. Robin a Hawkeye to naštěstí dali, přestože museli provést výsadek do husté palby automatických zbraní. Škoda, že byla vynechána scéna, ve které dostal Rover přídavné pancéřování, ta byla celkem klíčová. Znovu došlo i na velká gesta a Bellamy potvrdil mé tušení, že by si našel čas na proslov i při kydání hnoje. Nesmělo chybět tradiční odpočítávání, ale děda Monty pobavil. ()

Série 6 (2019) (S06)

Tvůrci seriálu hanebně nevyužili skvělou příležitost pro nový začátek. Pravda, je tady nová planeta, jsou tu i nové možnosti a výzvy, tvůrčí tým ale zůstal a tvrdošíjně trval na svých zavedených postupech. Znovu tak docházelo k úžasným proslovům, v nichž se apelovalo na city, lidskost i lásku, o planetu se opět dělily dvě skupiny podobné těm předchozím jako vejce vejci, ale alespoň se vyřešil problém s omlazením hereckého obsazení. Jo, a Ferrari, to byla pecka, to už z hlavy nedostanu:-D ()

Sanctum (2019) (S06E01)

Finále páté sezóny umožnilo celému seriálu úplný restart, tvůrci tak měli možnost začít znovu a jinak, nepřekvapilo mě, že této možnosti nevyužili a pokračovali ve vyjetých kolejích. Naštěstí pro mě zůstaly i scény, které mi zvládnou procvičit bránici a které scénárista jistě myslel smrtelně vážně. Moc se mi líbilo testování atmosféry nové planety celým týmem za použití metody pokus- omyl. ()

Red Sun Rising (2019) (S06E02)

Děj druhé epizody šesté řady se pohyboval ve dvou extrémních rovinách- legrační a připitomělé. Díl si svoji hvězdičku každopádně zasloužil za ty skvělé neplánované humory. Octavia nadále zůstává drsnější než kravský jazyk, což vítám, do budoucna to slibuje nejednu vtipnou situaci. ()

The Children of Gabriel (2019) (S06E03)

Tak už mám úplně jasno, místo restartu tvůrci vykrádají sami sebe, takže jsem se dočkal nových Eloiů a Morlocků, s nimi dorazily i nové legrační kostýmy, které mi připomněly, že seriál asi nebude mít zrovna přehnaný rozpočet. Hvězdička za návrat Terminátora O., přesně tohle jsem od této postavy očekával. ()

The Face Behind the Glass (2019) (S06E04)

Čtvrtý díl byl zatím nejakčnější, na druhou stranu jsem se ale zase tolik nezasmál. Trochu mě začínají děsit nové postavy, nemůžu se zbavit pocitu, že Delilah vypadá jako jedna z těch ošklivých panenek a Jordan ji, jako její mužský/ chlapecký protějšek, skvěle doplňuje. ()

The Gospel of Josephine (2019) (S06E05)

U sledování páté epizody jsem měl tak často pocit, že se dívám na regulérní seriál pro dospělé, až jsem, pro mě netypicky, uvažoval i o třetí hvězdičce, tvůrci se ale, bohužel, ani tentokrát nedokázali vyhnout nelogičnostem a nechtěnému humoru, takže dva kousky musely stačit. Ta snaha se každopádně počítá. Pobavil jsem se nad zoufalým nápadem použít Josephine jako špióna. Převlek byl sice dokonalý, ale přiřadit jména k obličejům málokdy stačí k úspěchu. Druhým vrcholně směšným momentem byla záchrana Terminátora, zajímalo by mě kolik dává těžce těhotná Diyoza v trhu... Ale Ferrari psalo, to mi až tekly slzy. ()

Memento Mori (2019) (S06E06)

No, zdá se, že svůj vrchol má šestá sezóna (i my) za sebou. Po svižném a slušnými nápady naplněném předchozím dílu se všechno vrátilo do starých kolejí, takže jsem hvězdičku udělil hlavně úspěšnou snahu společnosti Disney, které se podařilo protlačit do seriálu The 100 kus svého universa, a já jsem se tak mohl pobavit u pohledu na Darth Sheidhedu:-D ()

Nevermind (2019) (S06E07) odpad!

Tohle byla vážně nešťastná epizoda. Největší problém byl v tom, že šlo o nepůvodní nápad, který zdejší obsazení a tvůrčí kolektiv nemohly posunout na lepší úroveň. Nedobrému výsledku dvakrát nepomohla ani recyklace polozapomenutých postav z předchozích řad. ()