The 100

(TV seriál)
  • Slovensko Prvých 100
Fantasy / Sci-Fi / Drama
USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, (více)

Série(7) / Epizody(100)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Recenze uživatele Ex1T k tomuto seriálu (17)

The 100 (2014)

Seriál so zaujímavým nápadom, ktorý by mal možnosť siahať do výšin. Mal by možnosť ... keby nebol tak amatérsky spracovaný. V niektorých chvíľach sa mi až rozum zastavoval, ako niekto môže zahodiť tak skvelú myšlienku na seriál a tak to odfláknuť. Bohužiaľ, tento seriál absolútne nesplnil moje očakávania a absolútne nechápem ako sa na to môže niekto pozerať viac ako 1 sériu a celkom už nie prečo má také vysoké hodnotenie. ()

Pilot (2014) (S01E01)

Pilot bol celkom zaujímavý, pevne verím, že sa v takomto duchu bude seriál viesť aj naďalej. Troška mi vadí čisto tínedžerské obsadenie na zemi, hodilo by sa tam aj trocha dospelejšie rozmýšľanie ale možno postupne zmením názor, aspoň v to verím. Napínavý záver epizódy ma donútil pozrieť si hneď ďalšiu. ()

Earth Skills (2014) (S01E02)

Bohužiaľ, druhý diel mi príde nudnejší. Začínajú sa nám vytvárať vzťahy medzi postavami, ale akosi stále neviem prísť na chuť tomu zmýšľaniu. Svitá nám opäť šanca osídlenia zeme ďalšími ľuďmi (s vekovou hranicou 20+) v spolupráci s doktorkou Abigail, ktorí by seriálu dodali trocha rozumu a posunuli ho lepším smerom. ()

Earth Kills (2014) (S01E03)

Zbytočný diel plný zbytočných naťahovačiek. Veľmi silno rozmýšľam, či začatie sledovania tohto seriálu nebola chyba, pretože zatiaľ tomu veľa nasvedčuje. Každopádne takýto záver epizódy som nečakal, čo je škoda, pretože postavu Wellsa (Eli Goree) som si začal obľubovať. Vo vesmíre sa zatiaľ nič nové nedeje, celý diel sa prakticky odohráva na zemi. Nezáživná epizóda ktorá si ledva vydobyla 2 hviezdičky. ()

Murphy's Law (2014) (S01E04)

Po krátkej pauze sme sa opäť dočkali akcie, nie len na zemi ale aj hore vo vesmíre. V tábore sa udiali rázne zmeny a konečne sa zbavili otravného tyrana Johna Murphyho, čo ma veľmi potešilo, lebo už mi začínal prekážať. Naopak, vôbec ma nepotešil koniec, ani s doktorkou Abigail. Uvidíme ako sa to celé vyvinie. Tento diel si určite zaslúži slušné 3 hviezdičky. ()

Unity Day (2014) (S01E09)

Celkom pozoruhodný diel, plný akcie a typickej hlúposti tínedžerov na zemi, na ktorú si ale začínam zvykať. Na Arche aj dole na zemi sa začínajú diať zaujímavé veci. Záver tejto epizódy ma celkom prekvapil, ale bolo by až moc jednoduché a až moc rozumné, keby to skončilo dohodou medzi "pozemšťanmi" a "100vkou". ()

The Calm (2014) (S01E11)

Po krátkej pauze sa v seriáli opäť ukazuje Archa a je vidno, že má veľké problémy. Vyzerá to tam, ako na lodi duchov. Skupinka deciek na zemi je opäť stredobodom pozornosti a pripomína nám zlé vzťahy s "pozemšťanmi". Zápletka medzi Anyou a dvojicou Clark a Finn dodala seriálu opäť kúsok napätia, ale najviac ma zaujala scéna s Montym, ktorá zostala zahalená pod rúškom tajomstva, ale vydobyla si u tejto časti solídne 3 hviezdičky. Pevne dúfam v niečo nové, zaujímavé čo dodá tomuto seriálu iný rozmer. ()

We Are Grounders: Part 2 (2014) (S01E13)

Tak takéto finále série som nečakal. Musím uznať, že ma príjemne prekvapilo, a to najmä vďaka akcii, ktorej tu bolo asi najviac z celej série, taktiež sme dostali odpovede na veľa otázok, ale naopak mnoho sa nám vynorilo. Záver epizódy ma donútil dať šancu ešte jednej sérii aj keď som dával nulovú šancu, že sa to stane, takže musím uznať, že som príjemne prekvapený. ()

The 48 (2014) (S02E01)

Celkom sľubný začiatok druhej série, presne podľa mojich očakávaní. Musím uznať, že to je veľký obrat oproti 1. sérii a pevne verím, že sa v tomto duchu bude niesť aj naďalej. Myšlienka, že 100vka je väznená nejakou podzemnou civilizáciou sa mi veľmi ľúbi a dodáva seriálu ešte väčší pocit napätia. Postavu Clarke si začínam obľubovať. Zatiaľ bezpochyby najlepšia epizóda, uvidíme ďalej. ()

Inclement Weather (2014) (S02E02)

Presne tak, ako tu už bolo spomenuté. Po úvodnom dieli tejto série som mal pocit, že na neprepracovanú 1. sériu môžem zabudnúť, pretože táto ju vynahradí. Bohužiaľ, keď sa dostávam o epizódu ďalej zisťujem, že sa seriál opäť vracia do starých koľají a zas sa to začína podobať na odfláknutú klasiku. Aby som ale iba nekritizoval, musím uznať, že zopár dobrých nápadov tam vyniklo, obzvlášť koniec časti. Uvidíme ďalej, dúfam, že som sa mýlil. ()

Reapercussions (2014) (S02E03)

Časť, ktorá nám toho ponúka naozaj mnoho a to sa mi ľúbi! Síce sa opäť stretávame so scénkami, ktoré sa dajú označiť ako odfláknuté, ale všetko to vynahradil skvelý dej. Páči sa mi ukážkový vzťah medzi Lincolnom a Octaviou, kedy sú ochotní za seba bojovať na život aj na smrť. Záver epizódy im rozložil karty na stôl, som zvedavý ako to dopadne. ()

Long Into an Abyss (2014) (S02E07)

Je pravda, že tento diel je veľmi zvláštne riešený. Rozhodnutia, ktoré v ňom padajú sú nanajvýš nelogické a to aj od postáv, od ktorých by som to nečakal. Ale s tým sa stretávame už počas celého seriálu. Akosi si na to nedokážem zvyknúť, neviem či som jediný, ktorý normálne uvažuje pri sledovaní tohoto seriálu, ale stále mi nejde do hlavy, prečo má tak vysoké hodnotenia. ()

Spacewalker (2014) (S02E08)

Epizóda absolútne o ničom. Celá nudná a zdĺhavá časť sa točí iba okolo rozhodovania či Finna (ktorý bezdôvodne zmasakroval skupinku nevinných a neozbrojených ľudí) vydajú napospas smrti alebo nie. V prípade, ak ho nevydajú dostanú sa do potýčky s veľkou skupinou pozemšťanov resp. grounderov a všetci s istotou zomrú. Chcel by som vidieť človeka, s normálnou hodnotou IQ, ktorý uvažuje tak, ako súčasná kancelárka Abigail. Strašná trapošina. ()

Survival of the Fittest (2014) (S02E10)

Lincoln nám začal opäť drogovať! Asi najzaujímavejšia informácia z celej epizódy. Ako tu už v komentároch bolo spomenuté, opäť sa stretávame s naťahovaním deja, zbytočnými citovými výlevmi, dokazovaním súdržnosti medzi Clarke a Lexou. Navyše, z tej gorily som absolútne nechápal a keď prežije celý zásobník z krátkej zbrane, bez akejkoľvek ujmy, to je už čo povedať! Asi si máme myslieť, že radiácia jej pridala pancierovú kožu. ()

Bodyguard of Lies (2014) (S02E14)

Neskutočne sa mi páčia scénky, v ktorých pôsobí Bellamy. To čo predvádza v posledných častiach je neskutočné. Konečne mám možnosť pochváliť na tejto sérii. Na druhej strane vzťah medzi Clarke a Lexou naberá úplne iný smer, ktorý som vôbec nečakal. Ako čerešnička na torte, všetko dopĺňa Jaha so skupinkou, ktorí idú tvrdo za svojím cieľom a očividne im to vychádza. ()

Watch the Thrones (2016) (S03E04)

Spoiler: Bohužiaľ v tejto epizóde si musíme vystačiť bez akýchkoľvek noviniek v meste svetiel, čo je celkom sklamanie. Príbeh celej tejto časti je 0 bodov, zvoliť za kancelára nejakého tajtrlíka menom Pike, ktorý sa zrazu odniekadiaľ objaví a vie, čo ľud potrebuje a samozrejme obyvatelia Arkádie ho ihneď začnú plne podporovať. Navyše, tie depresívne scény s Jasperom mi začínajú extrémne prekážať a unavovať. Toto si nezaslúži iné hodnotenie ako 1 hviezdičku. ()

Hakeldama (2016) (S03E05)

Spoiler: Novozvolený kancelár Pike sa uchopil moci a ako je zvykom v tomto seriáli učinil ďaľšie nelogické rozhodnutie a nechal vyvraždiť armádu grounderov. Clarke opäť jednoducho manipuluje s ľuďmi a presvedčí Lexu, aby nepomstila smrť svojich 300 ľudí a jednoducho to akceptovala. Vďaka Bohu bývalý kancelár Jaha zachránil celú epizódu tým, že zavítal do Arkadie s cieľom presvedčiť ľudí aby sa obrátili na mesto svetiel. A ako sme mali možnosť vidieť na konci časti, začína sa mu to dariť. Za fínále epizódy hodnotím 3 hviezdičkami, ale polovica celej tejto časti bola absolútny odpad. ()