Maron (TV seriál)

Komedie

USA, 2013

Marc Maron, Josh Brener, Nora Zehetner, Judd Hirsch, Sally Kellerman, Ken Jeong, Eva Bella, Keir O'Donnell, Danny Trejo, Pete Holmes, Sarah Silverman, Jessica Makinson, Ralph Garman, Denis Leary, Maria Thayer, Michael J. Sielaff, Jerry Lambert, Jamie McShane, Harrison White, Brea Grant, Hector Duran, Gina Gershon, Eric Stoltz, Dave Foley, Caroline Rhea, Conan O'Brien, Mark Duplass, Aubrey Plaza, Ray Romano, Phil Hendrie, Wyatt Cenac, Illeana Douglas, Adam Scott, Michael Ian Black, Patrick Fischler, Rachael Harris, Elaine Hendrix, John Lee Ames, Stephanie Allynne, Alex Rocco, Maribeth Monroe, Richard Riehle, Tig Notaro, Steve Agee, Bill Burr, Bobby Slayton, Bobcat Goldthwait, E.J. Callahan, Craig Anton, Lobo Sebastian, Brian T. Finney, Adam Goldberg, Jason Boegh, Kevin Christy, Brian Palermo, Caryn Richman, Dave Baez, Elena Campbell-Martinez, Moshe Kasher, Jimmy Bellinger, Brian Zarin, Robert Kelly, James Adomian, Troy Ruptash, Tom Beyer, Jonah Ray, Sean Patton, Jason Sklar, Randy Sklar, Matt Cook, Frazer Smith, Cameron Esposito, Drew Lynch, Janet Varney, Devan Long, Susy Kane, Matt Doherty, Josh Clark, Maggie Wheeler, Rolando Molina, Selah Victor, Anna Konkle

Jsem rád, že jsem si našel svoji "hipsterskou" show. Proč hispterskou, když Marc není hipstr? Protože tahle show, která je mimochodem velice často o muzice, kterou 90% populace nezná, je právě o elitářství. Najít si něco exkluzivního, něco jen pro tebe. Marc Maron nemůže bavit nikoho mladýho, řekl bych. V mnoha epizodách chybí dramatický oblouk, Marc většinu času přiznává, že nejede na hlášky a poenty- jeho komedie je založená na tzv. "stream of consciousnees" a většinu času to žádná komedie není. Pouštím si tenhle seriál právě proto, že je out, že nemůže být mainstream, že v době, kdy 20 komentů na ČSFD má i reklama na vložky, tak tady není ani jeden. A přiznávám se k tomuto trapnýmu elitářství, stejně jako si Maron koupí zesilovač za 14 000 dolarů ke svému gramofonu, aby si pak sám přiznal, že ten rozdíl za tolik peněz nestál. Občas jsem trapnej elitář, ale léčím se, stejně jako si Marc lečí svůj "anger management problem" ( výbuchy vzteku, cholerismus). P.s.: 4 série mi zatím přijde dost slabá, místo ní doporučuju raději jeden z jeho stand-upů, které najdete i na youtube.(1.7.2016)

Výborná show jednoho neurotika o jednom neurotikovi. Maronovy podcasty si občas pouštím a každý díl tohoto seriálu probíhá v podobné dramaturgii již zmíněného WTF - originální, zábavný koncept, který můžeme a nemusíme chápat jako komedii. S vyjímkou poslední série, kde celková nálada nepatrně odbočí. Finální díl mě naprosto rozsekal (Iron and Wine - Upward Over the Mountain).(23.3.2017)

• Marc Maron