Ragnarok

Poklad Vikingov

Ragnarok

Akční / Dobrodružný

Norsko, 2013, 101 min

,,CHCEME SE DOZVĚDĚT, CO TADY VIKINGY, PŘED TISÍCI LETY, POTKALO.“… /// Sigurd natrefil na indicie, že by sám Indiana Jones vokamžitě sbalil kufr. Proto balí parchanty a vyrážej na archeologickou cestu, která nevede do středu Země, nýbrž k jezeru, který obývá příšera z Jurskýho parku… Dobrodružná podívaná pro rodiče a starší potomky, jenž by klidně mohla běžet v kinech a nikdo by se u toho neunudil xsmrti. Je to totiž asi tak 756x zajímavější (možná i 757x…) než ta píčovina s Kopím osudu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád příšery, co nerozlišujou národnosti a žerou se stejnou chutí jak Vikingy, tak i Rusáky. 2.) Nebál jsem se s děckama navštívit park Jurský, nevystraší nás ani hvozd Norský! 3.) Thx za titule ,,Sizok“. (S těma švédskejma to fakt nešlo!) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(3.4.2014)

• MartinezZ

Spoiler: Vzpomeňte sio na jakýkoliv béčkový trhillerohorror o tom, jak někdo najde jakýsi neznámý či domněle vyhynulý druh tvora, který pak všechny vůkol loví, zabíjí a žere. Tak tady to máte znovu, tenntokráte v norské réžii a z nějakého divného důvodu to ze začátku vypadá spíše jako rodinný film, protože papík vědec s sebou všude tahá svoje dvě malé děti, přičemž cérka z papínka není moc nadšená a tady k sobě budou hledat cestu. Z nějakého důvodu mi to připomínalo Jurský park. Tedy Jurský park poté, co jste ho už 5x viděli a také je je už stejně starý. Prostě takový dnes už dost laciný námět líznutý středověkou vikingštinou a s nesmyslně přivázanými dětmi hlavnímu hrdinovi na krku. ~ PS: Jako poselství pod čarou tam asi mělo být něco ve smyslu "Někteří nezodpovědní chlapi by neměli být otci" nebo tak nějak, zjevně. Protože co udělám sám se dvěma malými dětmi? No vezmu je na dobrodrůžo cestu pustinou do kelu, kde o nás nikdo neví. Good idea.(16.3.2014)

Je to takové celkem pitomoučké, černobílé a někdy značně nelogické, ale jako lehce infantilní dobrodružná báchorka to celkem v pohodě obstojí. Především pro ten pocit objevování bílých míst na mapě a odhalování starých tajemství. Přesně ten film, co si pustíte v neděli po obědě i s dětmi a všichni se budete celkem dobře bavit.(8.6.2016)

• Rockerman

Naivní dobrodružný film s dějem průhledným jako sklo. Mladí archeologové se vydají na sever až do Sovětského svazu (?) pátrat po tajemství vikingů, ale netuší, že v jezeře číhá bestie! Podle zavedeného schématu je první obětí příšery chamtivý chlap, který myslí jen na peníze. Druhý na jídelníčku je falešný kamarád, který se snaží ukrást příšeře mládě! No a pak už jen super happy-end! Film má dvě pozitiva. Nádhernou severskou přírodu a úsměv Sofie Helin alias Elisabeth. Za tři série Bron/Broen jsem se žádného úsměvu této herečky alias Sagy Norén nedočkal, tak aspoň tady. No a za to jsou ty dvě hvězdy. P.S. Tito mladí lidé nevěděli, že v Sovětském svazu nebo současném Rusku se skrývají mnohem nebezpečnější nestvůry, než byla tato!(17.2.2016)

Protože jsem si film pustil kvůli Marii Annette Tanderød Berglyd, tak jsem čekal dětský příběh trochu říznutý naivní akcí. Ale ono ne. Gaten Ragnarok splňuje všechny požadavky na dospělý dobrodružný snímek a kdyby se kamera při těch nejdrastičtějších scénách cudně nedívala bokem, tak by sklouzával až do thrilleru. O žádný zázrak ale nejde. Režisér nic nedotáhl do konce, atmosféra haprovala a scenárista se zrovna nepředřel. Nejsilnější dojem tak zanechala nádherná příroda a nezvykle emocionální Sofia Helin. Je mi jasné že v Bron/Broen aspergera jenom hrála, přesto mi její smích přivodil menší šok.(5.3.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Nórsku a Švédsku. (Danny88)

• - Had, který je ve snímku vyobrazován je Jörmungandr, známý také jako Midgardsormr neboli světový had z norské mytologie, který obepíná celý svět. Při konci světa (ragnarök) má vylézt ze dna oceánu, způsobit tak obrovské záplavy a nakonec zemřít v souboji s Thórem, který je ale také smrtelně raněn. (Perth)