Ragnarok

Ragnarok

Akční / Dobrodružný

Norsko, 2013, 101 min

• Anderton

Z potenciálu krásnej nórskej prírody sa nedá ťažiť celý film, občas treba zaujať aj niečím v scenári a to sa tu nestane bohužiaľ ani raz. Občas poteší budovanie napätia, ale ani v jednom prípade to nevyústi v nič...proste v nič. Po trikovej stránke to Nóri zvládli skoro až áčkovo, ale zase sme pri tom, že forma nedokáže nahradiť obsah. I keď vieme, že sa to oddeliť nedá, tak pri takomto neambicióznom filme o nejakom vyjadrovaní obsahu pomocou formy sa hovoriť nedá. Na nedeľné dopoludnie fajn, ak pri tom varíte alebo vysávate.(7.5.2017)

Začiatok bol celkom fajn. Príprava na hľadanie pokladu, tajomná legenda a všetko okolo nej dokázali navodiť tú správnu dobrodružnú atmosféru. Neskôr dejovej linke došiel dych a stratila svoje čaro. Na druhú stranu hadík bol celkom fajn a našlo sa tu aj trocha napätia. Škoda toho konca, zdal sa mi nedorobený a halabala odbitý. Na slabší priemer to však stačí. 55/100(30.12.2014)

Na klasický rodinný film příliš drsné a na klasický thriller alá Jurský park zase málo. Nicméně Norská krajina je krásná, had byl povedený a navíc vše se tu motalo na základě vikinských artefaktů a to mě baví. Nic, nad čím bych dlouhodobě plesal, ale na jedno shlédnutí se jedná o příjemné pokoukání. 60%(11.3.2014)

Je to takové celkem pitomoučké, černobílé a někdy značně nelogické, ale jako lehce infantilní dobrodružná báchorka to celkem v pohodě obstojí. Především pro ten pocit objevování bílých míst na mapě a odhalování starých tajemství. Přesně ten film, co si pustíte v neděli po obědě i s dětmi a všichni se budete celkem dobře bavit.(8.6.2016)

Od tohoto jsem čekal mnohé, neboť předešlý norský kousek s tak trochu podobným námětem - Lovec trolů (2010) - mě vyloženě nadchl. A nezklamal jsem se.ani tentokrát, i když do plné palby zde přeci jenom dost chybí. Norové mají tu výhodu, že se můžou ponořit do své mytologie a vždycky něco kloudného vyšťourat. A když jim to ukousne hlavu, pro náročného diváka jedině dobře. Neřičel jsem u toho nadšením jako před třemi lety u Trolljegeren, ale užil jsem si náramně. Je zřejmé, že to jde i bez miliard, provařených obličejů a ultrasupermega efektů. --- U takových filmů si vždycky vzpomenu na pana Vorlíčka a jeho vysvětlování, proč jeho poslední opus magnum Saxána a Lexikon kouzel a triky v něm vypadají jako vytažené z řitního otvoru osmibitového zázraku Didaktik Gama. Tvůrci Gåten Ragnarok prostě věděli na co z hlediska efektů mají, z filmu je to jasně cítil, ale rozhodně z toho není triková sečka na úrovni druhé poloviny 90. let. --- Dávám 4* a s potěšením sleduji, že moje hodnocení film posunulo do červených čísel, kam podle mě patří.(9.3.2014)

• - Had, který je ve snímku vyobrazován je Jörmungandr, známý také jako Midgardsormr neboli světový had z norské mytologie, který obepíná celý svět. Při konci světa (ragnarök) má vylézt ze dna oceánu, způsobit tak obrovské záplavy a nakonec zemřít v souboji s Thórem, který je ale také smrtelně raněn. (Perth)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Nórsku a Švédsku. (Danny88)