poster

Ragnarok

 • český

  Ragnarök - Tajemství Vikingů

 • Norsko

  Gåten Ragnarok

 • slovenský

  Poklad Vikingov

 • anglický

  Ragnarok

Akční / Dobrodružný

Norsko, 2013, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PhillM.
  ****

  Od tohoto jsem čekal mnohé, neboť předešlý norský kousek s tak trochu podobným námětem - Lovec trolů (2010) - mě vyloženě nadchl. A nezklamal jsem se.ani tentokrát, i když do plné palby zde přeci jenom dost chybí. Norové mají tu výhodu, že se můžou ponořit do své mytologie a vždycky něco kloudného vyšťourat. A když jim to ukousne hlavu, pro náročného diváka jedině dobře. Neřičel jsem u toho nadšením jako před třemi lety u Trolljegeren, ale užil jsem si náramně. Je zřejmé, že to jde i bez miliard, provařených obličejů a ultrasupermega efektů. --- U takových filmů si vždycky vzpomenu na pana Vorlíčka a jeho vysvětlování, proč jeho poslední opus magnum Saxána a Lexikon kouzel a triky v něm vypadají jako vytažené z řitního otvoru osmibitového zázraku Didaktik Gama. Tvůrci Gåten Ragnarok prostě věděli na co z hlediska efektů mají, z filmu je to jasně cítil, ale rozhodně z toho není triková sečka na úrovni druhé poloviny 90. let. --- Dávám 4* a s potěšením sleduji, že moje hodnocení film posunulo do červených čísel, kam podle mě patří.(9.3.2014)

 • verbal
  ***

  Jurský fjord aneb co žralo Vikingy ve Finmarku. Pohodová a dobře natočená jednoduchá báchorka i pro mentálně postižené rodiny o tom, že není zdravé sahat Tyranohadovi na vejce, které chybělo jen pár krvavě nakousnutých otravných dětí a kozy nějaké odpudivé Norky. Jo, a jako místní pyšní lingvisté jsem zapomněl dodat: Viděno v norském znění se švédskými titulky k filmu Terminátor 3!! Tak doufám, že mi něco neuniklo.(8.3.2014)

 • Perth
  ***

  Velmi slušná béčková rodinná báchorka na dobrou noc na základě původních legend. Bohužel si zde Norové vzali příklad z kinematografie země svobody za velkou louží a tak můžeme pozorovat těžce klíšoidní pozadí (MOŽNÉ SPOILERY: s chlapem co najde ženskou, s rozmazlenými fakany a s kariéristou pro kterého účel světí prostředky). Přesto je to dobrá jednohubka, slabší 3*.(8.5.2015)

 • Jano...
  **

  WTF? Začalo sa to ako škandinávsky Indiana Jones okorenený nudnou rodinnou vzťahovkou, plynule to prešlo k vyvražďovačke v sovietskom bunkri, aby to nabralo záver ako z toho typu filmov, kde partia detí nájde Yetiho/malého draka/lochnesskú príšeru, alebo niečo podobné. Všetky časti vyšli na solídny žánrový priemer a hoci celkovo to bolo veľmi divné, až tak som sa nenudil.(28.12.2014)

 • Kingjiri
  ***

  Že se šlo cestou rodinný podivaný, si bohužel vyžádalo dost kompromisů (žádná krev, nedostatek "strašidelnejch" scén nebo hutnější atmosféry). Nejspíš kvůli menšímu rozpočtu zase neni možný místní monstrum často vidět v plný kráse. Nicméně, filmařsky slušná záležitost (kamera, zvuk) s obstojnejma trikama a hercema. Sympatickej pokus evropský produkce v rámci žánru "monstr" filmů, ale co si budeme povidat, hollywoodská produkce je minimálně v oblasti akce nebo vizuálních efektů prostě někde jinde.(9.6.2014)

 • - Had, který je ve snímku vyobrazován je Jörmungandr, známý také jako Midgardsormr neboli světový had z norské mytologie, který obepíná celý svět. Při konci světa (ragnarök) má vylézt ze dna oceánu, způsobit tak obrovské záplavy a nakonec zemřít v souboji s Thórem, který je ale také smrtelně raněn. (Perth)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Nórsku a Švédsku. (Danny88)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace