poster

Generation Iron

Dokumentární / Sportovní

USA, 2013, 106 min

Režie:

Vlad Yudin

Scénář:

Vlad Yudin

Kamera:

Guy Livneh

Hudba:

Jeff Rona

Producenti:

Edwin Mejia Jr.

Střih:

Justin Timms

Scénografie:

Kaet McAnneny
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmsim
  ****

  Skvěle zpracovaný dokument, který nahlíží za oponu kulturistického světa. Mě jako nezainteresovaného do tohoto sportu snímek umožnil udělat si o kulturistice nějakou objektivnější představu. Bavilo mě sledovat několik profi kandidátu na post Mr. Olympia. Každý z nich má zcela jiný přístup k tomuto sportu. Někdo si okamžitě získal mé sympatie a někoho bych zas díky jeho vystupování opravdu znát nechtěl. Atmosféru podtrhuje hutný voiceover Mickeyho Rourka a výborně vybraná skladba Never Gonna Stop od Mind The Gap. 8/10(21.9.2014)

 • Dyas
  *****

  Pro fanoušky Bodybuildingu je tohle jeden z výborných dokumentů, které vám ukážou detailněji svět kulturistiky, přičemž na tom krásně vidíme, že to není jednoduché - žít tímto stylem. Oni ale do toho dávají všechno a jdou si pevně za svým snem. Všechny příběhy mě zaujaly, obzvlášť mě zaujal Victor Martinez a Ben Pakulski. Já si film užil, ale Pumping Iron je prostě legendární klasika. Tento snímek bych však upřednostnil, kdyby se chtěl někdo něco dozvědet o bodybuildingu, protože Generation Iron se tím krásně obecně zabývá a uvidíte nejen velká očekávání odhodlaných kulturistů, ale u některých i jejich velká zklamání a s tím i emoce.(3.10.2014)

 • heyda
  ****

  Dokument výborný, ale chyběla mi tam problematika stravování a hlavně steroidů + dalších látek na podporu tvorby svalů. Jinak osobně kulturisty moc neuznávám, podle mě je to psychická porucha vycházející z nějakých komplexů z dětství podobně jako třeba anorexie, akorát na rozdíl od anorexie je kulturistika lépe prodejná.(26.12.2014)

 • kaylin
  ***

  Pokud máte rádi kulturistiku, asi je celkem jasné, že vás tohle zaujme. Jinak je to pohled na muže, kteří se o něco ve svém životě snaží a možná toho nikdy nedosáhnou. Chápu jejich snahu, chápu jejich úsilí, ale docela by mě zajímalo, co dělají tihle borci v šedesáti, sedmdesáti, pokud nejsou Arnold nebo Lou.(13.3.2018)

 • Johnny.ARN
  ****

  Pre mňa, čo mám 60 kíl aj so zimušnými kanadami, je niečo také nepredstaviteľné. Obludy, hory svalov, ale nie len o tom je tento film. Máte možnosť nahliadnuť do zákulisia, tréningov, stravy ale hlavne sa dostanete do hlavy jednotlivým obrom. Dozviete sa rôzne zaujímave veci z ich súkromného života, ako sa dostali ku kulturistike, aké ťažké je sa udržať, kvalifikovať, o čom všetkým ide a aké medzi nimi panujú vzťahy. Veľmi dobre a veľmi zaujímavo natočený dokument, ktorý má potenciál a dokáže ho dopozerať aj nekulturista. A zachytenie stresu a nervozity v samotnom závere je len čerešnička na torte. 4 z 5(30.11.2015)

 • - Na konci závěrečných titulků k filmu Generation Iron se objeví postarší muž, Mike Katz, jež rovněž účinkoval ve filmu Železný Schwarzenegger (1977), kde mu coby mladému kulturistovi ukradnou červené tričko, které v této scéně stále hledá. (Platom)

 • - Okrem mnohých miest po celých Spojených štátoch navštívili filmári aj sever Európy, konkrétne fínske mesto Lahti. (MikaelSVK)

 • - Největší počet získaných titulů Mr. Olympia drží Lee Haney a Ronnie Coleman, kteří zvítězili 8x. (RadimX)